Szukam Suczki

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Szukam Suczki

Postprzez MagdaMR » 2010-02-09, 13:59

BASTARD napisał(a):Magda - nie obraź się, ale chyba troche przesadzasz

Masz rację, jeśli chodzi o psy, to mam taka wyraźną skłonność. Przepraszam! :oops:
I fakt - mam do ludzi coraz bardziej ograniczone zaufanie. :-(
Ty też piszesz że chciałabyś berneńczyka, ale przecież jest tyle ras, już nie wspominając o schroniskach, bo rasowy czy w typie ma napewno większe szanse niż kundelki ze schroniska.
Ktoś mógłby napisac dlaczego musisz miec rasowowego psa, czy w typie ?? Jak tyle biduli nie przypominających żadnej rasy w schronach ?

Ale ja tylko chciałabym, chciała... a widzisz co z tego chcenia wychodzi.;-) Bo mi się niezmiernie podobają (myślę głównie o charakterze). Ale oczywiście, że nie muszę. Życie i tak to zweryfikuje. A rasowe kundle także jak najbardziej leżą w sferze moich zainteresowań (miałam w życiu parę i teraz mam jednego-ukochanego).
Hawa napisała że chce dspp, po info o możliwości adopcji wyraziła taką chęc. Czy to źle? nie wiadomo czy gdyby trafił się pies a nie suka dspp, nie adoptowałaby go. Nie wiadomo też czy w ogóle adoptuje, bo moze do tego czasu kupi... Nie powinniśmy z góry zakładac złych intencji, możemy jedynie przekonywac żeby Hawa zastanowiła się nad adopcją berneńczyka.

Masz rację, jeszcze raz przepraszam. :oops:

No to przekonujmy... :-)
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Szukam Suczki

Postprzez Wydra » 2010-02-09, 14:02

AniRysTeam napisał(a):
Roma napisał(a): Jeżeli jednak(oby to się stało jak najpóźniej)odejdą to już nigdy nie będę mogła mieć ponownie bernusia,bo właśnie największym problemem dla mnie jest ich czesanie(poważny uraz kręgosłupa)Czy to znaczy,że nie będę miała dużego trikolora w domu?Nie to jest niemożliwe i dlatego bardzo poważnie będę myślała o Dużych Szwajcarach,właśnie ze względu na długość sierści.Jak widać nieraz długość sierści może być poważnym problemem.


Roma, można kupić specjalny stolik do czesania bernusiów, nauczyć je wchodzić na niego i już czeszemy na stojąco, albo nawet na siedząco (wysoki stołek) i nie męczyć się ;-) :-)

Problemem nie jest stolik,bo moje psiaki wchodzą nawet na stół jak trzeba.Problemem jest samo czesanie.Czesząc psy ból kręgosłupa jest nie do wytrzymania :-( Jeszcze teraz radzę sobie jak mogę ale przychodzi mi to z wielkim trudem i bólem :-(
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukam Suczki

Postprzez MagdaMR » 2010-02-09, 14:14

A krótka sierść wbija sie w dywany i tapicerkę! Dopiero Cię kręgosłup rozboli, jak bedziesz ja wyskubywać... ;-) :mrgreen:

P.S. To jednocześnie taka moja pierwsza nieśmiała próba przekonywania Hawy, że nie warto czekać na DSPP. ;-)
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Szukam Suczki

Postprzez brams » 2010-02-09, 14:26

witajcie.
proponuję nagiego psa peruwiańskiego + szczelny kubraczek w barwach psów szwajcarskich ;-)
a tak poważnie, przypatruję się Waszej dyskusji, i macie rację. wszyscy. Jak wiecie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem czarnego teriera - charakter - złoto, pielęgnacja - koszmar; a ostatnio medytując, zastanawiałem się, że gdyby coś z nim się stało, to jaki pies będzie następny - oczywiście krótkowłosy.. I po namyśle wiem - owczarek południoworosyjski obcięty na krótko....
Tak, że - od "sentymentu" daleko się nie ucieknie - przy psach - i w życiu. Rozum mówi tak - a serce - tak. I tyle...
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Szukam Suczki

Postprzez Agnieszka » 2010-02-09, 15:37

Sprzedałam niedawno szczeniaczka duzego szwajcara do Warszawy do Panstwa ,którzy mieli własnie jużaka. Byli bardzo zadowoleni ,sunia żyła jezeli dobrze pamietam 12 lat .Ale teraz chcieli jednak krótkowłosego ;-)
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Szukam Suczki

Postprzez Hawa » 2010-02-09, 15:53

Już nie wiem któraś z Pań napisała że chciałaby znaleźć suczkę Bernenkę do adopcji jeśli to życzenie to napisze do tej osoby która się wym zajmuje - suczka po sterylizacji.

Pozdrawiam serdecznie
Hawa
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 05:35

Re: Szukam Suczki

Postprzez brams » 2010-02-09, 19:17

[quote="Hawa"]
witaj.
przeglądam strony adopcji psów - i znalazłem coś pasującego do Twoich wymagań....
i berneńczyk (po krwi) i szwajcar (z wyglądu), i odchowana - 5 miesięcy, i do odebrania "na już" - przesyłam link.
ale - przyznajcie - wspaniale wygląda ;-)
http://www.mojpupil.pl/psy-oddam-Bernen ... ki,55.html
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Szukam Suczki

Postprzez BASTARD » 2010-02-09, 19:57

fantastyczna! a te piegi ... ;-)
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Szukam Suczki

Postprzez daria » 2010-02-09, 20:05

Ona jest w Dąbrówce k.Wejcherowa to moje strony ,jeśli Ci się podoba to mogę o nią podpytać :-D
Jak dla mnie bomba
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Szukam Suczki

Postprzez Majszczur » 2010-02-09, 20:29

albo piękny Haker ze Szczecina, może jeszcze aktualny skoro ogłoszenie cały czas się pojawia na różnych portalach http://www.eoferty.com.pl/szczecin_piek ... 42776.html

edit: właśnie się zorientowałam, że miała być suczka, a ja wrzuciłam ogłoszenie o kawalerze ;-)
ale pomijając ten drobny "szczegół"... piękny z niego pies :-P
Ostatnio edytowano 2010-02-09, 21:47 przez Majszczur, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Szukam Suczki

Postprzez BERR » 2010-02-09, 20:32

Do mojej przedmówczyni od kręgosłupa - witaj w domu :lol: :lol: Od lat marzyłam o burnusiu i nic nie przeszkodziło mi w posiadaniu go nawet moja choroba z która zmierzam sie od 8 lat.
i jestem po operacji kręgosłupa już dwukrotnie - ostatnia była 29 grudnia 2009 a nasza słodka Lale przywieźliśmy 19 grudnia.
Ból kręgosłupa był przerażający (czasem brak czucia, czasem opadanie stopy, czasem tez niewład prawej nogi) ,sama trasa do pokonania 45 km by obejrzeć psiaki była katorgom (jechałam zobaczyć samca potem okazało się ze będzie to Lala) Odbior Lali był w dobry dla mnie dzien bo nic mi nie dolegało:) :mrgreen:
Sierści już teraz jest masa , na chodniku,na podłodze czasem nawet w talerzu, w kubku!! Czesanie to przyjemnosc dla mnie a dla Lali zalezy od dnia :oops: :roll: :-P
Sprzątanie za Lalusia na razie daje trochę bólu bo jeszcze nie jestem w pełni zdrowa - ALE TO NIE WAŻNE BO CHOĆBY CO SIĘ DZIAŁO I CO BY NIE ZROBIŁA KOCHAMY JA OKROPNIE i nawet jakbym mogła cofnąć czas to nie oddałabym jej za żadne skarby ani nie zrezygnowała. Jest urocza i cudowna... Niech Twoj psiak zyje jak najdluzej a gdy juz odejdzie za teczowy most - wtedy zobaczysz moze przypomni Ci sie ten post i tak będziesz szukać Bernusia - bo żadna psiunia nie zastąpi tej rasy jesli naprawdę uwielbiasz berny i jestes w nich zakochana... :-) :-) :-)Wszystkie psiaki sa cudne ale kazdy na swoj sposób :-) :-)
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Szukam Suczki

Postprzez Wydra » 2010-02-09, 20:49

BERR! ja tak kocham bernusie, że mam aż 2, mamę i synka a do tego jeszcze znajdę Neskę,też wcale nie małą sunię.
Ci bernomaniacy którzy u nas bywają wiedzą o czym mówię.Masz rację miłość do bernów nie maleje a wręcz odwrotnie,rośnie wraz z wiekiem ;-) :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukam Suczki

Postprzez dakota0508 » 2011-06-02, 10:46

Hawa napisał(a):Czy tym pytaniem popełniłam jakiś nietakt? Jeśli tak to przepraszam :)

Ja polecam CZANDORIĘ... ludzie sa przecudowni...znalaząłm u nich niewystawowego psa dla znajomych....
myślę że gdybyś z nimi porozmawiała to będą w stanie rozlozyć ci płatność na raty.
O ile będą wiedzieć że pie trafi w dobre ręce i do dobrego domu
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Poprzednia strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości