Gubienie sierści

Gubienie sierści

Postprzez Milenka » 2013-06-15, 00:29

Witajcie to znowu ja:)
Mam pytanie dotyczące gubienia sierści. Balu gubi cały rok :| z tym, że raz bardziej raz mniej, zastanawiam się czy może czegoś mu brakuje w diecie? w okresie wiosennym(np. teraz) i zimowym gubi więcej ale jest czesany codziennie i zawsze jakaś kupka kłaczków jest wyczesana ;> ale w domu i tak fruwają cząstki Balego:) <szok> może zła szczotka? ogólnie to czasami jak ma głupawki to trudno go wyczesać:) ale robimy to regularnie hi hi :)) Patrze na wasze galerie i widzę pieknie wyczesanane psiaski, co zrobic, żeby Balu miał równie piekna lsniąca sierśc?
z góry dziękujemy za odpowiedzi, może taki temat juz był, ale nie mogłam znaleźć:)
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Gubienie sierści

Postprzez Anna Rozalska » 2013-06-15, 07:41

Zakup Balu witaminy na sierść Dolfos Beta karoten, biotyna forte, podawaj przez 8 tygodni a zobaczysz poprawę.
Polskie witaminy w przystępnej cenie polecam.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Gubienie sierści

Postprzez BlackSpark » 2013-06-15, 21:27

Jeżeli chodzi o wyżej wymieniony " DOLFOS Beta karoten & biotyna forte " to w przypadku mojej suczy nie działa :-?
Stosujemy codziennie od dwóch miesięcy i sierść jak wypadała tak wypada garściami cały czas...
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Gubienie sierści

Postprzez Milenka » 2013-06-16, 12:57

Hej:)
Dziękujemy za pomoc, spróbujemy z tymi tabletkami bo już nie mam pojęcia co zrobić <bezrady2> może pomoże :) czytałam opinię o tych tabletkach i niektórym psiakom pomaga:)
BlackSpark a czy twojej suni cały rok wypada sierść?
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Gubienie sierści

Postprzez BlackSpark » 2013-06-16, 20:19

Mamy ją od początku kwietnia, ze schroniska jest. Sierść jej wypada strasznie, garściami...
Te tabletki dostaje według zaleceń podwójną dawkę.
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Gubienie sierści

Postprzez Milenka » 2013-06-20, 12:10

Zakupiliśmy DOLFOS Beta karoten & biotyna forte, zobaczymy czy pomoże :)) dziś drugi dzień
Zauważyłam, że na szyji gdzie ma białe strasznie się drapie. Czy to możliwe żeby mógł byc alergikiem? nic w jego żywieniu się nie zmieniło :boszz: znowu kłopocik <bezrady2>

U mnie podobnie z sierścią, jak czesze to cała kupka jest wyczesana, biały włos bardziej. Rozmawiałam z Paną Weterynarz mówiła, że teraz jest ten okres na mocniejsze wypadanie. No nic zobaczymy. A może im jest tak ciepło, że się drapie i ta sierść wypada? ogólnie to teraz Balu siedzi ciągle wodzie:) wodnik szuwarek <juhu>

BlackSpark a czy może Twoja sunia też się drapie?
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Gubienie sierści

Postprzez marieanne » 2013-06-20, 12:14

Alergia może niestety pojawic się w każdym momencie. Ale skoro siedzi w wodzie - może coś w niej go uczula?
Ja bym zaczęła od wykąpania go w domu a potem ograniczyła kąpiele w jeziorze/rzece na pewien czas i poobserwowała.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Gubienie sierści

Postprzez anula » 2013-06-20, 13:12

BlackSpark napisał(a):Jeżeli chodzi o wyżej wymieniony " DOLFOS Beta karoten & biotyna forte " to w przypadku mojej suczy nie działa :-?
Stosujemy codziennie od dwóch miesięcy i sierść jak wypadała tak wypada garściami cały czas...

Czym karmisz?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Gubienie sierści

Postprzez BlackSpark » 2013-06-20, 15:57

Milenka napisał(a):
BlackSpark a czy może Twoja sunia też się drapie?

Moja sunia drapie się często po szyi jedynie jak ma obroże, gdy jej nie ma to nie.
Jak wzięliśmy ją ze schroniska miała anginę i ciąże urojoną, dostawała silne leki, potem jeszcze sterylizacja, więc przez to wszystko sierść jej wypadała jeszcze gorzej, nawet miała łyse placki wokoło szyi i nie tylko. Obecnie wszystko wróciło do normy, sierść ma gęstą i ładną, tylko na potęgę wypada.
Jednak zauważyłam, że nie tylko jej, moje trzy pozostałe sucze też bardzo linieją, u wielu znajomych ich psy tak samo, więc poczekam co będzie dalej.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=585682234798813&set=pb.100000711249424.-2207520000.1371736581.&type=3&theater

anula- nie potrzebuje tutaj porad w tej sprawie, dziękuje.
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Gubienie sierści

Postprzez anula » 2013-06-20, 22:13

Przecież niczego nie doradzam... to tajemnica ?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Gubienie sierści

Postprzez BlackSpark » 2013-06-20, 22:51

Zapytałaś czym karmie psa, sądzę, że w jakimś celu to pytanie padło.
Nie żadna tajemnica, po prostu ja nie potrzebuje tutaj i teraz żadnych rad w sprawie żywienia moich psów. Ta moja sunia jest głównie na pokarmie suchym.
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Gubienie sierści

Postprzez Barbel » 2013-06-20, 22:59

Ale czasem stan sierści zależy od rodzaju karmy. U mojego mupeta sierść był baaardzo brzydka po jednym z Royalów wet.
Spoiler:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Gubienie sierści

Postprzez Solonek » 2013-06-20, 23:08

moja sucz straciła bardzo dużo sierści jesienią, jeszcze przed sterylką. Bliżej jej było do DSPP niż do BPP :P teraz też gubi, ale można rzecz - umiarkowanie. Nie mniej kłaki po mieszkaniu latają pomimo częstego czesania. W ciągu zimy też troszke tej sierści gubiła, bo jak pozamiatałam, to jakieś tam kępki były i jest to całkowicie normalne.
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Gubienie sierści

Postprzez Milenka » 2013-06-20, 23:21

marieanne napisał(a):Alergia może niestety pojawic się w każdym momencie. Ale skoro siedzi w wodzie - może coś w niej go uczula?
Ja bym zaczęła od wykąpania go w domu a potem ograniczyła kąpiele w jeziorze/rzece na pewien czas i poobserwowała.


Możliwe, że od wody:) przecież jeszcze nie przekwitła ;> a tak naprawdę zaczął się drapać, jeszcze zanim zaczął się pluakać w wodzie. Masz rację poobserwuje go, teraz czesanie dwa razy dziennie, tabletki i zobaczymy.
U nas karma raczej nie wchodzi w grę, bo nie zmienialiśmy nic w odżywaniu.
Avatar użytkownika
Milenka
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-04, 00:26
psy: Balu [*]

Re: Gubienie sierści

Postprzez marieanne » 2013-06-21, 06:54

Milenka napisał(a):
marieanne napisał(a):Alergia może niestety pojawic się w każdym momencie. Ale skoro siedzi w wodzie - może coś w niej go uczula?
Ja bym zaczęła od wykąpania go w domu a potem ograniczyła kąpiele w jeziorze/rzece na pewien czas i poobserwowała.


Możliwe, że od wody:) przecież jeszcze nie przekwitła ;> a tak naprawdę zaczął się drapać, jeszcze zanim zaczął się pluakać w wodzie. Masz rację poobserwuje go, teraz czesanie dwa razy dziennie, tabletki i zobaczymy.
U nas karma raczej nie wchodzi w grę, bo nie zmienialiśmy nic w odżywaniu.

Tylko, ze własnie w tym rzecz - nieraz nie trzeba nic zmieniać, by alergia się pojawiła.
Prosty przykład - ja: zawsze uwielbiałam i jadłam czereśnie (od dziadka z działki, nie pryskane). Rok temu jak zjadłam wyladowałam w szpitalu z opuchniętym gardłem - zaczęla mi się alergia.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Gubienie sierści

Postprzez BlackSpark » 2013-06-21, 13:15

Barbel napisał(a):Ale czasem stan sierści zależy od rodzaju karmy. U mojego mupeta sierść był baaardzo brzydka po jednym z Royalów wet.
Spoiler:

Napisałam zwyczajnie po ludzku, bez zamiaru bycia niemiłą.
Spoiler:

Barbel napisał(a):Anula stara się dociec przyczyny niesatysfakcjonującego cię stanu okrywy włosowej twojego psa - lepiej znac przyczynę i niepotrzebie nie suplementować. Ja akurat mam niezbyt dobre opinie na temat skutków ubocznych takich suplementacji[/spoiler]

Dziękuje, nie musi.
Normalnie napisałam, że nie potrzebuje tutaj porad w tej sprawie, czy to takie dziwne? W tym wątku wyraziłam tylko moją opinie z doświadczenia na temat tabletek DOLFOS i odpowiedziałam na pytanie czy mój pies się drapie. Nigdzie nie pisałam czegoś w rodzaju - pomóżcie, doradźcie, co mam z tym robić.
Co to da, że napisze Wam, że karmie psa karmą mieszaną? Royal, Purina pro plan, Acana, Fitmin... Teraz planuje kupić Brita.
Poczekam co będzie dalej z tak mocnym wypadaniem sierści u mojej suniu, ponieważ jak napisałam, zauważyłam to u innych psów również. Jeżeli nic się nie zmieni, to odwiedzimy weterynarza i tam będę oczekiwała porad w tej sprawie.
To tyle.
Avatar użytkownika
BlackSpark
 
Posty: 491
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-08, 22:55
Lokalizacja: Śląsk-ok.Piekar Śl.
psy: Dina-BPP oraz mixy Luna i Bella:)

Re: Gubienie sierści

Postprzez inta2 » 2015-06-16, 15:51

Ile trwa linienie u suk po sterylizacji? Bianka (2 lata 3 m-ce) zrzuca sierść już prawie miesiąc! Mało co jej zostało, matowa, nie taka przyjemna w dotyku jak normalnie, i jakby przetłuszczona. Zastanawiam się, czy to normalne, bo akurat ostatnio zmieniłam jej karmę z Brit Care Junior Large Breed na Brit Care Adult large Breed. Czy to linienie, czy coś nie tak z karmą?
Avatar użytkownika
inta2
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-16, 13:17

Re: Gubienie sierści

Postprzez Milla » 2015-06-16, 22:17

Inta2 - w jakim wieku sterylizowałaś sunię i ile była przed/po cieczce? I w jakim wieku jest obecnie?
Mam "na koncie" kilka ciachniętych suk i z samym linieniem po operacji się nie spotkałam, było związane z porą roku, zmianą warunków i sposobu żywienia (w zależności od przyczyny trwało od 2-3 tygodni aż do 3 miesięcy).

Spoiler:
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Gubienie sierści

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2015-06-17, 00:02

czasem narkoza może osłabić okrywe włosową i po narkozie moze wypadać sierśc u nas tak było
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Gubienie sierści

Postprzez inta2 » 2015-06-17, 06:44

Bianka miała 2 lata 2 miesiące, ostatnia cieczka była na początku stycznia, zabieg na początku kwietnia. Wypadanie futra zaczęło się ok. 20 maja.
Avatar użytkownika
inta2
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-16, 13:17

Następna strona

Powrót do - Wszystko o groomingu, kąpieli i linieniu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość