Opinie o hodowli

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Opinie o hodowli

Postprzez baksak » 2015-01-23, 15:47

Kolejny mały off-ik w odpowiedzi dla Anna i Marcin, sorry.
Spoiler:
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez ivonona » 2015-02-18, 15:42

Proszę o radę . Planuję zakup psa i chciałam spytać o hodowlę z Białowieży 48-388Kamiennik"Niedźwiedzia Gawra" .Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej hodowli ,oni teraz mają szczenięta DSPP urodzone w lutym.
ivonona
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-18, 15:23

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Shogun&Kama » 2015-02-19, 10:54

Doświadczeń z tą konkretną hodowlą nie mam, ale mogę wam doradzić, na podstawie własnych błędów żebyście zanim na pieska się zdecydujecie pojechali do hodowli na mały rekonesans 8-) Przyjrzyjcie się hodowli, hodowcom no i psom - gdzie i jak są trzymane psiaki, jaki mają kontakt z właścicielem i jakie charakterki, ile jest psów i ile miotów mają w roku, gdzie chowają się szczeniaki, jak hodowca rozumie pojęcie "socjalizacja", na co przebadał rodziców szczeniaków, oceńcie jacy to są ludzie - czy chętnie odpowiadają na wasze pytania - nawet najdziwniejsze, czy z pasją opowiadają o swoich psiakach itp itd

Jak widać, zresztą w tym wątku, raczej nie warto opierać swoich wyborów na cudzych opiniach, bo mogą być baaaardzo różne lub oparte na stanie sprzed x lat, więc najlepiej samemu zobaczyć, dotknąć, pomacać i wyrobić sobie własne zdanie <tak>
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Opinie o hodowli

Postprzez ali209 » 2015-02-19, 11:33

zgadzam się w 100 % z przedmówcą!!!
Avatar użytkownika
ali209
 
Posty: 56
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-06, 12:53
psy: Bruno
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Tesla » 2015-02-20, 01:06

ivonona napisał(a):"Niedźwiedzia Gawra"

To może ja mogę. Mało znana, domowa hodowla. Z tego co wiem bardzo dobra. Pani Ewa to bardzo uczciwy człowiek (tu zaświadczam własnym przykładem). Hodowla malo komercyjna bo jest głównie nigdzie (za sosną w polu w lewo i jeszcze ze 2 km). Niestety mało psów z niej jest w PL, bo większość idzie na eksport. Tesla (a właściwie Pamir) jest właśnie stamtąd. Galerię masz w stopce. Jest synem Duponta i Casiany z 11.01.2014 (co prawda widziałem tylko 2 psy z tego miotu, ale oba były piękne. Właściwie widziałem 4 ale jak widziałem 4 to przypominały bardziej świnki morskie) Strona internetowa - dramat (to starsi ludzie z nikąd więc i z internetem nie są "za pan brat"). Bardzo utrudniony kontakt mailowy, ale doskonały telefoniczny. Chętnie odpowiadają na wszystkie pytania (również po zakupie psa). Pies zaczipowany, zero problemów zdrowotnych (jak do tej pory - odpukać) i świetnie zsocalizowany (mam nadzieję, że mamy w tym też swój udział). Hodowla znana kiedyś z Bernardynów i chyba Bernów. Później "przebranżowili się" na szwajcary i szpice. W razie pytań więcej info na priv.

:!: P.S. Pamiętaj zawsze o tym:
Shogun&Kama napisał(a):nie warto opierać swoich wyborów na cudzych opiniach, bo mogą być baaaardzo różne lub oparte na stanie sprzed x lat, więc najlepiej samemu zobaczyć, dotknąć, pomacać i wyrobić sobie własne zdanie
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Cefreud » 2015-02-22, 08:36

ja tylko dodam ze w Krakowie mieszka dspp z tej hodowli-niestety włascicielka nie pamięta imienia rodowodowego- który ma prawie 10 lat
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Aga-2 » 2015-02-22, 23:58

Berny z tej hodowli słynęły z długowieczności :-)
Ostatnio edytowano 2015-02-23, 00:01 przez Barbel, łącznie edytowano 1 raz
Powód: literówka
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Opinie o hodowli

Postprzez ivonona » 2015-02-23, 10:35

Zdecydowaliśmy z mężem, decyzja zapadła dziś zamawiam u Pani Ewy Niedźwiedzia Gawra suczynkę DSPP,za dwa tygodnie jedziemy zobaczyć psy.
ivonona
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-18, 15:23

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Tesla » 2015-02-24, 18:35

Cefreud napisał(a):ja tylko dodam ze w Krakowie mieszka dspp z tej hodowli-niestety włascicielka nie pamięta imienia rodowodowego- który ma prawie 10 lat

Potwierdzam. Miałem przyjemność go dzisiaj poznać przypadkiem. Świetny dziadziuś!
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-08-29, 13:25

Szukając szczeniaka dla siebie znalazłam takie ogłoszenie

http://olx.pl/i2/oferta/duzy-szwajcarsk ... d39a58dc5b

Rozmnażają tam conajmniej 2.suczki z Czandorii, w tym jedna właśnie po Bohunie i Corneli :(
Dzwoniłam pogadać, babka bez żenady powiedziała skąd ma psy, że ich nie bada bo nie są na wystawy itd.
Ta pseudo hodowla , do ktorej Czandoria sprzedala suki, znajduje sie dO Czandori raptem 23 km, 20 minut jazdy.
Tyle.faktów. Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-29, 20:57

Jakie wnioski,jakie fakty???Gdybym ja teraz założyła sobie hodowle w jakimś tam klubie nie w ZK i dopuściła Emile to uważasz,że Pani Agnieszka powinna być za to odpowiedzialna?Byłaby to jej wina??/A niby z jakiej racji?Co ona ma z tym wspólnego???Co hodowcy do tego co nabywca robi z zakupionym szczeniakiem tym bardziej,że krzywdy mu NIE ROBI!Bo,żeby takiemu psiakowi działa się krzywda to co innego-jak najbardziej hodowca powinien zareagować w miarę swoich możliwości.Ty po prostu już masz jakąś niezdrową obsesje na punkcie tej hodowli i sama nie wiesz czego się uczepić,z Coco już wszystko ok? czy jeszcze się czegoś dopatrzysz,żeby tylko dowalić Pani Agnieszce?I jeszcze jedno ci powiem-już współczuję hodowli,która sprzeda ci szczeniaka.
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-08-29, 21:01

Aneczka2014, nie zamierzam odpowiadac na jakiekolwiek twoje posty dopoki niewyjaśnisz poczynionych uprzednio insynuacji.
Dziekuje.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Delicja » 2015-08-29, 21:26

Nie znam Czandorii, ale Aneczka otóż mylisz się. W większości umów jest zapis, że psy nie mogą być rozmnażane w innych stowarzyszeniach, zwłaszcza jeśli są sprzedane jako psy na "kolanko" - z jakiś powodów nie są sprzedane jako psy wystawowe. I jak to nie dzieje się im krzywda? No przepraszam, nie są badane, a są rozmnażane na lewo i prawo i uważasz, że hodowca, który sprzedał te suki nie ma nic do gadania? Porządny hodowca zainteresuje się takim faktem. Wyobraź sobie taką sytuację. "Hodowca" przebadał psy, wyszło coś nie tak, więc stwierdził że będzie upierał się (cytuje wypowiedź 2kreski), "że ich nie bada bo nie są na wystawy" potencjalny nabywca dowie się skąd pochodzą suki, pomyśli "aha Czandoria, więc suki mają rodowód zkwp" po jakimś czasie jego szczenie zaczyna chorować... To na co ciężko pracował, czyli dobra reputacja hodowli (tu mam na myśli np Czandroie) polegnie, bo ludzie skojarzą sytuację na zasadzie "sprzedał chore psy do pseudo, żeby tylko zarobić", albo "sprzedał psy do pseudo i w nosie ma, że są rozmnażane bez badań"... Po to są tak, a nie inaczej formułowane umowy, aby takich sytuacji uniknąć.
A i jeszcze jedno "Co hodowcy do tego co nabywca robi z zakupionym szczeniakiem" nie wyobrażam sobie sprzedać szczeniaka, komuś kto tak do tego podchodzi. W umowie na psy, które zakupiłam, jest zaznaczone, że mam obowiązek informować hodowce o przebiegu wychowania psa, o ewentualnych chorobach, nie mam prawa rozmnożyć psa, jeśli np w badaniu wyjdzie dysplazja i nie mam zarejestrowanej hodowli w zkwp, mam obowiązek systematycznie dostarczać przynajmniej fotografie, złamanie przeze mnie umowy skutkuje wysoką grzywną, a nawet odebraniem psa. Nie wyobrażam sobie sprzedać szczeniaki i mieć w nosie to, co się z maluchem dzieje.

Jeśli Czandoria świadomie sprzedała psy do tej pseudohodowli, to bynajmniej nie świadczy o niej dobrze. Jeśli zaś nie jest świadoma sytuacji, warto ją poinformować (jestem ciekawa jej reakcji na te info)
Avatar użytkownika
Delicja
 
Posty: 174
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-09-02, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice
psy: Delicja, Bonnie Tyler, Alisa
Hodowla: Believe in Dreams FCI

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2015-08-30, 10:15

2kreski-a ja nie zamierzam ci niczego wyjaśniać-przy zakupie Coco był przedstawiciel handlowy z Royal Canin i on może potwierdzić,że Coco była czysta i bardzo kontaktowa itd(więc nie są to żadne insynuacje z mojej strony a zwykłe fakty) a nie śmierdząca i bojąca się ludzi jak twierdzisz-tyle na temat.Natomiast twoja nagonka jaką robisz na hodowle robi się już niesmaczna-można napisać raz i koniec a nie ciągnąć temat przez ponad rok-ale u ciebie widze stało się już jakąś chorą obsesją.
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-08-30, 10:57

Matko, aneczka-ja nie mam obsesji, ja tylko od roku staram się udowodnić, że nie jestem wielbłądem. Przedstawiciel RC, to jeszcze o czymś mógłby zaświadczczyc. .... ech szkoda gadać :(

Maja racje ci użytkownicy forum, którzy piszą, że zkwp powinien zacząć od porządku na swoim podwórku. Ja tez się pod tym podpisuję, choć pewnie spadną na mnie gromy.
Ale rozumiem, biznes is biznes :(
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez ewa sz » 2015-08-30, 18:41

"2kreski", zastanawiam się, co Cię zmusza do tego, aby przez ponad rok, czy coś koło tego, udowadniać, że nie jesteś wielbłądem? Ja Tobie wierzę, wielbłąd nie umie pisać... Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać.

Jak wiesz, mam psa z Czandorii i nie tylko dlatego wypowiadam się w tym wątku. Z tego, co czytałam wcześniej, wyraziłaś już swoją opinię na temat tej hodowli w sposób bardzo dosadny. Niektórzy forumowicze, właśnie w poście "Opinie o hodowli", skorzystali z takiej możliwości i tu właśnie przekazują swoje niezadowolenie lub, przeciwnie, wyrażają pozytywne uwagi na temat miejsca, z którego zakupili, albo zamierzali zakupić psa. W ten również sposób chcą przestrzec przed zakupem z określonej hodowli lub zachęcić. Każdy, kto czyta takie posty sam wyrabia sobie opinię, a jak jest przezorny, ostrożny, odpowiedzialny, mądry itp. itd. (proszę sobie dopasować lub dopisać odpowiedni epitet), to pojedzie i sam sprawdzi, jak jest w istocie. Przy okazji sam wyrobi sobie swoją własną i niezależną opinię.
Wydaje mi się, że w tym celu nie trzeba przez tyle miesięcy prowadzić aż takiej nagonki.

Zanim kupiłam tego, a nie innego appka, zalogowałam się na tym portalu. "Pochwaliłam się" skąd będę miała psa. Oczywiście dostałam ostrzeżenie, wraz z linkiem do opinii na temat przedmiotowej hodowli. Owszem, poczytałam. Jednak wcześniej byłam raz w odwiedzinach u Pani Agnieszki, a później kolejny raz. Zadzwoniłam nawet do właścicielki reproduktora tej rasy, która natychmiast wskazała właśnie to miejsce, a widziała kilka. Zadzwoniłam nawet do konkurencyjnych hodowli (nie ma ich aż tak dużo), zrzeszonych w ZKwP i do samego związku - nikt mnie nie zniechęcał do zakupu psa z Czandorii. Hodowcy nie mówili, że skoro już i tak kilka miesięcy nie mam psa, to mogę zaczekać na miot od nich. Z kolei posty na tym portalu były pozytywne, poza m.in. Twoimi. Tych "miedzyinnych" nie ma znowu tak wiele.

No, cóż... Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale nie rozumiem, w jakim celu ciągnąć to miesiącami... Jestem przekonana, że znajdą się tacy, którzy po Twoich postach, omijają i będą omijać tę hodowlę z daleka, a kto nie dowierzał i nie dowierza, zrobił lub zrobi tak, jak ja! Jestem szczęściarą, bo mam cudownego małego szwajcara, który na początku bał się kosiarki, ale czy to znaczy, że to wina hodowcy, że nie zaprzyjaźnił szczeniaka z kosiarką?! Spędzam z Emi mnóstwo czasu, bo to ja - właściciel-nabywca - prowadzę socjalizację bez przerwy od 27 czerwca br. i nie daję sobie święta od tego. I proszę pamiętać, że nie jestem nowicjuszką w posiadaniu psa.

Zatem zachęcam wszystkich przyszłych właścicieli-wielbicieli szwajcarów, bo to taki portal właśnie, do czytania opinii na temat każdej hodowli i wyrabiania sobie własnej, bez udowadniania przez kogoś czegoś... Jednak proszę, weźcie pod uwagę opinię nie tylko jednego użytkownika, ale kilku!! <tak>
Avatar użytkownika
ewa sz
 
Posty: 328
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-18, 09:41
Lokalizacja: Sadki, powiat nakielski
psy: Emi (appenzeller)
Hodowla: CZANDORIA

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-08-30, 20:45

Ewo, poniewaz prawdopodobnie nie docenilam, badz nie zrozumialam twojego sarkazmu, postaram sie poprostu odpowiedziec merytorycznie;

1. Nie prowadze wielomiesiecznej nagonki. Moj ostatni post w tym temacie pochodzi bodajże ze stycznia, a teraz widzac ogloszenie pseudo, ze zdjeciem psa identycznego jak Coco, zainteresowalam sie tematem i uwazam ze warto bylo ten fakt tu upublicznic. Masz cos przeciwko?

2. Hodowcy raczej nie zniechecaja sie do siebie nawzajem, nie przekonalas sie o tym jeszcze na tym forum ;)

3. Odnosnie pozytywnych postow, przesledz jeszcze raz watek. Po moim poscie jest pozytywny post aneczki, i w nie negatywny kerovyn. Negatywne sa opinie moje, mamagu, shogun&kama, ania i marcin oraz allam3. No nie wiem jak to liczysz, ze ci wychodzi " nie tak wiele".
Dodatkowo dostalam sporo privow z negatywnymi opiniami i doswiadczeniami innych wlascicieli psow z czandori.
No ale oczywiscie mozna przyjac, ze my wszyscy sie mylimy....

4. Ja nie mam pretensji o to ze Coco bala sie kosiarki czy odkurzacza. Prosze nie trywializuj. Nie bede sie powtarzac, wszystko jest we wczesniejszych moich postach.

W jednym sie zgadzamy, ja tez namawiam aby kazdy sam wyrobil sobie opinie i to nie tylko w oparciu o forum ale przedewszystkim poprzez osobiste odwiedzenie hodowli, najlepiej " z zaskoczenia".
I tak, jak ja nie dochodze powodow, dla ktorych aneczka z takim zapalem komentuje kazdy jeden moj post, stajac Rejtanem w obronie hodowli, tak samo prosze o nie wmawianie mi robienia nagonek czy posiadania obsesji.
Z gory dziekuje :)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Barbel » 2015-08-30, 22:05

2kreski napisał(a):
2. Hodowcy raczej nie zniechecaja sie do siebie nawzajem, nie przekonalas sie o tym jeszcze na tym forum ;)



hehehehhe- jesteś na tym forum dopiero rok hehehehehheheheheheheh
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-08-30, 22:20

Barbel napisał(a):
2kreski napisał(a):
2. Hodowcy raczej nie zniechecaja sie do siebie nawzajem, nie przekonalas sie o tym jeszcze na tym forum ;)



hehehehhe- jesteś na tym forum dopiero rok hehehehehheheheheheheh

I przez ten rok akurat, szczegolnie w tym watku, taka sobie poczynilam obserwacje :)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez mamagu » 2015-08-31, 07:37

2kreski, nie chcę rozpętywać nowej burzy na forum, ale wiesz, że ja ZAWSZE Z TOBĄ <okok>
Mnie po prostu zmroziło to ogłoszenie!
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości