Jaki szampon najlepszy dla berna ??

Szampon dla berna...

Postprzez STAWKA » 2006-11-06, 14:31

mam pytanko czy moglibyście polecić mi jakiś szamponik, który intensywnie wyczyści biel na klatce mojego brudasa... tj dla tricolorka jakiś jak to powiedziała mi pani w sklepie... z góry dziekuję za pomoc...
Avatar użytkownika
STAWKA
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
psy: ...

Postprzez Ania od Berena » 2006-11-06, 15:24

Nam zażółcenia doczyścił Biogroom. Specjalny szampon do białej sierści. Szampon (płyn) ma kolor.. niebieski :-D
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Aga-2 » 2006-11-09, 13:55

My do tej pory używaliśmy przeważnie najtańszych szamponów dla psów długowłosych. Raz kupiłam droższy, to okazało się, że Asta miała łupież, więc więcej do tej pory nie ryzykowaliśmy. Jeśli chodzi o podkreślenie kolorów sierści, to jest z tym problem, bo zwykle mają w sklepach zoologicznych osobne szampony do sierci białej a osobne do czarnej. Zawsze mi się to wydawało zbyt skomplikowane do zastosownia. Ostatnio jednak, za podpowiedzią jednego z hodowców, zakupiłam szampon St. Bernard's Silvel Clear (mam nadzieję, że nie pomyliłam nazwy). Na opakowaniu jest napisane, że wybiela biel, a podkreśla czerń. Jeszcze go nie używaliśmy, więc nie wiem do końca jaki będzie rezultat. Mam nadzieję, że rewelacyjny, bo sądząc po cenie, to musi być SUPER REWELACJA!
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Zuzanda » 2006-11-09, 19:22

Zarowno dla ludzi a tymbardziej dla zwierząt takie "cudowne" i "Wszystkorobiace " kosmetyki sa najczesciej nazwyklejszym szamponem czasem z domieszka nablyszczacza.
Ja osobiscie nie polecam kosmetyków ileśtam w jednym :-(
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez Gość » 2006-11-09, 23:33

właśnie wykąpałam psiaka, a odbarwienie na klatce nie zeszło ;( ... jeszcze jutro zakupie ten szampon tylko dla białej sierści... a jak nie to trudno... poczekam az sama sie wymieni... hhahaha
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez STAWKA » 2006-11-09, 23:34

ten gośc to ja!! ....
Avatar użytkownika
STAWKA
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
psy: ...

Postprzez Martucha » 2007-04-14, 21:46

Ja czytałam że dobre jest używanie osobnych szamponów do czarnej czesci, brazowej i białej berna. To jak to jest w końcu? Istnieje jeden do całego psa czy trza osobne? Bo ja już sie pogubiłam...
Martucha
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Aga-2 » 2007-04-19, 13:07

Jak pies nie ma przebarwień i po prostu chcesz, żeby był czysty, to użyj normalnego szamponu dla psów. Podobno te szampony przeciw insektom mogą uczulać, czy coś. W każdym razie jeśli na pchły już coś i tak stosowaliśmy to nie warto kupować szamponu przeciw pchłom tylko zwykły szampon dla psów np. długowłosych. Kosztuje ok. 7 zł.
Jak pies jest młody, to trzeba doczytać, czy przypadkiem nie łapie się na szampon dla szczeniąt, bo pewnie jest łagodniejszy niż dla dorosłych psów.
A jak będziesz chciała wypróbować szampony droższe (no, z dziesięć razy droższe) to też możesz. Wtedy nawet możesz kupić do białej sierści osobny, a do czarnej osobny. Ja trafiłam na taki, co to jest i do białej i do czarnej. Sierść ładna, lejąca, nie napuszona. Czy rzeczywiście pogłębia biel i czerń? Może trochę tak... Ale nie dziesięciokrotnie, więc czy warto go kupować? To już zależy od właściciela. Jak masz kasę, to spróbuj, może Ci się spodoba efekt.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez meggy » 2007-08-01, 00:46

jest rewelacyjne mydelko do bieli z JV SAN BERNARD tylko bardzo drogie kosztuje 50zl kosteczka malutka!!!!! ale dziala :mrgreen: po nim biel jest super -u mnie dziala zwlaszcza u huskyh ! jest to widoczne :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez MartaD » 2007-08-22, 15:50

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry szampon, który wyczyści mi porządnie Yogiego przed wystawą?
Chodzi mi o szampon dla szczeniąt, na ten szczenięcy "puszek" :lol:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez Cefreud » 2007-08-22, 18:35

spytaj Zuzę-mnie poleciła Canac-super się sprawdza a kosztuje niewiele.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Jaki szampon najlepszy dla berna ??

Postprzez Anya » 2008-03-08, 15:15

Pytam, bo jak zaszłam do sklepu i pani dała mi 20 sztuk do wyboru w cenach od 10 do 70 zł , pytając na czym mi zależy najbardziej to zgłupiałam i stwierdziłam że spytam się dośwadczonych już hodowców.
Sziry jeszcze nie kąpałam całej, ale chciałam z tydzień przed wystawą ją wykąpać i zauważyłam że pod szyją to " białe" :-/ zbytnio białe nie jest :->
Prosze napiszcie co macie sprawdzone, jakie szampony, bo są jakieś inne jeszcze szampony w sprayu które wybielają te białe miejsca i się tylko szczotkuje po spryskaniu.
No i różne szkoły słyszałam, ze lepiej psa szczotkować przed kąpaniem a inni znowu, że po kąpaniu, tak samo używać suszarki czy nie?? :?:
Avatar użytkownika
Anya
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-03, 11:16
Lokalizacja: Warszowice

Postprzez Aga-2 » 2008-03-08, 16:37

Obawiam się, że będziesz musiała zaeksperymentować na Szirze, który szampon jej będzie najbardziej pasował. Po niektórych szamponach psy miewają łupież. Moja ma go po takim droższym, więc to nie od ceny zależy.
Czy używać suszarki? To zależy czy włos Sziry ma tendencje do skręcania się po myciu. Jeśli tak, to można go trochę wyprostować w trakcie suszenia. Jeśli nie, to nie ma sensu suszyć psa, tylko go wykąpać wieczorem i przez noc nie wypuszczać z domu. Do rana na pewno wyschnie.
Z całą pewnością trzeba psa dobrze wyszczotkować przed kąpielą, ale z doświadczenia wiem, że i po kąpieli zwykle jest to konieczne. Zwłaszcza w sezonie, kiedy pies się leni. Po kąpieli wychodzi reszta niewyczesanego podszerstka.
Powodzenia. ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Cefreud » 2008-03-08, 18:13

Aga z suszeniem jest różnie.Freud zostawiony na noc ma wilgotną sierść rano a wieczorem hotspota :-|
Szampon to zależy ja testowałam ring 5, potem jakiś do czarnej sierści Hery a na koniec polecony przez Zuza,tani niezużywalny-nazwę podam jak znajdę bo Jasiu porządek w łazience zrobił :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Anna Rozalska » 2008-03-08, 20:48

Ja raz byłam z Lamią w salonie piekności. Trwało to 2 godziny, sunia miała juz serdecznie dosyć. Zapłaciłam 200 zł. Chciałam mieć porownanie czy bedzie różnica jak sama ją wykąpię. Spytałam groomerkę jakich kosmetyków uzywała. Zakupiłam przez internet bo w sklepie 2 razy drożej. Ja używam do kapieli Lamii szamponu Hery intense blanc do bieli, Hery Intense Noir do czerni, a na koniec balsam Hery Caresse Brilance. Mozna tez użyć suchych szmponów żeby biel i czerń były bardziej intensywne . Polecam Bio-groom magic White i magic black. Przed kapielą trzeba psa dobrze wyczesać. Po kąpieli ja suszę suszarką pod włos a potem czeszę z włosem. Groomerka powiedziała, żeby psa nie kapać przed samą wystawą bo wtedy włos sie nie zdąży ułożyć. Jesli chodzi o berny to zalecała obcinanie łapek dookoła, obcięceie włosów wystających poza krawędz uszu oraz trymowanie za uszami. Moja do bardzo długowłosych nie należy więc trymowanie odpada.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Zuzanda » 2008-03-08, 20:52

:shock: :shock: :shock:
Ręce opadają
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez AT » 2008-03-08, 21:24

:shock: Czy Wy naprawdę do kąpieli używacie tych wszystkich szamponów z cyklu żeby biel była bielsza a czerń bardziej czarna ? Jak czasem czytam to mi głupio, że tak słabo się psem zajmuję i kąpię ją ,,zwykłym" szamponem (bayer'a) i w innych aspektach psiego życia też bez cudów i wianków Mufka się musi obejść :oops: .
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez anula » 2008-03-08, 22:02

A Mufce doskonale to służy. My kąpaliśmy Sawę przed wystawą szamponem Summerwinds + odżywka. Groomerka powiedziała nam, że trzeba wykąpać (bardzo dokładnie wyczesanego psa!) na dwa tygodnie przed wystawą i tak zrobiliśmy. Szampon jest jeden do całego psa. Sawa nie narzekała, łupieżu brak. Po kąpieli suszyliśmy, ale nie do końca i dosychała przez noc.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Anna Rozalska » 2008-03-09, 10:36

Zuzanda ty przecież jestes groomerką i co takich szamponów nie używasz? Z tego co dzwoniłam do salonów piekności dla psów to wszędzie używaja szamponów firmy Hery lub Bio- groom. Poza tym czynności pielęgnacyjne też wszędzie robią tak samo. Trymują berny za uszami i przycinają łapy dookoła. Ja uważam, że mając te kosmetyki w domu i wszystkie przyrządy typu trymer, szczotki nie muszę jezdzić po salonach piekności. Przynajmniej zaoszczędzam 200 zł. Szampony do każdego koloru są fajne bo faktycznie po kapieli brąz, czerń i biel są super intensywne.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Anya » 2008-03-09, 11:08

:-> dzieki za podpowiedzi, no to zobaczymy teraz jak mi sie pannica w kąpaniu zachowa i czy jej się to spodoba :mrgreen:
Avatar użytkownika
Anya
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-03, 11:16
Lokalizacja: Warszowice

Następna strona

Powrót do - Kosmetyki, szampony, odżywki itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość