Historia rasy - pomóżcie proszę.

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez MaGaLa » 2012-03-06, 10:14

Bardzo proszę Was o pomoc. Jestem na podyplomówce na Uniwerystecie Kujawsko-pomorskim na kierunku Kynoterapia. I mam opisać powstanie rasy DSPP. Materiałów jest raczej sporo dotyczących Berneńczyków a o Dużych Szwajcarach jak napłakał. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym to zrobić jak najlepiej nie zrzynając ze stron internetowych. Jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł gdzie znajdę najwięcej informacji i o historii tych psów i stanie obecnym to będę niezmiernie wdzięczna. Pozdrawiam :-D
MaGaLa
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-05, 19:25

Re: Pomóżcie proszę.

Postprzez qbav » 2012-03-06, 10:27

http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/58.pdf
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Swiss_Mountain_Dog
to pokrótce, bez opierania sie na internecie sie nie obejdzie, informacji jest sporo tylko trzeba chcieć ich poszukać
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Pomóżcie proszę.

Postprzez kerovynn » 2012-03-06, 10:33

Tu masz linka do bodajże pierwszej polskiej hodowli DSPP http://www.refugiumpolonica.eu/index0.html. Hodowczyni zainteresowała się szwajcarami już w latach 70-tych, więc pewnie wiedzę na ich temat ma solidną.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez Bobik » 2012-03-06, 10:42

A interesujesz się tą rasą? Promotor pracy się interesuje? Planujesz opublikowanie gotowej pracy na naszym forum? Nie moja rasa, ale zadałbym takie pytania meteorowi, który wpada jak Ty na forum - bez urazy.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez Przemo » 2012-03-06, 11:25

Bobik napisał(a):A interesujesz się tą rasą? Promotor pracy się interesuje? Planujesz opublikowanie gotowej pracy na naszym forum? Nie moja rasa, ale zadałbym takie pytania meteorowi, który wpada jak Ty na forum - bez urazy.



czytaj dokładnie pisze poco te informacje.

Jestem na podyplomówce na Uniwerystecie Kujawsko-pomorskim na kierunku Kynoterapia. I mam opisać powstanie rasy DSPP
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez MaGaLa » 2012-03-06, 11:44

Bobik. Przyszłam na forum po pomoc. Jakbym się nie interesowała psami to by mnie tu nie było. Cóż, ze szwajcarami nie miałam styczności ale wiem że są wykorzystywane w kynoterapii. Nie będę tu nikogo zapewniać że przyszłam tutaj z miłości do rasy i żyję tylko po to by mieć szwajcara. I nie rozumiem po co mam pytać promotora czy się interesuje rasą czy nie. Dostałam zadanie i muszę je wykonać najlepiej jak potrafię a materiałów dotyczących Dużych Szwajcarów jest niewiele. A co do ostatniego Twojego zapytania to odpowiadam - meteor taki jak ja nie planuje opublikowania swojej pracy na tym forum i na innych również. Pozdrawiam
MaGaLa
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-05, 19:25

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez Bobik » 2012-03-06, 11:45

Przemo, czytam dokładnie, a potem w miarę możliwości dokładnie piszę.
MaGaLa, dzięki za wyjaśnienie.
W tym wątku z mojej strony już over and out.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez magat » 2012-03-06, 15:17

MaGaLa napisał(a):Bardzo proszę Was o pomoc. Jestem na podyplomówce na Uniwerystecie Kujawsko-pomorskim na kierunku Kynoterapia. I mam opisać powstanie rasy DSPP. Materiałów jest raczej sporo dotyczących Berneńczyków a o Dużych Szwajcarach jak napłakał. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym to zrobić jak najlepiej nie zrzynając ze stron internetowych. Jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł gdzie znajdę najwięcej informacji i o historii tych psów i stanie obecnym to będę niezmiernie wdzięczna. Pozdrawiam :-D


Encyklopedia Psów Rasowych.5 Hans Räber

i znalazłam po polsku Hans Räber "Encyklopedia psów rasowych" tom I, Oficyna Wydawnicza MULTICO, Warszawa 1999

Autor prześledził pełną zmian historię psów rasowych, przestudiował stare źródła i zasięgnął informacji u fachowców. Bardzo szczegółowo i z wielką znajomością rzeczy opisał pochodzenie psów, pierwotny sposób ich użytkowania, rozwój hodowli oraz sytuację obecną. Całościowy obraz uzupełnia olbrzymia liczba historycznych i współczesnych ilustracji.

moze ci sie przyda: Niemczech dostępna jest pozycja Hansa Räbera

http://www.amazon.de/s/ref=ntt_athr_dp_ ... R%C3%A4ber
Ostatnio edytowano 2012-03-07, 07:36 przez magat, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez MaGaLa » 2012-03-06, 17:06

Dzięki serdeczne za podpowiedzi.
MaGaLa
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-05, 19:25

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez Tequila85 » 2012-03-06, 21:22

mysle ze na anglojezycznych stronach bedzie wiecej info
Avatar użytkownika
Tequila85
 
Posty: 45
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-08, 20:54
psy: West Bentley Caveat Actor

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez kostkarubika » 2012-03-07, 14:57

MaGaLa napisał(a):Bardzo prosze Was o pomoc. Jestem na podyplomówce na Uniwerystecie Kujawsko-pomorskim na kierunku Kynoterapia. I mam opisac powstanie rasy DSPP. Materialów jest raczej sporo dotyczacych Bernenczyków a o Duzych Szwajcarach jak naplakal. Bardzo prosze o pomoc. Chcialabym to zrobic jak najlepiej nie zrzynajac ze stron internetowych. Jesli ktos z Was ma jakis pomysl gdzie znajde najwiecej informacji i o historii tych psów i stanie obecnym to bede niezmiernie wdzieczna. Pozdrawiam :-D
Ten temat nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Mam pewne informacje i jutro o tym napiszę... Dobrze, że jest gdzie pogadać.
kostkarubika
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-07, 00:39

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez Barbel » 2012-03-13, 21:04

kostkarubika - pierwsze 3 posty musi zaakceptowac mod, zanim sie ukażą!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Historia rasy - pomóżcie proszę.

Postprzez Cefreud » 2012-03-14, 09:28

w ciekawych linkach wkleiłam link do klubu szwajcarskiego.Tam znajdziesz informacje o rasie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron