Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Postprzez Olivia » 2012-01-04, 22:26

Powszechnie jest mówione, że psa należy kąpać jak najrzadziej, tylko w skrajnych przypadkach, gdy się mocno czymś wybrudzi lub kiedy jedzie na wystawę, ponieważ skóra i włos mają naturalną ochronę i nie należy ich spłukiwać.

Ale gdzieś ostatnio wyczytałam, że wcale tak nie jest, a przynajmniej teraz, za naszych czasów, ponieważ:

- Po pierwsze. środowisko w jakim teraz żyją nasze psy. Chodzi o zanieczyszczone powietrze. Ta sierść nie ma wcale tak dobrej ochrony z powodu tego całego syfu nas otaczającego. Sierść jest bardziej podatna na niszczenie z powodu tych wszystkich substancji latajacych w powietrzu i w zanieczyszczonych wodach.

- Po drugie. dzisiejsze szampony. Kiedyś nie było takich szamponów dla psów jak teraz, teraz mamy specjalistyczne szampony do różnych rodzajów sierści i stanu skóry z odpowiednim składem, który poprawia strukturę włosa i skóry + odżywki, które dodatkowo pielęgnują i chronią.

Podsumowując, dzisiaj powinno się myć psy częściej, niż tylko wtedy gdy się wybrudzą, ponieważ dla włosa i skóry jest to o wiele lepsze i bezpieczniejsze, ponieważ powietrze jest tak zanieczyszczone, że sierści przyda się dodatkowa ochrona dzięki specjalistycznym szmponom.

Tak słyszałam i jestem ciekawa jakie Wy macie na ten temat zdanie?
Avatar użytkownika
Olivia
 
Posty: 133
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-06, 01:25
Lokalizacja: Toruń
psy: Zafira Astrolabium

Re: Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Postprzez Cefreud » 2012-01-04, 23:17

śmierdzielki kąpię raz na mc. Znawcy twierdzą,że to dla sierści szorstkiej zbyt często, choć z drugiej strony pucują swoje psy przed każdą wystawą a nie raz zdarza się,że mają po 2 - 3 w mc.
Freud z racji problemów skórnych był kąpany co 2 tygodnie a w razie ich zaognienia co 2 dzień. Wydaje mi się,że to zalezy od psa
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-01-05, 00:22

Ja tez mysle ze to zalezy od psa, bernolki kapie1 - 2 razy do roku
a Feride w tym roku byla raz kapana.
Moje dziewuchy na dworze mieszkaja, siersc i stan skory maja dobry, a ze na dworze, to i tak zawsze czyste sa chwilke, wiec w sumie nie ma sensu ich czesto kapac. jedynie zawsze sa regularnie szczotkowane, takze wykrusza sie co sie ma wykruszyc, kapie je tylko w razie koniecznosci
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Postprzez DolceVita » 2012-01-05, 11:35

Ja myślę, że to zależy od tego jaki jest stan czystości futra naszych milusińskich.Moje dziewczyny kąpię tylekroć ile uznam za konieczne. Jeśli przy mizianiu mam cokolwiek brudną dłoń -to kąpiel. To fakt, że szampony i odżywki szczególnie te profesjonalne są teraz ekstra jakości. Demi skończyła 5 lat a Mała Mi ma 16 m-cy i zero problemów z sierścią i skórą mimo dosyć częstych kąpieli.
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Re: Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Postprzez szysz » 2012-01-05, 12:08

Ja kąpię swoje psy wtedy kiedy się pobrudzą (czyt. wytarzają w czymś czego nos nie zniesie) i przed każdą wystawą. Mam jamnika szorstkowłosego i jego też normalnie kąpię nawet w dniu wystawy, nic się z sierścią nie dzieje, tylko warunkiem jest odpowiedni dobór szamponów i odżywek. Te dla psów szorstkowłosych (ja używam: szampon RING 5 TEXTURE PLUS, odżywka Mr.Groom - naturalna odżywka do sierści kręconej, szorstkiej i sprężystej Texturizer, jeśli jest problem z szorstkością włosa dobry jest spray Show Style Wired Texturizing Spray - preparat do zwiększania szorstkości sierści)
Dla weimarki Bio-groom PROTEIN LANOLIN łagodzący szampon na bazie olejku kokosowego a dla setera mam Mr.Groom - naturalny szampon dla sierści rudej i płowej Red Coat i Bio-groom SILK CONDITIONER kremowa odżywka do spłukiwania.
Nie wiem jak one mają się do sierści szwajcarów, ale Elmo chyba będę kąpać też w szamponach do sierści szorstkiej, żeby się nie puszył. Póki co czysty <tak>
Jak mieszkałam z seterem w Krakowie to były takie dni, że w wannie lądował 3 razy dziennie na spłukiwanie soli i błota, a po każdym spłukiwaniu odżywka na sierść. Te chemikalia co sypią na chodniki strasznie podrażniały mu skórę. Teraz tego nie muszę robić, bo jak się brudzą to "czystym błotem", wykrusza się, tylko odkurzacz nie wyrabia.
Avatar użytkownika
szysz
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-01, 19:47
Lokalizacja: Sanok
psy: DSPP ELMO From Nest Of Stork i reszta
Hodowla: Biesy i Czady FCI

Re: Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Postprzez Anna Rozalska » 2012-01-05, 20:38

Mój wet twierdzi, że psa nie powinno się kąpać często , ja kapię Lamię dwa razy do roku: na jesieni po wodnym sezonie letnim oraz po zimie. Ostatnio musiałam zmienić regułę, bo miesiąc po kąpieli u gromera wytarzała się w jakimś zdechły ptaku i musiałam ją sama ponownie wykąpać w brodziku.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Kąpiel - im częściej tym lepiej ?

Postprzez stano » 2012-01-16, 22:30

Nasz berneńczyk nie lubi kąpieli, co zrobić aby umilić mu ten czas? Trzęsie się i bardzo się boi. Nic nie pomaga.
Avatar użytkownika
stano
 
Posty: 75
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-29, 23:03
Lokalizacja: Świnna
psy: Sekret Na Każdy Dzień(Saxo)


Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron