Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez magat » 2010-10-27, 13:04

......myślę, ze Agnieszce potrzeba czasu, żeby nam powiedzieć co się stało. Zrobiła to, co wydawało jej sie najsłuszniejsze, chciała wiedzieć będąc odpowiedzialnym hodowcą czy nie "niesie" się w którejś z hodowanych linii dysplazja, żeby wiedzieć na przyszłość.
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez asia78 » 2010-10-27, 14:07

Agnieszko, bardzo mi przykro.
Nie obwiniaj się, nie mogłaś wiedzieć, że to się tak skończy. :cry:
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Argo » 2010-10-27, 15:27

Agnieszko, żadne słowa nie oddadzą naszego smutku.
Trzymajcie się, Kochani
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez umala » 2010-10-27, 16:44

Jestem nowa na forum a mój piesek ma dopiero 4,5 miesiąca ale JESTEM CZŁOWIEKIEM :!:
Zarzut jaki postawiono hodowli jest niedorzeczny JESTEM OBURZONA :!: :evil: :-(
SZCZERE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA Z POWODU UKOCHANEJ SUNI
Avatar użytkownika
umala
 
Posty: 676
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-21, 13:26
Lokalizacja: Augustów
psy: Zenit JR

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez szelzi » 2010-10-27, 22:05

Jestem bardzo oburzona tym co napisał(a) zając77; czy kiedy rodzi się dziecko z chorobą czy to genetyczną czy też inną nieuleczalną rodzicom całkowicie zdrowym ocenia się ich całą rodzinę jako złą? Człowieku co Ty pier....sz? Czy Ty wiesz o czym piszesz? jak możesz oceniać hodowlę? Masz do tego prawo? Krzywdzisz nie tylko właścicieli ale i całą Czandorowską rodzinę, która jest zakochana w swoich psiuniach po uszy, ja należę do jednej z nich i nie pozwolę na takie szykanowanie! Agnieszka poświęciła dla Twojej opinii największy skarb jaki miała - Norkę, aby udowodnić Twoim rzucanym w kosmos oskarżeniom. Norcia była mamą mojej suni, która jest zdrowiutka i kochana jak ona,nawet dzieciom nie mówię że Norki nie ma wśród nas bo by płakały jak ja teraz.. brak mi słów jaka tępota przez Ciebie przemawia i jakim nieodpowiedzialnym człowiekiem jesteś.. szkoda że nie mogę Ci powiedzieć tego w twarz.. a może i dobrze bo pewnie bym oczy wydrapała!!!!
Agniesiu, wiem że słowa nic nie pomogą.. łączę się z Tobą w tych trudnych chwilach.. i na zawsze Norkę zapamiętam kiedy trza było uważać jak się kawę pije, bo głowę do tulenia w każdej chwili mogła położyć na kolanach.. wszyscy jesteśmy z Tobą
szelzi
 
Posty: 37
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-20, 19:50
Lokalizacja: Konradowo
psy: DSPP - Carmen Czandoria

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez brams » 2010-10-28, 19:33

Aga bardzo nam przykro...aż brak słów.
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Alicja i Spartki » 2010-10-28, 20:34

Bardzo ,bardzo mi przykro pani Agnieszko.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Paula_Wena » 2010-10-28, 20:54

Własnie też dowiedziałam się od p.Agnieszki co się stało z Norką :(
Straszne to jest, ponieważ pamiętam, ze jak tylko poznałam Czandorię i Ekipę to Norka zawsze tam była! Miałam okazję też ja wystawiać i był to niesamowicie bezporblemowy pies, jeśli chodzi o zachowanie na wystawie - zero stresu, zero agresji, tylko kontakt z przewodnikiem i przymilasy do sędziego.

Sama w drugiej połowie roku robiłam prześwietlenia mojej Wenie i wiem jaki miałam stres, że coś pójdzie nie tak przy usypianiu... Niby to zdarza się bardzo rzadko i ajkoś odsuwamy od siebie myśl, że to właśnie nasz pies może być tym "nielicznym procentem" kiedy coś się nie powodzi :(

Popieram zdanie poprzedników - z trą dysplazją naprawdę nie wiadomo jak jest! Ja planuje krycie swojej suki, która ma biodra i łokcie czyste. Szukam psa który oczywiście też będzie przebadany i zdrowy. A tak naprawdę nie mam żadnej pewności.... Nie mogę też brac odpowiedzialności za przyszłych właścicieli. Mogę radzić, sugerować, ale tak naprawdę muszę im zaufać, że będą prowadzić szczeniaka jak należy i zachowają ostrozność.
Jednak najlpiej człowiek uczy się na błędach... więc jak kogoś piesek już zachoruje to wtedy "otwierają" się nam oczy ile rzeczy można było zrobić lepiej.
Tak jak pisałam, dla mnie dysplazja jest tematem niesamowicie waznym , ponieważ życie mojego psa opiera się na sporcie: agility i dogfrisbee. I każda dysfunkcja stawów przy tak aktywnym życiu jest baaaardzo niewskazana.

Straszne, że tak skończyła się historia Nory... Miała jeszcze tyle życia przed sobą :(
Najstraszniejsze jest jak odchodzi pies, który był zdrowy... niespodziewany cios.
Paula_Wena
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-21, 11:38
psy: border collie - Wena

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Halina » 2010-10-29, 08:37

Pani Agnieszko strasznie mi przykro. Gdy dowiedziałam się w Tęczowym Moście o Norce to jak każdemu z nas zrobiło mi się żal. Jednak po przeczytaniu tego wątku po prostu opadły mi ręce. Jestem hodowcą, wiem co czuje hodowca , który kocha swoje psy gdy , któremuś coś dolega. Stracić ukochanego psa w takich okolicznościach....Pani Agnieszko jeszcze raz wielkie wyrazy wspólczucia dla pani.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Tequila85 » 2010-10-29, 08:41

Witam,
jestem wlascicelka 3 miesiecznego Bentleya. Co prawda pochodzi z innej hodowli, ale mając dużego psa jako odpowiedzialny opiekun nalezy brac pod uwage problemy zdrowotne. Oczywiscie wybor dobrej hodowli jest istotny, ale kazdy hodowca podresla ze przebadanie pod katem dysplazji psów zmniejszaja ryzyko wystapienia u potomstwa dysplazji. Ale nie wyklucza. Każdy to powie. To tak jakby obwiniac rodziow o raka mimo ze oboje sa zdrowi.
Osobiscie kiedy dowiadywalam sie o psa w hodowli pierwszym pytaniem bylo zdrowie rodzicow i dziadkow. I przez to niektore odpadly. Ale w życiu nie obwiniałabym bezpodstawnie hodowli. Po za tym uważam ze takie sprawy załatwia sie najpierw prywatnie (nie wiem ale z tego co widac chyba tak nie bylo) i kulturalnie a nie wywleka sie to na forum publiczne. Przeciez wszyscy chcemy dobra naszych psów. Wiem bo sama swiruje na punkcie swojego.
Bardzo mi przykro z powodu Nory :(
Avatar użytkownika
Tequila85
 
Posty: 45
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-08, 20:54
psy: West Bentley Caveat Actor

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Anna Przybylak » 2010-10-31, 10:50

Bardzo mi przykro z powodu suni . Ale nie należy obwiniać zająca za to że pies odszedł .On nie szykował psa do rtg on mu nie podał " głupiego jasia " . Jesteście nie sprawiedliwi . Nie jest to pierwsza sytuacja na tym forum że ludzie opisują hodowlę z której kupili psa i mają z nim jakieś problemy .Jest to wynikiem frustracji i rozczarowania .Porostu przelewają żal kiedyś bym powiedziała na papier a teraz na forum .Myślę że każda dobra hodowla sama się obroni . Więc nie kopcie leżącego !
Agnieszko dużo siły ci życzę jest mi naprawdę przykro że odeszła twoja sunia . Pozdrawiam i wieżę że znajdziesz godną następczyni .Uszy do góry
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez qbav » 2010-10-31, 10:56

Aniu, lepiej bym tego nie ujął
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Agnieszka » 2010-10-31, 13:18

Pani Anno Przybylak,
nigdy nie napisałam, że obwiniam zajac77 za napisanie o chorobie Belci. Dotknął mnie fragment posty wypisany na czerwono. Chodziło tylko o ten czerwony kolor. Decyzja o zbadaniu Norki, była moją decyzją, broniącą dobre imie hodowli.


Anna Przybylak napisał(a): Pozdrawiam i wieżę że znajdziesz godną następczyni


Nie chcę znaleźć następczyni Norki, każdy z naszych psów ma własną osobowść i nikt nie zastąpi Norki. :-(
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Anna Przybylak » 2010-10-31, 13:28

Agnieszko nie ty tego nie powiedziałaś i to się do ciebie nie dotyczy tylko tych osób które wypisują teksty typu "i co zając jesteś zadowolony :evil: '' i tym podobne rzeczy . Więc nie masz co się oburzać
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Argo » 2010-10-31, 14:22

Zając moim zdaniem posunął się zdecydowanie za daleko przedstawiając swoje wątpliwości i niepokoje jako zarzut wobec Hodowcy, ale zgadzam się z Anią, że nieszczęście w Czandorii nie usprawiedliwia ataków na Zająca. Zostawmy połajanki politykom a skupmy się na tym co powinno być wartością Forum:
-współczuciu w smutnych wydarzeniach
- wspieraniu właścicieli psów mający problem np szukaniu pomocy dla chorego psa

Paweł
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez magat » 2010-10-31, 18:44

.. i po tej wypowiedzi Argo już wiem dlaczego Argos Koneser to chodząca siła spokoju :-) :-)
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-11-02, 13:06

Boże jak mi przykro.
Agniesiu, trzymajcie się,jesteśmy z Wami ,Nora jest rodzoną siostrą naszej Nastki.
Nie rozumiem tych wszystkich ludzi,którzy kupując szczeniaka, nie stosują się do zaleceń hodowcy,dopiero gdy zaczyna się problem,jedyną alternatywą jest weterynarz,który niekoniecznie dobrze poprowadzi psa.
Wszystkie suplementy psiej diety nie należą do tanich specyfików,w takich przypadkach ,podróby,
lub -jakoś to będzie- może doprowadzić do nieodwracalnych skutków.Nieumiejętna opieka, myślę że z braku niewiedzy u początkującego, może doprowadzić psiaka do tego schorzenia , ale nie w tym przypadku,bo tu, hodowca zrobił swoje - co do niego należało.Każdy z nas chce dla swojej pociechy jak najlepiej i robi wszystko,aby dobrze rosła i rozwijała się,ale niestety , żadne z nas nie wie , jak w nowym domu będzie jadła ,czy dostanie to wszystko ,co napisał hodowca,czy postępowanie z nią będzie odpowiednie.Niestety praktyka wygląda inaczej-to się słyszy i widzi.
Agnieszko teraz do Ciebie-Przeszłaś wstrząs- ja Cię rozumiem, ale tamten człowiek nie był tego wart,i nikomu nie życzę takiego nabywcy dla naszego szczeniaka.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez BASTARD » 2010-11-03, 17:28

mi również jest bardzo przykro i szczerze współczuje, to wrecz nieprawdopodobna historia, mam nadzieje że jednak coś pozytywnego z niej wypłynie...
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez GSMD » 2010-11-04, 10:50

Agnieszka bardzo Wam współczuję :-(
Avatar użytkownika
GSMD
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 19:03
Lokalizacja: ŻORY

Re: Belcia ma kłopoty z chodzeniem

Postprzez iwona_k1 » 2010-11-04, 11:07

Pani Agnieszko bardzo współczuję z powodu odejścia ukochanej suni. Muszę jednak zapytać cz lekarz który znieczulał sunię zrobił EKG ,badanie krwi -w tym profil nerkowy ? :roll:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości