Canor-jakie dawkowanie?

Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-22, 17:55

witam
kupilam u wterynarza preparat Canor bo nie bylo Otisolu,ale moj psiak ma obecnie grzybice i zamiast kropel dostalam jakies robione lekarstwo ktorym mam nasaczyc wacik i czyscic ucho psa,tam az gleboko-co nie zbyt mi jakos pasuje...lazdy inny dostaje przeciez krope...,ale niestety poszlam do innego weterynarza niz zwykle z braku czasu i dojazu.Na szczescie na preparacie Canor jest napisane,ze rowniez wspomagajaco przy stanach zapalych mozna aplikowac,tylko jest napisane ile razy a nie jakie dawki...wiec moje pytanie brzmi ile sie tego nalewa?
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-22, 18:56

A gdzież on złapał grzybice ?????

Marysiu - nie rozumie twojego pytania. Tym preparatem czyści się uszy a nie zakrapla się go do uszu.
Tak jak Ci polecono - kilka kropli Canoru aplikujesz na wacik (waciany płatek kosmetyczny) i czyścisz nim uszy, ale tylko tyle ile dasz radę, bez wpychania tego głęboko do wnętrza małżowiny usznej. Ten preparat oparty jest na alkoholu więc może psiaka trochę piec dlatego nie mocz wacika zbyt mocno. Dosłownie kilka kropli.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-22, 19:56

mhm dziekuje Aniu,no wlasnie nie wiedzialam czy sie go zakrapla czy na wacik to nie bylo napisane tylko poprostu ile razy dziennie.

Niestety nie mam pojecia skad sie mogla u niego wziazc ta grzybica :|
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-22, 20:00

Aniu ten weterynarz kazal miw sadzac wacik zamoczony takim jakims metnym roztworem az tam gleboko :( a Pako za nic nie chce dac sobie tego zrobic :( na poczatku troszke mu zrobilam a potem zrobilam jeszcze tym Canorem chyba za duzo go wzielam i moze go tak szczypalo i dlatego teraz nie chce mi dac :( a czy jak sie posaczylo z wacika do ucha to mu sie nic nie stanie?:(
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Anirysova » 2008-10-22, 20:07

To są pewnie "drożdżaki" częsta przypadłość u psów, ponieważ to też jest pewien rodzaj grzybów niektórzy weterynarze mówią grzybica (typowa grzybica skóry u psów powoduje wypadanie sierści i może występować na całym ciele, a drożdżaki najczęściej występują w uszach). Kiedyś nasz Orsonek miał drożdżaki i trudno było się ich pozbyć, dostał jakąś maść z antybiotykiem i potem czyściliśmy mu uszy Rivanolem.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-22, 20:14

Ojjjj Marysiu - nie słuchaj tego weta. Nie wolno psu niczego wpychać do ucha a już w żadnym wypadku nie zostawiać wciśniętego do ucha wacika. Tak jak napisałam: ten alkohol piecze. Jeśli zostawisz w uchu mocno nasączony wacik to zrobi się stan zapalny. Nie wolno !!!!
Alkohol działa wysuszająco. Trzeba tylko lekko przetrzeć tyle ile palec sięgnie. To w zupełności wystarczy. Nie stosować tzw.patyczków higienicznych bo można zrobić psu wielką krzywdę.
Najważniesze, żeby uszy miały dostęp powietrza.
U spanielki mojej koleżanki te drożdżaki zniknęły po 4-5 dniach.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-22, 20:25

a powiedzcie mi czy mozna sie tym od psa zarazic tak jak innymi grzybicami? no dobrze to ten caron odstawiam narazie calkiem a to drugie cos to wlasnie na grzybice i czy jak ebde mu przecierac uszko z wierzchu i narawde lekko w srodku nie wciskajac palca do polowy a tak za paznokiec to wystarczy?bardzo sie boje mu to robic bo nie mam zadnej wprawy,pies sie denerwuje i w ogole :( o patyczkach wiem,ze nie ma mowy
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-22, 21:28

AniRysTeam napisał(a):Kiedyś nasz Orsonek miał drożdżaki i trudno było się ich pozbyć, dostał jakąś maść z antybiotykiem i potem czyściliśmy mu uszy Rivanolem.
Hmmm trochę mnie to dziwi, że wet zalecił maść. Może dlatego leczenie się przedłużało ? No ale ja wetem nie jestem. Jednak z tego co wiem w przypadku drożdżaków nie powinno się stosować żadnych substancji nawilżających. Wręcz przeciwnie; należy stosować środki wysuszające. Jeśli się uda to nawet jest wskazane "podwiązanie" uszu do góry. To bardzo przyspiesza leczenie.
Wilgoć sprzyja rozwojowi drożdżaków, tak jak częste kąpiele albo moczenie uszu.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-22, 21:37

a co z mozliwoscia zarazenia?jest czy nie ma?i jak ten drozdzak wyglada?bo u mojego psa to po pirwsze okropnie smierdzi a wyglada poprostu jak brudne uszy,jakby takie kluchy baardzo ciemnej takiej brazowawej?woskowiny
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-22, 21:53

Maryś_i_Pako napisał(a):a co z mozliwoscia zarazenia?jest czy nie ma?i jak ten drozdzak wyglada?bo u mojego psa to po pirwsze okropnie smierdzi a wyglada poprostu jak brudne uszy,jakby takie kluchy baardzo ciemnej takiej brazowawej?woskowiny

Opis typowy dla drożdżaków - podręcznikowy.

Co do możliwości zarażenia?
Nie, bo każdy ma "swoje drożdżaki". Ale dzięki swoistej równowadze w organizmie jest ich tak niewiele, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności. Dopiero np. poważne osłabienie organizmu a zwłaszcza kuracje antybiotykowe, wyniszczające florę bakteryjną, powodują ich szaloną ekspansję.
Z tych względów zaleca się ostrożność i zachowanie higieny, aby do grona własnych nie nałapać jeszcze mnóstwa "obcych". Jeśli nie masz skaleczeń na rękach wystarczy po zabiegu umyć ręce. Jednak należy unikać kontaktu z miejscami wilgotnymi organizmu, z błonami śluzowymi np. jamy ustnej, oczu, (nie wspominając o miejscach intymnych).
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-22, 22:11

dziekuje Aniu,szkoda tylko,ze nie wiem co za roztwor jest w tamtej buteleczce od weta...no nic zobacze narazie czy pomoze oczyczac uszka bede z wierzchu i lekko u wejscia do ucha a jak nie zejdzie to pojde juz do mojego weta a nie tamtego
pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-22, 22:12

aha weterynarz mi jeszcze powiedzial,ze to jest typ grzybicy,ktory nie lubi wystepowac sam jeden tzn,ze mam patzrec czy pies nie zaczyna ciagle lizac lap i ocierac pyska... hm?
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-22, 22:20

Marysiu - tu nie chodzi o to że "nie lubi występować sam jeden" tylko, że jego występowanie w jednym miejscu szybko się rozprzestrzenia na inne "wilgotne" miejsca. Tak jak wyżej napisałam: wszystkie wilgotne miejsca, pysk, oczy, łapy (często moczone np.mokrą trawą lub w kałużach) są zagrożone.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-24, 15:49

hmm czyli ,ze jak ma drozdzaka np w uchu to inne miejsca sa bardziej narazone przy wilgoci?czy,ze w ogole tak latwo drozdzaka sie dorobic?
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-26, 13:44

a jeszcze mam pytanie jak wyglada drozdzak w innym miejscach?np na pysku czy lapach?
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-26, 13:53

Na łapach występuje między palcami ale z reguły pies to sobie wylizuje.
Gdyby nie miał możliwości wylizywania to zauważyłabyś taką właśnie brązową maź o niezbyt przyjemnym zapachu jak w uchu. W uszach pies sam sobie nie wyczyści i wtedy właśnie ją widać.
Właśnie zapach (metoda organoleptyczna) jest naprostszym sposobem wstępnego zdiagnozowania drożdżaków.
Następnie potwierdza się to badaniami mikroskopowymi.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-26, 14:16

a na pysku?bo kurcze cos Pako mocno smierdzi staram mu sie dobrze czyscic uszka tak jak wet kazal tym preparatem ale nie pcham tak gleboko palca jeszcze mi wata zostanie albo cos i co wtedy?;/ a lekarstwo jak dziala to tam samo splynie z wydzielina przeciez...
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-26, 20:44

Maryś , spoko, bez paniki.
Czyść mu te uszka tak jak wet kazał to na pewno poskutkuje.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Canor-jakie dawkowanie?

Postprzez matka » 2008-10-28, 16:58

matka
 
Posty: 58
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-05, 15:01
psy: pies


Powrót do - Wszystko o higienie. Uszy, zęby, oczy - jak i kiedy czyścić?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość