Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Ella » 2012-05-30, 14:35

Barbel napisał(a):Qrcze - po tych tulipanach nic jej nie jest?
Ja bym jej choc węgiel podała...


Też się martwiłam,bo niektóre cebulowe trujace są,ale widocznie tulipany nie,albo pomemlała i wypluła-w każdym razie nic jej nie jest do tej pory(24 godz.minęły),więc chyba ok.
Straszne żarłoki z tych DSPP-wszystko smakuje :mrgreen: Z oka spuścić nie można.Mam nadzieję,że z wiekiem przechodzi ten apetyt na rzeczy niejadalne ;>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez wiki1710 » 2012-05-30, 15:48

Ella napisał(a):Reasumując- młode DSPP nie odbiegają od standartów zachowań szczeniaków innych ras <tak>


No to moje spostrzeżenia były całkiem inne :mrgreen:
Neliśka jako jedyne szczenię z psów które miałam, nie gryzła niczego, nie kopała, nie kradła zabawek, jedzenia etc., nie jadła niejadalnych rzeczy, nie tarzała się w syfach - normalnie ideał <tak>
Ella, dałaś mi do myślenia, bo byłam przekonana, że wszystkie DSPP jako szczony są takie jak moja :lol: <rotfl>
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez backstage » 2012-05-31, 12:43

No, mój Atlas to się dzisiaj w nocy postarał o atrakcje.O godz.21.30 zaczął wymiotować, do 24.00 zrobił to 4 razy, bardzo obficie. Wpadłam w panikę, i do weta na dyżur. Palpacyjnie lekarz stwierdził obecność w jelicie cienkim ciała obcego, potwierdziliśmy to RTG. Niespodzianka wielkości ponad 4 cm, spora ilość gazów.Dostał zastrzyk rozkurczowy i do domu.W domu jeszcze raz zwymiotował. Rano pobudka i na dworek, tam kupka i ... odpowiedź na nocną przygodę,piękna biało-zielona rękawica ogrodowa, prawie w całości...:) Tak, pomysły szwajcarów, są dość ciekawe...
Avatar użytkownika
backstage
 
Posty: 157
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-22, 16:35
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski&Entlebucher

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez HaniaHa » 2012-05-31, 13:18

Nasz Dager nigdy nic nie rozszarpał na strzępy czy pożarł jakieś dziwnie przedmioty. Do dzisiaj ma wszystkie zabawki jakie miał u Nas od szczeniaka, kocyk do dzisiaj nienaruszony :okok: Czasem dorwie jakąś rękawiczkę, kapcia czy buta ale tylko po to by zwrócić na niego uwagę :mrgreen: Jedyną obsesją są.... chusteczki higeniczne czy inne waciki. Bestia ostatnio z torebki wyciągneła sobie Chusteczkę a zamek był na kilka cm tylko otwarty :shock:
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Ella » 2012-05-31, 22:11

wiki1710 napisał(a):
Ella napisał(a):Reasumując- młode DSPP nie odbiegają od standartów zachowań szczeniaków innych ras <tak>


No to moje spostrzeżenia były całkiem inne :mrgreen:
Neliśka jako jedyne szczenię z psów które miałam, nie gryzła niczego, nie kopała, nie kradła zabawek, jedzenia etc., nie jadła niejadalnych rzeczy, nie tarzała się w syfach - normalnie ideał <tak>
Ella, dałaś mi do myślenia, bo byłam przekonana, że wszystkie DSPP jako szczony są takie jak moja :lol: <rotfl>



Ideał ideałem,ale jednak piszesz w wątku "rozszalały szwajcar" co następuje:"silna psychicznie i uparcie dążąca do swoich celów rasa.(....)próby gwałtownego wymuszania dość szybko opanowałam(......)u szwajcarów potrzebna jest daleko bardziej idąca konsekwencja"-i tu się z tobą całkowicie zgadzam ;-)

Na pewno nie jest to rasa szczególnie łatwa w wychowaniu ,na pewno uparta i konsekwentna w swoich dążeniach,to bardzo inteligentne psy i moim zdaniem bardzo łatwo uczące się-ale nie ślepo posłuszne.

Można powiedzieć,że moja Jokusia też jest ideałem,a że sobie czasem coś w ogródku wykopie,albo "kąśnie"kogoś zapraszając do zabawy-to przecież tylko szczeniak-nie widziałam jeszcze idealnie zachowującego się szczeniaczka ]:-> ]:->
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Ella » 2012-06-22, 12:02

Często słyszę ,zwłaszcza od szkoleniowców,że szwajcary to delikatna rasa,że boją się wielu rzeczy,często są nadmiernie strachliwe-otóż u Joki nic takiego absolutnie nie zauważyłam,nigdy(co mnie nawet czasami dziwi).Jest bardzo zrównoważona i odważna .
Byłam ciekawa jej reakcji na pierwszą burzę,silne grzmoty i błyskawice(nasza poprzednia sunia,bokserka-bała się panicznie!!)-i o dziwo nic,tak, jakby nic się nie działo,dookoła wali piorunami-a Jokusia nic-chodzi sobie spokojnie po ogródku,skubie krzaczki,sisia i jej się podoba,bo chłodno się zrobiło i wreszcie ten skwar okropny ustąpił :lol:
Zaznaczam,że nie jest głucha,sprawdziłam,bo czasami mogłoby się tak wydawać ;> :lol:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez francc » 2012-07-06, 20:54

Witam
czytałem , że Duży Szwajcarski Pies Szwajcarski to pies łagodny zrównoważony oddany bezgranicznie swojemu panu swojej rodzinie mimo swojej łagodności potrafi odczytać intencje człowieka i w razie zagrożenia stanie w obronie właściciela , swojej rodziny

a jak to jest w rzeczywistości?
francc
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-07, 08:53

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Joni00 » 2012-07-07, 10:43

Oddany jest całkowicie. Łagodny, przyjacielski, ufny itd.
Ale broni swojej rodziny (stada) jak własne owieczki, więc w razie ataku nieprzyjaciela będzie bronił <tak>
Avatar użytkownika
Joni00
 
Posty: 782
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-21, 19:33
Lokalizacja: Okolice Poznania
psy: Ramzej (Ziomek) Czandoria & Lamia Czandoria
Hodowla: Czandoria

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez francc » 2012-07-07, 22:36

Joni00 napisał(a):Oddany jest całkowicie. Łagodny, przyjacielski, ufny itd.
Ale broni swojej rodziny (stada) jak własne owieczki, więc w razie ataku nieprzyjaciela będzie bronił <tak>


no to super
ufny w stosunku do swojej rodziny czy do obcych również?
powiedzcie czy Duży Szwajcarski Pies Pasterski nadaje się do towarzyszenia swojemu właścicielowi podczas biegania, pływania itd? można przeczytać opinie , że nie ponieważ są za duże i ciężkie i to zbyt duże obciążenie dla stawów Landseery np są większe i cięższe a nadają się do biegania z właścicielem itd
francc
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-07, 08:53

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Joni00 » 2012-07-08, 10:59

Do rodziny, a czy nadaje się do pływania i biegania do raczej nie (zwłaszcza to pierwsze).
Konkretniej odpowiedzą Ci hodowcy.
Avatar użytkownika
Joni00
 
Posty: 782
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-21, 19:33
Lokalizacja: Okolice Poznania
psy: Ramzej (Ziomek) Czandoria & Lamia Czandoria
Hodowla: Czandoria

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez anima » 2012-07-08, 11:01

Z bieganiem może być ciężko, a pływanie to wręcz mission imposible :mrgreen:
Generalnie szwajcary jak każda rasa posiadają osobniki o różnych usposobieniach. I kiedy 99 osób powie Ci, że pies jest nieufny do obcych i nie lubi pływać to akurat Tobie może się zdarzyć taki, który będzie się cieszył z każdego towarzystwa a woda będzie jego żywiołem.

Nasz jest generalnie przyjaźnie nastawiony do wszystkich ludzi i psów ale potrafi być też czujny, szczególnie w nowym otoczeniu ( np. jak jedziemy na wakacje ). Kocha dzieci i zabawę z nimi, jest typem niedźwiedzia, który dużo śpi i dosyć szybko się męczy. Nie przepada za wodą. Generalnie wspaniały towarzysz życia. Nie wyobrażamy sobie psa innej rasy w naszym domu. :okok:
Avatar użytkownika
anima
 
Posty: 192
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-12, 16:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: Diego From Nest of Stork DSPP (*)

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Ella » 2012-07-08, 11:10

Joka do niedawna była bardzo(za bardzo!!) ufna do obcych,teraz od około tygodnia(ma 7 m-cy) obserwujemy,że instynkt obrony terytorium doszedł do głosu :)) ,zaczęła szczekać (grubym gulgotem :lol: )na obce osoby przechodzące przy ogrodzeniu.Uaktywnia się to zwłaszcza wieczorem,gdy zaczyna robić się ciemno-wtedy alarmuje,że coś ją niepokoi-wczoraj na przykład do 24.00 była niespokojna i ujadała-okazało się,że ktoś obcy chodził po posesji sąsiada którego nie było w domu.
To nasza pierwsza szwajcarka,ale mogę powiedzieć,że dobrymi stróżami są na pewno. <tak>
Nad wodą byliśmy dopiero raz-na początku w ogóle nie chciała wejść,potem znalazł się świetny nauczyciel-hiszpański pies dowodny,który namiętnie skacząc do wody za zabawką zachęcił Jokusię do wejścia na głębszą wodę,a nawet pływania i (niezamierzonego :mrgreen: )nurkowania.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Justek » 2012-07-17, 14:33

Witam!
Za kilka dni dołączy do mojego domu 8 tygodniowy DSPP. Nie mogę się doczekać, a jednocześnie jestem pełna obaw. Nigdy nie miałam do czynienia z psem pasterskim. Czy ktoś mógłby mi polecić literaturę, w której znajdę wszystkie potrzebne informacje: jak karmić, czym, ile razy dziennie, jak pielęgnować, przygotować do wystaw, szkolić...
Bardzo proszę o podpowiedź.
Justek
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-17, 14:25

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez qbav » 2012-07-17, 14:52

Jak karmić, czym, ile, jak pielęgnować to powinien powiedzieć Ci hodowca
na wszelkie inne pytania, a te zresztą też znajdziesz odpowiedź na naszym forum, zapraszam do lektury
i używania wyszukiwarki. Bardzo możliwe, że wszystkie pytania które chcesz zadać zostały już dawno zadane, wystarczy tylko znaleźć odpowiedź.
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Przemo » 2012-07-17, 14:53

czy to twój pierwszy pies?
Jeśli tak to każda książka o psiej tematyce bedzie dobra. Ja tak robiłem. Zanim wziołem bernenczyka pokupowałem z 5 książek o psach. O mojej rasie wówczas nie znalazłem. Teraz jest. Poggogluj może znajdziesz o dużym szwajcarku :)
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Justek » 2012-07-17, 16:16

Nie jest to mój pierwszy pies. Mamy wyżła, już bardzo dobrze ułożonego. Jest to pasja mojego męża, który jako myśliwy wybrał rasę z wiadomych względów. Dostał też na temat szkolenia wyżłów konkretnych kilka pozycji. Niestety są to pozycje jak układać psa myśliwskiego do pracy na polowaniu itp. Miałam nadzieję, że są takie pozycje dotyczące rasy DSPP.
Jestem początkującym (dzisiejszym) forumowiczem ale widzę, że będzie to moja kopalnia wiedzy. Bardzo cenię sobie doświadczenia hodowców i ich rady więc zaczynam szukać, czytać, czytać...
Justek
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-17, 14:25

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez francc » 2012-07-17, 22:06

Witam
dziękuje ślicznie za odpowiedzi
francc
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-06-07, 08:53

Re: Jaki jest DSPP? Pytania i odpowiedzi.

Postprzez Ella » 2013-02-02, 11:39

Odświeżę wątek-pewnie większość właścicieli dużych szwajcarów to potwierdzi- to bardzo uczuciowe psy :)) Są świetnymi obserwatorami i doskonale wyczuwają nasze nastroje.
Jokusia mnie dziś wzruszyła -moja młodziutka szwajcareczka,widząc dziś rano mój smutek,trochę łez i słysząc drżący głos-najpierw bacznie mi się przyglądała,a po chwili,zupełnie nie zwracając uwagi na inne osoby w otoczeniu,zaczęła mi przynosić-najpierw kość,potem piłeczkę,wreszcie swojego ulubionego misia,którego mi tak wciskała na kolana,że nie mogłam nie zauważyć,aż wreszcie z tym misiem usiadła obok opierając się na mnie z siłą godną szwajcarki i z pyskiem na moich kolanach obserwowała czy mi się humor poprawił-no i poprawił się <pies> ;i jak tu nie kochać psów??Mają większą empatię i intuicję niż ludzie :-D
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Poprzednia strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości