"Niemożliwie burzliwa dyskusja" Długowłosy DSPP

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ola » 2009-02-18, 01:45

Andre obok swojego taty
Obrazek
Avatar użytkownika
Ola
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-19, 19:02
psy: Andre Niebieski

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ola » 2009-02-18, 01:48

nie posiadam lepszych zdjęć
Obrazek
Avatar użytkownika
Ola
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-19, 19:02
psy: Andre Niebieski

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ola » 2009-02-18, 01:52

zęby mam w porządku
Obrazek
Avatar użytkownika
Ola
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-19, 19:02
psy: Andre Niebieski

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ola » 2009-02-18, 02:34

Ja również zapraszam na walne zgromadzenie, będę zgłaszać swoje wnioski.
Zarząd Oddziału uprzejmie zawiadamia, że Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze członków Oddziału odbędzie się 28 lutego 2009 roku w sali Konferencyjnej Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie, przy ul. Miodowej 14 o godz. 11.00.
Prosimy o przybycie ze stosownym wyprzedzeniem, aby wstępne formalności nie opóźniły rozpoczęcia Zgromadzenia.
Należy zabrać ze sobą legitymację członkowską, która – wraz z opłaconą składka za 2009 rok – stanowi podstawę do wydania mandatu.
§ 14
1. Członek zwyczajny ma prawo:
1) uczestniczyć w walnych zgromadzeniach członków oddziału, do którego został przyjęty,
2) wybierać i być wybranym do wszystkich władz związku na zasadach określonych w § 9 pkt 3 statutu,
3) wysuwać postulaty i wnioski do właściwych władz Związku, poddawać krytyce ich działalność
oraz zwracać się do nich z pytaniami i skargami,
4) korzystać po wniesieniu obowiązujących opłat ze wszystkich urządzeń i świadczeń Związku oraz
uczestniczyć w imprezach Związku na zasadach określonych przez Zarząd Główny,
5) brać udział w posiedzeniu organów Związku, na którym są rozpatrywane sprawy dotyczące jego osoby,
6) nosić odznakę Związku.
2. Uprawnienia określone w pkt. 1, 2, 3, 4 ustęp 1 przysługują członkowi Związku po opłaceniu składki
członkowskiej za rok bieżący.
3. Wspierający członek Związku - osoba prawna działa w Związku przez swojego przedstawiciela.
Avatar użytkownika
Ola
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-19, 19:02
psy: Andre Niebieski

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez AT » 2009-02-18, 02:41

Ola napisał(a):a może jest jeszcze długowłosy DSPP? na jakimś psim forum przeczytałam kiedyś, że psy rasowe mogą by takie same, a wielorasowe są niepotarzalne. to jest pociecha, czy ANDRE jest jedyny w swoim rodzaju?

Olu jeśli we wzorcu jest napisane, że długa sierść jest wadą to pewnie dlatego, że takie psy się zdarzają tak samo jak na przykład niebieskookie berneńczyki. Co do pieniędzy to powiem, że być może mogłaś kupić tańszego psa z taka wadą ale widać nie w tej hodowli... może ten hodowca sprzedaje wszystkie szczeniaki w takiej samej cenie- jego prawo. jeśli gdy sprzedawał Ci psa wiedział o jego wadzie to nieładnie, że Cie o niej nie poinformował jednak gdy kupujemy psa nigdy nie wiemy na pewno czy wyrośnie ,,idealnie". pomyśl, do kogo miałabyś pretensje gdyby pies urósł na przykład 5 centymetrów mniej niż przewiduje to wzorzec - takich rzeczy się nigdy nie wie a w takim wypadku pies też nie nadawał by się do hodowli...
nie zrozum mnie źle, nie znam hodowcy od którego kupiłaś pieska i jego ,,interesy" mnie zupełnie nie obchodzą (jak i interesy wszystkich innych hodowców na świecie). tak od siebie Ci napiszę, że mi szkoda by było czasu, żeby tak długo drążyć temat czy mój pies jest ok pod takim czy innym względem czy nie i czy powinnam za niego zapłacić tyle czy tyle. Ciesz się życiem i miłością swojego psa bo nie wiesz ile czasu jest Wam dane do wspólnego przeżycia... Szkoda życia i energii na takie pierdoły moim skromnym zdaniem. Oczywiście możesz się ze mną nie zgodzić, możesz nawet jakąś sprawę wytoczyć hodowcy (sama nie wiem o co ale coś tam pewnie się zawsze znajdzie) tylko czy nie lepiej ten czas poświęcić swojemu pupilowi?
No i nie wiem jak Ty ale gdyby mi ktoś na przykład zaproponował, że w zamian za moją Mufkę da stuprocentowego wzorcowego championa to się tylko puknę w czoło bo gdzie tam wszystkim championom do mojej Mufki choć może idealna nie jest. Może mogłabyś kupić gdzieś takiego psiaka taniej...ale przecież to nie byłby twój kochany Andre - pies śliczny, mądry i wyjątkowy...
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Guard » 2009-02-18, 08:17

Ola napisał(a):Ale ja nie mówię o szczeniętach z rodowodem. To już przepadło. Mówię o kundelkach-mieszańcach.Znajoma mówiła mi, że to zależy od właściciela suczki. Że jak ktoś chce, aby Andre krył jego suczkę, Bo Andre się akurat bardzo temu komuś podoba, to przecież może. Tylko szczenięta będą kundelkami. A o świadomym kryciu mówiąc, miałam na myśli, że przyszłe szczenięta mają opiekunów, właścicieli. Nie będą kolejnymi psami na Paluchu. Chyba, że jest w Polsce przepis, że kryć mogą tylko reproduktory? Bo spotkałam się z opinią, że po Andre będą ładne pieski i ktoś już by takie chciał, oczywiście bez rodowodu-kundelki.


Czy w umowie hodowca nie umiścił zapisu, że Andre może mieć potomstwo tylko jako Reproduktor i kryć Suki hodowlane????
Proszę się dobrze zastanowić przed podjęciem takiej decyzji!!!
To właśnie Pani powinna być daleka od takich planów. Nie powinno się tak postępować. Kupno psa z rodowodem zobowiązuje!
Pani pies ma wadę. Nie powinien być reproduktorem, tak jak wiele innych psów z papierami. Trymowanie psa przed wystawą nie rozwiązuje problemu, geny pozostają. Tak jak moja śliczna jak "na oko" Rota nie powinna nigdy rodzić i nie będzie. Kupiłam szczeniaka z myślą o hodowli, ale stało się. Jest chora i nie będę jej mnożyć, nie będę popełniać takiego błedu, pomimo, że nie ma przepisu zabraniającego krycie. Jest zdrowy rozsądek i dobro przyszłych pokoleń szwajcarów.
Reproduktorem powinien być pies o idealnym zdrowiu, psychice i wyglądzie. Tak się nie stało. Pani psu zabrakło idealnego wyglądu, a mojej suce zdrowia. Życie.......
Obie mamy cudowne psy do kochania.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Hekate » 2009-02-18, 12:14

właśnie, widze że ciebie Olu bardzo ta sprawa nurtuje, ale czy warto, ostatnio w mojej ukochanej rasie BPS co chwile jakiś psiak choruje lub odchodzi, cieszmy się puki są z nami, może i ma dłuższą sierść, ale najważniejsze jest to że jest zdrowy :!:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Aga-2 » 2009-02-18, 14:14

A ja jednak uważam, że hodowca Andre postąpił bardzo nieładnie sprzedając psa niezgodnego z wzorcem (czyli niehodowlanego) za cenę psa rokującego nadzieje hodowlane. Jeśli nawet wady nie widać było na pierwszy rzut oka, to jednak sierść wyrosła długa i Andre nie wygląda bez odpowiednich zabiegów na DPS. To jest niekwestionowana wada i hodowca przecież nie jest w stanie temu zaprzeczyć. Dlatego powinien się z Olą rozliczyć w taki sposób, aby obie strony były zadowolone.
W sytuacji takiej jak jest obecnie, hodowca swoim postępowaniem rzuca cień na reputację wszystkich innych hodowli. Ola nie kupiła Andre na placu przed wystawą od pseudohodowcy, ale w efekcie różnica jest żadna. Przecież to zdarzenie przeczy całej akcji R=R. I niech nikt nie mówi, że Ola byłaby w takiej samej sytuacji, gdyby Andre miał szatę wzorcową, ale przykładowo nie dorósłby do wzorca. Na kwestię wzrostu składa się wiele czynników. Tutaj mamy do czynienia z ewidentną wadą genetyczną. To, że hodowca jej nie zauważył, kładę przez grzeczność na karb jego braku doświadczenia. Powinien jednak przyznać swój błąd i rozliczyć się z Olą. Takie jest moje zdanie. Szanujące się hodowle obniżają cenę szczeniąt, wobec których mają nawet cień podejrzeń, że odbiegną od doskonałości. Tak nakazuje uczciwość.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez marzena » 2009-02-18, 14:19

Aga-2, nic dodać, nic ująć. Całkowicie się z Tobą zgadzam.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez asia78 » 2009-02-18, 14:47

To już wszystko było roztrząsane.
Olu skontaktuj się z hodowczynią i dogadajcie się jakoś.
A jak nie, to są jeszcze sądy.
Nasze opinie nic już tu nie pomogą.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ola » 2009-02-18, 15:05

Regulamin forum szwajcarów

I. Zasady

1. Forum służy do wymiany poglądów, rozmów dyskusji na tematy związane z czterema rasami szwajcarskimi.
Avatar użytkownika
Ola
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-19, 19:02
psy: Andre Niebieski

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2009-02-18, 15:09

[quote="Aga-2"]A ja jednak uważam, że hodowca Andre postąpił bardzo nieładnie sprzedając psa niezgodnego z wzorcem (czyli niehodowlanego) za cenę psa rokującego nadzieje hodowlane. Jeśli nawet wady nie widać było na pierwszy rzut oka, to jednak sierść wyrosła długa i Andre nie wygląda bez odpowiednich zabiegów na DPS. /quote]

Wątek cztyam po raz pierwszy.
Nie rozumiem jednej rzeczy.
Czy jesteście w stanie przewidzieć, oglądając 8-tygodniowe szczenię, jaką teksturę i długość będzie miała sierśc dorosłego psa?
Kupujący szczona po rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi nabywa go za ustaloną kwotę i nikt mu pistoletu do głowy nie przystawia i nie zmusza do zakupu - po pierwsze.
Nabywca posiada pewne plany i czeka z utęsknieniem na ich realizajcę - to drugie.
Rzeczywistość - to trzecie.

Czasem punkt drugi rozmija się z punktem trzecim (oczekiwania nabywcyi jego plany z realiami życia).

Posiadam dwa psy. Jeden pochodzi z Holandii. Nie chcę się licytować z p. Olą, ale kosztował znacznie, znacznie więcej niż jej pociecha. Plus podróż - cirka ebaut 3000 km.
Jeśli ktoś kupuje psa i czuje się oszukany jeśli pies nie spełnia oczekiwań, to nie chciałabym być w skórze tego psa.

Nie ma przepisu, że każdy szczeniak rokujący wystawowo będzie championem. Chyba, że hodowca sprzedaje szczona ze 100% gwarancją na championa właśnie i jeśli champion (a co najmniej kandydat na reproduktora) ma za długą sierść, to huzia na hodowcę.

Hodowca i nabywca mogą się porozumieć w sprawie delikatnej (jeśli Wysokie Układające się Strony wyrażą taką wolę) ale chyba nie jest to bezwzględnie wymagane. Niedługo zaczną się ustawiać kolejki poszkodowanych a żądających rekompensaty za plamki na nosie, wysoko noszony ogon, czy nie daj boże skarpetkę, że o wzroście niewzorcowym nie wspomnę.

A trymowanie przed wystawami i pomysł rozmnażania pozostawiam bez komentarza.
Ostatnio edytowano 2009-02-18, 15:20 przez Ewa z Dżoszem, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ola » 2009-02-18, 15:18

W miocie, z którego wyszedł ANDRE ,były dwie wady, niebieskie oko i długa sierść. Hodowca wystawia ALPINĘ UNIQUE, przypuszczam, że dla uzyskania praw hodowlanych dla tej suczki. A co z genem berneńskim w tej rodzinie? AMARANDI DANTE też jest wystawiany, będzie może reproduktorem.
A rozumiem, nic o tym nie mówić, nie roztrząsać, to nie problem hodowców, tylko kupujących. Czy na tym forum jest drugi właściciel długowłosego DSPP? Jak często taka wada się pojawia? Oczywiście, osoby, których te sprawy nie interesują lub drażnią, odsyłam na strony galerii.
Avatar użytkownika
Ola
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-19, 19:02
psy: Andre Niebieski

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Guard » 2009-02-18, 15:25

Ten temat był już wałkowany we wcześniejszym okresie (chyba w zamkniętym wątku)były zdjęciach o ile dobrze pamiętam 5-cio tygodniowego malucha i było widac, że z włosem jest coś nie tak i że mocno różni sie od reszty rodzeństwa (taki genetyczny figiel). Myśle, że już wszystko zostało powiedziane. Odezwałam się w tej kwestii ponownie po przeczytaniu informacji umieszczonej przez właściciela, a dotyczącej ewentualnych potomków bez papierów.
Możemy edukować, tłumaczyć, a świata się nie naprawi. Mnie w takich sytuacjach ręce opadają.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-02-18, 15:30

Olu, widziałas, że Andre jest inny... Nie zastanowiło Ciebie to :?:
Ile razy można wałkować ten temat :?: Czego oczekujesz od nas jako forum :?:

To sprawa między Tobą a hodowcami. I myślę, że powinnaś to w końcu z nimi załatwić.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez asia78 » 2009-02-18, 15:35

Ola spokojnie. Spotkałam Andre na wystawie i generalnie jestem po twojej stronie.
Tylko pisanie o tej sprawie na forum w kółko to samo, nic raczej nie da. Może się mylę.
I nie chodzi mi o to, żeby wogóle nic nie pisać w tym temacie, tylko co mają przynieść kolejne opinie forumowiczów najeżdżające na hodowcę bądź na Ciebie?
Jeżeli moje wypowiedzi Cię drażnią to już znikam z tego wątku.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Cefreud » 2009-02-18, 15:35

nie dziwię się Oli,że czuje się oszukana.Ale my nie jesteśmy w stanie pomóc...Ani nie postawimy hodowcy przed sądem,ani nie zmusimy Oli do odpuszczenia swoich racji.
Olu, spotkaj się z hodowcą i porozmawiajcie!
Jesli to nie pomoże wystąp na drogę sądową.
Na pewno opisanie Twojej historii wzmoży czujność innych nabywców, ale nic więcej.
Jesli satysfakcjonuje Cię przyznanie Ci racji to parę osób Ci ją przyznało.Nic więcej Ci nie pomogą.
Ewa-przywiozłaś psa z Hollandi.Na podstawie Twojego postu wnioskuję,że nie spełnił Twoich oczekiwań.Jedno jest pewne-Twój pies wygląda jak BPP i nikt nie ma co do tego wątpliwości.Na podstawie zdjęć Andre można miec ich sporo.
Nikt tu nie pisał o oczekiwaniach,że jego pies będzie championem.Raczej wspominał tylko argument,który sami powtarzamy tłukąć o różnicy rodowód i jego brak.Pies z rodowodem powinien wyrosnąć na typowego przedstawiciela swojej rasy!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Guard » 2009-02-18, 15:39

Ola napisał(a):W miocie, z którego wyszedł ANDRE ,były dwie wady, niebieskie oko i długa sierść. Hodowca wystawia ALPINĘ UNIQUE, przypuszczam, że dla uzyskania praw hodowlanych dla tej suczki. A co z genem berneńskim w tej rodzinie? AMARANDI DANTE też jest wystawiany, będzie może reproduktorem.
A rozumiem, nic o tym nie mówić, nie roztrząsać, to nie problem hodowców, tylko kupujących. Czy na tym forum jest drugi właściciel długowłosego DSPP? Jak często taka wada się pojawia? Oczywiście, osoby, których te sprawy nie interesują lub drażnią, odsyłam na strony galerii.

Skoro tak było, to hodowczyni powinna sie zastanowić nad kolejnym kryciem suki z tym psem, lub innym. Twoje przypuszczenia co do sensu wystawiania ALPINY są tylko przypuszczeniami. Ty wystawiłaś psa po trymowaniu z myślą, że będzie prawowitym reproduktorem??? Chyba nie, bo do czasu wystawy wzorzec rasy był Ci znany. Ja wystawiam Rotę, bo w przeciwieństwie do naszej labuni ona uwielbia wystawy, lubi być w centrum uwagi, wsród głaskających dzieci. A ja wiem, że nigdy te medale czy puchary nie będą dumą dla jej potomstwa, bo takowego NIE BĘDZIE. Dla mnie wystawianie psa, to zabawa, spotkanie podobnie zakręconych i czasami z podobnymi poglądami.
Pisac o problemach trzeba, pytać trzeba, a co do ewentualnych planów pozostałych właścicieli rodzeństwa Andre to chyba najlepiej porozmawiać z właścicielami tych psów. Nie mam wiedzy genetycznej i nie wiem jak ta cecha jest przekazywana. Wiem na 100% gdyby ujawniła się u mojej suki w jakimkolwiek skojarzeniu, to bym już jej nie kryła, a szczeniaki bym sprzedała jako niewystawowe z odpowiednim wpisem do umowy.
Ciągle w wielu postach powtarzam, nie ma u nas odpowiedniej kontroli kynologicznej i sami musimy być etyczni i postępować dla dobra rasy.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2009-02-18, 15:49

Cefreud napisał(a):Ewa-przywiozłaś psa z Hollandi.Na podstawie Twojego postu wnioskuję,że nie spełnił Twoich oczekiwań.Jedno jest pewne-Twój pies wygląda jak BPP i nikt nie ma co do tego wątpliwości.Na podstawie zdjęć Andre można miec ich sporo.
Nikt tu nie pisał o oczekiwaniach,że jego pies będzie championem.Raczej wspominał tylko argument,który sami powtarzamy tłukąć o różnicy rodowód i jego brak.Pies z rodowodem powinien wyrosnąć na typowego przedstawiciela swojej rasy!


Trochę offowo - ale Karolina, nie nie w tej kategorii. Przywiozłam psa z Holandii i jest świetnym psem, dokładnie takim jakiego szukaliśmy do duetu z Dzoszem. Gdyby był inny też byśmy go bardzo kochali. Wystawiania - jednego i drugiego, sorry nie mamy juz w planach.
Skoro była tu mowa o rozmnażaniu Andre, rozumiem, że wada - ukryta lub widoczna w młodości a nierozpoznana przez niedoświadczonego nabywcę jest ciosem dla tego właśnie (parcie na wystawy i trymowanie). W tym kontekście pisałam swoją wypowiedź - bez osobistych wtrętów - poza faktem, ze napisałam w ogóle o posiadaniu dwóch BPP.

Może Andre i powinien wyrosnąć na wzorcowego DSPP jak twierdzisz - bo ma rodowód, ale we wzorcu są opisywane wady, czyli takie figle genetyki mogą się przytrafić.
Ostatnio edytowano 2009-02-18, 15:57 przez Ewa z Dżoszem, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Niemożliwie burzliwa dyskusja

Postprzez Ola » 2009-02-18, 15:51

Drodzy Państwo już znikam, tylko niech ktoś na koniec odpowie na wcześniej zadane pytanie-czy jest wśród WAS drugi właściciel długowłosego DSPP? Czy ta wada często się pojawia? Przepraszam , proszę nie poruszać już problemu moich odczuć, niech to pozostanie mój osobisty problem. Przepraszam wszystkich za takie osobiste wynużenia. Ale czyba z pytaniem o drugiego długowłosego DSPP, mogę na tym forum wystąpić? Czy też nie? Czy suczka lub piesek z miotu, gdzie były dwie wady, mogą ubiegać się o prawa hodowlane? Czy można takie pytania na tym forum zadawać ? Bo to może za bardzo ogólnikowe, właściwie dotyczy wszystkich ras, nie tylko szwajcarów.
Avatar użytkownika
Ola
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-19, 19:02
psy: Andre Niebieski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron