Berneńczyk w salonie piękności

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-02-04, 17:40

Ja daję tak jak beta68 całe :mrgreen: Aron uwielbia :!:
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez anula » 2008-02-04, 18:38

A ja słyszałam, że nie powinno się podawać surowego białka. Nawet mówili mi dlaczego, ale nie pamiętam, zdaje się że coś ważnego wytrąca z organizmu. Kurczę jak koleżanka wróci z urlopu to ją wypytam.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Anna Rozalska » 2008-02-04, 19:20

Psu wolno podawać na surowo tylko żółtko i tylko raz w tygodniu. Jeśli dajemy całe jajko to na twardo lub na miękko.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Wydra » 2008-02-04, 20:09

do Arachne!
Bardzo proszę napisz więcej jak i ile podajesz koniom to siemię lniane mam 2 koniki polskie i chętnie im podam o ile będę miała więcej danych.Czy szczeniak 12 tygodniowy powinien dostawać siemię jeżeli tak to ile i jak często
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Roxanka » 2008-02-05, 16:34

AT napisał(a):ja z psem nie cuduję - gdybym miała potrzebę cięcia, kręcenia loków, trymowania i innych tam zabiegów fryzjerskich kupiłabym sobie yorka czy coś w tym stylu ;-). Chcesz, zeby pies wyglądał świetnie - moim zdaniem bernowi do tego wystarczy dobre odżywianie, wyczesanie w miarę potrzeby i miłość. Z własnego doświadczenia wiem, że taki pies zachwyca wszystkich przechodniów na ulicach (jeśli komuś na tym zależy) również w krajach gdzie ta rasa jest częściej spotykana niż u nas . powiem więcej jestem na tyle ekstremalną wielbicielką naturalnej urody berneńczyków, że gdybym swojego psa wystawiała to bym mu włosów na uszach nawet nie przycinała (pewnie przez to nawet z najpiękniejszym psem bym championatu nie zdobyła bo mam wrażenie, że sędziowie nie cenią naturalnego, niepoprzycinanego piękna ;-) )
Aniu z tego co czytałam to lepiej przed wystawami uważać z takim mocnym wyczesywaniem- im więcej włosów tym lepiej. Chociaż znając Sawcię to ona po tym wyczesaniu i tak ma niezłą czuprynkę :-) .


Popieram w 100 %. A co do wystaw, to Roxa była wystawiana 4 razy. Ani razu nie robiłyśmy nic poza przycięciem włosów na łapach. Na międzynarodowej w W-wie dostała złoto i zwycięstwo młodzieży, a sędziowała szwajcarka. Na następnej też w W-wie w kl. otwartej dostała brąz. Wszystkie oceny miała doskonałe.
Co prawda było to kilka latek wstecz / Roxa ma już 6 lat/, a jak wszędzie liczy się moda, którą tworzą sami hodowcy. Wtedy jeszcze sporo psów było wystawianych bez żadnego przycinania, teraz się to zmienia - większość jest po takich zabiegach.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez Timon i spółka » 2008-02-05, 23:24

Nasz Timonek nie jest wystawowy, ma za dużo białego na pyszczku, jedno oko niebieskie, a i tak jest najpiękniejszy.




Obrazek
Avatar użytkownika
Timon i spółka
 
Posty: 75
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-01, 19:18
Lokalizacja: Łaziska Górne

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-02-05, 23:39

I do tego najkochańszy na świecie prawda? i dzięki bogu że taki własnie dla was jest-najważniejsze żeby umieć patrzeć sercem :-) wtedy wszyscy sa szczęśliwi.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez AT » 2008-02-06, 00:02

jedno oko niebieskie -to wyjątkowy pies! cudniasty! a dlaczego on jeszcze nie ma swojej galerii? ja chcę galerię Timona co ma jedno oko niebieskie!!!
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez marzena » 2008-02-06, 01:15

I ja chcę galerię tego absolutnie wyjątkowego i pięknego Timonka :-D
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Timon i spółka » 2008-02-06, 12:25

Już wkleiłam kilka zdjęć w galerii psiaków tytuł. Timon z Full of passion. Ciąg dalszy zdjęć nastąpi.
Avatar użytkownika
Timon i spółka
 
Posty: 75
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-01, 19:18
Lokalizacja: Łaziska Górne

Postprzez Arachne » 2008-02-09, 23:42

Roma napisał(a):do Arachne!
Bardzo proszę napisz więcej jak i ile podajesz koniom to siemię lniane mam 2 koniki polskie i chętnie im podam o ile będę miała więcej danych.Czy szczeniak 12 tygodniowy powinien dostawać siemię jeżeli tak to ile i jak często


Koniom podajesz siemię maximum raz w tygodniu po ok. jednej szklance (odliczne na sucho przed zaparzaniem). Radze kupować zmielone bo wystarczy zaparzyć 15-20 min i masz gotowe. Całe ziarna gotuje się ok. 1 godziny jak nie więcej czasmi, zalezy od jakości ziarna. Można podawać do owsa- lekko ciepłe, na zime rewelacja, ale można także zrobić coś w rodzaju własno ręcznego musli. Np. często dodaje się otręby pszenne ale tylko jeżeli będziesz je podawać regularnie, inaczej rozregulowaują układ pokarmowy. Otręby dajesz max. 3 razy w tygodniu, zwilżone (inaczej drażnią przewód pokarmowy). Można też do siemienia dodać: rodzynki, miód, kukurydzę, sieczkę... Papu pyszne i pożywne, moje zwierze dałoby sie pociąć dla siemienia z miodem :mrgreen:

A zaraz stworzę temat w galerii o mojej Dulce vel Księżnej Dulcymei, zapraszam do oglądania :mrgreen:
Avatar użytkownika
Arachne
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-06, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
psy: Już bez psa, ale ze wspaniałymi wspomnieniami...

Postprzez waldek-nowogard » 2008-02-19, 12:00

Znowu sie naczytałam, a co przecież ferie mam. A powiedzcie mi, czy na wystawę, to koniecznie psu trzeba przyciąć włosy na uszach i łapach, bo i tak bym nie przycięła. :mrgreen: Przecież on wtedy inny wychodzi, to co to ma być? Konkurs jakiś na fryzury i na buty? Myślałam, że sędzia w naturze osobnika chce zobaczyć, a nie w kolczykach. Wytłumaczcie mi dziewczyny te zasady, stare wyżeraczki wystaw :mrgreen:
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Postprzez meggy » 2008-02-19, 13:37

;-) to troche tak jak ogolony mezczyzna ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez meggy » 2008-02-19, 13:41

No ,no niektorych sma lubie :oops:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Aga-2 » 2008-02-19, 14:17

[quote="waldek-nowogard"]czy na wystawę, to koniecznie psu trzeba przyciąć włosy na uszach i łapach? quote]
Nie koniecznie. Niektórym warto obciąć, bo rosną im tak niechlujnie spomiędzy paluchów długie frendzle, a na tylnych łapach "ciągną się" za poduszkami, przez co "stopa" wydaje się większa i zniekształcona. Na uszach u niektórych bernów też rosną włosy dłuższe niż pozostałe i wtedy głowa wygląda "niewyjściowo". Tak dla mnie, sądząc ze zdjęć, to Waszemu nic nie trzeba robić. Niektóre tak mają, że wyglądają dobrze przy minimum starania. Może właśnie na takiego trafiliście :-D
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Anna Rozalska » 2008-02-19, 15:12

Moim zdaniem bern też lepiej wyglada jak ma przystrzyżone szczególnie łapki. W taką pogodę, gdy jest chlapa pomiędzy poduszkami zbiera się na tych włosach najwięcej błota.
Niektórzy trymują włosy za uszami. Mnie nie przeszkadzją te loki bo Lamia do długowłosych bernów się nie zalicza. Tak to chociaż mam co bez przerwy rozczesywać.
Natomiast natura obdarzyła ją dużym owłosieniem przy poduszkach łap.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez waldek-nowogard » 2008-02-19, 15:30

Dziękuję za podpowiedzi, już mam trochę jaśniej w główce. Tylko ja kurczę tak lubię te czochrate łapy i frędzlowate uszy, a z Waszych postów wynika, że sędziowie oczekują czegoś innego. Ale do wystaw nam na razie daleko. Jeszcze raz dziękuję.
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Postprzez AT » 2008-02-19, 17:34

Tak jak to już wcześniej napisała Roksanka sędziowie lubią to co im narzucą wystawiający. Jak kiedyś sie bernów nie przycinało to lubili takie, jak teraz większość przycina to polubili przycinane mam tylko nadzieję, że nie dżyję czasów gdzie wystawowy bern będzie obcięty jak pudel :-P ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Zuzanda » 2008-02-19, 18:14

A przyjrzelisciesię na wystawie jak wyglada nowofunland :?:
to jest majsersztyk w przygotowywaniu ,zaręczam że przy niufkach nasze bernole to naturszczyki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez inbloom » 2008-02-19, 18:25

szczególnie przy Bosmanie :mrgreen:
Zuza, brałaś pod uwagę wyjątki? :lol:
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron