zapach psa

Kąpiel szczeniaka

Postprzez madox » 2007-12-01, 13:13

Witam. Mamy pytanie odnośnie kąpania psa. Po dzisiejszym spacerze i walkach z liściastymi kopcami jedynym rozwiązaniem jest czyszczenie na mokro. Czy bez obawy można go wyszorować pod prysznicem?Może wystarczy go przetrzeć na "mokro"?
Prosze o podpowiedzi
madox
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-21, 11:51
Lokalizacja: ząbki

Postprzez meggy » 2007-12-01, 13:41

Wystarczy wyczyscic :mrgreen: i wytrzec suchym recznikiem wyprac mozna lapki w misce .Jak nie umazal sie w kupie to ja bym nie kapala .
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez anula » 2007-12-01, 21:50

Sawa ma 9 m-cy, była częściowo wykąpana po wytarzaniu w ... kupie. Teraz przynosi do domu dużo piasku, wycieram ją ręcznikami, poza tym raz w tygodniu czesanko załatwia sprawę brudu. Ja nie wiem jak to się dzieje, ale Sawa ma tak wspaniałe futro, że wystarczy wyczesać i kurz załatwiony. Boję się ją teraz wykąpać i zrobię to tylko w razie absolutnej konieczności. Zmoczyć łatwo, wysuszyć to gęste i długie futro Sawy to już dużo gorzej. Gors wprawdzie nie jest śnieżnobiały, ale wystarczyłoby po kąpieli ze dwa razy się położyć w piaseczku na podjeździe i piesek znowu do prania. Wykąpiemy się pewnie przed wystawą - w przyszłym roku :-P .
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Tess » 2007-12-01, 21:58

My też czyścimy na mokro, wycieramy, a potem wyczesujemy. Tylko łapusie "pierzemy" w misce, jak nie ma innego wyjścia. Kąpiel - tylko w ekstremalnie śmierdzących przypadkach....
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez madox » 2007-12-01, 22:03

tak tez zrobiliśmy:)łapki w miskę a siersc mokrą myjką:)zreszta warunki na dworze sa takie ze musiałabym go kąpac po kazdym spacerze:)
czesanko mamy codziennie bo madox je uwielbia:)a póki co mam czas, a i jego jest jeszcze mało:)
madox
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-21, 11:51
Lokalizacja: ząbki

zapach psa

Postprzez bonus » 2011-03-31, 12:07

Witam wszystkich. to moj pierwszy post i nie wiem czy w dobrym dziale go umiescilam itd, jesli cos nie tak to prosze nie krzyczec;) moj Bernenczyk ma 3miesiace, rosnie jak na drozdzach i zaczyna miec swoj psi zapach, ja nigdy nie mialam psa i nie wiem czy mozna go jakos zniwelowac? oraz czy juz w wieku 3miesiecy mozna go wykapac? i czy po kapieli zapach znika czy po prostu psy tak maja i zawsze lekko smierdza?:) jesli te pytania sa glupie to wybaczcie, ale na razie ucze sie o psach i wole pytac, a nie zrobic cos glupiego co skrzywdzi mojego psiaka:)
bonus
 
Posty: 28
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-31, 11:06
psy: Bonus

Re: zapach psa

Postprzez Aga-2 » 2011-03-31, 12:48

Rozumiem, że dopiero odebrałaś pieska z hodowli i że nie został tam wykąpany.
Możesz śmiało wykąpać szczeniaka. Kup tylko specjalny szampon dla szczeniąt.
Piesek w wieku 3 miesięcy jeszcze nie powinien pachnieć po psiemu ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: zapach psa

Postprzez Majszczur » 2011-03-31, 12:58

a mnie się nasuwa pytanie - czy on rzeczywiście śmierdzi? i czy trzeba ten zapach niwelować?
większość z nas zakręconych na punkcie swoich podopiecznych lubi psi zapach (oczywiście psa zadbanego i regularnie pielęgnowanego), a szczególnie ten niezapomniany szczenięcy.
Może Twój maluch pachnie tak jak powinien pachnieć i wcale nie wymaga kąpieli, tylko Ty jeszcze do tego nie przywykłaś (jak piszesz to Twój pierwszy psiak). Najlepiej poproś w realu kogoś kto ma większe doświadczenie w wąchiwaniu się w psa (z pewnością masz jakiś znajomych z psem) i zapytaj, czy to "brudny" zapach czy po prostu osobniczy. Brud zmyjesz delikatnym szamponem dla szczeniąt, zapachu osobniczego nie ;-)

A w ogóle to WITAJ i zapraszamy do działu 'przedstawiamy się' :-)
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: zapach psa

Postprzez Agnieszka_Norisa » 2011-03-31, 13:59

Witaj . Jeżeli pies był trzymany w kojcu , razem z mamą i innymi szczeniaczkami to myślę , że trzeba go po prostu wykąpać . Ja wzięłam Norisa z takich warunków i pewnie nikt by z nim nie wytrzymał , gdybym go od razu drugiego dnia nie wykąpała :cry: Pamiętaj , że musisz być bardzo delikatna , żeby się nie zraził do kąpieli ;-)
Lecz jeśli był trzymany w czystym miejscu , to może trzeba się trochę przyzwyczaić . :-D
Avatar użytkownika
Agnieszka_Norisa
 
Posty: 340
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-29, 16:16
psy: Jim Morrison vel. Jimmy

Re: zapach psa

Postprzez Anna Rozalska » 2011-03-31, 19:45

Może ja jestem jakaś nienormalna ale moja Lamia pachnie a nie śmierdzi. Jak ją odebrałam z hodowli to pachniała mlekiem jak szczeniak.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: zapach psa

Postprzez Dagata » 2011-03-31, 23:34

Majszczur napisał(a): czy on rzeczywiście śmierdzi? (...) większość z nas zakręconych na punkcie swoich podopiecznych lubi psi zapach (...) Może Twój maluch pachnie tak jak powinien pachnieć i wcale nie wymaga kąpieli, tylko Ty jeszcze do tego nie przywykłaś (jak piszesz to Twój pierwszy psiak). Najlepiej poproś w realu kogoś kto ma większe doświadczenie w wąchiwaniu się w psa (...) i zapytaj, czy to "brudny" zapach czy po prostu osobniczy.


Witaj ;-) zgadzam się z tą opinią! Moje psy nigdy mi nie śmierdziały. Wręcz przeciwnie uwielbiam ich zapach! Natomiast regularna pielęgnacja jest jak najbardziej wskazana (czesanie oraz kąpiel), Poza tym pielęgnacja zbliża Was do siebie . Delikatnie przyzwyczajaj od małego - pieska, do pielęgnacji - a kiedy dorośnie nie będziesz miała z tym problemu.
Np. w moim domu mówię zawsze, żeby nikt nie używał paru magicznych słów, jak widzą - że w danym momencie nie mam czasu dla psa :) m.in. są to "idziemy na spacerek" i "czesu czesu" :) Gdy Nemo słyszy "czesu czesu" od razu biegnie do łazienki i stoi przy szafce, w której są jego szczotki....
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: zapach psa

Postprzez Cefreud » 2011-04-01, 09:17

pies pachnie po psiemu i zazwyczaj wszyscy jesteśmy do tego przyzwyczajeni(moi rodzice czasem tylko wchodząc do mnie do domu jęczą,że pachnie tu jak w psiej budzie ;-) ).
Czasem jednak zapach moze świadczyć o jakiś problemach-np.taki zapach grzybni u nas pojawia sie przy problemach z uszami bądź skórą.Zapach amoniaku z pyska moze świadczyć o problemach z nerkami.
Mam jednak wrażenie,że to czym pachnie twój psiak to poprostu pies :-)
Pomyśl sobie jak muszą śmierdziec moje szkoty, skoro cały dzień odkurzają "kieckami" ulice a w brodzie mają obce formy życia(pewnie wynalazły już koło), bo wiecznie namaczają kłaki w misce z wodą i poprawiają okruszkami.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość