Pranie berna 'na sucho'

Re: Pranie berna 'na sucho'

Postprzez Anna Rozalska » 2010-09-07, 15:48

Każdy ma na pewno inną opinię na ten temat. Ja szczeniaka nie kąpałam wogóle.Sswoją kapię raz do roku po zimie.
Mój wet twierdzi, że psa powinno sie kąpać jak najrzadziej, bo wypłukuje się lanolinę, którą pies ma w sierści.
Ostatnio groomerka nas pochwaliła, że sierść jest zdrowa i nie zniszczona szamponami . O dziwo nawet nie użyła odżywki twierdząc, że nie ma takiej potrzeby.
U Gosi bąble pływały ale w naturalnym zbiorniku bez środków chemicznych, które jednak sa w szamponie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Pranie berna 'na sucho'

Postprzez Barbel » 2010-09-07, 16:04

Nie ma takowych o ile sie psa po kąpieli wysuszy i będzie po ostatnim , wieczornym spacerze. Oczywiscie w szamponie dla szczeniaków. Tu jest podobny watek viewtopic.php?f=105&t=267
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Pranie berna 'na sucho'

Postprzez Zuzanda » 2010-09-07, 16:13

Cytat:
Mój wet twierdzi, że psa powinno sie kąpać jak najrzadziej, bo wypłukuje się lanolinę, którą pies ma w sierści."

To jeden z mitów typu że sunia musi miec 1 raz szczeniaki .
To nie te czasy że nie bylo preparatów odpowiednich ,techiki kapieli .
Kiedys też babcia mi mówila żebym myla wlosy tylko 1 raz w tygodniu bo sie bedą przetłuszczać
Ja przed wydaniem do nowych domów wszystkie szczeniaczki kąpie ,susze,czesze i problemów z sierścia nie maja 8-)
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Pranie berna 'na sucho'

Postprzez PaniBisiowa » 2010-09-07, 16:20

Dla mnie "pranie" na sucho to trochę tak jak włożyć skarepetki do pralki i posypać proszkiem. Może pachnieć będą, ale czyste nie będą. Kąpiel to kąpiel. Taki suchy szampon to może i ładnie pachnie, ale brudu nie usunie tak jak woda i szampon nie-suchy. Bisza piorę na mokro. Problemów z sierścią nie ma, nie ma łupieżu, skóra nie jest przesuszona. Ale to moje zdanie. ;-)
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Pranie berna 'na sucho'

Postprzez Busola » 2010-09-07, 18:59

psa prać należy "tak rzadko jak to możliwe i tak często jak to konieczne" :->
należy tez przy tym brać pod uwagę warunki w jakich pies i jego rodzina żyją.
Bern mieszkający w budzie nie potrzebuje dużo kąpieli (wbrew pozorom) własnie ze względu na "spartańskie"warunki.
Pies mieszkający w domu kąpany powinien być częściej choćby ze względu na innych domowników ;-) (np. alergiczne dzieci) jak i na kurz domowy który dla zwierząt też nie jest najzdrowszy a sierść psia gromadzi tyle roztoczy co średni dywan - czesanie czy suchy szampon nie poradzą :->
to takie moje małe zdanie na temat ...prania :->

Lanolina jest w większości szamponów dla psów :lol:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pranie berna 'na sucho'

Postprzez Majszczur » 2010-09-08, 08:00

Bardzo wszystkim dziękuję za sugestie.
Pudrów barwiących z pewnością nie zamierzamy używać ;-)
Kąpać tradycyjnie w miarę wielkiej konieczności.
Alergikami nie jesteśmy i długo niekąpany pies nam nie przeszkadza :-D
Jestem amatorem nie profesjonalistą, więc kąpiel przed wystawą nie traktuję jako mus.

Próbowałam znaleźć sposób odświeżania na sucho również dlatego, że akurat teraz wypada mi termin dokrapiania przeciwko kleszczom, a jak wiadomo psa można kąpać z użyciem kosmetyków conajmniej dwie doby po aplikacji (oraz najpóźniej dwie doby przed)...
Jeśli wykąpię ją np dzisiaj i zapuszczę krople (używam Duowin contact) w piątek to akurat na weekend będzie miała uroczą tłustą plamę na karku i zadzie :-/ Ktoś powie to zakrop w poniedziałek... a ja na to NIE... po moich traumatycznych doświadczeniach z babeszją nie pozwolę sobie z powodu wystawy na wypuszczenie psa w teren bez zabezpieczenia. Takie mam priorytety z racji pomieszkiwania w zakleszczonym terenie... a one znów zbierają żniwo :-/
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pranie berna 'na sucho'

Postprzez Zuzanda » 2010-09-08, 08:09

to zakropl dziś rano a wykąp w piatek popoludniu :-)
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Poprzednia strona

Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron