Pies czy suczka?

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Pies czy suczka?

Postprzez iwona_k1 » 2009-03-24, 23:26

Tak,pies to taki król a sunia to filutka-przytulaska i gaduła-przynajmniej tak jest u nas :-D
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Pies czy suczka?

Postprzez kerovynn » 2009-03-25, 12:21

Ja ostatnio byłam z wizytą u rodziny. Poszłyśmy z Esia na spacer, do sąsiedniej wsi. Esia oczywiście próbowała się zaprzyjaźnić z miejscowymi ale niestety - co zagroda to bardziej zajadły Burek albo Azor :roll: . W którymś momencie spomiędzy sztachet płotu wyprysnęło coś o wyglądzie wściekłego chomika. Ledwo to było widać ale za to jak słychać :shock: :shock: . Przyczepiło się toto Esi do tylnej łapy i próbowało zeżreć. Eśka stanęła zdziwiona i skonsternowana. Zanim zdążyłam zareagować, za psem (przez bramę - nie sztachety :lol: ) wybiegł facet wrzeszcząc: "Niech Pani zabierze tego psa!!!!!" Wtedy ja wpadłam w konsternację - przecież to mój pies został zaatakowany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Dziwny jest ten świat..." jak śpiewał Czesiu Niemen :lol: :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Pies czy suczka?

Postprzez asia78 » 2009-03-26, 12:56

He he, może chciał żebyś zabrała jego psa?
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Apcik » 2009-03-26, 19:57

Barbel napisał(a): A i nie lubi jak mu Cezar do spodni zaglada heheh ( co nie Aśka?)

:lol: :lol: :mrgreen:

No jak trafi sie taki dominant jak moj to cieżko spotkać sie w męskim towarzystwie ;-) :lol:
Pies musi wszystko obwachać no i obsikać(wiec jezeli komus zalezy na pieknych iglaczkach to raczej radzilabym sunie- chociaż znam osoby ktore nauczyly psy nie podnosić nogi ;-) )
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Boyowa » 2009-03-26, 20:09

''Pies czy suczka :?: '' Moja odp... PIES :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Hekate » 2009-03-26, 20:24

hmm, raz miałam pare ONków i nie potrafię rozdzielić między nimi różnic, to Azja była bardziej 'ostra' to on głównie pilnowała ogrodzenia, Bas był wielką przytulanką, kochanym psem, tak naprawde uważam że trudno generalizować, każde jest inne niezależnie od płci tylko tak samo kochane :mrgreen:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Wydra » 2009-03-26, 23:22

Hekate napisał(a):hmm, raz miałam pare ONków i nie potrafię rozdzielić między nimi różnic, to Azja była bardziej 'ostra' to on głównie pilnowała ogrodzenia, Bas był wielką przytulanką, kochanym psem, tak naprawde uważam że trudno generalizować, każde jest inne niezależnie od płci tylko tak samo kochane :mrgreen:

Święta prawda!u nas psem dominującym jest niestety Neska a wcześniej była maleńka Margolcia.Dino pozwala jej na wszystko. ;-)
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pies czy suczka?

Postprzez dariacw » 2009-03-27, 09:04

Unga - sunia jest również bardzo dominująca (a to labrador!). Dlatego zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest wzięcie suni. Chociaż jak będzie od szczeniaczka to powinny sie dogadać. Natomiast pies u nas na osiedlu i w miejscu psich spacerów nie będzie mile widziany bo większość jest u nas psów które nie tolerują innych samców. No ale miałby Ungę jako kompana do psich zabaw. Tak więc muszę to jeszcze przemyśleć.

Kupując pierwszego psa nie miałam żadnych problemów czy pies czy sunia. Natomiast z drugim juz nie jest tak łatwo.
Avatar użytkownika
dariacw
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-10, 14:18
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Swissy i labek Unga

Re: Pies czy suczka?

Postprzez HaniaHa » 2010-03-19, 13:00

Cały czas jeszcze się zastanawiamy nad płcią, chodzi mi o to czy przy Psie uda Nam się zachować, drzewka i krzewy w ogrodzie. Chodzi o to ze podobno pies załatwiając się na nie sprawia że one więdną :-/

Jakieś rady? Czy psu można wyznaczyć teren do załatwiania się?
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Pies czy suczka?

Postprzez qbav » 2010-03-19, 13:19

My mamy psa i duzy ogrod, ktory staramy sie aby jako tako wygladal ;)

1) najwiekszym problemem jest wypalana trawa od moczu. Jelsi marzycie o pieknym trawniku to zapomnijcie
2) na psi mocz wrazliwe sa chyba tylko tuje i niektóre iglaki, my otoczylismy wszelkie wrazliwe roslinki niewysokimi plotkami uniemozliwiajac zalatwianie sie bezposrednio na nie i jakos daje rade
3) ozdobne trawy/ bluszcze itd itd - regularnie sa obryzane, ale intensywnosc maleje z wiekiem ;)
4) miejsce do zalatwiania sie - jesli puscicie samopas w ogrod to zalatwi sie gdzie popadnie, jesli od malego bedziecie wyprowadzac go w jakies konkretne miejsce przeznaczone do tego, to da sie nauczyc. Betel np zalatwia sie gdzie popadnie a ja co 1-2 dni biegam z kubelkiem i zbieram.
5) kopanie ... to juz indywidualne upodobania zalezy jaki egzemplarz wam sie trafi. Betel trawy nie rozkopie, ale pod kwiatkami badz tujami to i owszem ;)

A po aktualnej zimie, to jestem w stanie wybaczyc mu wszystkie zniszczenia, bo i tak sa one pikus w porownaniu do tego co zrobil kret :evil:
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Pies czy suczka?

Postprzez dosjaa » 2010-03-19, 13:37

Mój Tabsik ogród uważa za częśc domu. I trzeba psinke która ma do dyspozycji 1000 m ogrodu wyprowadzac na spacerki musowo na smyczy . Wszystko załatwiamy za brama!!!!! Dodam ,że nikt go tego nie uczył. Sam wykombinował .
Avatar użytkownika
dosjaa
 
Posty: 498
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-23, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
psy: TABS - entlebucher

Re: Pies czy suczka?

Postprzez brams » 2010-03-19, 14:23

witajcie...
ja popatrzę na to z innej strony.
Suka jest z reguły łagodniejsza i spokojniejsza, bardziej trzyma się domu, a na spacerach nas. Duży problem jest podczas cieczki - dopilnowywanie jej.
pies - często są bardziej nastawione na obronę terytorium, bardziej niezależne, a okresie cieczki - jak wyczuje - też trzeba go "trzymać" krótko. A odnośnie moczu - to Wasi goście, którzy wjadą na posesję, prawdopodobnie będą mieli osikane 4 koła..
I ostatnia różnica - pytanie co planujemy - czy hodowlę i później zajmowanie się co rok tabunem małych, pociesznych szkrabów, czy "tylko" będziemy posiadać reproduktora, do którego zjeżdżać panny...
Są to porady dla "nowego", bo starzy właściciele i hodowcy uznają to za oczywiste ;-)
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Pies czy suczka?

Postprzez HaniaHa » 2010-03-19, 15:44

A czy można wydzielić mu jakiś teren na załatwianie się?
Tak sobie myślę że wszystko chyba i tak wyjdzie w praniu bo dużo zależeć będzie od jego charakterku co?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Apcik » 2010-03-19, 22:59

jezeli psine bedzie sie zaprowadzac od poczatku w to same miejsce to sie nauczy zalatwiac grubsze sprawy w jednym miejscu :-> tak samo z obsikiwaniem.. jak byl mlodszy to musialy byc obsikane wszystkie krzaczki w ogrodzie teraz sa to 3/4 miejsca :mrgreen: u mnie problem zaczyna sie w okresach cieczki kiedy wszedzie sa piekne zapachy ktore trzeba powachac :-/ moj w dodatku kochliwy wiec mamy zawyczaj miesieczna diete :-/ :-/
no i spacer to wieczne nuchanie i nos w trawie :-/ tak jest przynajmniej u mojego osobnieka :-?
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Guard » 2010-03-20, 01:46

Wydaje mi się, że przy podjęciu decyzji o płci pupila trzeba też mieć świadomość własnego charakteru.
Nie wszyscy powinni mieć psa, bo nie każdy sobie z psem poradzi.
Myślę, że mniej konsekwentni w postępowaniu właściciele powinni zdecydować się na suczkę.

Zawsze marzył mi się pies, są takie piękne, dostojne, ale wiem, że nie nadaję się na właściciela psa.
Może kiedyś......
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Madzia » 2010-03-20, 15:30

całkowicie popieram pana bramsa!

Suka- łagodniejsza, przywiązana ale co do cieczki... :mrgreen:
Pies- przypilnuje nas, wybiera jednego psana ale jak suka ma cieczkę... :mrgreen:
i jesczcze jedno.!
PIes będzie zawsze "śmierdział" swoim zapachem, a suka nie :)
I nie wiadomo czy każdy lubi by pies "mył się" przy gościach

ale przy tylu minusach przygarnełam PSA ale w ogóle tego nie żałuję :lol:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Pies czy suczka?

Postprzez PaniBisiowa » 2010-03-20, 16:05

Jak pies śmierdzi swoim zapachem?
Mój pachnie szamponem (pomimo kąpieli w kałużach), a w ogóle to on nie śmierdzi, nawet gdy już nie czuć świeżości szamponu.... Stopy mu nawet ładnie pachną...
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Boyowa » 2010-03-20, 16:22

My mamy Boya ;-) I fakt - trawa latem była wypalona ( a wtedy miał pare msc i jeszcze sikał jak suczka - tylko na trawe ;-) ) teraz ''troszke'' podrósł, zaczął podnosić noge i obsikiwać krzaczki :roll: i narazie są w dobrym stanie.
Z cieczkami naszczeście ( tfu,tfu) problemu nie ma. No i mam nadzieję, że nie będzie. :-)
U nas w domu ja jestem najmłodsza ( 15 lat..) ale słucha się tylko mnie. Poza mną siłe utrzymać go ( na spacerze np) ma tylko mój tata ;-) Nawet bracia nie dają rady, a o mamie której złamał ręke gdy pociągnął ją za kotem to już nawet nie wspominam..
Ale ogólnie rzecz biorąc jest koooochany :-) :-P Nie zamieniła bym go na suczke :roll:
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Wydra » 2010-03-20, 16:30

Można mieć i kwiaty i psa :mrgreen: Działkę podzieliliśmy na 3 części 1-sza to tereny zielone i kwiaty. 2-ga to część dla nas i naszych psów
3-cia część dla koni
i tak wszyscy są zadowoleni ;-) :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pies czy suczka?

Postprzez Madzia » 2010-03-20, 16:40

Rayla napisał(a):Jak pies śmierdzi swoim zapachem?
Mój pachnie szamponem (pomimo kąpieli w kałużach), a w ogóle to on nie śmierdzi, nawet gdy już nie czuć świeżości szamponu.... Stopy mu nawet ładnie pachną...


ma swój charakterystyczny zapach..
nie mówię śmierdzi. Też jest kompany w suchym szamponie ale za chwilkę nie czuć szamponu tylko psa :D
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości