kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez areska2 » 2010-04-21, 21:38

Czy ktos kupowal taki kaganiec.Sprzedawany jest tylko w sklepach internetowych , więc nie można przymierzyć, wg ras.Niestety nie ma wymienionych szwajcarów.Proszę o informacje.
areska2
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-09, 21:31

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Argo » 2010-07-26, 21:58

Zaintrygowało nas co to jest kaganiec fizjologiczny i jak zobaczyliśmy... nie bardzo wyobrażam sobie szwajcara z taką klatką na twarzy...
;-)
My (a właściwie Argo) do tej pory tylko dwa razy musieliśmy zakładać "coś typu kaganiec" (poruszając się po ogólnodostępnych pokładach w czasie rejsów promem bo to wymóg BEZWZGLĘDNY). Była to czarna nylonowa opaska (sprzedawana jako kaganiec, chyba firmy Trixie). Dla porządku mamy ją w kieszeni, ze sobą w trakcie podróży komunikacją publiczną, ale do tej pory nikt nie nastawał na zakładanie. Stąd może niedyskretne pytanie jakie ma być zastosowanie kagańca...
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Drixon » 2010-07-26, 22:05

Argo napisał(a):Stąd może niedyskretne pytanie jakie ma być zastosowanie kagańca...

na śląsku obowiązkowo pies musi mieć kaganiec w środkach komunikacji publicznej -
z wikipedii :
przedmiot zakładany na pysk zwierzęcia (najczęściej psa) w celu uniemożliwienia mu ugryzienia człowieka lub innych zwierząt oraz połknięcia przez niego niepożądanych substancji (np. odchodów lub odpadków). Najczęściej wykonany w formie siatki z drutu lub skóry z przerwami między prętami lub paskami dla umożliwienia zwierzęciu oddychania i otwarcia pyska. W niektórych typach kagańców otwarcie pyska uniemożliwia pas skóry lub mocnej tkaniny, krępujący pysk w sposób umożliwiający oddychanie (dyszenie).
wg mnie im więcej miejsca na swobodne otwarcie pyska tym lepiej dla psa ... :roll:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Kinga & Panda » 2010-07-26, 22:07

A nie może być taka opaska?
Avatar użytkownika
Kinga & Panda
 
Posty: 471
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-07, 20:09
psy: Panda, Dżeki

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Barbel » 2010-07-26, 22:19

W opasce pies nie może dyszeć. Kaganiec fizjologiczny groźnie wygląda ale psiak może cały jęzor wywalić i paszcze swobodnie otworzyć.
Ostatnio edytowano 2010-07-26, 22:33 przez Barbel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Olcia » 2010-07-26, 22:24

Kagańce fizjologiczne są chyba najwygodniejsze dla psów właśnie ze względu na możliwość otworzenia pyska, co utrudnia kaganiec nylonowy. Latem w komunikacji miejskiej jest to dosyć ważne. Poza tym fizjologiczny jest lżejszy od metalowego, a więc wygodniejszy dla psa. Dla właściciela również, jeśli psiak lubi walić kagańcem po nogach ;)
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Apcik » 2010-07-26, 22:26

my mamy taki kaganiec ;-) moze i wygląda strasznie ale o dziwo psinie mojej nie przeszkadza (inne od razu chcial zrzucić) pysk ma rozdziawiony, może sie bez problemu napic wody ze strumyka, moze szczekać ale nie zeżre nic z ziemi :-> obecnie używamy go bardzo rzadko.. nie poruszam sie juz publicznym śr. transportu tylko własnym a psina przestała zżerać odpadki na spacerach.. ;-) gdzies w naszej galeri bylo zdjecie Cezarego jako zawodnika rugby :mrgreen: :lol:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez areska2 » 2010-07-27, 13:16

Mój szwajcar ma duże problemy żołądkowo-jelitowe.Jest po operacji żołądka.zeżarł tyle perzu że zablowowal jelita.Jest na ścisłej diecie i każde świństwo na polu to rarytas.Prośba do Apcik,dla jakiej rasy kupiliście kaganiec.Pozdrawiam areska2
areska2
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-09, 21:31

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Argo » 2010-07-27, 16:43

Tym podyktowane było nasze pytanie (nie nieznajomością ogólnej roli kagańca). Mamy kolekcję różnych modeli i rozmaiarów po różnych psach (łącznie z robionym u rymarza na zamówienie dla osiemdziesięciokilowego wilczarza). W wypadku potrzeby spełnienia (czasami i przez chwilę) formalnych wymogów wspomniany tekstylny jest świetny bo nie zawadza w kieszeni. Jeśli chodzi natomiast o eliminację skutków kiepskich pomysłów konsumpcyjnych to jasne, że bardziej "przestrzenny" jest lepszy. Gdy w hurtowni przymierzaliśmy do Argo tradycyjne kagańce to najbardziej pasował "samiec rottweiller" zapinany na maksymalnej długości.

a to preferowana przez nas wersja
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez areska2 » 2010-07-27, 19:11

Dziękuję za wiadomość,kupie taki przez internet.Apcik ładny Twój psiak i bardzo podobny do mojego.Mam nadzieję,że dobrze sie chowa ja niestety od roku nie wychodzę od weterynarzy.Pozdrawiam areska
areska2
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-09, 21:31

Re: kaganiec fizjologiczny dla szwajcara

Postprzez Apcik » 2010-07-27, 19:46

areska2.. wyslalam ci PW ;]
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Kaganiec fizjologiczny

Postprzez Dream » 2011-08-25, 17:20

Chcę zacząć jeździć z Kami autobusami, a jak wiadomo nie wypada tam wpuścić psa (nawet bardzo łagodnego) bez żadnego zabezpieczenia. Różni są ludzie i do wszystkiego mogą się przyczepić. A zresztą kaganiec moim zdaniem zawsze powinien być w domu, jeżeli ma się psa. Tak na wszelki wypadek.
Problem jest w tym, że Kami nie lubi normalnego kagańca, próbuję ją do niego przekonać, ale jak na razie bez skutków. W grę wchodzą nawet smakołyki, które były metodą prawie na wszystko. Słyszałam o kagańcu fizjologicznym, podobno noszą go nawet najbardziej uprzedzone do kagańców psy. Czy któryś z waszych łysolków ma taki kaganiec? Albo może polecilibyście mi coś innego dla 'zabezpieczenia' mojego DSPP?

qbav: twój post przesniosłem do tego wątku, bo temat już był poruszany
Avatar użytkownika
Dream
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-24, 01:58
psy: Kami
Hodowla: Koral-FCI


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości