Szczeniak DSPP w nowym domu

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Szczeniak DSPP w nowym domu

Postprzez Ella » 2012-07-28, 19:12

Justek napisał(a):Nie jest to takie unikanie ludzi, że ucieka na ich widok. To wygląda tak, jakby nie potrzebowała towarzystwa innych ludzi oprócz mnie. W zasadzie nie sprawia większych problemów ale męczy mnie obgryzanie wszystkiego łącznie z moimi nogami. Weterynarz zalecił tran - podobno po nim nie będzie miała tak dużej ochoty skubania. Co mi przeszkadza - ale to w sumie zmęczenie - budzi się w nocy i zaczyna zabawy łącznie ze szczekaniem. Wszelkie moje próby uspokojenia kończą się obgryzaniem rąk. Mam nadzieję, że szybko to minie. Może ktoś ma sposoby na oduczenie gryzienia????


W przypadku Joki było identycznie jeżeli chodzi o gryzienie,owszem problem zmniejszył się po wymianie zębów,ale tendencja do łapania za ręce zębami(teraz bardzo delikatnie) jako zaczepka"baw się ze mną,to ja ,Jokusia" <hahaha> pozostała wobec niektórych osób( przed którymi nie czuje respektu ).Przy czym trzeba rozgraniczyć gryzienie przedmiotów spowodowane wymianą zębów( można podsunąć szczeniakowi różne zabawki i gryzaki,żeby nie zabierał się za np.meble ;> )i gryzienie rąk,nóg,szarpanie ubrań będące rodzajem zabawy i ten drugi rodzaj gryzienia należy starać się wyeliminować, ignorując te zachowania psiaka,nie podejmując wtedy zabawy-nie jest to łatwe,zwłaszcza gdy szczeniak łapie np.za spodnie czy rękaw(i za naszą skórę ;> )Oprócz ignorancji można skarcić ostrym "fe" ,"nie wolno"-ale moja Joka znaczenie tych 2 słów dość póżno zrozumiała.
Weterynarz zalecił tran ???? <hahaha> :lol: -no ciekawe czy to będzie skuteczne-nie sądzę <rotfl>

Lojalnie cię uprzedzę,że gryzienie nie mija szybko,Joka ma prawie 8 m-cy i gdy budzi się rano,a my jeszcze śpimy-sięga po jakiś swój gryzak(wcześniej sięgała po np listwy podłogowe ;> ) i memle go namiętnie ]:-> ,a czasami leżąc pod stołem podczas naszego posiłku łapie się np.za nogę od krzesła(wtedy "fe" i podsuniecie gryzaka).
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Szczeniak DSPP w nowym domu

Postprzez marieanne » 2012-07-28, 19:32

Ella napisał(a):W przypadku Joki było identycznie jeżeli chodzi o gryzienie,owszem problem zmniejszył się po wymianie zębów,ale tendencja do łapania za ręce zębami(teraz bardzo delikatnie) jako zaczepka"baw się ze mną,to ja ,Jokusia" <hahaha> pozostała wobec niektórych osób( przed którymi nie czuje respektu ).Przy czym trzeba rozgraniczyć gryzienie przedmiotów spowodowane wymianą zębów( można podsunąć szczeniakowi różne zabawki i gryzaki,żeby nie zabierał się za np.meble ;> )i gryzienie rąk,nóg,szarpanie ubrań będące rodzajem zabawy i ten drugi rodzaj gryzienia należy starać się wyeliminować, ignorując te zachowania psiaka,nie podejmując wtedy zabawy-nie jest to łatwe,zwłaszcza gdy szczeniak łapie np.za spodnie czy rękaw(i za naszą skórę ;> )Oprócz ignorancji można skarcić ostrym "fe" ,"nie wolno"-ale moja Joka znaczenie tych 2 słów dość póżno zrozumiała.

U nas jest dokładnie to samo. Aczkolwiek nie wiem, czy to sprawa respektu i ogólnego posłuszeństwa, co raczej tego, że wiedzą z kim co wolno ;-) Bo TŻtowe ręce futra bywa, że capią (właśnie tak leciutko, praktycznie bez zamykania pyska), a moje wiedzą, że absolutnie nie wolno.
Ella napisał(a):Lojalnie cię uprzedzę,że gryzienie nie mija szybko,Joka ma prawie 8 m-cy i gdy budzi się rano,a my jeszcze śpimy-sięga po jakiś swój gryzak(wcześniej sięgała po np listwy podłogowe ;> ) i memle go namiętnie ]:-> ,a czasami leżąc pod stołem podczas naszego posiłku łapie się np.za nogę od krzesła(wtedy "fe" i podsuniecie gryzaka).

Ee, Bohun ma prawie 18 miesięcy, a Zuzka 13 i dalej memlają swoje zabawki - czy to sznurkowe, czy Bohun swoją ukochaną piłeczkę. Fakt - po nogi od krzeseł i tym podobne atrakcje nie sięgają ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Poprzednia strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości