Co myslicie o pokazie groomingu?

Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez tatka » 2010-11-22, 13:18

Wpadlam na jeden pomysl jakiś czas temu.No,najpierw o tym co już zrobilam.Wiadomo,że najlepsze w przygotowaniu wystawowych psów nie grómerzy. :lol: A znane ,szanowane hodowcy w rasie którze maja jescze do tego złote rączki. Psów których widać na wystawach,psów pieknie przygotowanych.Pare mies.temu zorganizowalam taki kurs u spanieli zaprosilam znanego na śwecie hodowce i jednooczesnie bardzo dobrego groomera spanieli i on 2 dni w Polsce pokazywal,tłumaczyl nam wszystko związanego z gromingiem spaniela.Naród byl bardzo zadowolon i zachwycon /opinie o tym kursie możliwo przeczytać na ogolnym forum spaniele w wątku Kurs groominga/.Pomyslalam ze dobrze bylo by zrobić to i u bernenczyków.Sorry,no grooming berneczyków na naszych wystawach jescze sporo zostawia do życzenia.Sorry za krytyke. :oops: I stąd moje pytanie do was wszystkich-czy bylo by to dla was interesujące? Taki 2 -owy kurs? Odbyl by się on w Warszawie. Dzieki znajomośćam i pomocy jednego z użytkowników tego forum zgodzili się przyjechać 2 WYBITNE hodowczynie bernenczyków na prowadzenie takiego kursy.Nie bede pisać kto to,no proszę uwierzyć że oni są dobre-wy ich wszysci znacie.Powinnam wybrac jedne z nich.
Bardzo ciekawam waszej opinie!
Avatar użytkownika
tatka
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-22, 01:57
Lokalizacja: Skuły
psy: Sporo

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez daria » 2010-11-22, 13:25

Gdybym mieszkała w W-wie to napewno chciałabym skorzystać.
Pomysł świetny :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Anna Przybylak » 2010-11-22, 14:02

Na pewno było by nowe doświadczenie .Osobiście nie podoba mi się jak wystawiają psy osoby które tym się zajmują ''zawodowo'' te smycze które zakładają sobie na szyje to mnie dobija , przestawianie psa za pysk i ogon jak by był zabawką to jest porostu coś strasznego , jest to sztuczne pozbawione miłości i szacunku do tego psa .Psy które są wystawiane przez swoich kochających właścicieli wypadają naturalnie bez zakłamania zgodnie z prawdą'' ile dajesz tyle dostajesz '' .Jeżeli właściciel socjalizuje psa i z nim pracuje ,a pies jest w swojej rasie bardzo dobry to niema lipy będzie bardzo dobry . Oczywiście jeśli by był taki kurs to pewnie warto iść zawsze można się czegoś dowiedzieć i oczywiście że właścicielom bernów i innych molosów nie grozi przestawianie ich pupili za pysk i ogon została jeszcze ta smycz na szyji :lol: .Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez tatka » 2010-11-22, 14:54

Anna Przybylak napisał(a):Na pewno było by nowe doświadczenie .Osobiście nie podoba mi się jak wystawiają psy osoby które tym się zajmują ''zawodowo'' te smycze które zakładają sobie na szyje to mnie dobija , przestawianie psa za pysk i ogon jak by był zabawką to jest porostu coś strasznego , jest to sztuczne pozbawione miłości i szacunku do tego psa .Psy które są wystawiane przez swoich kochających właścicieli wypadają naturalnie bez zakłamania zgodnie z prawdą'' ile dajesz tyle dostajesz '' .Jeżeli właściciel socjalizuje psa i z nim pracuje ,a pies jest w swojej rasie bardzo dobry to niema lipy będzie bardzo dobry . Oczywiście jeśli by był taki kurs to pewnie warto iść zawsze można się czegoś dowiedzieć i oczywiście że właścicielom bernów i innych molosów nie grozi przestawianie ich pupili za pysk i ogon została jeszcze ta smycz na szyji :lol: .Pozdrawiam

Temat-rzeka .O wystawianiu. :-) Może trzeba w innym temacie o tym podyskutować?
Avatar użytkownika
tatka
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-22, 01:57
Lokalizacja: Skuły
psy: Sporo

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez jz » 2010-11-22, 15:05

Myślę że dla wielu taki pokaz byłby bardzo interesujący, kwestia jest tylko kosztów jakie będą z tym związane. Inna sprawa że bernusie pod tym względem nie są bardzo wymagające w porównaniu do niektórych ras.
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Aga-2 » 2010-11-22, 16:33

Anna Przybylak napisał(a):Na pewno było by nowe doświadczenie .Osobiście nie podoba mi się jak wystawiają psy osoby które tym się zajmują ''zawodowo'' (...)

Ania, Ty piszesz o handlingu. Nikt tu nie proponuje pokazów z handlingu, tylko z groomingu ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Anna Przybylak » 2010-11-22, 19:13

Aga-2 czyli dotyczy to głównie puchatych ? I chodzi głównie o przygotowanie szaty psa na wystawę czy o coś jeszcze ? bo ja z tych zielonych :oops:
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Drixon » 2010-11-22, 20:08

aaa czego potrzeba Bernom poza korekcją futra na uszkach i łapkach i porządnym wyczesaniu po wcześniejszym wypraniu ;-) ?
no przecież Bernów się nie strzyże 8-)
aaa może by tak kurs pt."jak suszyć i czesać psa w domowych warunkach" (jaką suszarę kupić - taką fryzjerską np.) :?: 8-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Cefreud » 2010-11-22, 21:57

a trymowanie zadka? Albo napuszanie karku lub braku kontowania?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Cefreud » 2010-11-22, 23:23

no i farbowanie łat na karku.Nawet na forum się zdażało
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez kreska » 2010-11-23, 09:08

Cefreud napisał(a):no i farbowanie łat na karku.Nawet na forum się zdażało

Komu :?: :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez AniaRe » 2010-11-23, 09:48

Kreska, jeśli Karolina coś wyciąga, można domniemywać, że chodzi o mnie...

Re miała przez pierwsze 2 lata farbowaną łate na karku, czego nie ukrywam przed nikim.. Wtedy, 8 lat temu-Re jest moim pierwszym rasowym psem- wydawało mi się, że to ważne, mieć idealnego psa i wygrywać z nim wystawy..
Już dawno mi przeszło.. Ale jak widać, zawsze da się znaleźć coś fajnego...


A odnośnie groomingu: ja widzę różnicę w przygotowanym profesjonalnie psie. Taką, jak pomiędzy fryzurą ułożoną samemu w domu a przez dobrego fryzjera..
Berna nie trzeba strzyc, ani cudować specjalnie, a profesjonalny groomer i tak ma masę pracy a efekt jest na ogół o wiele lepszy niż nasze domowe starania
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez P.P. » 2010-11-23, 10:38

Cefreud napisał(a):no i farbowanie łat na karku.Nawet na forum się zdażało

W tym wątku też zaczyna się mącenie ???
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez kreska » 2010-11-23, 10:38

AniaRe napisał(a):Kreska, jeśli Karolina coś wyciąga, można domniemywać, że chodzi o mnie...

Re miała przez pierwsze 2 lata farbowaną łate na karku, czego nie ukrywam przed nikim.. Wtedy, 8 lat temu-Re jest moim pierwszym rasowym psem- wydawało mi się, że to ważne, mieć idealnego psa i wygrywać z nim wystawy..
Już dawno mi przeszło.. Ale jak widać, zawsze da się znaleźć coś fajnego...


A odnośnie groomingu: ja widzę różnicę w przygotowanym profesjonalnie psie. Taką, jak pomiędzy fryzurą ułożoną samemu w domu a przez dobrego fryzjera..
Berna nie trzeba strzyc, ani cudować specjalnie, a profesjonalny groomer i tak ma masę pracy a efekt jest na ogół o wiele lepszy niż nasze domowe starania


Aniu ale ja myslalam ze moze chodzic jej o mnie i moja Łatke :lol:

a odnosnie goomingu zgadzam sie z Toba w 100% , samemu czasem wiecej mozemy popsuc bo zazwyczaj niedosuszamy siersci i zawsze sie gdziec odgniecie nie w tym kierunku albo napuszymy na karku i optycznie skrocimy szyje ;-) .

pozdr
pozdr
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Aga-2 » 2010-11-23, 10:46

Anna Przybylak napisał(a):Aga-2 czyli dotyczy to głównie puchatych ? I chodzi głównie o przygotowanie szaty psa na wystawę czy o coś jeszcze ? bo ja z tych zielonych :oops:

Groomer to psi fryzjer i kosmetyczka w jednym - tak w przybliżeniu :->
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Aga-2 » 2010-11-23, 10:49

kreska napisał(a):
AniaRe napisał(a):Aniu ale ja myslalam ze moze chodzic jej o mnie i moja Łatke :lol:

A to Ty też farbowałaś :?: :?: :?: :lol: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez meggy » 2010-11-23, 10:53

Myśle ,że taki pokaz by się bardzo przydał ,czasami na wystawach spotykamy jeszcze berny w opłakanym stanie.
a" bern -bernowi nie równy" i przy niektórych można się
bardzo zdziwić :mrgreen: i narobić. Samo rozczesanie psa to już wyzwanie- nie mówię o gładzeniu pudlówką po wierzchu ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez tatka » 2010-11-23, 18:28

Uważam,że każdy włascicel wybiera sam jak bedzie wygladać na wystawie jego własny pies.
Jedni uważaja że u berna wszystko powinno być natuaralnie i z podworka biąrą psa na wystawe,inne sami wykąpią albo zaprowadza do fryzjera do kąpania,porzadnie wyczeszą i już,inne zrobią tak żeby bern wyglada rewelecyjnie.
Kazdy wybiera swóje. Mi bardzo podoba jak wygladają ci berny i ja bym bardzo chcialam by dowedzić się jak i czym oni tak pieknie zrobione.Z tego co zrozumialam niektórze też chetnie poznali wszystko albo wprawie wszystko zwiazane z włosem berna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
tatka
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-22, 01:57
Lokalizacja: Skuły
psy: Sporo

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Cefreud » 2010-11-23, 21:31

AniaRe napisał(a):Kreska, jeśli Karolina coś wyciąga, można domniemywać, że chodzi o mnie...

Re miała przez pierwsze 2 lata farbowaną łate na karku, czego nie ukrywam przed nikim.. Wtedy, 8 lat temu-Re jest moim pierwszym rasowym psem- wydawało mi się, że to ważne, mieć idealnego psa i wygrywać z nim wystawy..
Już dawno mi przeszło.. Ale jak widać, zawsze da się znaleźć coś fajnego...


A odnośnie groomingu: ja widzę różnicę w przygotowanym profesjonalnie psie. Taką, jak pomiędzy fryzurą ułożoną samemu w domu a przez dobrego fryzjera..
Berna nie trzeba strzyc, ani cudować specjalnie, a profesjonalny groomer i tak ma masę pracy a efekt jest na ogół o wiele lepszy niż nasze domowe starania


Anka dlaczego uważasz ,ze to o Tobie mowa? :shock:
Tylko Ty jedna farbowałaś? No bez przesady.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Co myslicie o pokazie groomingu?

Postprzez Barbapapa » 2010-11-26, 14:06

Świetny pomysłna taką naukę. Osobną kwestią jest kosztowność sprzętu, choć może nie jest konieczny. Czyli wszystko o"sposobikachwybór kosmetyków, dobór szczotek i grzebieni, technika, etc. Supcio.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość