Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez Kamil » 2012-04-10, 23:33

Ella napisał(a):Dziwnie wygląda taki przystrzyżony berneńczyk i niezbyt mi się podoba,w końcu to powinny być naturalne futrzaki,a jak ktoś chce krótszą sierść ,no to mamy przecież DSPP :-D .Ten na zdjęciu to jakiś pośredniak :-/

Ten pośredniak ;-) na zdjęciu to młodzieżowy zwycięzca świata, a raczej zwyciężczyni - Sennenunhd Rossii Zhanel ;-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez Barbel » 2012-04-10, 23:36

No ba, bo trendy w modelingu psim są preferowane u niektórych sedziów, a i zwolenników wsród "ciumkaczy" mają liczne grono.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez Barbapapa » 2012-04-11, 08:48

To ze wzorca:
(...)
Szata:
1. Włos: długi, gładki lub lekko sfalowany. (...)

(...)Wady:
Każde odstępstwo od wzorca należy traktować jako wadę. (...)

Dla mnie bernol jest psem, jakby to określić, naturalnym. Nadmiar opieki kosmetyczno-fryzjerskiej moim zdaniem szkodzi wizerunkowi psa.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez Ella » 2012-04-11, 12:31

Barbapapa napisał(a):To ze wzorca:
(...)
Szata:
1. Włos: długi, gładki lub lekko sfalowany. (...)

(...)Wady:
Każde odstępstwo od wzorca należy traktować jako wadę. (...)

Dla mnie bernol jest psem, jakby to określić, naturalnym. Nadmiar opieki kosmetyczno-fryzjerskiej moim zdaniem szkodzi wizerunkowi psa.



Absolutnie i całkowicie się zgadzam.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez beta68 » 2012-07-06, 23:40

Ten film mnie zniesmaczył. Biedny ten psiak- tyle kremów, odzywek, nadmuchów, ńozyczek, szczoteczek, a on tak stoi jak ciele, nawet jak mu ruszają ogon- moje psiaki tak by nie dały. Ja dzisiaj tez walczyłam z fryzurą, ale nie az tak
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez marieanne » 2012-07-07, 00:17

beta68 napisał(a):Ten film mnie zniesmaczył. Biedny ten psiak- tyle kremów, odzywek, nadmuchów, ńozyczek, szczoteczek, a on tak stoi jak ciele, nawet jak mu ruszają ogon- moje psiaki tak by nie dały. Ja dzisiaj tez walczyłam z fryzurą, ale nie az tak


Niestety, ale ja uważam, że pies MUSI być nauczony pielęgnacji. Nie mówię, ze trzeba używać do tego miliona kosmetyków, ale podstawowe rzeczy - czesanie, wycinanie włosów spomiędzy poduszek, suszenie, rozczesywanie kołtunów, wycieranie łap i kąpanie to jest niezbędne minimum. Nie wyobrażam sobie, zeby pies przy kazdym kąpaniu miał szaleć i sie denerwować.
Moje wiedzą, że jak kąpanie to stoimy, jak suszenie to nie biegamy po domu, a jak wycinam włosy spomiedzy łap to grzecznie lezymy. To naprawdę, bardzo, ale to bardzo wiele ułatwia obu stronom...
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez gatta » 2012-07-07, 01:04

marieanne napisał(a):Niestety, ale ja uważam, że pies MUSI być nauczony pielęgnacji. Nie mówię, ze trzeba używać do tego miliona kosmetyków, ale podstawowe rzeczy - czesanie, wycinanie włosów spomiędzy poduszek, suszenie, rozczesywanie kołtunów, wycieranie łap i kąpanie to jest niezbędne minimum. Nie wyobrażam sobie, zeby pies przy kazdym kąpaniu miał szaleć i sie denerwować.
Moje wiedzą, że jak kąpanie to stoimy, jak suszenie to nie biegamy po domu, a jak wycinam włosy spomiedzy łap to grzecznie lezymy. To naprawdę, bardzo, ale to bardzo wiele ułatwia obu stronom...


Też jestem ZA <tak>
Moja Gatta co prawda dopiero na etapie nauki, ale już widać efekty <hura>
To samo z czynnościami weterynaryjnymi - zaglądanie do ucha, ząbków, badanie przez obce osoby... Ostatnio Gatta została pochwalona przez weta, że pozwala sobie wszystko zrobić:)
Avatar użytkownika
gatta
 
Posty: 370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-05, 11:08
Lokalizacja: Szczecin
psy: GATTA Majowy Skarbiec

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez beta68 » 2012-09-01, 21:28

Oj! Zauważyłam, że kiedyś mi się od Was oberwało. To zdania względem filmu nie zmieniam, ale pozytywnie zaskoczył mnie mój Collin w "salonie..." Z uśmiechem pychola zniósł wszelkie trymowanie, czesanie włącznie z ogonem, oczywiście kąpiel i suszarę. Fotki w galerii. Postanowiłam go przyzwyczaić do bywania w takim miejscu, aby ułatwić sobie życie. Oczywiście zgadzam się z Wami i nie wyobrażam sobie, aby pies nie dał się czesać dać sobie wytrzeć oczy, łapy itd.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez marieanne » 2012-09-02, 07:22

beta68 napisał(a):Oj! Zauważyłam, że kiedyś mi się od Was oberwało. To zdania względem filmu nie zmieniam, ale pozytywnie zaskoczył mnie mój Collin w "salonie..." Z uśmiechem pychola zniósł wszelkie trymowanie, czesanie włącznie z ogonem, oczywiście kąpiel i suszarę. Fotki w galerii. Postanowiłam go przyzwyczaić do bywania w takim miejscu, aby ułatwić sobie życie. Oczywiście zgadzam się z Wami i nie wyobrażam sobie, aby pies nie dał się czesać dać sobie wytrzeć oczy, łapy itd.

No cóż - jak widać nie musi być to dla psa tragedia ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-09-02, 14:46

A ja wam powiem ze zamierzam Chile tak na wiosne uzadzic, tylko czysto ze wzgledow praktycznych, bo ona siersc ma tak obfita ze co roku mamy latem problemy skorne, bo ona jak jest deszcz moknie, nie chowa sie lubi lezec na deszczu albo w rosie sie tazac, a potem przychodzi upal i potszrstek schnie dlugo i sie odparza wiecznie
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Jak przygotowujecie swoje psy na wystawy?

Postprzez PaniBisiowa » 2012-09-03, 15:11

Przypominam, że wątek dotyczy przygotowania psa do wystaw i tego proszę się trzymać.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Poprzednia strona

Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość