Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez starter1 » 2015-10-09, 08:35

Prawdopodobnie mój wychodzący kot przyniósł nam niechcianych lokatorów w postaci pcheł. Tija nie ma (obroża Foresto) ale mnie pogryzły jak diabli :[ Teoretycznie w następny weekend moglibyśmy już odebrać sunię z hodowli a tu taka skucha. Czy ktoś z was orientuje się czy preparat beaphar Protector Plus można zastosować na łóżka, dywany, kanapy bez szkody dla malutkiej i dla kota (podobno większość preparatów jest dla kota toksycznych). W necie nic nie piszą o tym środku. Co jeszcze w kwestii zwalczania pcheł poradzicie. Od wczoraj piorę wszystko co się da tj. pościel, koce, narzuty itp. Trzepię pościel i wietrzę, materace, kanapy, fotele potraktowałam myjką parową. Dokładnie odkurzyłam dom, podłogi zmyłam.Worek z odkurzacza wywalony. Dodatkowo do wody do mycia dodaje olejek goździkowy, grejpfrutowy. Materaca nie wyrzucę bo nowy i za sporą kasę.Pościel częściowo z pierza więc pranie też odpada.Pierwszy raz doświadczyłam zapchlenia w domu :sciana: W necie opinie tak różne.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez Cefreud » 2015-10-09, 08:46

nic nie doradzę, ale trzymam kciuki za pozbycie się paskud!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez Zuzanda » 2015-10-09, 08:47

Jak szybko zareagowałaś to te porządki powinny być skuteczne .Zakropl kota najlepiej takim preparatem ,który zwalcza też postać larwalna pcheł.Ja używam Frontline Combo dla kota
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez Rucia » 2015-10-09, 09:26

Ja profilaktycznie używam HAPPS Aerozol na pchły i kleszcze - trzeba tylko poczytać ulotkę czy dla malucha nie zaszkodzi, ja po spryskaniu wykopuję psy na dwór na pół godzinki..mam 3 koty z czego 2 wychodzące ale tylko w obrożach przeciwpchelnych i jeden w domu również w obroży....same pchły to pikuś ale to że są roznosicielami tasiemca które koty polujące lubią również przytaszczyć do domu skutecznie mnie przekonało żeby zabezpieczać wszystkie moje 6 zwierzaki
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez starter1 » 2015-10-09, 14:58

Kot był zabezpieczony, Tija też więc dziwne skąd nagle te paskudztwa. A największą niesprawiedliwością jest to, że pogryzły tylko mnie a mąż i syn ni hu hu. Ja wyglądam jak po ospie :ojoj: Napisałam do bephara odnośnie tego preparatu na fejsie i dostałam odpowiedź, że nie mają go w ofercie a w zoologicznym kupiłam. Czyżby był toksyczny i wycofali? Dzwoniłam do weta ale też nie zna go i nic mi konkretnego nie powiedział. Na razie zamówiłam Flee Spray, który córce doradziła wetka jako jedyny nietoksyczny dla kotów. Cena wysoka ale dobre opinie ma na dogomanii i kocich forach. Dziś dalej piorę (wczoraj 7 pralek).i ponowne odkurzanko. Dziury niedługo wytrę od tego sprzątania. ;-)
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez Shogun&Kama » 2015-10-09, 15:25

Flee spray jest ok, nietoksyczny bo to silikon. Skoro kot był zakropiony - oczywiście zakładając, że regularnie co miesiąc a nie na początku sezonu ;) i to preparatem który zawiera co najmniej fipronil w skutecznej ilości, a pchły pogryzły tylko Ciebie to możliwe, że nie kot je przyniósł tylko Ty. Możesz jeszcze spróbować ascyp, ale po wyprowadzeniu wszystkiego co żywe.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez monet » 2015-10-09, 16:07

Mi ktoś kiedyś doradził, żebym "po kątach " porozkładała piołun - pomogło w kilka dni, tyle tylko, że jak już pozbyłam się piołunu to i tak wszystko miało gorzki zapach przez następne pół roku. Podobno równie skuteczne jest kłącze tataraku.
monet
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-26, 23:07
Lokalizacja: Gostynin
psy: Conti (*), Franek DSPP

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez starter1 » 2015-10-14, 13:02

Prawdopodobnie pomyliłam terminy zakropienia kota i miał przerwę, więc chyba jednak on jest winowajcą ;-)


Shogun&Kama napisał(a):Flee spray jest ok, nietoksyczny bo to silikon. Skoro kot był zakropiony - oczywiście zakładając, że regularnie co miesiąc a nie na początku sezonu ;) i to preparatem który zawiera co najmniej fipronil w skutecznej ilości, a pchły pogryzły tylko Ciebie to możliwe, że nie kot je przyniósł tylko Ty. Możesz jeszcze spróbować ascyp, ale po wyprowadzeniu wszystkiego co żywe.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez starter1 » 2015-10-25, 18:38

Pragnę powiadomić z radością, ze walka z pchłami wygrana :radocha2: zanim przyszły zamówione preparaty. Parownica chyba załatwiła je na amen. <juhu>
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Kot zapchlił mi dom-doradźcie błagam

Postprzez Aga-2 » 2015-10-26, 17:49

:]
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do - Preparaty wzmacniające, przeciwkleszczowe itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości