czesanko...

Postprzez anula » 2008-01-11, 18:30

No dobra, ja jestem laik, powiedzcie mi do czego służy ten trymer hakowy.
Sawa sierść ma świetną, przynajmniej do tej pory, czesana czy nie wygląda jednakowo. Wyjątkiem są dredy na uszach, na nich widać czesanie. Wystarczy jej czesanie 2 x w miesiącu. Inna sprawa, że ona to wyraźnie lubi, dlatego latem czesana jest częściej.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: czesanko...

Postprzez ceres » 2008-04-26, 19:33

A gdzie taki trymer hakowy można kupić?
Avatar użytkownika
ceres
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 21:03
Lokalizacja: Świecie

Re: czesanko...

Postprzez anula » 2008-04-26, 20:35

Np. na straganach przy wystawie, albo w sklepach internetowych. W sklepach zoologicznych w Toruniu nie widziałam.
Wiecie jak groomerka wyczesała takim trymerem moją Sawę to mnie słabo się zrobiło. Było tyyyle futra i jeszcze trochę.
Nie wiem właściwie co ten trymer robi. Wycina zbędne owłosienie, czy luźne?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: czesanko...

Postprzez ceres » 2008-04-26, 21:05

To jeszcze zapytam jak wygląda takie cudo? może ktoś ma link do jakiegoś zdjęcia? będzie łatwiej kupić :-)
Avatar użytkownika
ceres
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 21:03
Lokalizacja: Świecie

Re: czesanko...

Postprzez anula » 2008-04-26, 21:27

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod
Tak wygląda trymer. Najlepiej jednak żeby wypowiedziała się Zuza jaki trzeba kupić dla berna. Ona jest specjalistą.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: czesanko...

Postprzez Hekate » 2008-04-27, 08:55

Czeka mnie chyba dokupienie sprzętu, dopuki sierść nie była jeszcze tak gęsta, wystarczał mi sprzęt po ONku, metalowy grzebień i grabki z obrotowymi zębami, zastanawiam się nad trymerem ale czekam na podpowiedź jaki będzie odpowiedni dla berna, strasznie się ofutrzył zwłaszcza na tyłku :-P, a tam to jeszcze trzeba do tego bardzo delikatnie
Ostatnio edytowano 2008-04-27, 09:22 przez Hekate, łącznie edytowano 1 raz
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: czesanko...

Postprzez Tess » 2008-04-27, 09:11

Ja też muszę cos dokupić, bo Czoper linieje, że ho! Ho!, a grabkami czesania nie lubi - za bardzo ciagną za sierść, a on przecież taki delikatny...Mila za to jest bezproblemowa - ja mozna czesać wszystkim :lol:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: czesanko...

Postprzez ceres » 2008-04-27, 09:37

Znalazłam na Allegro http://allegro.pl/item347130255__karlie ... y_18_.html
Trudno się zdecydować. Niby wszystkie podobne , ale jednak różne :-( Czekam na opinie tych, którzy czeszą takim urządzeniem swoje berny :-)
Avatar użytkownika
ceres
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 21:03
Lokalizacja: Świecie

Re: czesanko...

Postprzez Zuzanda » 2008-04-27, 09:55

Trudno mi coś powiedziec na temat tego produktu .Nie znam go .Natomiast firma jest taka sobie .
Trymerów nie ma uniwersalnych . jest ich kilkanaście i każdy służy do czego innego ,do innej sierści i do różnych partii ciala trymowanego zwierzaka .Maja różnej długości haki i różny rozstaw ich .
Jesli chodzi o trymer efektywny , którym chcecie wyczesać podszerstek i martwy wlos u swoich bernusiów to polecam coat king trymer firmy Mars .
Nie sa tanie ale solidna jakość ,gwarancja na to ze część hakowa nie odształci się no i wam ręce nie odpadną po zro bieniu pół psa . :mrgreen:
a to jest trymer który polecam ,sprawdzony i daje szybki efekt
http://onlineshop.germapol.pl/sklep,228 ... 196,0.html
życze milego trymingu :lol: :lol:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: czesanko...

Postprzez ceres » 2008-04-27, 10:14

Wygląda solidnie, ale faktycznie nie jest tani.... ale parametry mozna podpatrzeć i szukać tańszego ;-)
Avatar użytkownika
ceres
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 21:03
Lokalizacja: Świecie

Re: czesanko...

Postprzez Hekate » 2008-04-28, 10:39

rzeczywiście cena powala, ale skoro specjalista uważa że warto, to przy najbliższej wolnej gotówce w niego zainwestuję, w końcu dobre pare lat pielęgnacji Alta przede mną :-P
Zuzo mam jeszcze pyt bo zupełny laik ze mnie o trymowaniu właściwie nie wiem nic, jeszcze takiego cuda w ręce nie miałam, używa się go raz na jakiś czas, czy przy każdym czesaniu, tak żebym psiakowi futerka całkiem nie przeżedziła :mrgreen:
I jeszcze myślałam o takiej pudlówce do kompletu http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep ... 700,0.html
czy to już zbędne.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: czesanko...

Postprzez Hekate » 2008-05-09, 09:52

Ja już zamówiłam trymer polecony przez Zuzę, ale dzisiaj zauważyłam że pojawił się nowy trymer coat king home firmy Mars do użytku domowego http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep ... 53575.html nie wiem czy jest odpowiedni dla naszych bernusi ale wydaje mi się że jeszcze trochę i powiększy sie oferta
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: czesanko...

Postprzez Wanda » 2008-05-09, 11:44

To zupełnie inny trymer, różni się przedewszystkim rozstawem haków, a to jest podstawa jeśli niechcesz pościnac włosa okrywowego i zrobić berna na szwajcara. Trzymaj się tego co poleca Zuza, ja mam w domu rzadki i gesty (rozstaw haków) jest duża różnica
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: czesanko...

Postprzez Hekate » 2008-05-09, 13:36

Dzisiaj przyszedł mi zamówiony trymer polecony przez Zuzę, rewelacja, Zuzo dziękuję, tyle sierści to ja w życiu z niego nie wyczesałam, a już widze że będzie miał bardzo gęste futro więc naprawdę się przyda. Mam wiele pytań może znacie jakieś ciekawe stronki o trymowaniu, a przede wszystkim jestem ciekawa czy tym trymerem to ja tylko wyczesuję zbędne futro, przeżedzam, czy troche ścinam. Czy z tym trymerem mogę przesadzić i zrobić z psa łysolca :?:
Hihi dzięki Wando rzeczywiście szwajcara z berna nie chcę zrobić :mrgreen: ale może na lato nie było by takie złe, miałby chłodniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: czesanko...

Postprzez anula » 2008-05-09, 13:51

Ja też. Moja Sawa po wizycie u groomera łysa. Niby czesana wcześniej przez nas, ale u groomera wyszło drugie tyle. Zostały jej praktycznie te dłuższe kudły i to przed wystawą. Zuza czy ten podszerstek powinno się trymować przed wystawami czy zrobiliśmy to przedwcześnie? Groomerka jak pomacała Sawę z kuper i na szyji to się za głowę złapała ile tego zostawiliśmy, ale potem to ja się zdziwiłam, że mi pół psa zostało!
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: czesanko...

Postprzez Anna Rozalska » 2008-05-09, 14:42

Właśnie w tych salonach dla psów trochę trzeba uważać. Za każdym razem proszę groomerkę aby nie trymowała Lamii za uszami a ona zawsze mówi, że tylko troszeczkę. W rezultacie wychodzi prawie łysa. Potem na wystawie w opisie ma wpisane: duza, mocna suka z małą głową.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: czesanko...

Postprzez Zuzanda » 2008-05-09, 19:36

anula napisał(a):Ja też. Moja Sawa po wizycie u groomera łysa. Niby czesana wcześniej przez nas, ale u groomera wyszło drugie tyle. Zostały jej praktycznie te dłuższe kudły i to przed wystawą. Zuza czy ten podszerstek powinno się trymować przed wystawami czy zrobiliśmy to przedwcześnie? Groomerka jak pomacała Sawę z kuper i na szyji to się za głowę złapała ile tego zostawiliśmy, ale potem to ja się zdziwiłam, że mi pół psa zostało!

Widzisz Aniu nie powinna trymować z podszerstka przed wystawą :-> Wiecej info dam ci na gg :-)
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: czesanko...

Postprzez Zuzanda » 2008-05-09, 19:39

Anna Rozalska napisał(a):Właśnie w tych salonach dla psów trochę trzeba uważać. Za każdym razem proszę groomerkę aby nie trymowała Lamii za uszami a ona zawsze mówi, że tylko troszeczkę. W rezultacie wychodzi prawie łysa. Potem na wystawie w opisie ma wpisane: duza, mocna suka z małą głową.

Żaden groomer nie jest wstanie zmniejszyć glowy psa . :evil: :evil: Widocznie w opinii tego sedziego taką ma :-)
A jak we wszystkich dziedzinach nie ma takiego gromera który by na wszystkim sie znał .Jak sie na wszystkich rasach zna to znaczy ze jest przeciętny .
Ja osobiście nie podejmuje się robienia kilku ras na wystawy ani też na wystawy nie robie nieznanego psa na dzień przed .
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: czesanko...

Postprzez Zuzanda » 2008-05-09, 19:42

Hekate napisał(a):Dzisiaj przyszedł mi zamówiony trymer polecony przez Zuzę, rewelacja, Zuzo dziękuję, tyle sierści to ja w życiu z niego nie wyczesałam, a już widze że będzie miał bardzo gęste futro więc naprawdę się przyda. Mam wiele pytań może znacie jakieś ciekawe stronki o trymowaniu, a przede wszystkim jestem ciekawa czy tym trymerem to ja tylko wyczesuję zbędne futro, przeżedzam, czy troche ścinam. Czy z tym trymerem mogę przesadzić i zrobić z psa łysolca :?:
Hihi dzięki Wando rzeczywiście szwajcara z berna nie chcę zrobić :mrgreen: ale może na lato nie było by takie złe, miałby chłodniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak mozesz to zadzwiń do mnie ,mój telefon jest na stronie www.black-velvet.pl. Nie potrafie tego opisać ale może jakoś slownie opisze i cos podpowiem .
Nie jest to takie proste bo KAŻDY pies ma inne futro
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: czesanko...

Postprzez Mika » 2008-06-24, 16:13

A ja zamówiłam sobie ( a właściwie Redusowi) polecany przez Zuzę nóż trymerski i jestem zachwycona rezultatami stosowania. Mój pies z kosmatej, wypłowiałej pluszowej zabawki sypiącej włosem i podszestkiem zamienił się w lśniąco czarnego , szczupłego PSA. Mówiąc po ludzku- wyczesałam/wycięłam z niego taka ilość spilśnionego podszerstka i martwych włosów okrywowych, że mogłabym napełnić wsypę od pierzyny. W zyciu nie dałabym rady zrobić tego szczotką. W domu zapanowały pozory porządku, psu nie jest gorąco i mam nadzieje, że w tym sezonie obędzie się bez hot spotów, które dokuczały mu rok i 2 lata temu, własnie m.in. z powodu gęstej , źle wyczesanej sierści. Tak więc, po raz kolejny stwierdzam, że praktycznie wszystkiego co ważne i pożyteczne " w temacie psa", dowiedziałam się z forum, od kochanych forumowiczów :mrgreen:
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Czesanie czyli szczotki, grzebienie, trymery itd

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość