Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez szysz » 2011-10-02, 11:34

Pisałam już w powitaniach, teraz opiszę warunki jakie możemy zagwarantować psu.
Teściowie mieszkają w domu z dużym ogrodem (ponad 1,5ha), szczelnie ogrodzonym (jamnik to taki houdini). W tym momencie uprzywilejowaną pozycję w domu ma ONek, schorowany bardzo ale jeszcze życie sprawia mu radość.
Ja sama mam setera, wyżła i jamnika i prowadzę szkołę dla psów.
Wśród ludzi którzy odwiedzają dom są 2 małe dziewczynki.
Co do spacerów to mogę go zabierać na spacery co drugi dzień razem z moimi psami (jamnika tak zabieram). W domu nikt nie będzie z nim wychodził na spacer, chyba że to sezon grzybowy.
W domu przez cały czas jest teściowa, psy są traktowane jak pełnoprawni członkowie rodziny ;)
Jeśli chodzi o wydatki, to pies będzie miał zapewnione wszystko co będzie potrzebował.
Zastanawiam się czy takie warunki będą wystarczały dla DSPP.
Avatar użytkownika
szysz
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-01, 19:47
Lokalizacja: Sanok
psy: DSPP ELMO From Nest Of Stork i reszta
Hodowla: Biesy i Czady FCI

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez qbav » 2011-10-02, 14:36

o tak dom z ogrooomnym ogrodem ;) dspp bedzie szczesliwy, choc jak znam zycie to i tak nie ruszy sie z ganku ;)
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez Vitka » 2011-10-02, 20:45

Piękny skład na avatarku, pasują do siebie! :D
Avatar użytkownika
Vitka
 
Posty: 211
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-22, 23:00
Lokalizacja: Elbląg
psy: Maxio

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez szysz » 2011-10-02, 22:41

Mam jeszcze parę wątpliwości, czy szwajcar nadąży za moimi wariatami? Co prawda seter to już dziadziuś bo ma 10lat ale seterzy jak na setera przystało. A trio mamy co najmniej ciekawe. W domu rządzi jamnik ]:->
Wyobrażenie mam takie, że szwajcar raczej wolniej niż szybciej się przemieszcza...
Avatar użytkownika
szysz
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-01, 19:47
Lokalizacja: Sanok
psy: DSPP ELMO From Nest Of Stork i reszta
Hodowla: Biesy i Czady FCI

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez qbav » 2011-10-03, 00:51

nie no jamnika prześcignie, ale po co miałby za nimi nadarzać ?
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez magat » 2011-10-03, 07:09

szysz napisał(a):Mam jeszcze parę wątpliwości, czy szwajcar nadąży za moimi wariatami? Co prawda seter to już dziadziuś bo ma 10lat ale seterzy jak na setera przystało. A trio mamy co najmniej ciekawe. W domu rządzi jamnik ]:->
Wyobrażenie mam takie, że szwajcar raczej wolniej niż szybciej się przemieszcza...

hmmm.....czasami dosyć mylne :->

Obrazek)
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-10-03, 07:12

Witam.
Zależy to od tego, w jakim wieku Szwajcar zawita do Twojego domu.Jeżeli będzie to mały szczeniak,takie eskapady ,nawet co drugi dzień,będą dla niego niewskazane.Seter i wyżeł to lekkie rasy,i już dorosłe i nie możesz porównywać ich możliwości biegowych do takiego malucha.On będzie się starał im dorównać ,ale to dla takiego szczeniaka nie jest dobrym pomysłem.To my myślimy za niego,musimy chronić jego stawy,a taki wysiłek jest dla niego wyczerpujący.1,5 ha,w tak młodym wieku dla Szwajcarka,to też duże wyzwanie.Musisz też go pilnować,aby nie zrobił sobie krzywdy.Dla takiego malucha to olbrzymia przestrzeń.Hodowca u którego zdecydujesz nabyć szczeniaczka,na pewno wszystko Ci opowie tak,aby Twoje maleństwo ,rozwijało się prawidłowo,i opieka nad nim,zanim stanie się dorosły,była jak najbardziej odpowiednia.
Pozdrawiam. <tak>
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez magat » 2011-10-03, 07:33

tak na powaznie , jak wyzej Marzena napisała przy kazdej szybko rosnacej rasie ochrona stawów w wieku rozwojowym jedna z najważniejszych rzeczy , ale na ten temat znajdziesz dużo w zakładce "zdrowie". Młody Szwajcar potrafi byc wulkanem energii i o ile na pewno niewskazane jest bieganie przy rowerze to "zrównoważone" spacery i owszem. Ponieważ twoje pieski to już nie "młodziaki" może się zdarzyc ,że to one bedą musiały sie od Szwajcara "opędzać"
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez szysz » 2011-10-03, 08:52

Zdaję sobie sprawę że o stawy młodych psów dużych ras trzeba dbać. Swojej suce podawałam cortaflex w okresie największego wzrostu a teraz raz na tydzień oprócz tego dobra karma i powinno być OK.
To co piszecie utwardza mnie w przekonaniu że to będzie dobry wybór :]
widziałam w dziale wystawy, że będzie co najmniej jeden DSPP w Częstochowie, to będziemy mogli się bliżej przyjrzeć :) Pewnie w Kielcach będzie więcej, tam spróbujemy kogoś zaatakować pytaniami :)
Musimy się jeszcze sporo dowiedzieć, ale zdaję się, że decyzja już zapadła :okok:
Avatar użytkownika
szysz
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-01, 19:47
Lokalizacja: Sanok
psy: DSPP ELMO From Nest Of Stork i reszta
Hodowla: Biesy i Czady FCI

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez jack » 2011-10-04, 14:31

Marzena.zlotanimfa napisał(a):Witam.
1,5 ha,w tak młodym wieku dla Szwajcarka,to też duże wyzwanie.Musisz też go pilnować,aby nie zrobił sobie krzywdy.Dla takiego malucha to olbrzymia przestrzeń.
Pozdrawiam. <tak>


Z moich obserwacji wynika, że DSPP pomimo że ma duży ogród nie wykorzystuje go w całości i na maxa, w koniec to się przejdzie (przebiegnie) ale jak się go tam zaprosi (pójdzie się z nim). Woli przebywać w rejonie domu, w miejscu gdzie są ludzie w polu widzenia. Ulubionym zajęciem w ogrodzie jest tropienie żabek i macanie ich łapą <pies>
Avatar użytkownika
jack
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-21, 10:27
psy: 1xDSPP Dalia

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez szysz » 2011-10-04, 21:11

U nas niewesoło. Byłam dzisiaj z ONkiem-Paryskiem na badaniach i nowotwór pęcherza moczowego rozwija mu się w tempie zastraszającym... Ma jeszcze 3 dni na poprawę na nowych lekach jeśli nie to... ehhh...
Dziwnie to zabrzmi w obecnej sytuacji ale mamy już upatrzonego pieska.
Avatar użytkownika
szysz
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-01, 19:47
Lokalizacja: Sanok
psy: DSPP ELMO From Nest Of Stork i reszta
Hodowla: Biesy i Czady FCI

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez kerovynn » 2011-10-05, 09:38

szysz napisał(a):Dziwnie to zabrzmi w obecnej sytuacji ale mamy już upatrzonego pieska.

Dlaczego dziwnie? Odbywanie "żałoby" po psie ma sens tylko dla tych, którzy tego potrzebują, a dla psów nie ma absolutnie żadnego znaczenia. U nas po stracie jednego psa natychmiast, dzień po dniu pojawiał się następny i szczerze mówiąc bardzo nam to pomagało uporać się ze stratą poprzedniego. Warunki macie świetne, wiadomo, na szczeniaka trzeba uważać a potem zobaczycie co z malucha wyrośnie - moja sunia kocha miękka kanapę (oczywiście blisko mnie) i święty spokój. Og(a)r jak perpetuum mobile przeprowadza prace budowlano-ogrodnicze na działce, a Esia szuka zacisznego miejsca i śpi, drzemie, śni, przewala się z boku na bok.... ;-)

Trzymamy kciuki za ONka - oby nie cierpiał...
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez zadra » 2011-10-05, 10:41

My też trzymamy kciuki za ON-ka. Jesteś już kolejną osobą na forum, która po ON-ku ywbiera DSPP. My też należymy do tego grona:-) Naszego Fidela pożegnaliśmy po walce z nowotworem w 2008 roku. Dwa lata później do naszej rodziny zawitał właśnie DSPP. Kapitalna rasa, baaardzo przywiązana do czlowieka (chodzi za Tobą krok w krok), a jego drugie imię to Shadow :mrgreen: Nie wymaga (i nawet niewskazane jest) specjalnej aktywności i intensywnych spacerów. Jednym slowem - ideał!
Avatar użytkownika
zadra
 
Posty: 834
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-16, 16:51
Lokalizacja: Goleniów
psy: Dexter Czandoria 21.05.2010

Re: Czy szwajcarowi będzie dobrze z takim warunkami?

Postprzez szysz » 2011-10-05, 13:53

Ten ONek co teraz jest nie ma rodowodu, nie miał aż tak przekątowanych tylnych łap a mimo tego dopadła go dysplazja. Teraz ten nowotwór. Jak na wystawach oglądam rasowe ONki to mi się odechciewa...
Avatar użytkownika
szysz
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-01, 19:47
Lokalizacja: Sanok
psy: DSPP ELMO From Nest Of Stork i reszta
Hodowla: Biesy i Czady FCI


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości