Kąpiele w morzach - czyli z solą...?

Kąpiele w morzach - czyli z solą...?

Postprzez Koko » 2007-07-23, 13:11

Co możecie powiedzieć o wpływie słonej wody na skórę i sierść psa typu berneńczyk?

Interesuje mnie przede wszystkim czy trzeba spłukiwać psa słodką wodą zaraz po kąpieli czy można później, a może w ogóle?
Słyszałem o ponoć dobrym wpływie soli, ale coś mi nie bardzo to pasi do moich doświadczeń z kąpieli morskich.

Mamy w planie wyskok nad Bałtyk i być może Koko przejdzie zaślubiny z morzem, ale co wtedy robić...?
Wizja klejącego się berna "obtoczonego" w piasku i śmieciach plażowych jakoś mi nie pasuje do poczucia estetyki.
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez Wanda » 2007-07-23, 13:22

My jesteśmy częstymi bywalcami plaż zwłaszcza w tym roku. Moje pieski nie pływają, ale wchodzą do wody( no Betka nie) po szyję tak żeby gruntu nie stracić. Nie zauważyłam żadnych zmian na sierści czy skórze, nic nie robię wysychaja same podczas dalszego spaceru lub już w domu. Myślę ze zasolenie naszego Bałtyku nie wymaga specjalnego działania, chyba że trafimy na uczuleniowca.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2007-07-23, 13:58

Podpisuje sie pod Wandzia, nasz plywa i to daleko (za panem), sol wywabia brud :-D Jedyny minus - to jak ktos ma tarzacza pospolitego, ktory sie potem tarza w piasku. Trzeba uwazac na hot-spoty. My w ciagu 3 lat mielismy 1.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-07-23, 14:16

Galwin kąpie się w morzu kilka razy w tygodniu, Borys także (ale on ma zupełnie inną sierść). Słyszałam, że powinnam go spłukiwać go wodą w domu, ale nigdy tego nie robiłam. Sierść ma śliczną, lśniącą :-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Koko » 2007-07-23, 14:29

Natalia i Galwin napisał(a):Galwin ... sierść ma śliczną, lśniącą
To Koko może być jeszcze ładniejsza...?
Nie może to być... :shock:

A co z piciem słonej wody? Próbują?
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-07-23, 14:34

A no pewnie że próbują ale im nie smakuje :-D Wolą z kałuży ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez AT » 2007-07-24, 23:40

moja łajza też się kąpie w morzu kilka razy w miesiącu, jakiś czas temu odkryła też że potrafi pływać(wsześniej tylko brodziła) :-D. wodę morską o dziwo też pije i co jeszcze dla mnie dziwniejsze nic jej od tego nie jest :!: myślałam że będzie miała po tym jakieś rewolucje ale nic z tych rzeczy.
nadmorską wersję mufki można zobaczyć w galeryjce klikając temat lato.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Wanda » 2007-07-25, 10:26

Wczoraj znów byliśmy na plaży, oczywiście z pływania jeszcze nici tylko brodzenie, ale Draco jest co raz śmielszy Basma nie robi żadnych postepów :-( . Wczoraj piły wodę i tez myslałam że dzisiaj będzie rozwolnienie, ale nie wszystko ok, nic sie nie dzieje.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2007-07-25, 21:33

Hmm... Co prawda był odpływ, ale TO jest to, co bernusie lubia najbardziej..... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Koko » 2007-07-27, 12:41

Vel_Pan_Rekin napisał(a):TO jest to, co bernusie lubia najbardziej..... :mrgreen:
Jakbym widział moją żabkę (Koko) czekającą na rzut.
Swoją drogą niezły wymach... :lol:
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2007-07-27, 14:12

Dziękujemy.
No, chłopaki czesto trenują :-D
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Cefreud » 2007-07-27, 15:30

hihi,żeby taki efekt osiągnąc musiała bym zamiast patyka lub aportu użyc....Freuda :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Kąpiele w morzach - czyli z solą...?

Postprzez Dora » 2011-03-30, 23:42

Jaś tak wyszło ,że dopiero znalazłam ten"słono-morski "wątek i czytając przypomniała mi się historia" labrudera :lol: " który w tamtym roku opił się tak słonej wody że nie dało się go odratować :-( siadły mu nerki,dlatego uczulam was żebyście na nadmorskie wycieczki zabierali ze sobą słodką wodę i pilnowali żeby nie opijały się tą morską.Ja z Dorą mam niestety ten problem,że dla niej woda to woda i pije co popadnie dlatego jeszcze nie doświadczyła morskich kąpieli a szkoda bo chciałabym zobaczyć ją w akcji.
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: Kąpiele w morzach - czyli z solą...?

Postprzez Anna Rozalska » 2011-03-31, 20:03

Kapiele w morzu są boskie, Lamia raz napiła sie morskiej wody , spróbowała, ze niedobra i więcej się nie napiła.
Nosiliśmy na plażę wodę w butelce. Natomiast najbardziej bałam się o sierść i niepotrzebnie bo sierść była ok.
Nie polecam natomiast kąpieli w łańcuszku bo sól nam wyżarła metal a czerwona obroza pozostawiła na dłuższy czas czerwony krawat.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Kąpiele w morzach - czyli z solą...?

Postprzez Asia K.L. » 2011-03-31, 20:32

Moja Sabusia zawsze się kąpie jak tylko ma okazję
jak jesteśmy nad morzem nie ma opcji, ze ją utrzymam i że nie wejdzie do wody

Potem robimy piaskowanie psa, czyli przewracam ją w suchy piasek i wmasowuję w sierść, po moich zabiegach otrzepuje się, suchy piach szybciutko wyciąga wilgoć, więc już po chwili jest suchutka, a zanim do domu wejdzie, jeszcze ja wyczesuję, żeby piasek się wysypał do końca.

Po piaskowaniu sierść jest lśniąca jak nigdy. Wodę pije i jeszcze nigdy jej się nic nie stało.
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Kąpiele w morzach - czyli z solą...?

Postprzez annasm » 2011-03-31, 20:45

Czak wodę z Bałtyku pił hektolitrami i nic, natomiast wody z Adriatyku spróbował i więcej nie zamoczył pyska - sierść do czasu spłukania w słodkiej wodzie była nieco bardziej szorstka.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Kąpiele w morzach - czyli z solą...?

Postprzez Majszczur » 2011-04-01, 09:04

Berta co roku część wakacji spędzała nad Bałtykiem. Ja w ogóle nie przepadam za morzem, ale jeździliśmy ze zwględu na córkę i właśnie Bertę, która uwielbiała pływać i przebijać się przez fale jak foka. Morską wodę wciągała jak mała cysterna, aż się dziwiłam, że jej to świństwo smakuje. Piła hektolitrami i ani się nie skrzywiła. Nie miała żadnych żołądkowych niespodzianek po tej solance. Powiem więcej, sierść poza tym, że stawała się nieco sztywniejsza to zbytnio nie cierpiała z powodu soli. Ale Berta w ogóle byla wyjątkowa pod każdym względem...
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)


Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość