suchy szampon

suchy szampon

Postprzez kerovynn » 2010-02-05, 14:47

Czy ktoś używa/ł suchego szamponu?
Eśka była tylko raz kąpana ( zalecenie weta). Ja nie mam wanny w łazience, a poza tym za szczonka to ona wybitnie wody nie lubiła więc nie chciałam jej stresować bez potrzeby. Jak jest brudna po spacerach to wystarczy nam miska z wodą, myjka i suchy ręcznik. Esia fiołkami nie pachnie ;-) , ale też nie śmierdzi :mrgreen: . Po prostu ma psi zapach. Mnie to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie :-D , ale tak sobie pomyślałam, że może by ją jednak wypadało wykąpać :?: Przy braku wanny i wielkiej psicy nieprzyzwyczajonej do pluskania szampon suchy byłby jakąs alternatywą.
Co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: suchy szampon

Postprzez Wydra » 2010-02-05, 17:16

My kupiliśmy suchy coby choć trochę zawsze krawat wyprać,lecz mi się wydaje on do niczego :-( My psów nie kąpiemy od października do marca,powód bardzo prozaiczny ;-) brak wanny.na dzień dzisiejszy dobrym rozwiązaniem jest wyprać psa w śniegu(a tego mamy ci dostatek)Dobrze nacieram na spacerze śniegiem a w domu spryskam odżywką, (z zapachem) porządnie wyszczotkuję i futro jest jak nowe ;-) :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: suchy szampon

Postprzez kerovynn » 2010-02-05, 20:14

W śniegu już ją parę razy "prałam" :-D . Ona generalnie jest czysta, sierść lśniąca, tylko ma psi zapach który pozostaje na kanapie, na fotelu itd... mnie to w ogóle nie przeszkadza, ja ten zapach bardzo lubię, domownicy przyzwyczajeni, ale czasem ktoś nas odwiedza a niektórzy mają wybitnie wrażliwe nosy i zastanawiam się nad czymś co by tę psią woń zneutralizowało :roll:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: suchy szampon

Postprzez Drixon » 2010-02-05, 20:18

Aniu na 'psi zapach' dobrze działają preparaty z yuccą
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: suchy szampon

Postprzez Wydra » 2010-02-05, 20:58

Drixon napisał(a):Aniu na 'psi zapach' dobrze działają preparaty z yuccą

to może być całkiem ciekawe,dzięki Aniu zaraz to wypróbuję :lol:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: suchy szampon

Postprzez Apcik » 2010-02-05, 21:09

my mamy suchy szampon ale uzywam go tylko do krawatu :-P po 'wypraniu' nim ciemnego futra mimo pozadnego wyczesania prze 2-3 dni jest siwe :-P

Do brodzika Eske i jest... ja tak piore Cezarego przed swietami :lol:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: suchy szampon

Postprzez kerovynn » 2010-02-06, 22:34

W brodziku już kąpiel była - ta nakazana przez weta, lecznicza . Masakra... Esia nie przyzwyczajona, usiłowała uciec, mąż ją trzymał ale i tak wszystko zalane, ubrania mokre a psica tydzień patrzyła na mnie z takim wyrzutem że do dziś mi głupio :shock:
Ja wiem ,że psa trzeba uczyć i przyzwyczajając stopniowo, ale jak juz pisałam ona za szczonka wody nie lubiła, więc nie chciałam jej stresować a ta przymusowa kąpiel przyszła nagle i musiała być "już natychmiast". Może poczekam do cieplej wiosny i spróbuję na dworze. Najwyżej goście nie będą mnie odwiedzać :mrgreen: :mrgreen:
i będę miała jeszcze więcej czasu na szydełko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: suchy szampon

Postprzez Apcik » 2010-02-06, 22:41

a drzwiczki do kabiny macie czy prysznic otwarty :?: ja wciskam psa do brodzika, potem siebie :lol: i zamykam drzwi :roll: co prawda ciasno ale psiana nie ma swobody ruchu to prosciej ja wymyc ;-) pomijam ze moje nogi i brzuch wygladaja jakbym sie meskich sterydow najaddla :roll: :lol:na plecach prze tydzien odbity mam kran :lol: ale psina wmiare czysta :-P
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: suchy szampon

Postprzez annasm » 2010-02-08, 23:31

Hi hi ja po takiej kąpieli to bym już nie miała kabiny! :-P
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: suchy szampon

Postprzez Marszal » 2010-02-08, 23:50

annasm napisał(a):Hi hi ja po takiej kąpieli to bym już nie miała kabiny! :-P


Aniu, o tym samym pomyślałam :mrgreen:
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: suchy szampon

Postprzez kruszon » 2010-02-08, 23:54

Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon


Powrót do - Kosmetyki, szampony, odżywki itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość