skracanie pazurów

skracanie pazurów

Postprzez lena83 » 2014-04-18, 17:42

Zastanawiam się nad skróceniem pazurów u Venta. Chodzi dość dużo po asfalcie, ale pazury mają się świetnie i rosną jak szalone, a ja chodzę poorana, jakbym miała w domu kota, a nie bernola :boszz: No i wszystko fajnie, ale nie wiem, jak się do tego zabrać :-? nie ma u nas psich salonów piękności, a boję się, że sama mogę zrobić to źle i zrobię młodemu jakąś krzywdę. Jakie obcinacze polecacie i jak to zrobić, żeby było bezpiecznie? Czy w ogóle skracać, czy zostawić tak jak jest i czekać aż zaczną się ścierać? Będę wdzięczna za opinie.
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: skracanie pazurów

Postprzez Milla » 2014-04-18, 18:11

U mojej poprzedniej bernenki problem ścierał się sam. U Bonity, pazury rosną uparcie i również chodzę poorana :mrgreen:
A właściwie chodzę tylko czasami - co około dwa miesiące jeździmy do weta, gdzie ładnie i sprawnie wszystko wraca do normy ;-)
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: skracanie pazurów

Postprzez baksak » 2014-04-18, 18:12

U nas Ekspert ściera sobie pazury we własnym zakresie, ale Gerdzie musimy obcinać, bo szybko jej rosną i nie chcą się same ścierać <bezrady2>
Jeśli Vento ma jeszcze białe pazurki to wystarczy je podświetlić latarką od drugiej strony i już widać gdzie się kończy rdzeń. Jeśli masz wątpliwości to zawsze (jak się ma dobrą obcinarkę i cierpliwego psa) można obcinać "po plasterku".
Ponieważ w razie czego krwawienie jest spore, to dobrze się zaopatrzyć w jakiś środek tamujący, na przykład taki:
http://germapol.istore.pl/pl,product,1311468,espree,natural,bandage,naturalny,bandaz,w,zelu.html
My używamy takiej obcinarki i dobrze nam służy:
http://germapol.istore.pl/pl,product,1311337,czki,do,pazurow,resco,usa,rozmiar,jumbo,duze,psy.html

Są też obcinarki z wykrywaczami rdzenia, ale sporo kosztują, a co do tego czy działają zdania są podzielone.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: skracanie pazurów

Postprzez kreska » 2014-04-18, 18:42

jak nie masz doświadczenia to pierwszy raz poszłabym do weta <tak> jak naruszysz rdzeń to oprócz urazu do obcinania, intensywnego krwawienia masz jeszcze ryzyko zakażenia...

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: skracanie pazurów

Postprzez lena83 » 2014-04-18, 18:58

kreska napisał(a):jak naruszysz rdzeń to oprócz urazu do obcinania, intensywnego krwawienia masz jeszcze ryzyko zakażenia...

No właśnie w tym rzecz. Faktycznie, zapytam weta, może obetnie mu pierwszy raz sam, a potem spróbuję (a może już nie będzie trzeba... :mrgreen: )
Baksak dzięki za linki i dobre rady! :-)
Vento ma już część pazurów czarnych, więc sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Niektóre się minimalnie ścierają, ale wg mnie nie na tyle, żeby je zostawić samym sobie, bo jak stawia łapę na ziemi, to pazury się widocznie opierają na podłożu, jeden wręcz zaczyna się czasem wyginać na bok. No i drapie czort tak, że nie sposób podejść do niego np. w krótkich spodenkach :ojoj: przypłaciłam to już kilka razy żywą krwią, tak że dziękuję, postoję :cwaniak:
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: skracanie pazurów

Postprzez Anuta » 2014-04-18, 22:41

Obcinanie pazurków to na prawdę nic trudnego. Wybierz tylko moment, gdy pieska nie rozsadza energia, np. gdy jest śpiący. My też używamy takiej obcinaczki jak w podanym linku. Jeśli masz obawy, że sobie nie poradzisz, możesz iść do weta, ale poproś go, by Ci pokazał jak się to robi.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: skracanie pazurów

Postprzez marieanne » 2014-04-19, 13:15

Zdecydowanie poproś pierwszy raz o pomoc weta <tak> To nic trudnego, ale stresować się mniej będziesz ;-)

U Bohuna pazurów nigdy nie obcinalismy, bo i takiej potrzeby nie było - ściera je bardzo ładnie, nawet teraz - mimo, że asfaltu u nas nie ma ani milimetra ;-) U Zuzki obcinalismy raz - w wieku dosyć młodocianym i było dokładnie tak jak mówisz - pazury jak u kota, ostre masakrycznie, pańcia i pan - poorani, szczególnie, że panna ma zwyczaj domagania się pieszczot przy pomocy "pacania" łapą. Pojechalismy do naszych wetek, na 2 pazurach pokazały jak się za to zabrać, resztę skróciłam przy nich sama i teraz gdyby trzeba było - nie byłoby problemu <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: skracanie pazurów

Postprzez lena83 » 2014-04-19, 13:36

marieanne napisał(a):pazury jak u kota, ostre masakrycznie, pańcia i pan - poorani, szczególnie, że panna ma zwyczaj domagania się pieszczot przy pomocy "pacania" łapą

O to, to! "pacanie" łapą na dzień dobry, czasem mu się zdarzy skoczyć i nawet jak nie drapnie, to przez ubranie nabija mi siniole <uoee>

marieanne napisał(a):Pojechalismy do naszych wetek, na 2 pazurach pokazały jak się za to zabrać, resztę skróciłam przy nich sama i teraz gdyby trzeba było - nie byłoby problemu <tak>

super :)
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: skracanie pazurów

Postprzez Anuta » 2014-04-21, 17:28

Obcinanie pazurków, by nie drapał przy "pacaniu" to tylko jedna strona medalu. Przerośnięte pazury mogą być przyczyną problemów zdrowotnych. Poczytajcie np http://www.mamypsa.pl/kosmetyka_i_higiena_pazury.html
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa


Powrót do - Wszystko o higienie. Uszy, zęby, oczy - jak i kiedy czyścić?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość