Szwajcarska obróżka

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez adszew » 2012-02-23, 17:23

dakota0508 napisał(a):ADSZEW "Rozumiem, że zamsz - materiał z którego wykonana jest "swajcarska" obroża, to skóra naturalna bez części licowej, a nie jakieś mechate tworzywo."

no i nie rozumiesz...w tej cenie chcesz skórę naturalną? Gratuluję pomysłu, może Tobie sie uda zrobić tak piękną obróżkę ze skóry naturalnej w tak dobrej cenie...czekam na postępy :lol:

Obróżki są z dobrej eko-skórki...poczytaj posty wczesniejsze


Z podwójną dozą szacunku. Słowo zamsz ma tylko jedno znaczenie. Określa ono skórę bez części licowej. Nic innego. Ale że cena niewysoka, to postanowiłem zapytać, jak się okazuje słusznie podejrzewając, że ktoś mylnie użył słowa "zamsz".
Pozdrawiam serdecznie ;-)
adszew
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 21:34
psy: DSPP BAX
Hodowla: Salto Neris

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Justynka » 2012-02-23, 17:30

górna warstwa obróżek to filc
podszycie - do wyboru polar lub ekoskórka
Modele obróżek - do wyboru są półzaciski, metalowe sprzączki lub klamry z bezpiecznym zapięciem
Kolejną opcją do wyboru są krzyżyki - mogą być wykonane albo z taśmy odblaskowej albo z białej ekoskórki.
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez adszew » 2012-02-23, 17:36

No i wszystko jasne.
Dzięki.
adszew
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 21:34
psy: DSPP BAX
Hodowla: Salto Neris

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Justynka » 2012-02-23, 19:25

czy ktoś już złożył zamówienie na obrożki?
ja się zastanawiam co będzie lepsze na podszycie..polar czy ekoskórka?
Do tej pory Pako chodził jedynie w zwykłych parcianych obrożach
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-02-23, 22:00

szkoda ze to nie prawdziwa skora, wtedy bym zamowila,
dla fryty mam z turcji prawdziwa skorzana, i wiem ile reczna robota ze skory kosztuje
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

dla mnie jak za eco skorke za drogie te obroze, zwlaszcza ze czerwone eco skorki czesto farbuja, moja rada zapytajcie o to niech sprawdza czy dobrze farbowana jest, nam jak taka zafarbowala, to dopiero zeszlo jak pies siersc zmienil, wiec pol roku chodzilismy z takim kolniezykiem

ale gdyby kiedys ktos robil takie cuda z prawdziwej skory jestem chetna, obrozki na prawde sliczne <brawo> i takie szwajcarskie :D
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez wiki1710 » 2012-02-23, 22:10

Obroże i smycze są bardzo ładne, niestety obawiam się, podobnie jak Daria, trwałości tej ekoskóry oraz odbarwień.
Moje panny obecnie chodzą w obrożach skórzanych, mamy też parciane zamienniki na wszelki wypadek. Nie wróżę niestety długiego żywota ekoskórze czy polarowi jako podbitce. Poza tym jestem zdania, że polar nie będzie śliski od strony wewnętrznej, a taka cecha to dla mnie byłaby niedogodność.
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez dakota0508 » 2012-02-24, 11:58

Czego mozna nie zrozumieć z opisu:

Smycze z akcentami wzoru. Tło krzyżyków stanowi do wyboru : taśma odblaskowa lub biała ekoskórka.
podszycie obróżek do wyboru: polar lub ekoskórka. wierzchnia warstwa: zamsz

Z podwójną dozą szacunku :)

Zawsze możecie przecież kupić obroże od firmy HUNTER sa wykonane ze skóry i koszt około 200 zł.

Activ dog najpierw testuje swoje wyroby i napisali że ich materiały nie farbują, wiec jeśli cos takiego się wydarzy możecie zwrócić jako reklamację. Mówią nawet że można obroże normalnie prac i myć z uzyciem "medełka"
Według mojego skromnego zdania chyba na eko skórce jest lepsza niż na polarze,nie będzie się wbijać sierść , bedzie bardziej sliska i wygodniejsza dla psiuchów
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez adszew » 2012-02-24, 12:58

dakota0508 napisał(a):Czego mozna nie zrozumieć z opisu:

Smycze z akcentami wzoru. Tło krzyżyków stanowi do wyboru : taśma odblaskowa lub biała ekoskórka.
podszycie obróżek do wyboru: polar lub ekoskórka. wierzchnia warstwa: zamsz

Z podwójną dozą szacunku :)



Nie rozumiem po co ta przepychanka. Przecież dla zainteresowanego obrożą materiał z jakiego jest wykonana to ważna sprawa. Doskonale wiesz o co chodzi. W opisie jest zamsz. Zamsz to skóra i tyko skóra. Jak się oakzało to filc. Filc to nie zamsz. Do opisu któy podałaś wkradła sie pomylka - wystarczy ją sprostować i jest ok. Po co brnąć? Ja rozumiem już że to filc (lub inne tworzywo) a nie zamsz. O tym czy cena dobra czy nie, czy da się za tyle ze skóry czy nie - nie dyskutuję - nie tego otyczyo moje pytanie. Ta ma w opisie zamsz, a w rzeczywistości nie zamsz. Czego tu można nie zrozumieć?

EOD

Wyrazy szacunku łączę oczywiście ;-)
adszew
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 21:34
psy: DSPP BAX
Hodowla: Salto Neris

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez dakota0508 » 2012-02-24, 13:24

Nie rozumiem po co ta przepychanka. Przecież dla zainteresowanego obrożą materiał z jakiego jest wykonana to ważna sprawa. Doskonale wiesz o co chodzi. W opisie jest zamsz. Zamsz to skóra i tyko skóra. Jak się oakzało to filc. Filc to nie zamsz. Do opisu któy podałaś wkradła sie pomylka - wystarczy ją sprostować i jest ok. Po co brnąć? Ja rozumiem już że to filc (lub inne tworzywo) a nie zamsz. O tym czy cena dobra czy nie, czy da się za tyle ze skóry czy nie - nie dyskutuję - nie tego otyczyo moje pytanie. Ta ma w opisie zamsz, a w rzeczywistości nie zamsz. Czego tu można nie zrozumieć?


Co ci okazało że zamsz to filc ? Activdog podał nam że na górze jest zamsz i tak z adminem podaliśmy na forum.
Z naszej strony nie ma pomyłki wiec nie mamy czego prostować.
Co do ceny...odpowiadałam innym bo nie tylko ty adszew jestes na forum.
Były płacze na forum, że HUNTER'a obroże są drogie , znalazłam i wybłagałam producenta żeby zrobił cos pięknego i tańszego....macie gotowe. Dalej cos nie pasuje? Trudno. Możecie kupić za 200 lub za 60.
Inne cuda ...tylko w Erze <hura>


oczywiście cała nalezna doza szacunku <brawo>
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez adszew » 2012-02-24, 13:51

Czytałaś wątek? Ktoś (Justynka) twierdzi, że to filc. Kiedy pytałem czy zamsz (czyli skóra naturalna nielicowana) Ty obśmialaś mnie, że że skóry sie nie da za te pieniądze i gratulujesz pomysłu. Teraz piszesz, że jednak zamsz - więc co na tej obroży jest? Przecież to podstawowa informacja. Zamawiając kawę w restauracji chyba ma dla ciebie znaczenie, czy będzie to dobre espresso, czy zbożówka INKA - choć obie nazywamy kawami.
Obróżka jest bardzo ładna na zdjeciach - lecz są zbyt slabete zdjęcia do oceny rodzaju użytego materiału. Jeśli część wierzchnia będzie z zamszu w takim znaczeniu jakie to słowo ma (skóra, skóra, skóra ;-) ) - to chcialbym ją kupić. Jeśłi to bedzie coś sztucznego to tracę zainteresowanie a określenie zamsz jest błędne. Przecież ten wątek jest po to by przekazać informacje o istnieniu takich obróż, o cenie, i tym jakie są - skoro podjęłaś sie informowania - nie traktuj z góry pytających - jak widzisz rodzaj materiału ma znaczenie dla decyzji wielu osób. Chyba lepiej wyjasnić teraz, czy to skóra czy nie (zamsz to skóra - sie powtórzę ;-)) niz potem zbierać ciegi, ze ktos kupił, a wyobrażał sobie coś innego. Prawda?

Pozdrawiam uniżenie <tak>
adszew
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 21:34
psy: DSPP BAX
Hodowla: Salto Neris

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Olcia » 2012-02-24, 14:32

Dakota, powściągnij emocje ;-)

Chyba warto raz jeszcze napisać do producenta z prośbą o doprecyzowanie. Bo jednak jest różnica między zamszem, filcem, a np. welurem. A bardzo prawdopodobne jest, że tak jak zamiast skóry jest ekoskórka, tak zamiast zamszu jest jego imitacja (też kolokwialnie zwana zamszem).

Edycja:
Wysłałam zapytanie o podobne obroże do producenta, u którego zamawiałam Negrze komplety skórzane. Zobaczymy, czy podejmie temat.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez dakota0508 » 2012-02-24, 17:01

nie mam żadnych emocji tylko prostuje wybrzuszenia rozmowy <haha>
Skoro to ja informuję to czemu słuchasz "JUSTYNKI" i powielasz jej przeinaczenia? Skąd ona wzieła ten filc?...nie mam pojęcia.
Na górze jest zamsz. Tak podaje Activdog
CYTUJĘ....
OD :ACTIVDOG

wierzchnia warstwa to zamsz. nie ma możliwości wymiany na ekoskórkę.

ASIENKA każdy zamawia sam bo psy maja różne wymiary. Moja suka ma 49 cm obwodu a samiec 55... po co ma im cos dyndac jak da sie robić na miarę.
Już pytam o szelki i o smycze przepinane i o cennik
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Justynka » 2012-02-24, 17:33

dakota0508 napisał(a):nie mam żadnych emocji tylko prostuje wybrzuszenia rozmowy <haha>
Skoro to ja informuję to czemu słuchasz "JUSTYNKI" i powielasz jej przeinaczenia? Skąd ona wzieła ten filc?...nie mam pojęcia.
Na górze jest zamsz. Tak podaje Activdog
CYTUJĘ....
OD :ACTIVDOG

wierzchnia warstwa to zamsz. nie ma możliwości wymiany na ekoskórkę.

ASIENKA każdy zamawia sam bo psy maja różne wymiary. Moja suka ma 49 cm obwodu a samiec 55... po co ma im cos dyndac jak da sie robić na miarę.
Już pytam o szelki i o smycze przepinane i o cennik

Taką informację dostałam od Pani Tani z activdoga.Nie będę umieszczała całej koresponencji, tylko cytat z maila z dn.20.02.2012
Cytuję:
podszycie - do wyboru polar lub ekoskórka.
w obu przypadkach są to materiały nie barwiące sierści.

Ponieważ górna warstwa obróżek to filc, obróżki należy prać ręcznie w letniej wodzie, lub przecierać wilgotną szmatką ( tak jak przy wyrobach ze skóry). W większości przypadków polar nie ma wpływu na sierść. Jedynie w przypadku dłuższego lub szorstkiego włosa mogą wystąpić efekty "przetarcia". Ekoskórka nadaje na pewno więcej elegancji całemu zestawowi jednak jest mniej trwała od polaru. Koniec cytatu

Na stronie nie widzę, aby acitvdog oferował obroże z zamszu. Napisałam maila z prośbą o rozwianie wątpliwości.

Edit: jeżeli okaże się, że to zamsz to fajnie, jednak dla mnie nie jest to konieczne. Dlatego nawet nie zwróciłam szczególnej uwagi na ten element, bo interesowało mnie czy obroża będzie farbować.
Kupować mogą chętni, nikt do niczego nie zmusza. Wolę się dwa razy zapytać niż póżniej żałować - szczególnie w przypadku zakupów przez internet. Jak zawsze najlepiej kontaktować się ze źródłem. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd ;-) Czekam na odpowiedź od p.Tani pozdr.
Ostatnio edytowano 2012-02-24, 23:14 przez Justynka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Justynka » 2012-02-24, 23:13

Otrzymałam odpowiedź i wszystko jest jasne. To jest ZAMSZ, nie filc:
wierzchnia warstwa to zamsz.

pozdrawiam serdecznie

Tania

ActivDOG

Akcesoria dla aktywnych psów

http://www.activdog.pl


Sorki za zamieszanie i wprowadzenie w błąd. Nieporozumienie ;)

Ja na pewno zamawiam szwajcarski zestaw ;)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Małgorzata » 2012-02-27, 10:28

Myślę, że producent błędnie używa słowa "zamsz", z pewnością chodzi o imitację zamszu. Poniżej informacja od producenta, którą dostałam e-maile:
"komplety szwajcarskie nie są wykonane ze skóry.
kolejne warstwy to : zamsz, ekoskórka, nylon , ekoskórka lub polar."
Avatar użytkownika
Małgorzata
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 10:40
Lokalizacja: Wałbrzych
psy: Bazyli - DSPP
Hodowla: Salto Neris

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez dakota0508 » 2012-02-28, 23:01

Posłuchajcie, zamówiłam dla swoich psów obroże wiec napisze z doświadczenia a nie bedę zaśmiecać forum i siać niepewności tym co myślę lub się domyślam, lub coś tam.

Poczekajcie kilka dni cierpliwie a jako prekursor tematu i organizator producenta obróżek w dobrej cenie...opiszę rzetelnie ich wykonanie.

Na smycze przepinane czekam bo pani Tania robi prototypy i ma wysłać zdjęcia przetestowanych i wdrożonych do produkcji. Wtedy na podstawie wykonania obróżek zamówię lub też nie zamówię smyczy.
Tak więc ...cierpliwie czkamy :radocha2:
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Szam » 2012-02-29, 08:56

My mielismy od Tani obroze, sa super ! Aussikowcy tez polecaja.
Pieknie wykonane, staranne, cudo !
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez HaniaHa » 2012-02-29, 10:38

Chętnie poczekam na relacje :-D
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez dakota0508 » 2012-03-05, 15:45

w środę maja już być u mnie, więc szybko w czwartek rano robię zdjęcia, wklejam i opisuję.
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Szwajcarska obróżka

Postprzez Justynka » 2012-03-07, 14:57

po małych przygodach z pocztą dotarła do mnie przesyłka z kompletem szwajcarskim :radocha2: Wygląda bardzo, bardzo ładnie i porządnie ;) Wieczorem postaram się wstawić zdjęcia i napisać więcej ;)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości