dobro psow a hodowla

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

dobro psow a hodowla

Postprzez diapcio » 2011-07-03, 22:08

Poniewaz watek zostal zamkniety, chcialam w tym watku zapytac milosnikow psow, co sadza-czy dobro psa jest wazniejsze czy dobre imie hodowli? Zapraszam do podzielenia sie swoimi spostrzezeniami. Otoz chcialam sie podzielic swoimi spostrzezeniami na temat pewnej hodowli--zadzwonilam 7lat temu po szwajcara i poinformowano mnie, ze jest bez rodowodu za 4tys-dotyczy hodowli Porazynianka. I o tym w watku pt.Hodowla Porazynianka chcialam opowiedziec. Nie jestem prowokacja ani konkurencja, a po tym wszystkim zadzwonila do mnie ww. hodowla z pretensjami, ze powinnam byla z nimi uzgodnic moja wypowiedz, bo tak robia wszyscy zanim cokolwiek napisza na forum. Gdzie tu jest dobro psow?
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez hania » 2011-07-03, 22:17

Wydaje mi się, że wątek nie został zamknięty bez powodu...
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez diapcio » 2011-07-03, 22:19

Czy na tym Forum sa milosnicy Psow Szwajcarow czy milosnicy sensacji i obrzucania innych blotem? Dowiedzialam sie dzisiaj przez telefon od ww. hodowli, ze w miotach zdarzaja sie dlugowlose Szwajcary, ale sie je usypia...Czy powinnismy tak robic zeby zachowac dobre imie hodowli, czy wazniejsze jest dobro psa? A moze dla "dobra psa" powinno sie je usypiac?
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez diapcio » 2011-07-03, 22:21

Zostal zamkniety dlatego, ze kilka osob sobie nawrzucalo? Czemu nie dostaly ostrzezen? Ja chcialam sie podzielic moja rozmowa z przedmiotowa hodowla w watku dotyczacycym wlasnie ich! Zostalo mi to uniemozliwione....
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez allam » 2011-07-03, 22:31

diapcio napisał(a): Nie jestem prowokacja ani konkurencja


To jak mam rozumieć to:
GARANUS FCI
DOMOWA HODOWLA PSÓW RASY DUŻY SZWAJCARSKI PIES PASTERSKI
e-mail: diapcio@o2.pl

Duzy Szwajcarek - Piesek
przez diapcio » Cz, 14 paź 2010, 12:50

Witam
W hodowli Garanus pozostał ostatni wolny piesek. Gianni Versace ma skonczone 12tyg. ma wszystkie dokumenty, szczepienia, chip. Jest wspanialy, wzorcowo umaszczony, czarniutki i doskonale zsocjalizowany. W stałym kontakcie z innymi psami, kotem i malym dzieckiem. Bedzie duzy;) Zainteresowanych prosze o kontakt 502429210


I od razu wyjaśniam - nie jestem związana z hodowlą wymienioną przez Ciebie, ani z żadną inną. Próbuję jedynie zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi <wow>
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez hania » 2011-07-03, 22:33

Podobno o dobro psów a nie o sensację...
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez allam » 2011-07-03, 22:33

hania napisał(a):Podobno o dobro psów a nie o sensację...

:okok: :lol: :lol: :lol:
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez diapcio » 2011-07-03, 22:35

kochana jaka ja jestem konkurencja z jedna suka i jednym miotem w roku???
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez magat » 2011-07-04, 07:35

dobro psow a hodowla

dopóki nie bedzie klubu rasy z wiarygodną bazą danych w której bedzie mozna sprawdzić
- cechy reproduktora lub suki hodowlanej
- mioty , wady zgryzu ubarwienia budowy, itd, aby wiedziec czy były one wynikiem skojarzenia , czy dany reproduktor przekazuje nieporządane cechy
- niestety lub stety ograniczenia lliczby psów w jednej hodowli i kontrola warunków w jakich są chowane

nasze hodowle pozostana niewiarygodne...

do tego dodam opis pewnego spotkania z rolnikiem z ostatniej wystawy.

" pani taki gładkowłosy to rzadkośc ile to kosztuje ?.. bo pani nic sie nie opłaca próbowałem i kuce i kozy ..ale jak sie nie sprzeda to jeszcze mozan zjeść, a z takim ..psem to chyba dużo żre?, jak sie nie sprzeda to co ?, za komuny to sie [b][b]powiesiło na gałęzi [/b], a teraz to jeszcze jakaś policje naślą... pani...
no wie pani te berny to tu, kobita sprzedała suczki bo to jeszcze i szczeniaki moga mieć a z psami to zrobić nie ma co ...(faktycznie pani nosiła ogłoszenie ze sprzedaż beneńczyków)[/b]

:nonono:
ciekawe czy wyrośnie z niego HODOFCA?
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez Julian » 2011-07-04, 08:19

"pani taki gładkowłosy to rzadkośc ile to kosztuje ?.. bo pani nic sie nie opłaca próbowałem i kuce i kozy ..ale jak sie nie sprzeda to jeszcze mozan zjeść, a z takim ..psem to chyba dużo żre?, jak sie nie sprzeda to co ?, za komuny to sie [b][b]powiesiło na gałęzi , a teraz to jeszcze jakaś policje naślą... pani...
no wie pani te berny to tu, kobita sprzedała suczki bo to jeszcze i szczeniaki moga mieć a z psami to zrobić nie ma co ...(faktycznie pani nosiła ogłoszenie ze sprzedaż beneńczyków)[/b]
[/b]ciekawe czy wyrośnie z niego HODOFCA?Best-J-Ja
O matko!
Tak rosną pseudo.
Klub ,klub i jeszcze ras klub!!!!!!!!
Dobra hodowla musi się równać dobro psa!
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez Busola » 2011-07-04, 09:20

... a za dobrem psa idzie dobre imię hodowli
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez diapcio » 2011-07-04, 09:53

mnie kiedys na wystawie zaczepil pewien pan-hodowca szwajcarow-jak sie pozniej okazalo (nazwy nie powiem) i byl mocno zdziwiony, ze moja 2,5 letnia wowczas suka nie miala jeszcze szczeniat..Bo to jak okreslil duzo zre i musi na siebie zarobic i ze darmozjadow to on nie trzyma....
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: dobro psow a hodowla

Postprzez Aga-2 » 2011-07-04, 16:20

Jak widać z powyższych wpisów hodowla może mieć różne oblicza.
Powinna być "amatorska", ale niektórzy podchodzą do niej czysto zarobkowo. Powinna uwzględniać "podstawy naukowe", ale niektórzy nie mają o nich zielonego pojęcia... Ech, dużo by pisać.
Ja uważam, tak jak Alicja (Busola), że za dobrem psów idzie dobre imię hodowli.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości