Psie łapy a sól na chodnikach.

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez kerovynn » 2010-12-01, 11:05

Wczoraj i dzisiaj na porannym spacerze, przydarzyło nam się coś - dla mnie -- dziwnego. Esia biegła na smyczy, żwawa jak zawsze i nagle stanęła, zaczęła się tak jakoś kulić w sobie, zrobiła się nieswoja, zaczęła wyraźnie utykać nie reagowała na mój głos. Trwało to jakieś 10-15 sek, potem mijało, łeb i ogon w górę i dalej galopem na spacer. I było tak po przejściu przez jezdnię posypana piaskiem i solą. Mijało na czystym sniegu. Eśka miewa skłonności alergiczne, ma lekko zaczerwienione miejsca między palcami w przednich łapach. Ale nie jest to dla niej specjalnie uciążliwe - tzn nie wylizuje się nachalnie, ani nie wygryza.
Tak poza tym wszystko w normie. Czy jej zachowanie mogło wynikaś z tego, że zwyczajnie sól ją poszczypała w łapki, czy to co innego?
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez Julian » 2010-12-01, 11:18

Przed wyjściem w zimie na spacer smaruje Julkowi poduszki łap,oliwką w żelu ,grubą warstwą lub specjalnym kremem ochronnym ,kupionym w sklepie zoologicznym.Nie mam od tego momentu problemu z uszkodzeniem poduszek przez kulki lodu i sól.
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez Anna Rozalska » 2010-12-01, 11:33

Tem sam problem pojawia się co ruku zimą. Na sól sypaną nie ma mocnych. Zamiast piachem sypia solą. Najgorzej jest przy przejściu przez jezdnię. Łapy w górze nieraz dwie naraz. Pańcia gmera przy poduszkach i jest ok.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez kerovynn » 2010-12-01, 12:23

hmm... pokaleczonych opuszek nie ma, a łap do góry nie podnosiła tylko tak utykała przez chwilę i cała się skuliła. Dla mnie to trochę wyglądało jakby miała jakiś skurcz w brzuchu, ale trafiło sie jej to zaraz po przejściu prze zasoloną jezdnię dlatego myślałam, że to może taka reakcja na bolące łapki :roll: .
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez kruszon » 2010-12-01, 14:22

To ja dorzucę że oprócz problemu z łapami tzw. sól (z solą to nie ma zbyt wiele wspólnego :roll: ) może powodować problemy żołądkowe u psów które lubią wsadzić pysk w śnieg lub po prostu trochę go zjeść - taki wymieszany z "solą" może nieźle zaszkodzić...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez Freedom » 2011-11-28, 20:11

a ja odkryłem sposób na to jak sobie radzic z tym z problemem:) rozwiązania są 2 jedno to kupienie zimowych skarpetek dla psa - no ale nie kazdy pies to lubi natomiast drugi to krem z łojem jelenia - super rzecz i sprawdzona:) do tego jak pies poliże to nic mu nie będzie oprócz tego że będzie trochę przysmaka hehe:)

opis od producenta:

Zaleca się smarowanie łap psa kremem przed długimi zimowymi spacerami.

Szczególnie w okresie zimowym krem służy jako ochrona przed następującymi czynnikami:

* grys
* sól
* mróz

Składniki wchodzące w skład kremu: * łój jelenia * wazelina * tłuszcz * parafina

naprawde fajna sprawa:) niemieckiej firmy:) mogę podać linka do strony gdzie można to kupić na pw. Bo nie wiem czy mozna tu na forum wklejać takie rzeczy:) jak można to wkleje:)

Aaa i ten krem jest w kulce więc nie upapramy siebie , psa i wszystkiego co tylko się nawinie próbując utrzymać wiercipiętę:)
Avatar użytkownika
Freedom
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-27, 21:51
psy: WI i ..:)

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez ewazoltowska » 2011-11-28, 20:37

ja na szczęscie nie mam "solonych "chodnikow ale pojawia się problem z grudami śniegu między palcami. Jak pobiega po świeżym śniegu to robią sie twarde kule które zawzięcie wygryza. Po powrocie do domu moczę lapy w letniej wodzie żeby to świństwo rozpuścić. Czy macie jakis sposób,żeby tego unikąć ? /wycięcie kłakow nic nie dało,podobnie jak smarowanie wazelina/
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez qbav » 2011-11-28, 20:50

Freedom napisał(a):naprawde fajna sprawa:) niemieckiej firmy:) mogę podać linka do strony gdzie można to kupić na pw. Bo nie wiem czy mozna tu na forum wklejać takie rzeczy:) jak można to wkleje:)



Jeśli nie jest to reklama produktu o wątpliwym działaniu. a rzeczywiście przydatny specyfik w temacie dyskusji, to prosimy o nazwe i ew link jak najbardziej
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez Freedom » 2011-11-28, 22:32

Nie, nie żadna reklama:) sprawdzony ekstremalnie min. na zaprzyjaźnionych malamutach:)

http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki ... amy/203101

A co do problemu z kulami śniegu nic oprócz skarpetek albo butów dla psa nie przychodzi mi do głowy ale znajoma z cavików ( też mają kudłate łapy i tem problem ) mówi , że sprawdza się oliwka bambino. Naciera nią brzuch i łapy psa i to starcza na pół godziny.

Jak dowiem się czegoś więcej dam znać:)
Avatar użytkownika
Freedom
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-27, 21:51
psy: WI i ..:)

Re: Psie łapy a sól na chodnikach.

Postprzez Barbel » 2011-11-28, 22:45

Jako "mupeciarz" potwierdzam oliwkę dla dzieci Bambino jesli chodzi o śnieżne kule. Nie smaruje łap tłuszczami bo mam wrazenie, ze się naklei na to sól i będzie jeszcze gorzej. Jestem w tej szczesliwej sytuacji, ze mieszkam na wsi, gdzie nie sola tak strasznie, a w razie wu - myje wszystkie 8 łap.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości