Nexgard

Nexgard

Postprzez Gocha » 2015-04-01, 11:58

Czy ktoś ma doświadczenia w stosowaniu preparatu Nexgard?
Założyłam w tym roku chłopakom obroże Foresto i niestety nie sprawdziły się .
Dwa tygodnie temu we wtorek pierwszy Niko z diagnozą babeszja a w czwartek Zoyuś .
No ręce mi opadły ...zdecydowaliśmy się podać Nexgard i nie wiem jak się sprawdzi .
Będę wdzięczna za opinię .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Nexgard

Postprzez Sabulina » 2015-04-05, 18:26

Nie wiem co się dzieje, ale jest dużo babeszji <bezrady2>
Dwa ostatnie tygodnie dwa zaprzyjaźnione psy - babeszja, i oba obroża przeciwkleszczowa.
I w zasadzie nie wiadomo jak się bronić.
Dużo się mówi o tabletkach, co o nich myślicie?

Ja stosuję olejek z geranium, bo od obroży to u mojej jednej strupy się orbiły, póki co działa, ale na jak długo?
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Nexgard

Postprzez saganka2 » 2015-04-05, 19:24

Ja też nie wiem o co chodzi - pełno kleszczy, a ja mieszkam w naprawdę bardzo mało dzikim miejscu. Mało traw, chaszczy, drzew..
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Nexgard

Postprzez kreska » 2015-04-05, 22:35

Nie znam Nexgard, zapytam mojej wetki ...ale to chyba nowy srodek? Stosowalam na jesieni za namowa wetki Bravecto, sprawdzilo sie ale sucze byly w ciazy wiec tez staralam sie unikac rejonow zakleszczonych , glownie trawiastych...
Bravecto podobno sie sprawdza, kleszcze sie lapia ale szybko umieraja( informacja z testow a nie z deklaracji przedstawiciela handlowego ). Podobno skutecznosc preparatu glownie polega na szybkosci zabicia kleszcza, oczywiscie najlepiej byloby go odstraszyc zeby wogole sie nie wczepil ale nie ma takich preparatow co by mialy 100% odstraszalnosc..
My aktualnie nosimy Foresto + kropelki bo mialam w zapasach...Przeraza mnie ilosc chemii jaka trzeba podac psu zeby chronic go przed chorobami odkleszczowymi...nikt nie robil badan jak to moze wplynac na kancerogenność..:(

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nexgard

Postprzez baksak » 2015-04-06, 17:54

Według ulotki załączonej do bravecto zaczyna to działać po 12 godzinach od wgryzienia się kleszcza, a nexgard w ciągu 48 godzin. Bravecto podaje się raz na trzy miesiące, a nexgard co miesiąc (ale nie wiem jak to cenowo wygląda).

Myśmy zdecydowali się na bravecto i zakraplanie advantixem. No i zobaczymy co będzie <bezrady2>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Nexgard

Postprzez Anna Rozalska » 2015-04-06, 19:06

Mnie się wydaje , że na każdego psa będzie działało co innego tak jak u ludzi, poza tym do jednego osobnika kleszcze lgną bardziej do drugiego mniej. Nam odpukać na razie udaje się uniknąć kleszczy przy użyciu Fiprystu albo Fiprexu.
Unikamy też rejonów łąkowych i wysokich traw.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Nexgard

Postprzez Barbapapa » 2015-04-07, 09:21

Nie dziwcie się że w mieście, na normalnie uczęszczanych ulicach są kleszcze. Psiaki i ludzie chodzą w różne miejsca na spacery i kleszczory są przez nich przynoszone. Dla mnie curiosum były dziesiątki kleszczy na trawniku przed domem w środku osiedla.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Nexgard

Postprzez Gocha » 2015-04-07, 10:16

Statystyki zachorowań na babeszję w okolicach Konstancina i Piaseczna są zatrważające, tylko w jednej przychodni w Konstancinie codziennie jest po kilka nowych przypadków. Nigdy jeszcze tak nie było .
Rozmawiam z lekarzami i według niektórych z Berneńczykami jest dodatkowy problem bo występuje "efekt sierści" czyli obrożę trudno założyć tak żeby bezpośrednio dolegała do skóry , zakroplić też trudno prawidłowo bo część preparatu nie "wsiąka" w skórę a w sierść .
Dlatego zdecydowaliśmy się na preparat "doustny" .Za preparat dla dwóch psów zapłaciłam 115 zł .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Nexgard

Postprzez Poker » 2015-04-08, 12:36

Gosia wytul kudłacze i zdrowiejcie.Kciuki trzymam.
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy


Powrót do - Preparaty wzmacniające, przeciwkleszczowe itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron