Pytania poczatkującego

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Pytania poczatkującego

Postprzez Sharkyy » 2017-03-27, 20:19

Witajcie!

Od wczoraj jesteśmy szczęśliwym właścicielami 10 tygodniowego DSPP. Chciałbym prosić Was o rady w kilku kwestiach. Drako jest z nami chwilowo w domu - tak żeby zdążył się do nas przyzwyczaić, jednak docelowo ma mieć swoje legowisko w budzie na dworze.
1. Przez ile dni powinien być z nami jeszcze w domu? Tak żeby zdążył nas zaakceptować, ale równocześnie żeby zbytnio nie przyzwyczaić go do pobytu w domu. Aktualnie ma swoje tymczasowe legowisko w przedpokoju ale w nocy i tak przychodzi do naszej sypialni i kładzie się przy łóżku. Popiskuje dopóki się go nie pogłaszcze - czasami uspokaja się dopiero po podstawieniu ręki pod główkę żeby mógł na niej zasnąć.
2. W ciągu dnia zostaje sam w domu mniej więcej od 8 do 16 - pozostałą część dnia i nocy spędza z nami, jednak chcemy oduczyć go pozostawania i wchodzenia do domu - nasza działka jest spora, dobrze ogrodzona, na uboczu, praktycznie brak sąsiadów.
3. Aktualnie karmimy go suchą karmą Josera Kids - jakie ilości w gramach powinien dziennie przyjmować? póki co podajemy mu ok 130g jednak mamy wrażenie że jest cały czasz głodny.
2. Czy zostawiać mu na noc zapalone światło?

Z góry dziękuję za pomoc.
Sharkyy
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-03-27, 11:59

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez Barbel » 2017-03-27, 20:38

!. to jest małe dzidzi - taki mniej wiecej 4-5 latek ludzki. Pies to zwierze stadne, wiec przy stadzie najlepiej wypoczywa - czuje sie bezpiecznie. Stado zawsze spi razem (moje - do tej pory - łącznie z kotem). Takie spanie w sypialni jest też dobre do nauki czystosci - jak sie psie dziecko budzi to budzicie sie i wy i nie ma szans na "katastrofe". Dziecko sie uczy, ze te sprawy to na dworze. Poza tym - jest jeszcze zimno. Nie zostawiała bym go samego na dworze w zadnym wypadku (tak samo jak 4-5 latka) - jeszcze go ukradna, albo wpadnie na jakis durny pomysł... On teraz buduje z Wami więź...
2. Strasznie długo jest sam.... No - wasz pies... ja szczenieta brałam do pracy albo załatwiałam "babcię" (znaczy sie moja mama była obdarzana na czas pracy szczeniakiem, albo przyjeżdzała do mnie). Myśle, ze z czasem i stosowna pogodą wiecej czasu bedziecie spedzac na dworze i pies sam wybierze, gdzie mu wygodnie. Moje - wola dom. Ja też sie czuje pewniej, gdy one tam są. Przez płot moze ktos im cos wrzucić, ktoś nie domknie furtki... A jak turbalny głos odezwie sie zza drzwi to raczej nkt nie bedzie się próbował dostać do srodka...
3. Dajcie wiecej. A na worze z karmą jakie jest dawkowanie???
4.Jak spi z wami w sypialni to po co???? Jemu jest potrzebne stado, a nie swiatło.... To małe dzidzi.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez mamagu » 2017-03-28, 07:26

Po co Wam pies, skoro ma mieszkać na dworze, nie wchodzić do domu.
To znaczy, że praktycznie nie będzie miał z Wami kontaktu. Dla mnie pies mieszkający w budzie na dworze, to jakieś pomyłka. Pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem, że stadem. Myślisz, że będzie szczęśliwy, bo będzie mógł biegać po dużej działce, ale nie będzie mógł wejść do domu?!?
Chyba nie do końca przemyślałeś temat.
Po prostu szkoda „Małego”.
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez 2kreski » 2017-03-28, 08:50

Mamagu, dokładnie to samo sobie pomyślałam :(
Zastanawiam się też co za hodowla sprzedała Szwajcara do budy i dlaczego to hodowca nie odpowiada na pytania początkującego?
Sharkyy, przemyśl jeszcze raz proszę sprawę. Ta rasa nie nadaje się do budy :(.

Ps. Z której hodowli jest szczeniak?
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez dariacw » 2017-03-28, 09:17

Jeśli planuje się psa do budy to trzeba wybrać odpowiednią rasę. Szwajcar do budy się nie nadaje. Te psy chcą być stale ze swoimi ludźmi. Niestety psa już kupiliście i sądzę, że w budzie i tak skończy. Szkoda.

Może byłby na dworze tylko wtedy kiedy jesteście w pracy? Resztę dnia i noc mógłby być w domu. A kiedy zostawić w ogrodzie? Zależy od psa. Swissy pozostawiona sama w ogródku skonczylaby z zatkanymi jelitami i na operacji. Stale by wszystko zjadała. Za dużo zagrożeń dla niej w ogrodzie. Póki mały zjada kamienie, korę z pod roślin itp to nie radzę go zostawiać. Oczywiście jeśli zjada.
Avatar użytkownika
dariacw
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-10, 14:18
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Swissy i labek Unga

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez Marvi » 2017-03-28, 15:33

Potwierdzam , Szwajcar nie nadaje się do samotnego życia. Moje rozwiązanie jest takie , że gdy idziemy do pracy jest na dworze z drugim psem (ale fakt - nic nie podjada) i jest pod okiem sąsiadów zza płotu. Wracamy , są tam gdzie my , włącznie z łazienką :) ale to już moje "widzi mi się " . Gdy nie było drugiego psa , nie chciał być zamykany w domu , na dworze czuł się chyba lepiej , bo ...ptak przeleciał , sąsiad się odezwie , luzie chodzą itd. ciekawiej . Pomyśl o tym. Poza tym twój jest mały i łatwo go po prostu ukraść.
Szwajcar nie do budy !
Avatar użytkownika
Marvi
 
Posty: 23
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-02-19, 21:02
psy: duży szwajcarski pies paterski

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez Rucia » 2017-03-28, 20:54

o boszeee....

hodowca? zapewne olx.pl

a Ty Panie wlascicielu naucz sie czytac etykiety chociaz na karmach i nie glodz psa...2 miesieczny powienien jesc 290 - 355 g ( czyli dawkowanie na 60 kg doroslego psa ) a co do reszty to brak mi slow....
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez 2kreski » 2017-03-28, 21:04

A no niestety, na olx można ostatnio przebierać w "szwajcarach".
Co do karmy, obawiam się , że może być podawana odpowiednio do wagi szczonka :(
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Pytania poczatkującego

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2017-04-19, 17:32

Pytania początkującego ,strasznie przypominają mi jeden z telefonów, który miałam przyjemność wysłuchać w ostatnim czasie,choć na tyle lat hodowli takich telefonów było dużo więcej,gdzie szwajcar miał być trzymany tylko na dworze,no cóż dobrze ,że mój szczeniak nie wylądował w takim domu.Każdy z dzwoniących, od razu prostował, że te psy są polecane przez innych hodowców,nawet w internecie jest napisane ,że to rasa przecież wybitnie tylko na dwór........ Powstaje mętlik, laik nie wie co ma robić i stąd niedomówienia-tzn,chcę w to wierzyć ,że tak jest-internet to nie do końca'' encyklopedia prawdy'' i osoba chcąca teraz ,czy za jakiś czas nabyć takiego malucha,powinien wiedzieć,że szwajcar nie nadaje się do budy, tylko na dwór i tym podobne-to pies pasterski i przede wszystkim rodzinny, choć są psy pasterskie innych ras,które świetnie czują się na dworze,ale nie szwajcar.Każdy porządny hodowca wytłumaczy na czym polega różnica-np.pomiędzy owczarkiem podhalańskim ,a szwajcarem.Wiem też, że ludzie nie przykładają znaczenia, gdzie szczeniaka kupią, bo liczy się tylko cena i dobra reklama,nie napiszę więcej,bo bym się za bardzo "zagalopowała"
Pewnie są ludzie, którym obojętne, czy to dom czy buda,ważne,aby się kręciło...............
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron