Off Topic - DSPP

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Off Topic - DSPP

Postprzez dorciaj » 2009-10-22, 12:07

Kochani jak zauważyliście zaczęłam moderować Wasz dział.
Pomyślcie proszę co chcielibyśćie połączyć, przerzucić, dodać, zmienić.
Nie chcę Wam tu bałaganić - więc słucham sugestii.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez dorciaj » 2009-10-30, 11:12

No nie wierzę, że nie macie jakiś pomysłów 8-)
mamy sporo możliwości. Możemy np. dodawać poddziały. Chciałabym aby dział DSPP ładnie się rozwinął co Wy na to?
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez Agnieszka » 2009-10-30, 11:55

Jestem jak najbardziej za :-) Coś pomyśle....
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez Agnieszka » 2009-10-30, 13:33

A moze by tak wstawić tutaj wystawy ,kto sie zgłasza pózniejsze wyniki.Bylyby tylko duze szwajcary , latwiej by sie znalazlo .Przyznam szczerze , ze szukając wyników z wystaw , a ze interesują mnie bardziej duże to szukajac miedzy niezliczonymi postami o bernach odpuszczam i nie szukam dalej.Nas jest jednak tylko garstka ..... :-(
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez dorciaj » 2009-10-30, 13:45

Pomyślimy o tym :mrgreen:

Dodatkowym pomysłem jest podzielenie działu ogłoszeń o szczeniakach na rasy i przeniesienie ich z ogłoszeń właśnie do działów. Wydaje mi się, że wtedy i hodowle Dużych łatwiej miałyby wypłynąć. (to samo tyczy się Apków i Entli).

Agnieszko, mam pytanie co do tych wystaw. Czy Ty to widzisz tak, że w dziale DSPP powstaje poddział "wystawy" i tu w jednym wątku podajecie i stawki i wyniki? Nie chciałabym tworzyć jeszcze rozbicia na stawki osobno - wyniki osobno - tylko jeden wątek o danej wystawie. Od razu zaznaczam, że ewentualnie wątki z tego działu trafiałyby do wspólnego Archiwum wystawowego. Pasuje?
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez Agnieszka » 2009-10-30, 14:30

Tak dokładnie ...tłoku tam i tak nie będzie :lol:
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez qbav » 2009-10-30, 14:37

Hmm ale mamy przeciez dzial ogolny Wystawy - stawki - wyniki itd ... Czy w takim razie DSPP bysmy tam nie umieszczali i caly ten dzial zostawili dla BPP ???

A moze w dziale "Galeria Psiaków" umieścić podgrupę DSPP, ENtle, Appki itp. Teraz jakby ktos chcial poogladac sobie zdjecia tylko DSPP, to musi szukac w dziasiatkach galerii ktora jest BPP a ktora DSPP ....
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez dorciaj » 2009-10-30, 14:44

Co do wystaw... a może w dziale wystaw (ogólnym) będziecie zakładać osobny wątek dla Dużych? Wtedy wszystko zostanie w jednym miejscu i Wy będziecie mieli łatwiejszy dostęp do interesujących Was informacji. Wątek musiałby zawsze zawierać w tytule informację, że chodzi o DSPP.

Kuba - u nas na forum jest BPP, DSPP, Apki, Entle. Teoretycznie można podzielić galerię na rasy, tylko co zrobić z takimi wątkami, w których są dwupaki lub wielopaki mieszane (rasowo) :-/

Moje intencje są takie:
- Was dopieścić - bo jesteście w mniejszości (dotyczy to również Apków i Entli)
- nie izolować Was od BPP - a może wręcz przeciwnie - integrować
Bardzo mi zależy, żebyście nie czuli się tutaj źle. Stąd ten wątek. Mam możliwość to chcę coś zrobić - mam nadzieję, że się uda.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez qbav » 2009-10-30, 15:12

Generalnie uklad dzialow w portalu i informacji jest ok i mi odpowiada, problemem jest czasami dotarcie do informacji "wspolnych" jak chociazby wystawy, gdzie informacje o dspp, appkach i entlikach gina w natloku informacji o bpp ... W sumie masz racje ze troche bez sensu jest tworzenie osobnych podgrup i rozbijanie informacji, coz pozostaje nam po prostu cierpliwie przekopywac sie przez wątki ;)
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez BASTARD » 2009-10-30, 16:19

szukanie wyników z wystaw dużych to naprawde męcząca sprawa, szkoda że nic sie nie da zrobic
to samo z galerią psiaków zgodze sie w 100%, jak byłam na etapie kupna DSPP to przesiedziałam chyba cały dzień i klikałam w poszukiwaniu fotrk dużych.
Myślałam też żeby jakoś uporządkowac wątek wiek,waga,wzrost
stworzyc jakas tabele, aby można było dopisywac, albo aby moderator to robił,
coś w stylu:
wiek płec waga imie
5 m-cy pies 30kg Baster
5 m-cy pies 33kg Pikuś
8 m-cy suka 40kg Zuza

kazdy kto chciałby dopisac, kopiował by tabelke i wbijał psa w odpowiednie miejsce w tabeli, albo poprostu pisałby posta i prosił moda o umieszczenie danych w tabeli, możnaby tez tabele podzielic wg płci
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez dorciaj » 2009-10-30, 17:14

problemem jest czasami dotarcie do informacji "wspolnych" jak chociazby wystawy, gdzie informacje o dspp, appkach i entlikach gina w natloku informacji o bpp

szukanie wyników z wystaw dużych to naprawde męcząca sprawa, szkoda że nic sie nie da zrobic

Tak jak już wcześniej napisałam - nie widzę przeciwskazań żeby w dziale wystaw powstawały równolegle dwa wątki.
Jeden dla BPP, drugi dla Dużych, Apków i Entli. Chciałabym tylko prosić o takie formułowanie tytułów, żeby jasno wskazywały na to, że jest to wątek Wasz np. "Poznań - CACIB - 2009 - DSPP, APKI, ENTLE". Ja moderuję w wystawach i chciałabym tam też mieć pożądek ;-)
to samo z galerią psiaków zgodze sie w 100%, jak byłam na etapie kupna DSPP to przesiedziałam chyba cały dzień i klikałam w poszukiwaniu fotrk dużych.

Tu odpowiedzią może być Wasz wątek "Duże szwajcary - galeria:)". Możemy go zakotwiczyć w dziale Dużych.

Kuba - prośbę o zakotwiczeniu wątku o hodowlach DSPP wysłałam Irkowi - więc można się niedługo spodziewać "kotwicy".
Myślałam też żeby jakoś uporządkowac wątek wiek,waga,wzrost
stworzyc jakas tabele, aby można było dopisywac, albo aby moderator to robił,
coś w stylu:
wiek płec waga imie
5 m-cy pies 30kg Baster
5 m-cy pies 33kg Pikuś
8 m-cy suka 40kg Zuza

kazdy kto chciałby dopisac, kopiował by tabelke i wbijał psa w odpowiednie miejsce w tabeli, albo poprostu pisałby posta i prosił moda o umieszczenie danych w tabeli, możnaby tez tabele podzielic wg płci

Asiu wyjaśnij - bo jakoś nie łapię :oops:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez BASTARD » 2009-10-30, 17:39

cholewka sama tego nie łapie :-/

chodzi mi o to żeby informacje z działu "wiek, waga, wzrost" zebrac i podsumowac (moge to zrobic),
tak aby mozna było porównac wymiary psów w poszczególnym wieku,
ując to w jakąś tabele albo coś, ale z możliwością dopisywania dalszych informacji.

np. w tej chwili Baster ma 11mcy i chciałabym porównac jak jego waga i wzrost ma się do innych psów w tym wieku. Teraz muszę "kartkowac" iprzeglądac post po poscie, szukając innego dużego w wieku 11sty m-cy, a jak wszystko byłoby jakoś chronologicznie uporządkowane, to na pewno stanowiłoby to cenną informację

tylko trzebaby to jakoś zablokowac u góry strony, albo jakos, niewiem jak to się robi, żeby w wątku byłowidoczne na każdej stronie,
w momencie kiedy w wątku ktoś dopisze nowe wymiary, Ty narzucisz to w tabele nawet niewiem czy tak sie da

mam nadzieje że teraz jaśniej się wyraziłam, chociaż mam wątpliwości :-?
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez qbav » 2009-10-30, 17:50

technicznie nie mozna tworzyc tabelek na forum, wiec dane musialabys umieszczac normalnie w tekscie
np w ten sposob

wiek
pies - waga
pies - waga
pies - waga


wiek
pies - waga
pies - waga
pies - waga


itd itd
no i dochodzi jeszcze wiarygodnosc pomiarow, aby mialy byc przydatne ..
moj wet nie ma wagi, betela wazylem biorac go na rece i stajac na wadze domowej, co z tego jak: albo konczy sie zakres wagi, albo waga przy koncu swojego zakresu nie jest dokladna .... Wg moich pomiarow wychodzilo co innego a wg pomiarow u innego weta, wyszla roznica 5-6 kg !
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Off Topic - DSPP

Postprzez BASTARD » 2009-10-30, 18:02

betela wazylem biorac go na rece i stajac na wadze domowej, co z tego jak: albo konczy sie zakres wagi, albo waga przy koncu swojego zakresu nie jest dokladna


to żone poproś żeby Betelka na rączki wzięła, wtedy wagi "starczy" ;-) ;-) ;-)

a tak na serio no to faktycznie, nie wziełam tego pod uwagę, my ważymy się tylko u wetów więc raczej jest dokładnie
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości