Szwajcar-dogoterapia??

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Szwajcar-dogoterapia??

Postprzez snowwhite » 2016-10-16, 22:40

Witam,
zalogowałam się na forum gdyż nurtuje mnie parę istotnych pytań co do rasy.
Może od początku jestem dość młodą osobą (21lat), moją przyszłość chciałabym połączyć z dogoterapią.
Wiele razy zastanawiałam się jaką rasę wybrać, która ma najlepsze predyspozycje (oczywiście zdaje sobie sprawe że szczeniak szczeniakowi nie równy). Bardzo poważnie zastanawiam się nad szwajcarem. Dlatego też wylądowałam na tym forum.
Moje pytania :

Czy ktoś z forumowiczów pracuje z szwajcarem jako dogo-terapeuta ??
Jeśli tak, jaką hodowle polecacie??
Czy ta rasa ma predyspozycje do tego zajęcia (niby pisze że tak , lecz chciałabym skorzystać z cennego doświadczenia innych osób)
snowwhite
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-10-16, 22:21

Re: Szwajcar-dogoterapia??

Postprzez Barbel » 2016-10-17, 01:12

Ma nadzieję, ze studiujesz kierunki psychologiczno-pedagogiczno-medyczne, jak rozumiem....
Z samej dogoterapi jeszcze nikt nie wyżył (a jak wyżył, to szkoda mi psów). To jest sposób wspomagania a nie metoda terapeutyczna. Wiele psów lubi ludzi, predyspozycje do różnych kontaktów z róznymi ludźmi i wiele ras. A czy dany szczeniak wyrośnie na takiego osobnika - to już inna para kaloszy..
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Szwajcar-dogoterapia??

Postprzez snowwhite » 2016-10-17, 11:05

Tak studiuje, fizjoterapie. Nie traktuje tego jako główną ścieżkę zawodową lecz raczej jako urozmaicenie.
To zrozumiałe że pies nie będzie traktowany jak maszyna do zarabiania. Nie w tym rzecz. Moje pytania są po to aby odpowiednio podejść do sprawy. Chce wybrać psa z dobrej hodowli ,po rodzicach z dobrym charakterem , zdrowego. Wiadomo że nikt nie zagwarantuje że szczeniak będzie taki, czy taki. Nigdy nie miałam tak dużej styczności ze szwajcarami tak że liczę na dobre rady co do hodowli właśnie , i jeśli ktoś miał styczność z szwajcarem- dogoterapeutą to jego opinie na ten temat.
snowwhite
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-10-16, 22:21

Re: Szwajcar-dogoterapia??

Postprzez Barbel » 2016-10-17, 20:06

Trafi ci pojeżdzić po wystawach, zapoznać sie osobiście z psami, wybrać na okoliczny spacerek w grupie itp...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Szwajcar-dogoterapia??

Postprzez annasm » 2016-10-17, 20:11

https://www.facebook.com/stowarzyszenie ... 3805536629
Polecam. Na kursie o wyborze psa i jego wychowaniu.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron