łupież a kapiel ?

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Zuzanda » 2009-07-15, 08:38

Magda napisał(a):Ja bym Bostona porządnie wyczesała, aż sierść przestanie wypadać i wykąpała (koniecznie w tej kolejności ;-) )
Świetny jest szampon z Bayera http://www.krakvet.pl/bayer-vetriderm-intensiwet-szampon-intensywnej-pielegnacji-250ml-p-521.html Myślę, że łupież i brak połysku wynikają w tym przypadku nie z powodu karmy, a intensywnego linienia i dużej ilości martwego, matowego włosa.

Podpisuje sie pod tym .W tym roku bardzo dużo psów intensywnie lnieje ,ma problem z pozbywaniem sie włosa .
nic lepszego nie ma niż czysta napowietrzona skóra ,która może oddychać .
co do preparatów polecam szampony owsiane ,sa delikatne ,dzałaja przeciwświądowo są na przesuszony włos i skóre . moze być Mr. Groom , bioogrom i pewnie jeszcze kilka innych firm juz je robi
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Anirysova » 2009-07-15, 08:48

Nasze też strasznie linieją :->
My używamy szamponu z firmy 1 All Systems, a odżywkę taką:
http://www.krakvet.pl/systems-super-ric ... -5117.html
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Busola » 2009-07-15, 08:52

Purina ProPlan dla pracusiów pewnie ma duzo białka - czy on nie jest przypadkiem troche przebiałczony?
Efa-Oli oraz intensivet - jak najbadziej - zawiera wszystkie numerki kwasów omega :-)
moze byc jeszcze preparat di przemywania (taki troche jakby szampon) Hexoderm oraz Sensivet Spray do psikania raz dziennie - nawilza skóre ale i odtłuszcza, do teg odziała przeciwświądowo.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Marszal » 2009-07-15, 10:12

Ja ze swojej strony mogę polecić SALMOPET NATURALNY OLEJ Z ŁOSOSIA Salmon Oil Swojego czasu poprawiła się Maksa okrywa włosowa. Teraz do niego wracamy, bo wyczytałam, że jest on dobry też na alergie i choroby skórne a my walczymy teraz z hotspotem, więc może wspomóc naszą terapie.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6734&action=prod

a i zapomniałam dodać, że łupież, który się wówczas pojawił też zniknął.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Robert » 2009-07-15, 11:14

purina ma 31% białka, z tego co wyczytałem to ma więcej tłuszczu w stosunku do innych ich karm, teraz wcina Grasslands z Acany, tam tez dużo białka, ale bez pszenicy. Przebiałczony?! No to mnie nastraszyliście. Ale jak dziki pies wcina samo mięcho to pewnie ma jeszcze więcej białka w diecie niż na chrupkach z fabryki.... tak sobie myślę.
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez annasm » 2009-07-15, 13:02

Dziki pies nie je samego mięsa ale i skóre kości itp odpowiednik w żywieniu psa to dieta BARF - ma ona zdecydowanie mniej białka niż suche karmy, tak na moje wyliczynia poniżej 20 %. Poza tym dieta wysokobiałkowa wcale nie służy przybywaniu na wadze...wzrost wagi osiąga sie przez zwiększenie ilości tłuszczu i węglowodanów.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Anna Rozalska » 2009-07-16, 09:00

Dieta wysokobiałkowa przyczynia się do rozrostu mięśni ale podwyższa również mocznik we krwi. U nas to wyszło przy ostatniej morfologii. Wykluczjąc chorobę nerek ( wyniki moczu super) musieliśmy zmniejszyć ilość mięcha i dziennej dawki chrupek.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Szam » 2009-07-16, 09:35

Marszal napisał(a):Ja ze swojej strony mogę polecić SALMOPET NATURALNY OLEJ Z ŁOSOSIA Salmon Oil Swojego czasu poprawiła się Maksa okrywa włosowa. Teraz do niego wracamy, bo wyczytałam, że jest on dobry też na alergie i choroby skórne a my walczymy teraz z hotspotem, więc może wspomóc naszą terapie.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6734&action=prod

a i zapomniałam dodać, że łupież, który się wówczas pojawił też zniknął.


Lubisz przepłacać :)
http://www.amberhouse.pl/salmopet-olej- ... -2035.html
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Marszal » 2009-07-16, 09:41

Szam napisał(a):
Marszal napisał(a):Ja ze swojej strony mogę polecić SALMOPET NATURALNY OLEJ Z ŁOSOSIA Salmon Oil Swojego czasu poprawiła się Maksa okrywa włosowa. Teraz do niego wracamy, bo wyczytałam, że jest on dobry też na alergie i choroby skórne a my walczymy teraz z hotspotem, więc może wspomóc naszą terapie.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6734&action=prod

a i zapomniałam dodać, że łupież, który się wówczas pojawił też zniknął.


Lubisz przepłacać :)
http://www.amberhouse.pl/salmopet-olej- ... -2035.html


Taaa, lubię :-/ raczej nie umiem szukać okazji :-?
Toś mnie zdenerwowała :evil: ;-) Dobra nauczka na drugi raz będę googlować, jak znajdę coś godnego uwagi :roll:

Ale ten olej naprawdę fajny :!:
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Guard » 2009-07-16, 09:59

Szam napisał(a):Lubisz przepłacać :)
http://www.amberhouse.pl/salmopet-olej- ... -2035.html


Dziękuję, ja też szukałam.
Podaje Pani codziennie dawke zalecaną (15ml/40 kg), czy inaczej??
Codziennie, czy sporadycznie?
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Marszal » 2009-07-16, 10:28

Hm, powinno się podawać codziennie i zużyć w przeciągu 3m-cy, ale przyznam, że u mnie bywa różnie, czasami zapominam dolać do jedzonka i wtedy zdarza się, że daje np.co drugi dzień :oops:
Preparat dawkuje się odpowiednio do wagi psa, ale na początek te dawki są zmniejszone i stopniowo po paru dniach przechodzi się do dawki właściwej do wagi.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Guard » 2009-07-16, 11:32

Dziękuję, czyli dla moich trzech panienek wystarczy 1 butelka na miesiąc.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez AT » 2009-07-20, 23:57

w zooplusie jest jeszcze tańszy ;-) http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/skora_siersc/inne_preparaty/60917

Robert napisał(a):purina ma 31% białka, z tego co wyczytałem to ma więcej tłuszczu w stosunku do innych ich karm, teraz wcina Grasslands z Acany, tam tez dużo białka, ale bez pszenicy. Przebiałczony?! No to mnie nastraszyliście. Ale jak dziki pies wcina samo mięcho to pewnie ma jeszcze więcej białka w diecie niż na chrupkach z fabryki.... tak sobie myślę.

Pisak może być ,,przebiałczony" ponad 30 % białka to dużo - nie każdy psi organizm jest w stanie tyle przerobić ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez MRUCZanka » 2009-07-26, 17:39

Benia właśnie też dopadł łupież, wylazł właśnie dzisiaj, jak go porządnie czesałam... włos też jakby bardziej zmatowiał, bardziej w brąz momentami przechodzi, pies się zaczął drapać ... Myślałam,że to może karma? jeszcze miesiąc temu miał Boscha, i dorwał alergię pokarmową - podrażniona śluzówka (uszka, oczy zaropiałe itd), a teraz je od 3ch tygodni Kobersa Extra.... myślicie, że to jeszcze efekt po Boschu czy może coś innego? Bo czytałam,że przecież Kobers jest hypoalergiczny.... :roll: :roll: :roll: :roll: help, już sama nie wiem co mu jest....a w tej chwili zmieniać karmy nie chcę,bo pies wcina jak oszalały po kilku miesiącach strajkowania i jedzenia jak wróbelek... :-|
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Drixon » 2009-07-26, 18:07

Aniu, ja Ci nic nie chcę mówić ale ... chyba zaczynacie linieć :->
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez MRUCZanka » 2009-07-26, 18:24

czyli mam się nie martwić, że znowu karmę źle dopasowałam? :roll: ufff oby to było ino to.... ;> 8-)
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Zuzanda » 2009-07-26, 19:33

w tym roku psy bardzo ciężko gubią sierść ,nawet te które nie miały problemów w tym roku wlasciciele nie daja sobie rady .
Bardzo często jest przesuszona skóra ,wlos ,matowieje ,staje sie łamliwy, łupiez w tym roku to norma .
Po wysypaniu sie włosa proponuje porządną kapiel ,dogłebne umycie także skóry i wysuszenie psa .
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Drixon » 2009-07-26, 19:44

Zuza a będąc w temacie kąpieli - na taką suchą skórę i 'zużytą' sierść i odrastającą nową to polecasz szampon... no właśnie jaki? i jaką dobrą odżywkę?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Zuzanda » 2009-07-26, 20:49

Bardzo dobre są i ja je używam to są szampony owsiane np. firmy Mr. groom ,biogoom ,
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Drixon » 2009-07-26, 20:54

oki, to podziałamy :->
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Kosmetyki, szampony, odżywki itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość