Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez Drixon » 2014-03-08, 20:13

zastanawia mnie narastająca tendencja do bernów obciętych - serio Wam się to podoba?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez MartaD » 2014-03-08, 20:34

Drixon napisał(a):zastanawia mnie narastająca tendencja do bernów obciętych - serio Wam się to podoba?


Zależy jakie są to cięcia ;-) najgorzej jak ludzie "krzywdzą" a nie "polepszają" swoje psy cięciami ... nie zdając sobie z tego sprawy :|
No, ale to nie wątek na to ;-)

Gratulacje dla wszystkich forumowiczów :-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez panterka-23 » 2014-03-08, 20:37

mi się nie podoba !!!
i widok takie psa jak moja Tiga to już rzadkość :)

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez Drixon » 2014-03-08, 20:46

dyskusja ma temat wystaw - więc jak najbardziej miejsce na taką dyskusję - a skoro na lokatach stają przede wszystkim psy obcięte to daje do myślenia.
Panterka - dawno nie widziałam tak pięknie ofutrzonej bernenki - teraz większość to berny wycięte na niufki
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez panterka-23 » 2014-03-08, 20:49

bo dawno nas na ringu nie było :)
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez anula » 2014-03-08, 21:21

Nicolas całkiem naturalny, ofutrzony podobnie do Tigi
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez kreska » 2014-03-08, 21:28

Mam wrazenie ze aby oceniac nalezy miec wzglad na wyglad i stan futra wszystkich wystawianych psiakow, czy te ktore nie znalazly sie na lokatach mialy nie ciete futro <mysli> i czy wszystkie na lokatach mialy ciete <mysli>

panterka-23 napisał(a):mi się nie podoba !!!
i widok takie psa jak moja Tiga to już rzadkość :)

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


Iwona, az tak Ci sie nie podoba ciecie ze podpytujesz jak docinac i tniesz suke <mysli>

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
w linku jest jedna z dyskusji ...jakby ktos nie widzial roznicy na zdjeciu ;-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich cietych i nie cietych, szczegolnie ze akurat dlugosc futra i jego kondycja nie maja wplywu chociażby na ruch <okok>

pozdr

ps..
i jeszcze życzę nie ktorym tzw. nie cietym bernom takiego futra w jakości i dlugosci wlosa jak maja te ciete ;-) :mrgreen:
Ostatnio edytowano 2014-03-08, 21:41 przez kreska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Postprzez panterka-23 » 2014-03-08, 22:16

Kreska - czy ty myślisz, że ja piszę o Twoich psach ? Ja ich na oczy nie widziałam !! A masz tak ostro pocięte ?

Mam chyba prawo wyrazić opinię, że nie podoba mi się pocięty po całości pies dosłownie tak, że wygląda jak szwajcar. Podoba mi się pies podcięty tam gdzie trzeba delikatnie . Szkoda, że jak się powie co się myśli to jest się wrogiem publicznym numer 1 - trzeba pisać tak pięknie cudownie ślicznie a w myśli oooooo ja ale okropne

Niestety z" gówna" miodu nie zrobisz ,by nie wiem jak ciąć - Gosia święte słowa :-)
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez panterka-23 » 2014-03-08, 22:18

Ania a co widzisz za różnicę na tych 2 zdjęciach mojego psa ?

Co tu widzieć? Gdybym ją postawiła tak samo w takim samym świetle wyglądałaby prawie identycznie. To są dwa różne ujęcia - i na nich ( 1 zero ingerencji a na 2 dosłownie przejechana raz szyja degażówkami i nic więcej)
Ostatnio edytowano 2014-03-08, 22:52 przez panterka-23, łącznie edytowano 2 razy
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez MartaD » 2014-03-08, 22:37

W związku z tym, że pojawiają się poza forumowe spekulacje odnośnie psów, które miałam na myśli :P uściślam :

Ania zadała pytanie :
Drixon napisał(a):zastanawia mnie narastająca tendencja do bernów obciętych - serio Wam się to podoba?


Nie zauważyłam tu pytania o żadnego z lokatowych psów, tylko o ogólną tendencję... i tak też odpowiedziałam ;-)
A jeśli ktoś poczuł się dotknięty tekstem o "krzywdzeniu" psów.....to bardzo mi przykro ;-)

Aaaa i jeszcze jedno od razu uściślę, żeby nie zostało mi w odpowiednim czasie wypomniane :P moje psy są do wystaw przycinane i wyrównywane tam gdzie uważam, że potrzeba, tj. uszy, łapy, dolna linia.... choć nie wiem czy za jakiś czas się to może nie zmieni :P więc proszę nie przypatrywać się moim psom i nie wyszukiwać cięć, o których nie wspomniałam.
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez kreska » 2014-03-08, 22:52

panterka-23 napisał(a):Kreska - czy ty myślisz, że ja piszę o Twoich psach ? Ja ich na oczy nie widziałam !! A masz tak ostro pocięte ?

Mam chyba prawo wyrazić opinię, że nie podoba mi się pocięty po całości pies dosłownie tak, że wygląda jak szwajcar. Podoba mi się pies podcięty tam gdzie trzeba delikatnie . Szkoda, że jak się powie co się myśli to jest się wrogiem publicznym numer 1 - trzeba pisać tak pięknie cudownie ślicznie a w myśli oooooo ja ale okropne

Niestety z" gówna" miodu nie zrobisz ,by nie wiem jak ciąć - Gosia święte słowa :-)


a myslisz ze ja sie wypowiadam tylko na temat moich psow? nie wypowiadam sie na temat wszystkich , ktore dzis widzialam w przeciwienstwie do niektórych krytykujacych obciete psy na lokatach <okok> a że moje byly to rozumiem ze mnie tez ta krytyka dotyczy aczkolwiek nie czuje sie nia urażona... bo tak jak pisala Malgosia... ;-)
Oczywiscie ze masz prawo wyrazic swoje zdanie, jak kazdy...ja tez i dlatego je wyrazilam. Kto wedlug Ciebie byl pociety na tej wystawie jak ...szwajcar , rozumiem ze chodzi Ci o duzego? :-D I nie porownuj prosze tylko np. Twojej prawie 6 letniej suki do suki z mlodziezy bo szata u bernow tez zmienia sie z wiekiem :->
Tak Iwona widze roznice na zdjeciu i widze to co piszesz, jakbym miala problem z tym co widze na zdjeciu <tak> nie jestes dla mnie wrogiem publicznym, ani nikt kto ma inne zdanie :-> po prostu nie lubie szeroko pojetej obludy i wypowiadania sie na temat psow bez tzw. "wizji lokalnej" i wtykania szpili :-> Twoj wnusio w Reszowie tez byl ciety az milo (pieknie zrobiony ) i jakos slow krytyki nie widzialam ;> wiec moze warto zachowac taka sama miare do wszystkich <mysli>
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez panterka-23 » 2014-03-08, 23:07

Ania czytasz co ja piszę ? NIE PISZĘ O PSACH Z TEJ WYSTAWY HALOOOOOOO

Kreska napisał(a): po prostu nie lubie szeroko pojetej obludy i wypowiadania sie na temat psow bez tzw. "wizji lokalnej" i wtykania szpili :-> Twoj wnusio w Reszowie tez byl ciety az milo (pieknie zrobiony ) i jakos slow krytyki nie widzialam ;> wiec moze warto zachowac taka sama miare do wszystkich <mysli>


po raz kolejny spytam czy ja gdzieś napisałam, że piszę o psach z tej wystawy ( więc dlaczego zarzucasz mi obłudę?) ? A co do wnusia - nie wiem nie widziałam- nie mój pies - nie moje decyzje tak ?

Kreska napisał(a):ktore dzis widzialam w przeciwienstwie do niektórych krytykujacych obciete psy na lokatach <okok> a że moje byly to rozumiem ze mnie tez ta krytyka dotyczy aczkolwiek nie czuje sie nia urażona... bo tak jak pisala Malgosia..


błagam Cię Ania nie próbuj wmawiać mi czegoś czego nie napisałam !!! czy padło choć jedno słowo, ŻE MOWA O PSACH NA LOKATACH ? Może ja piszę niewyraźnie? Mało precyzyjnie ? więc napiszę jeszcze raz
rozmowa jest o strzyżeniu psów a nie o Twoich czy innych lokatowych czy nie lokatowych psach
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez kreska » 2014-03-08, 23:15

panterka-23 napisał(a):Ania czytasz co ja piszę ? NIE PISZĘ O PSACH Z TEJ WYSTAWY HALOOOOOOO

po prostu nie lubie szeroko pojetej obludy i wypowiadania sie na temat psow bez tzw. "wizji lokalnej" i wtykania szpili :-> Twoj wnusio w Reszowie tez byl ciety az milo (pieknie zrobiony ) i jakos slow krytyki nie widzialam ;> wiec moze warto zachowac taka sama miare do wszystkich <mysli>

po raz kolejny spytam czy ja gdzieś napisałam, że piszę o psach z tej wystawy ( więc dlaczego zarzucasz mi obłudę?) ? A co do wnusia - nie wiem nie widziałam- nie mój pies - nie moje decyzje tak ?

Halooooo Iwona przypominam Ci ze wypowiadasz sie w watku Woclawek wystawa krajowa ....nie w watku groomerskim i prowadzisz wymiane pogladow...
Drixon napisał(a):dyskusja ma temat wystaw - więc jak najbardziej miejsce na taką dyskusję - a skoro na lokatach stają przede wszystkim psy obcięte to daje do myślenia.
Panterka - dawno nie widziałam tak pięknie ofutrzonej bernenki - teraz większość to berny wycięte na niufki

Iwona nie Twoje decyzje ale jakos tematu groomerskiego w watku wystawy Rzeszowskiej na temat ciecia nie podejmowałaś, a jesli nie lubisz ciecia to moze powinnas <mysli> a w tym watku zamiast pogratulować wystawca prowadzisz dyskusje groomerska to chyba nie jest do konca ok?
Z mojej strony EOT <okok> aaaa Balus jest przyciety ale to widac, duzego szwajcara chyba jeszcze nie przypomina ;-)

pozdr
Ostatnio edytowano 2014-03-08, 23:23 przez kreska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Włocławek krajowa 8-9.03.2014

Postprzez panterka-23 » 2014-03-08, 23:18

zobacz mój post
A co do wnusia - nie wiem nie widziałam- nie mój pies - nie moje decyzje tak ?

Twoja odp
Iwona nie Twoje decyzje ale jakos tematu groomerskiego w watku wystawy Rzeszowskiej na temat ciecia nie podejmowałaś, a jesli nie lubisz ciecia to moze powinnas

napisałam, że psa nie widziałam tak ?
Z mojej strony to koniec dyskusji :)


Tak Aniu masz rację - przepraszam Ciebie i całą resztę, która wystawiała psy we Włocławku za posty na inny temat <buzki>
Ogromne gratulacje dla lokatowych i nie lokatowych - nie złościć się proszę na panterkę :love:

Bardzo proszę admina o wycięcie rozmowy i założenie może oddzielnego wątku ?
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Postprzez iwona_k1 » 2014-03-09, 02:59

Ja też wolę ofutrzone...w końcu tak stworzyła je natura <tak> ,ale ja się nie wypowiadam,bo się nie wystawiam :mrgreen:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Postprzez Drixon » 2014-03-09, 09:53

a dlaczego obcinacie psy ? (nie mówię o przycinaniu futer na uszkach czy łapach - tylko po całości)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Postprzez meggy » 2014-03-09, 11:33

Ja bym porównała to do obcinania włosow ludzkich :zdrowie ,wygoda ,estetyka .
Osobiscie nie chcaialbym miec psa z taka szata :P zwlaszcza jak pada i jest bloto . Moje spia w domu czesto w łozku i jest ich 5sztuk.Wszytskie te "strąki" bym usuneła i bez nich mam co robic ;) strąki -pojedyncze odstajace matowe lub watowate włosy,czesto martwe i juz wychodzące , sterczace we wszystkie strony,( narzedzie degazowka )mozna tez je z powodzeniem wyskubac.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Postprzez meggy » 2014-03-09, 11:48

Drixon napisał(a):a dlaczego obcinacie psy ? (nie mówię o przycinaniu futer na uszkach czy łapach - tylko po całości)

jesli temu psu na zdjeciu obcielabys tylko uszy na wieszchu wygladal by glupio ,trzeba usunac tez wlosy pod uchem czasami straszne sa tam kępy, brudne tluste, w woskowinie ,ani mile, ani ladne i co dalej ,jak nie przytniesz szyi to glowa sie zrobi malenka jak piąstka ,itd.......itd...ale to sa korekty a nie tzw obcinanie psa.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Postprzez agas » 2014-03-09, 14:39

Ja uważam, że małe korekty upiększające przy pomocy nożyczek to nie jest nic złego, wydaje mi się także, że mało który pies nie jest w ogóle "robiony" jak się przyjrzeć to niemal każdy coś tam miał podcięte. Wprawne oko sędziego, o ile jest wprawne i tak dostrzeże, to co trzeba . Niech każdy robi jak uważa, kto chce niech podcina, kto chce niech nie podcina, krzywda psom się z tego powodu nie dzieje. <tak>
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Strzyżenie Berneńczyka na wystawę

Postprzez aldonabak » 2014-03-09, 16:10

Ja nigdy nie wezmę udziału w wystawie z Diegusiem, ale nigdy nie ostrzygłabym berna - to cud natury - futrzaki najpiękniejsze <okok> :love2:
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Następna strona

Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość