DR LUCY

DR LUCY

Postprzez bodzia78 » 2008-10-05, 09:48

Witajcie. założyłam nowy watek ponieważ w tym przypadku kosmetyki ściśle łączą się z działaniem Fundacji.

Wiem że wiele szwajcarów ;) stosuje kosmetyki DR LUCY.

Myślę że to dobre miejsce do wymiany doświadczeń.

Z mojej strony postaram się informować o nowościach ;) i odpowiadać na pytania (dobór kosmetyków do konkretnych psów, umaszczeń itd.).

Ponieważ nie uważam się za Alfę i Omegę :) będę prosiła o pomoc przedstawicieli handlowych w przypadku trudnych pytań. ;)

Możecie pomóc wspierając Fundację Dr Lucy na kilka sposobów:

- kupując kosmetyki DR LUCY ( dostępne w niektórych sklepach, lecznicach, on-line i u przedstawicieli handlowych)

- wykupując reklamę hodowli (podlinkowany banner) za m5 zł miesięcznie na stronie fundacji: http://www.drlucy.pl/

- wpłacając darowiznę na konto fundacji

Fundacja Dr Lucy

ul. Mickiewicza 33
63-100 Śrem
Nr konta: 90 1060 0076 0000 3200 0123 7484


KRS: 0000289538

Statutowe cele Fundacji to

- działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt;
- niesienie pomocy zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym;
- zwalczanie zjawiska bezdomności zwierząt;
- zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzątami.



Pieniądze wpłacane na konto Fundacji zostaną przeznaczone na cele statutowe
wskazane przez wpłacającego lub, jeśli taki cel nie został wskazany - na
dowolne cele statutowe. Wpłaty można tytułować na 3 sposoby:

- wpisując jedynie słowo "darowizna" - pieniądze zostaną spożytkowane na
realizację jednego z celów statutowych Fundacji, niekoniecznie związany z
ratowaniem collie;

- wpisując "dla collie w potrzebie" - pieniądze zostaną przekazane na
ratowanie owczarków szkockich collie zgodnie z aktualnymi potrzebami;

- wskazując konkretny cel np. "dla Ducha" - pieniądze
zostaną przekazane na konkretny, wskazany przez darczyńcę cel.

Pozdrawiam :) i dziękuję za pomoc :)
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Re: DR LUCY

Postprzez bodzia78 » 2008-10-05, 13:51

Znalazłam chwilkę i podzielę się tym co przetestowałam na swojej tricolorce ;)

Do mycia czarnych partii futra używam:


Szampon pogłębiający kolor ciemny
- ja go po prostu nazywam BLACK.

Obrazek

"Szampon przeznaczony do pielęgnacji psów o sierści czarnej, błękitnej, grafitowej i srebrnej. Nadaje włosom żywej barwy. Szampon nie zawiera farb, jego działanie polega na intensyfikacji koloru przez stosowanie naturalnych składników roślinnych."

Od siebie dodam że ma świetny kolor - ciemnofioletowy :D . Pomaga np. wyrudziałym od słońca włosom przywrócić piękną lśniącą czerń :)
Nie polecam do umaszczenia BLUE- MERLE gdyż tło szarzeje.

Na kołnierz i łapy polecam:

Szampon pogłębiający kolor biały


Obrazek

"Szampon pogłębiający biały kolor sierści, przeznaczony do pielęgnacji psów o białej sierści, likwiduje zażółcenia, a białym włosom nadaje refleksy. Szampon nie zawiera farb, ani substancji utleniających. Jego działanie polega na intensyfikacji koloru przez stosowanie naturalnych składników roślinnych. "

Również jest fioletowy - zawiera nadmanganian potasu który. Szampon świetnie sprawdza się nawet do kąpieli psów alergicznych. Łagodzi swędzenie. Kąpię w nim psy o umaszczeniu blue - merle (uwaga : NIE MA WPŁYWU NA CZARNY KOLOR < NIE WYNUDZA MOŻNA GO STOSOWAĆ spokojnie do tricolorów), wszelkiego rodzaju husky i inne psy które mają elementy bieli. Właściciele odbierający swoje psy nie mogą się napatrzeć :)

Więcej informacji na temat linii kolorystycznej znajdziecie http://drlucy.pl/sklep/?p=productsList& ... y=7&page=1

Jako odżywkę polecam VITAL

Obrazek

"Regenerująca odżywka jest ważnym uzupełnieniem szamponu. Odżywia wewnętrzne struktury włosów, zwiększa witalność sierści, działa antystatycznie i zapobiega filcowaniu się (ułatwia rozczesywanie). Poprawia ukrwienie skóry i pigmentację włosów, dodaje blasku. Przeznaczona do wszystkich typów sierści."

A przed wystawą :) i na co dzień do czesania STIFF:

"Lotion utrwalający jest specjalnym preparatem do modelowania i usztywniania sierści. Zawartość witamin i środka nawilżającego odżywia skórę i włosy. Na włosach powstaje warstwa ochronna, która zapobiega brudzeniu się. Szczególnie polecany do modelowania i utrwalenia włosa psa przed wystawą i nadania sierści pięknego połysku."


PS. POLECAM puder wybielający. Położony na odżywkę na łapy - podczesane pudlówką pod włos powoduje efekt 3D - pogrubionej kości.

Więcej informacji na :
http://drlucy.pl/sklep/index.php
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Re: DR LUCY

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-07, 20:03

no bodzia w tym przypadku posłucham bo to nie typowa reklama a fundacja wieć raczej zainwestuje w to co mi wcześniej poleciłaś :D ale tak sie zastanawiam czy taki szampon w spreyu nie jest zbyt agresywny i inwazyjny dla psa?Psy "nie lubia kosmetykow",obcych zapachow na sobie itd,czy to go nie bedzie draznilo?Czy jest zdrowe?
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: DR LUCY

Postprzez bodzia78 » 2008-10-17, 21:34

Produkty są całkowicie naturalne :) ... nie są w najmniejszym stopniu szkodliwe. ładnie pachną - waniliowo i ziołami. Czy się spodoba psu - trzeba wypróbować...

A tymczasem mam kolejną prośbę:

Kolia napisał(a):Witajcie kochani!

Proszę o głos na schronisko w Śremie! Trzeba się zarejestrować na forum, następnie zalogować - dopiero wtedy pojawi się opcja ankiety!

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=8731

Liczy się każdy głos - rozsyłajcie po znajomych, informujcie kogo się da! Postarajmy się!
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Re: DR LUCY

Postprzez bodzia78 » 2008-12-18, 10:11

zurdo napisał(a):Mam ogromną przyjemność poinformować, że Fundacja Dr Lucy uzyskała status organizacji pożytku publicznego.
W związku z tym zyskała przywilej przyjmowania 1% z podatków dochodowych od osób fizycznych.

Jak to zrobić? PIT-37 ma 3 rubryki dotyczące odpisu podatku. W rubryce 124 wpisuje się pełną nazwę wybranej organizacji OPP, w rubryce 125 – nr KRS, a w rubryce 126 wyliczoną kwotę odpisu stanowiącą maksymalnie 1% podatku, przy czym kwota musi być zaokrąglona w dół do dziesiątek groszy (jeśli więc wyjdzie 120,67 – wpisujemy maksymalnie 120,60).
W naszym przypadku potrzebne dane to nazwa Fundacja Dr Lucy i KRS: 0000289538

Warunkiem przekazania 1% wskazanej organizacji jest złożenie PIT-a w terminie czyli do 30.04.2009 r.

I jeszcze jedna ważna informacja. Fundacji nie będzie na listach OPP wyłożonych w urzędach skarbowych oraz zamieszczanych w programach do wypełniania PIT-ów, ponieważ te listy tworzone przez Ministerstwo Finansów przedstawiają stan na 30 listopada, a Fundacja Dr Lucy status OPP uzyskała w grudniu. Nie zmienia to jednak faktu, że Fundacja ma prawo przyjmować nasz 1% podatku :)
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Re: DR LUCY

Postprzez bodzia78 » 2008-12-18, 10:16

Co do kosmetyków - obecnie najsprawniej działający sklep on - line : http://www.jodawi.sklepna5.pl/

CENY KONKURENCYJNE !!!
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]


Powrót do - Kosmetyki, szampony, odżywki itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość