Suche szampony przed wystawa??

Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-23, 12:22

Mam takie ppytanko, jak pisalam w innym watku wybieramy sie z Feride do Glogowa, ma nas sedziowac Pani Viva Maria soleckyj-Szpundar, Na dogomani czytalam, ze nie lubi brudnych psow, a do nowej rudy jak jechalismy to Feride zostala zabrana prosto z podworka z budy, ze sloma w siersci. :oops: Dla Pana Piotra Krola chyba to nie przeszkadzalo, bo Fryta wypadla bardzo ladnie
I teraz zastanawiam sie czy ja kapac przed glogowem, wolalabym nie ingerowac w jej siersc zima, bo mieszka ona dworze, Feride siersc ma z jeszcze gestrzym podszerstkiem jak bernenczyki, jej podszerstek zima jest zbity tak, ze szczotka stoi
i teraz sie zastanawiam, czy szampon na sucho cos by pomogl, ja najchetniej znow bym ja zabrala jak stoi, na niej brudu nie widac, jedynie na rekach po glaskaniu :oops: <rotfl>

prosze o rady czy ja kapac normalnie mimo ze zima, czy szampon suchy cos by pomogl??

PS wiem ze to nie bernol ani szwajcar ale wiem ze tu pare osob zajmuje sie groomingiem, i licze na rady
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez asiaqu » 2011-11-23, 14:17

pamiętam ją z nowej rudy bardzo mi sie podobała :-D
Avatar użytkownika
asiaqu
 
Posty: 1442
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-24, 14:29
Lokalizacja: Dzierżoniów
psy: Bogna,Ashantii,Labelle,Huba Buba ,Ferrari,Junior ,
Hodowla: Pamajo-Canis Familiaris

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-23, 14:50

To Pani asystowaa, tak? ja niestety z twarzy malo szwajcaromaniakow jeszcze kojaze, ale ten nowy sezon 2012r, mamy pracowicie zaplanowany, wiec mam nadzieje wiecej was poznac, no oczywiscie z nowej rudy pamietam Leosia, ktory frycie raczej sie nie spodobal :-> takie male to to ;)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Barbel » 2011-11-23, 14:57

Daria - weź ją chociaż przetrzyj wilgotna szmatką albo takimi chusteczkami kosmetycznymi, żeby brudna nie była. Suchy szampon trzeba sprać, wiec teoretycznie odpada...
Ja bym ja wyprała - ale u gromera - maja specjalne suszary to ja dobrze wysuszą - w domu nie dasz rady..
Leoś się na wystawe wybiera - on tam każda pannę lubi a duże zwłaszcza.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Zuzanda » 2011-11-23, 17:15

Ta pani sędzia BARDZO przygląda sie kondycji futra ja jak bylam to zaczeła ocenę od powachąnia psa .
Przede wszystkim psa wyszczotkuj i to porzadnie bo ten zbity podszerstek nie da jej należytej ochrony przed chłodem.
na wierzch użyj odżywki w spreju aby zdjac kurz ,sierść odswierzyc i zrobic na świeżą .
Kąpiel o tej porze tylko u groomera z dobra duża suszarka i dosuszeniem do końca sierści co przy takim kolosie liczyc trzeba pare godzin
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Czela » 2011-11-23, 20:41

Daria, tak jak radzi Zuza, psice wytrzyj wilgotna sciereczka z frotte, z wlosem i pod wlos.
Nastepnie dobrze rozczesz. Kup szampon w piance, firmy TRIXIE - Trocken-Schaum-Shampoo
(u nas mozna go dostac w sklepach zoologicznych), koszt okolo 30,- zl. Pianke musisz dobrze
wmasowac w siersc, wyczesac i wyszczotkowac. Bardzo ladnie odswieza i pachnie.
Uzywam w okresie zimowym, by nie moczyc. Na opakowaniu jest instrukcja.
Powodzenia.
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-23, 21:24

Dzieki, za rady co do wyczesania, to podszerstek nie jest zbity bo nie czesany, tylko jest zima normalnie tak gesty, teraz jeszcze fryta linieje, wiec na razie luyik, ale pozniej pewnie bedzie bardzo gesty
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Majszczur » 2011-11-23, 21:42

Daria, białe/jasne obszary możesz zwilżyć i zasypać mąką ziemniaczaną i po chwili wyczesać.
Granda dzień przed Kielcami wykąpała mi się w bagnie i myślałam, że zejdę na zawał jak ją zobaczyłam :roll: Koleżanka od popielatego jużaka poradziła mi ten sposób z mąką (ziemniaczaną (!) nie zwykłą ) i krawat Grandy który po spotkaniu z bagnem był brunatnozielony po spotkaniu z mąką był bieluteńki. Tylko dokładnie wyczesz jak wyschnie i pozwól się jej dokładnie otrzepać, żeby nie pyliła na ringu ;).
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Suche szampony przed wystawa??

Postprzez Barbapapa » 2011-11-25, 09:58

Ja kąpię psy nawet w zimę. Z reguły kąpane są po ostatnim spacerze, nikt ich nie suszy, tylko są starannie wycierane. Następnego dnia są lekko wilgotne i dlatego mają ograniczany czas spacerków. Psy na spacerkach są w ciągłym ruchu. Nigdy nie miałam żadnych problemów zdrowotnych, pokąpielowych.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron