Porady w chowie Szwajcara.

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Porady w chowie Szwajcara.

Postprzez allam » 2011-01-18, 17:19

Ale jak się wie, że z tego szczonka wyrośnie..., jeżeli się ma określoną wizję przyszłych relacji, jeżeli się kupuje psa można spokojnie wyznaczyć mu jego miejsce. Już nieraz padło, że o miejscu pobytu psa decyduje właściciel. Uwaga praktyczna - jeżeli będziesz kupował psiaka w miesiącach zimowych sprawdź w jakich warunkach przebywał w hodowli - żeby nie brać "piecucha" do budy. Wiosną to już nie będzie miało znaczenia.
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Porady w chowie Szwajcara.

Postprzez Aga-2 » 2011-01-18, 17:32

A moje berneńczyki są stróżujące :!: A jak był u nas gościnnie Łysy vel Sherman, to też stróżował, że hej :!: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Porady w chowie Szwajcara.

Postprzez Szwajc » 2011-01-18, 18:49

Chyba jednak zdecyduję się na Szwajcara. Jak dla mnie pies idealny, a na pewno nie zostały stworzone do leżakowania. Nie będzie żył w samotności, po prostu spał i żył będzie na dworze, ale będę go traktował i zajmował się nim tak jak dotychczasowym moim domowym Beaglem :) Długie spacery ma gwarantowane :) Co do kupna, planuje go wziąć jakoś pod koniec lutego, więc wtedy warunki nie będą miały już aż takiego znaczenia.
Szwajc
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-18, 00:42

Re: Porady w chowie Szwajcara.

Postprzez Bobik » 2011-01-18, 22:26

Ostatnio fajną charakterystykę Szwajcarów znalazłem na stronie hodowli Majowy Skarbiec. Dotyczy wprawdzie BPP, a nie Dużych - zatem Kudłatych, a nie Łysych - ale wydaje się mieć zastosowanie do wszystkich 4 ras szwajcarskich psów pasterskich. Warto to przeczytać, bo nie jest to przeklepany wzorzec FCI, a raczej chyba jakaś suma doświadczeń hodowcy. Polecam.
PS. Ich nowa witryna w tej chwili się nie ładuje, ale adres to http://www.majowy-skarbiec.pl/
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Poprzednia strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości