Moj szczeniak gryzie!!!

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Ilona » 2009-09-04, 11:18

Moja Shila ciągle gryzie odnoszę wrażenie, że ona nie lubi być głaskana. Ona gryzie poprostu wszystkich. Kiedy chce ją pogłaskać lub przytulić to tylko wtedy kiedy śpi. Boję się, że kiedy pojedziemy na wystawę to ona dalej będzie gryźć Pomocy. Co mam robić? P.S ona ma dopiero nie całe 4 miesiące
Avatar użytkownika
Ilona
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 13:34
psy: Shila

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-09-04, 11:23

my gryzienia oduczyłysmy na metode pana ze szkoły co szkoli psy dla wojska policji na cała polske i inne kraje np niemcy:) u nas jest taka szkola :)
metoda ta polega na tym by podkladac szczenieciu reke, i nacikac język kciukiem a od dolu miedzy żuchwą:) naciska sie wtedy nerw pies automatycznie otwiera morde, i nie wie czemu z u nas oduczyla sie tego sunia w 3 dni:) a potem jak gryzla tylko ruch reki w stronke mordy i od razu przestawala:) dla psa nie jest to bolesne lecz niprzyjemne i dziwne w zwiazku z tym pies szybko łapie:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez gawron » 2009-09-04, 11:25

A ja chwytałam za dolną szczękę i trzymałam nieruchomo aż szczonek stracił rezon i przestawał gryźć dłoń. Działa przy mało upartych pieskach bo nieco bolesna metoda dla nauczyciela ;-)
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Ilona » 2009-09-04, 11:32

Dzięki wypróbuje obie metody :-)
Avatar użytkownika
Ilona
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 13:34
psy: Shila

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez akkna » 2009-09-04, 11:57

Witam,

sunia gryzie bo ja swędzą dziąsła, zaniedługo wypadna jej zabki i bedzie miec nowe. Powinna przestac wowczas gryzc. Moja Basma równiez sie tak zachowywala, gryzla wszystko i wszystkich. Nie moglam spokojnie przejsc bo ciagla za nogawski, skakala, podgryzala. Gdy wyrosly jej nowe zabki przestala. Nie wchce mowic ile dziur w spodniach i innych czesciach garderoby narobiła :mrgreen: Podawaj małej cos do gryzienia, odwracaj jej uwage

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
akkna
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-17, 10:14
Lokalizacja: Kraków
psy: Basma - Czandoria

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez kerovynn » 2009-09-04, 12:55

Eśka nie gryzła, ale od początku jak ją miałam (czyli od wieku 3,5 mies) bawiłyśmy się taką pacynką zakładaną na dłoń. Była pluszowa i na tyle gruba, ze chroniła dłoń przed ząbkami-igiełkami.

Obrazek

Eśka uwielbiała się nią bawić do tego stopnia, ze dziś po zabawce zostało wspomnienie :mrgreen: :mrgreen:

Dostawała tez regularnie "kości" z prasowanych jelit wiec miała co gryźć ;-)
Ostatnio edytowano 2009-09-04, 12:59 przez kerovynn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Ilona » 2009-09-04, 12:56

Dzięki za kolejną informację. A o dziurach w garderobie nawet nie chce myśleć tyle ich jest. Moje ubrania to nic gorzej z ubraniami znajomych. Nie umiem się na nią gniewać kiedy robi te maślane oczka :lol:
Avatar użytkownika
Ilona
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 13:34
psy: Shila

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Ilona » 2009-09-04, 12:58

Eśka na tym zdjęciu ma właśnie te oczka co robi moja Shilka. Cudowne można się zakochać!!!
Avatar użytkownika
Ilona
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 13:34
psy: Shila

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez kerovynn » 2009-09-04, 13:12

Pod względem zachowania to chyba nam sie Esia wybitnie udała - jedyne szkody z jej dzieciństwa i w ogóle to ogryziona poprzeczka między nogami krzesła i "przesadzone" hosty na klombie. Buty wszystkie w całości, jedzenia nie kradnie, szynszyli nie atakuje, mebli nie obgryza, na piloty nawet nie spojrzy.... a może to nie pies :?: :shock: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez gawron » 2009-09-04, 13:27

kerovynn napisał(a):Pod względem zachowania to chyba nam sie Esia wybitnie udała - jedyne szkody z jej dzieciństwa i w ogóle to ogryziona poprzeczka między nogami krzesła i "przesadzone" hosty na klombie. Buty wszystkie w całości, jedzenia nie kradnie, szynszyli nie atakuje, mebli nie obgryza, na piloty nawet nie spojrzy.... a może to nie pies :?: :shock: :mrgreen:

Oczywiście, że nie pies, to skarb :mrgreen:
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez EwaM » 2009-09-04, 14:11

kerovynn napisał(a): szynszyli nie atakuje :shock: :mrgreen:


:mrgreen: u nas szynszyle atakują :mrgreen: :mrgreen: Jak któraś z dziewczyn zbliży się do klatki to "szczekają" i próbują ugryżć :-P
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Ilona » 2009-09-04, 14:21

Ja mam jeszcze chomiczka. Jak przywieźliśmy Shilę do domku w pierwszy dzień, to pokazaliśmy jej go i ..... to nie był dobry pomysł. Shila wogóle nie zwróciła na niego uwagi za to chomik nie wyszedł z domku przez 3 dni. Było mi go bardzo żal.
Avatar użytkownika
Ilona
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 13:34
psy: Shila

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez akkna » 2009-09-04, 15:43

Z opowiesci widac ze Esia jest wymarzonym pieskiem. Moja Basma jest ogrodnikiem, przesadza kwiatki wg upodobań. A wg niej najlepsza zabawa - "co mi zrobisz jesli mnie złapiesz":) wyrywa kwiatka i ucieka. Tez nie potrafimy sie gniewac na nia, bo przeciez jest słodka :roll: Niestety musze sprzatac wszystko zanim ja zostawie w domu. Ostatni zgryzla zasilacz do lapka...pilota ale naszczescie baterii nie zjadła....TE jej pomysły!
Avatar użytkownika
akkna
 
Posty: 61
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-17, 10:14
Lokalizacja: Kraków
psy: Basma - Czandoria

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez ScorpionDH » 2009-09-05, 21:01

Daria + Chila i Luna napisał(a):my gryzienia oduczyłysmy na metode pana ze szkoły co szkoli psy dla wojska policji na cała polske i inne kraje np niemcy:) u nas jest taka szkola :)
metoda ta polega na tym by podkladac szczenieciu reke, i nacikac język kciukiem a od dolu miedzy żuchwą:) naciska sie wtedy nerw pies automatycznie otwiera morde, i nie wie czemu z u nas oduczyla sie tego sunia w 3 dni:) a potem jak gryzla tylko ruch reki w stronke mordy i od razu przestawala:) dla psa nie jest to bolesne lecz niprzyjemne i dziwne w zwiazku z tym pies szybko łapie:)


Jak dobrze, że powstał ten wątek.
Diego nie jest już taki malutki, a co chwilę nas podgryzał uwielbiał po rękach tak dla zaczepki. Zastosowaliśmy mu tą metodę wczoraj po trzech razach naciśnięcia mu języka przestał. Dziś mu się zdarzyło więc znów mu tak zrobiłam. Ale jego mina po tym wyglądała tak :shock: hehe
Teraz jak coś chce to podpycha nosem albo liże. Kiedy usiłuje dokonać ataku paszczą na moją rękę pokazuję mu tylko palec a on odwraca głowe i udaje, że nic się nie dzieje.. :lol: :mrgreen:
Avatar użytkownika
ScorpionDH
 
Posty: 212
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-11, 10:56
Lokalizacja: Tarnów
psy: DSPP- Diego (Baster-Czandoria)~|~Jamnik-Fred

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Hekate » 2009-09-06, 01:08

tu wprawdzie temat gryzący berneńczyk, ale wiadomo dotyczy tego samego ;-)
viewtopic.php?f=17&t=539&st=0&sk=t&sd=a
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez Ilona » 2009-09-06, 09:58

Mojej Shili zaczynają wypadać ząbki. Już nie ma górnego prawego kiełka.
Avatar użytkownika
Ilona
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-03, 13:34
psy: Shila

Re: Moj szczeniak gryzie!!!

Postprzez ScorpionDH » 2009-09-06, 14:55

Diegowi też najpierw wypadły kiełki udało nam się znaleźć dwa i mamy je na pamiątkę :mrgreen:
Avatar użytkownika
ScorpionDH
 
Posty: 212
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-11, 10:56
Lokalizacja: Tarnów
psy: DSPP- Diego (Baster-Czandoria)~|~Jamnik-Fred


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron