łupież a kapiel ?

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez wiki1710 » 2009-09-17, 11:19

Witam, mam pytanie odnośnie łupieżu:
- czy występuje on w postaci drobniusieńkich kuleczek (jak ziarnka piasku) czy raczej płatki? pytam, bo po przejechaniu pod włos wysypują się z sierści Nelci takie właśnie jasne drobinki, mam wrażenie że są tylko we włosie, nie na skórze, widoczne tylko na grzbiecie; mała sporo grzebie w piasku, kładzie się na nim i ogólnie woli piach od trawy:) podejrzewam że w zabawie moje dzieci też ją mogą obsypywać :oops: , może to ten piasek-taki drobny pyłek? nie chcę niepotrzebnie leczyć łupieżu? czy po tym opisie da się coś powiedzieć o tym?

No i jeszcze pchły:
- miała tydzień temu zaaplikowany Frontline, mimo to trochę się drapie - tylko po szyi, zmieniłam jej obrożę z nylonowej na skórzaną myśląc że to od tego, nadal drapała (ale nie zawzięcie, ot tak smyra się łapką), wczoraj całkiem zdjęłam i dalej, poza tym na brzuszku, tej gołej różowej części, zauważyłam żółty bąbelek otoczony jasnoczerwoną obwódką; to pewnie dziabnięcie pchły? czyżby krople nie działają?

hmmm.... do weta?
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Busola » 2009-09-17, 13:10

u nas własnie taki drobniutki łupieżyk (raczej proszek niz piasek) był oznaką alergii, były tez późniejsze zmiany na skórze, łącznie z atakiem gronkowca. Po wyleczeniu ostrych zmian, stosujemy : kąpiel co 2 tygodnie (lub częściej) w szamponie antyseptycznym (Hexaline, K-Hex) oraz psikanie sierści Sensivet Sprayem. Do tego zmienilismy karme na rybke z pyrkami. Tarzania w piachu jakoś wyeliminowac nie możemy :roll: ;-)
Póki co - jest dobrze :->
Jeśli masz wątpliwości - jedź do weta :->

edit: frontline zapewne działa na pchełki, jednak jesli nawet jedna pchełka usiądzie, ugryzie i padnie, to moze wystąpic reakcja alergiczna mimo iż ataku pcheł nie ma :->
u nas mamy stwierdzoną alergię na roztocza, nie wiemy jedynie czy są to roztocza kurzu domowego czy tez roztrocza magazynowe (takie w karmie). Utrzymywanie czystości w domu oraz zabiegi jak powyżej chronią Dalmiske przed ostrymi reakcjami.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez wiki1710 » 2009-09-17, 13:27

Dzięki:) najpierw zatem sprawdzę szampon jakim ją kąpałam... może to on coś spowodował... poobserwuję i jakby co to wizyta...
Co do karmy to jesteśmy na Arionie (od początku, w hodowli też)... je średnio, ale sierść i qupki fajne.... Poza tym co w hodowli nic nowego raczej nie wprowadziłam do jedzenia, hmm.. zaczekam chwilę....
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Madzia » 2010-02-04, 11:57

wujek dla swojego czrnego labka (jeszcze szczeniak) kupił zwykły szampon dla dzieci..chyba bambino wiecie..takie zółte z kaczuszką :mrgreen: nie ma żadnych podrażnień oraz łupieżu, sierść miękka i błyscząca!
a ja staosuje suchy szampon dla szczeniaków
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez habibiyah » 2010-03-07, 11:19

Witajcie serdecznie :)
trzy tygodnie temu zamieszkała z nami piekna sunia berneńczyk :)

Już kilka dni po przyjeździe do nas (mieszkamy, niestety w mieszkaniu) pojawił sie lupież-drobniutki, głównie na zadku i nogach, sunia go "podgryza" ... zupełnie jak przy pchlach (ktorych z pewnością nie ma) ... weterynarz sprawdzał i jest on tylo na włosie, skóra jest ok ...
Mała je PUrina dog chow z jagnięciną i kurczakiem z ryżem, czasem biały serek (od tygodnia jej go nie daje ale nie widzę różnicy), marchewkę, jabłka , ciasteczka Eukanuby w nagrodę, ostatnio nie bardzo chce jeść suchą karmę więc 1 rz dziennie ma Pedigree saszetki karmę "mokrą" z kaszka, którą uwielbia. Wiem, że pedigree nie cieszy sie popularnością ale nie widziałam żadnej karmy dla szczeniaków innej firmy - może nie potrafie szukac.

Weterynarz twierdzi, że może to alergia na zmianępokarmu (ale nic nie zmieniałam) ona je to co u chodowcy, łupież zaczął sie dwa tygodnie przed zmianą diety :(

Lekarz zalecił zmianę karmy na taka z ryżem i baranina - możecie jakąś polecić???

Poza tym kazał ja wykąpać w szamponie jodoforowym dla zczeniąt - i zgłupialam bo jodoforowe są tylko dla dorosłych psow ... więc pani z lecznicy poleciła mi szampon dr Seidla dla szczeniąt z proteinami i alantoina ... za 10 dni mamy sie kąpać - dwa razy co 5 dni ... to będzie pierwsza kąpiel

Przeczytałam wszystkie posty i zastanawiam sie czy to jednak nie jedzenie jest przyczyna a stres zmiany miejsca zamieszkania i "rodziny" oraz to, że mieszkanie (pomimo chłodu i otwartego stale okna ) jest jednak za suche i za ciepłe???

Co myślicie na ten temat ??? Jak mogę małej pomoc???

Ona ma 4 miesiące :)
Avatar użytkownika
habibiyah
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-07, 09:42
Lokalizacja: Kraków
psy: bernuśka Fionka

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Anna Rozalska » 2010-03-07, 12:25

Moim zdaniem mała może mieć alergię pokarmową. Na pewno saszetki pedigre dla szczeniaka nie sa zdrowe. Zamiast tego ugotuj małej kawałek kurczaka z marchewką i ryżem.Sprubój tez innej karmy, może z jagnięciną.
Polecam Husse, Brita care.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Hekate » 2010-03-07, 12:43

jeżeli łupież dostała kilka dni po przyjeździe do was, czyli może to być po zmianie diety, podpytaj hodowcę czym karmił.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez anula » 2010-03-07, 16:59

Tutaj masz bardzo dobry sklep internetowy z duzym wyborem karm http://www.telekarma.pl/c2/suche.htm?rodzaj=warunek1 osobiście bardzo nam się sprawdziły Bento Kronen (super!) i Happy Dog.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez habibiyah » 2010-03-07, 18:00

Dziękuje za odpowiedzi :)

Hekate - ona jadła dokładnie to co w hodowli kiedy dostała łupież :( ... dosłowinie bo dostaliśmy karme od hodowcy a potem kupiłam dokładnie tą samą ...

Anna Rozalska - gotujemy, gotujemy :) a potem suchego to nawet nie chce powąchać , ha ha ha

Anula - dzięki za "namiary" posprawdzam sobie te pokarmy :)

pozdrawiam i idę do małej :) ma zapalenie stawu łokciowego :( dziś miała odsączanie :( oj bolało ja ... i nas serducho :(
Avatar użytkownika
habibiyah
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-07, 09:42
Lokalizacja: Kraków
psy: bernuśka Fionka

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez anula » 2010-03-07, 20:36

Z jakiej hodowli jest malutka?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez habibiyah » 2010-03-07, 22:06

Z domowej hodowli z Kielc - rodzice są wolni od dysplazji, maja rodowody a mała ma metrykę ... ale ... mimo rodowodu i dobrych wyników ... zawsze coś się może przypeletać ... trudno ... byle tylko maluch jak najmniej cierpiał ... na szczęście my ją kochamy i zrobimy wszystko by jej pomóc :)
Avatar użytkownika
habibiyah
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-07, 09:42
Lokalizacja: Kraków
psy: bernuśka Fionka

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez anula » 2010-03-07, 22:13

Może ktoś z Kielc poleci ci dobrego weterynarza. Osobiście trzymam się jednego sprawdzonego weta. Moje jakoś nigdy nie miały problemów skórnych.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez habibiyah » 2010-03-08, 10:07

Anula :)
mam poleconego weterynarza - podobno jeden z lepszych i chwalony w Krakowie ale ... jak nie pomoże to oczywiście przedzwonie do hodowcy i zapytam bo oni maja stalego weta :)
Avatar użytkownika
habibiyah
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-07, 09:42
Lokalizacja: Kraków
psy: bernuśka Fionka

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Anna Rozalska » 2010-03-08, 16:00

Jeśli mała ma metrykę to na tej podstawie wyrobisz jej rodowód w swoim Oddziale Kynologicznym.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Halina » 2010-03-08, 16:11

Łupież czasem jest pierwszym objawem przebiałkowania. Może rzeczywiście w diecie zbyt dużo białka. Istnieje w każdym razie taka możliwość.

Anula a co powiesz o tym Happy Dogu? Do mnie zawitali dystrybutorzy z hapy doga i się zastanawiam nad tą karmą.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Kamil » 2010-03-08, 18:28

Również zastanawiam się nad Happy Dogiem :->
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Kamil » 2010-03-08, 18:29

Również zastanawiam się nad Happy Dogiem jagnięciną :->
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez anula » 2010-03-08, 21:40

Junka zjada Happy Doga dla młodych dużych GR23 i będzie ją jadła do 2 roku życia. Sawa teoretycznie HD Nowa Zelandia, ale często gęsto podjada karmę Junce. W sumie jestem zadowolona. One oprócz suchego dostają twarogi, jaja, mięso, kości, kurze łapy etc.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Poprzednia strona

Powrót do - Kosmetyki, szampony, odżywki itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość