Preparaty na kleszcze

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Barbel » 2017-03-01, 14:54

Mimo burzy negaywnych opini - ja stosuje Bravecto. Tyle ze raz w sezonie. Potam jak zwierz w całosci biały włażący wszędzie łacznie z każdymi krzaczorami i każda wodą na kropelkach różnych firm i tak znosił tony tego badziewia. Teraz juz trzeci rok z rzędu zaaplikuje mu tabletkę. Nie przyniósł nawet lekko wczepionego przez cały sezon.
Nie chce ryzykowac babeszji. Własnie dziś zmarł Leosiowy synek po 3 dniach cierpień.... Przyniósł 2 kleszcze wbite w głowę.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez anula » 2017-03-01, 15:31

Dałabym Bravecto, tylko że moje suki są rodzące, nie wiem czy ktoś badał wpływ tej chemii na płody.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez saganka2 » 2017-03-01, 16:10

Z bravecto jest tak - szeroko polecane i skuteczne. Chyba, że się ma pecha tak jak my i trafi na Dudusia podrażaniając mu trzustkę. Tyle, że to starszy pan... Myślę, że dla zdrowego, młodego psa (tzn w sile wieku ;-) ) - bardzo ok. W innych przypadkach - zastanowiłabym się.
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez 3-berny » 2017-03-01, 16:40

Anula o ile dobrze pamiętam to Kreska stosowała Bravecto u swoich suk ciężarnych i karmiących.Mogę się mylić co do hodowcy .Przejrzyj cały wątek ,wpis był chyba w ub roku
Powodzenia w poszukiwaniach.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Asia Morrisowa » 2017-06-21, 14:17

Stosujemy Bravecto, mimo że borelioza poczyniła w organizmie szkody. Robimy co kwartał badania i nie ma żadnych odchyleń w okresie podawania tabletki. Wiadomo, że świństwo to jest ale jeśli z każdego spaceru ściągamy z psa 40- 80 chodzących po nim kleszczy, to wyboru nie ma. 40 po spacerze przy ulicy, 80 jak biegamy po łąkach... Niestety sezon, pomimo jako takiej w tym roku zimy, się wydłużył muszę podać mu dwie - trzy tabletki w roku. Jesienią podawaliśmy co miesiąc Nextgard, żeby doczekać tej zimy "na bieżąco" i zrobić przerwę. Ale nie zaryzykuję drugi raz zakażenia :sciana:
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez jbeata » 2017-06-25, 23:49

Ja również stosowałam u suczek w ciąży i karmiących tabletkę Bravecto, robiłam już wielokrotnie morfologię, biochemię i wszystko jest ok.
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez ewea » 2017-07-03, 14:31

Tak się zastanawiam - żaden hodowca nie potwierdza tego negatywnego wpływu, o którym było tak głośno.
Skąd mogą wynikać takie opinie? Czy atestowany produkt faktycznie może nieść za sobą takie konsekwencje zdrowotne?
ewea
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-06-21, 19:34

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Anna Rozalska » 2017-07-05, 19:44

Ano stąd się biorą negatywne artykuły niczym nie poparte, bo konkurencja nie śpi.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez kreska » 2017-07-22, 13:45

ewea napisał(a):Tak się zastanawiam - żaden hodowca nie potwierdza tego negatywnego wpływu, o którym było tak głośno.
Skąd mogą wynikać takie opinie? Czy atestowany produkt faktycznie może nieść za sobą takie konsekwencje zdrowotne?


jakbys wiedziala o ile spadla sprzedaz preparatow konkurencji to bys zrozumiala skad sie bierze czarny PR i te wszystkie wpisy . Nie podwazam ze jakies psy mogly zle zareagowac ale jak wielokrotnie powtarzam, mogly tez zareagowac zle na inny srodek. U dwoch znanych mi psow wystapily wymioty a wlasciwie dwa rzygniecia po ok 2h po podaniu i to na tyle .
Tak podaje bravecto nawet suka w ciazy bo taki mam teren ze inny srodek sobie z kleszczami nie poradzi . Jak bym mieszkala w innym miejscu to tez z wielka checia unikalabym podawania tabletek bo to nie maly wydatek przy moim stadku .
Robimy kontrolne badania i wszystko jest ok . Byc moze w przyszlosci okaze sei ze dlugotrawale stosowanie ma jakies skutki uboczne ael na ta chwile widze wiecej skutkow ubocznych po chorobach odkleszczowych a juz starcenie suki w ciazy na babeszje jest dla mnie nie do wyobrazenia a znam takiego hodowce , ktory musial przez to przejsc w koncowce ciazy :( .
Slyszalam ze bravecto negatywnie wplywa rowniez na plodnosc ale nie widzialam wynikow potwierdzajacych taka teze i ciezko mi to stwierdzic na podstawie moich psow .

Moj Lacioch kiedys bardzo zle zareagowal na jedna z obrozek, miala straszne dusznosci ale nie podnosilam rabanu bo takie rzeczy sie zdazaja. Trzeba czytac ulotki , nie tylko czesc o stosowaniu ale wlasnie o srodkach ubocznych.
Przeczytajcie sobie prosze dokladnie ulotke spiryny <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Gretchen » 2017-11-15, 18:37

Witam,

podpowiedzcie użytkownicy jaką ochronę przeciw kleszczom teraz zastosować? Dzisiaj usunęłam olbrzymiego kleszcza z szyi psa. Jest połowa listopada, a ci mali krwiopijcy atakują! <bezradny> Podawać jakieś krople <myślałam o NEXGARD>, czy może naturalne preparaty (olejki eteryczne z drzewa herbacianego, geranium, lawendy...)?

Znalazłam preparat Abwehrkonzetrat po przeczytaniu postów na tym forum, ale za 10 ml olejków jojoby, drzewa herbacianego, lawendy i geranium dać 61 złoty (bez przesyłki) to chyba przesada!
Mam na ogródku jeszcze melisę i szałwię - też pomocne ponoć <wywar i spray do pryskania>

Co robić?
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez saganka2 » 2017-11-15, 20:00

Zastosować preparaty weterynaryjne. Kropelki lub obrożę czy tez preparat doustny. Nie można się dać zwieść porze roku, bo niestety, ale wystarczy kilka dni koło 10 stopni i możemy mieć problem. Pierwsza bebeszjozę mój pies zaliczył właśnie mniej więcej o tej porze...
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Gretchen » 2017-11-15, 23:06

Czyli ochrona praktycznie przez cały rok? Przy tych zimach, które mamy, 10 stopni przez parę dni to nie problem. Nie wiedziałam, że istnieje takie kryterium do występowania tych kreatur...
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez Gretchen » 2017-11-17, 00:34

Mały research i już więcej wiem o kleszczach, tu cytuję Panią Mierzejewską: "Kleszcze łąkowe na psach były obecne w każdym miesiącu w roku. Zimą pojawiały się po każdych roztopach i stanowiły 100% kleszczy znajdowanych na tych zwierzętach. Wiosną i jesienią samice D. reticulatus stanowiły ponad połowę wszystkich kleszczy zbieranych z psów, podczas gdy zimą były zbierane niemal wyłącznie samce tego gatunku kleszcza (96%)." Kleszcze łąkowe to właściwie te od Babeszjozy i to one żerują zimą i jesienią, kiedy inne odpuszczają. Jutro jadę po kropelki!
Avatar użytkownika
Gretchen
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-08-07, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Preparaty na kleszcze

Postprzez SW10 » 2017-11-22, 18:40

są już dostępne krople Bravecto dla psów, nie wiem, jak ze skutecznością , bo to nowość. Ktoś ma doświadczenie ?
SW10
 
Posty: 119
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-31, 21:17
psy: Dora(*) Szajeczka Kamień Milowy

Poprzednia strona

Powrót do - Preparaty wzmacniające, przeciwkleszczowe itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron