"Piekna szata"

"Piekna szata"

Postprzez meggy » 2007-10-20, 22:08

Mam pytanie ? Czy ktos z was ,moi drodzy moze mi podpowiedziec co mam zrobic z moja NIUNIA ,ktora wyglada "Jak po chemi" Jest bardzo lysa i futro nie chce odrosnac :cry: Robi sie zimno a ona gola i gola -czy to po dzieciach tak dlugo odrasta? Mamy jeszcze taki problem ze moja kobieta nie przyjmuje tabletek ,proszkow i syropkow poprawiajacych stan siersci. TZN.przyjmuje i zaraz oddaje :shock: nawet odrobaczam ja zastrzykami
:cry:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Tess » 2007-10-20, 23:02

Czoper do każdego posiłku dostaje łychę oleju słonecznikowego. Tak mi doradził wet. Sierść ma piękną, nie łysieje mimo dużej liczby gubionych kudełków.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Koko » 2007-10-20, 23:07

meggy napisał(a):... wyglada "Jak po chemi" Jest bardzo lysa i futro nie chce odrosnac :cry: ... nawet odrobaczam ja zastrzykami

No to właściwie jest po chemii. :-(
Może lepiej zbadaj czy w ogóle ma te robale zamiast szprycować w ciemno.
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez meggy » 2007-10-20, 23:26

Nie szprycuje w ciemno :-> mowie tylko ze ona nie je tabletek !!! a jak jest pora na odrobaczenie np.ciaza to musi dostac zastrzyk.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Aga-2 » 2007-10-20, 23:57

Ja osobiście nie mam doświadczenia, ale mówił do mnie hodowca, że z suką po szczeniakach jeździ na wystawy, bo wtedy suka najlepiej wygląda. Mówił, że trzeba wykorzystać ten moment, bo jakieś 8 tygodni po wyszczenieniu suka traci szatę. Nie wiem, ile może trwać odrastanie sierści po gruntownej wylince, ale wyobrażam sobie, że ze dwa miesiące co najmniej. Możesz też się skontaktować bezpośrednio z hodowlami, w których mieli szczeniaki. Wiem na pewno, że w Stoplandii Alexandretta wyszczeniła się też w czerwcu tego roku. Albo w Milenijnej Rodzinie Brenda Lee miała młode Nie wiem w jakim miesiącu, ale już bywa z powrotem na wystawach i dobrze wygląda.
A może spróbuj rozgniatać te tabletki, albo syropy, czy w jakich innych postaciach są te suplementy na sierść i mieszać je z jedzeniem. Chociaż to też zależy czym karmisz psy...
Nie wiem, czy Ci coś pomogłam, ale starałam się... :-/
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Zuzanda » 2007-10-21, 09:38

Meggi
Bianka po dzieciach mniej więcej jak było okolo 3 miesiace po porodzie wyłysiała kompletnie , to był przełom grugdnia i stycznia . Jak pojechalam z nią w góry to dyplomatycznie usłyszałam że " wyglada na zdjeciach na wiekszą i okazałą" :mrgreen:
Wyglądała okropnie wstyd było się z nią pokazać mysle ze duży szwajcar mógł sie poszczycić lepszą sierścią . :evil: :evil:
dopiero na poczatku kwietnia zarosła pomimo podawania preparatów na sierść ,witamin i minerałów (schudła po karmieniu i porodzie 4kg)
Także nie martw się bedize dobrze widocznie Niunia też tak ma .Ja na sierśź podaje łyżeczke od herbaty oleji lnianego
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez meggy » 2007-10-21, 13:03

Bardzo dziekuje za rady -kupilam dzisiaj olej :mrgreen:

AGA- Ja tabletki ,czy proszki mieszam i rozgniatam z pasztetem ,syropek z bialym serkiem i ona pieknie je -tylko po chwili wszystko zwraca!!!! nie przyswaja czy co niewiem taka widocznie uroda!(b.dziekuje)

ZUZA- dokladnie tak samo ok 3 m-ca po porodzie -normalnie wstyd -wyglada jak mieszanka rottweilera z dobermanem :shock: No to sie nie martwie (tak bardzo ;-) )
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Halina » 2007-10-21, 13:11

Meggy nie martw się. Raz, że tak jak Zuza pisała jest to czas , że suka traci kompletnie włos a dwa, że jak tak policzyłam to chyba zbliża się okres kolejnej cieczki u Niuni, więc i utrata włosa jest. Myślę, że dwa - trzy miesiące będziesz musiała poczekać na włos u Niuni.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Ula » 2007-10-22, 08:22

Polecam czystą Biotynę - np proszek dosypywany do jedzenia BIOTIDERM. Jest bezpieczny, w odróżnieniu od mieszanek, jednak trzeba zamówić go u weta (bo to specjalistyczny środek dla zwierząt futerkowych).
Abra dostawała go, gdy jeździliśmy na wystawy i byłam nardzo zadowolona z efektów.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez bea » 2007-10-23, 15:18

Meggy Twoja sunia wykarmiła prawdziwe smoki,nic dziwnego,ze teraz" troszke" wyłysiała,mojej Doris w takim okresie z puchatego ogona zostały tylko długie białe kosmki na końcu,nie wiedziałam smiać sie ,czy płakać.Pomysł Uli bardzo dobry ja podawałam równiez biotyne swojej miśce i odrosła dość szybko i pieknie.Bedzie dobrze,choc naraziei jest smiesznie,jak to mówia goło i wesoło. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Magda » 2007-10-23, 15:34

Meggy, olej lniany jest bardzo dobry, my też go podajemy A w okresie linienia dodatkowo jakiś preparat z biotyną. Ostatnio Amino-Biotin z Mikity.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez Dżiani » 2007-10-24, 00:08

Dokładnie jak napisała Ula: Biotyna + 'Efa Oil' może być + jeszcze np. olej z pestek winogron (łyżka dziennie). Jadnak suka po wykarmieniu szczeniąt musi to "odchorować" ... niestety...
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Alicja i Spartki » 2007-10-24, 00:32

Tak to prawda sunia po maluszkach zeby nie wiem co dostawała to i tak przychodzi moment ze wyglada jak by wyszła z magla.Ogon jak dog niemiecki łysy kompletnie,sierść matowa i bardzo ostra w dotyku,ale to mija dzięki bogu. :-) jeżeli oczywiscie dostaje dobrą karmę i dodatki takie jak poprzednicy wyzej pisali. :-)
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez AT » 2007-10-24, 01:24

Dżiani napisał(a):Dokładnie jak napisała Ula: Biotyna + 'Efa Oil' może być + jeszcze np. olej z pestek winogron (łyżka dziennie).

Podobno winogrona (owoce) zawierają substancje które szkodzą psu. Jak to jest, czy pestki i olej z nich nie mają tych substancji?
Ja swojemu suczysku daję słonecznikowy - na wystawy nie jeżdżę, na powalającej szacie mi nie zależy ;-) ale tłuszcze ogólnie pomagają przyswajać witaminy i mikroelementy (ponoć).
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez meggy » 2007-10-25, 23:23

bardzo dziekuje -na pewno przetestuje a moja lysa jest w naszej galeri :mrgreen:
bardzo lysa :roll:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Witaminy

Postprzez BeatkaBen » 2011-11-24, 15:06

Witam. czy mogę psiakowi podawać olej lniany jako dodatek do jedzonka gotowanego?
Avatar użytkownika
BeatkaBen
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 14:31
psy: CHEFSUPREME vel Ben i FREE & WILD vel Coby
Hodowla: BAKOTI

Re: "Piekna szata"

Postprzez Anna Rozalska » 2011-11-24, 20:38

Można jak najbardziej ale nie więcej niż łyżeczka od herbaty dziennie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy


Powrót do - Preparaty wzmacniające, przeciwkleszczowe itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość