Poszukiwany DSPP :)

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Poszukiwany DSPP :)

Postprzez robertst » 2016-02-23, 15:55

Witam serdecznie:)
Poszukujemy DSPP chłopaka z dobrej rodziny:) jeżeli ktoś coś wie o aktualnych miotach to prosiłbym o info.
Pozdrawiam
Robert
Avatar użytkownika
robertst
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 12:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez Barbapapa » 2016-02-25, 20:40

Polecam z całego serca. Mało jest takich ludzi dbających o mioty. Dzieci wypieszczone, wykochane. Matka sucza rewelacyjna. Jest to 3 miot tej suki ( można pooglądać dzieci i ich rozwój z poprzednich miotów). Hodowczyni bardzo zaangażowana, bardzo dobry kontakt. Woli po słoweńsku, ale i po angielsku da radę się dogadać.
Co do psa ( ojca) i rodowodu dzieci to trzeba samemu sobie odpowiedzieć, czy odpowiada.

Viljemka Ladika
Prvi teden je zanami-vsak dan smo večji in močnejši.Mama Kinga lepo skrbi za nas
Pierwszy tydzień jest zanami-każdego dnia mamy większy i silniejszy. Mama Konga dla nas dobrą opiekę.
Tłumaczenie z języka: słoweński


https://www.facebook.com/viljemka.ladika?fref=ts
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez Asieńka » 2016-03-10, 11:53

Podpinam się pod wątek i teraz moje pytanie: na ile wcześniej trzeba się zapisać na szczeniaka DSPP?
Zdecydowaliśmy się kupić pieska (chłopaka) na wiosnę, a gdziekolwiek dzwonię to już wszystkie psiaki mają swój domek...
Może to dla Was głupie pytanie ale poprzedniego psiaka z hodowli kupowałam jeszcze z rodzicami trochę lat temu i odbywało się to jeszcze na zasadzie ogłoszenia w gazecie typu "szczeniaki rodowodowe sprzedam" ;-) jestem w pełni świadoma, że DSPP jest rasą bardziej kontrolowaną i przez to jest zdrowsza, to też był powód dlaczego zdecydowałam się na takiego psiaka. Ile czekaliście na swoje psie pociechy?
Asieńka
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-03-05, 19:51

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez Barbel » 2016-03-12, 11:08

Asieńka napisał(a): jestem w pełni świadoma, że DSPP jest rasą bardziej kontrolowaną i przez to jest zdrowsza,?

Kwestia szczęscia. Tak samo jak i inne. Po prostu mniejsza populacja. Ale się zwieksza, wiec tylko czekać.
Aktualnie problemem sztandarowym jest padaczka...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez 2kreski » 2016-03-12, 13:09

Asieńka , ja pierwszego Dspp kupiłam z marszu. Wiem , że to był podstawowy błąd. Drugiego szukam już od półtora roku. To wcale nie jest już taka zdrowa rasa jak się przyjęło mówić, a o dobrego szczeniaka naprawdę trudno.
Wiem, że w Czechach, w hodowli From Swiss Star będą niedługo 3 mioty.
Życzę powodzenia :)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez Asieńka » 2016-03-12, 19:55

Dziękuję za podpowiedzi :) zdaję sobie sprawę z tego, byłam przygotowana raczej na problemy z sercem, czy dysplazję, bo to duża rasa, o padaczce nie wiedziałam ale mimo wszystko staram się nie pisać czarnych scenariuszy. W wyborze hodowli poza sprawdzaniem warunków w jakich znajdują się psiaki, wyglądu rodziców, badaniem rodziców wystawowych, kieruję się też trochę przeczuciem (ehh ta kobieca intuicja) ;) Bardzo zależy mi na trafieniu na zdrowego psiaka, bo z poprzednim moim cane corso przeszłam ogromne męczarnie: wnętrak, 3 powieka, ciężka choroba wątroby, wada serca no i niestety mimo podszytego żołądka raz go zdążyliśmy odratować przed skrętem ale drugi raz już się niestety nie udało. Nie ma chyba jednak rasy, która zagwarantuje długowieczność bez chorób :(

2kreski : Ta hodowla w Czechach ma takie piękne psiaki, że mam ochotę ukraść wszystkie i zamieszkać z nimi w Bieszczadach :D cudowne :) pisałaś, że też szukasz szczeniaka, polecałabyś tą hodowlę?
Asieńka
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-03-05, 19:51

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez 2kreski » 2016-03-12, 21:33

Poleciłabym... chyba tak. Tzn sama sie zastanawiam nad psiakiem od nich ale polecic na 100% to pewnie bede mogla dopiero jak tam pojade po psa i zobaczę wszystko sama.

Co do chorob;
Szwajcary są tez podatne na skrety zoladka, niestety :(.
Dla przykladu rowniez, moja suczka, 23 miesiace miala juz; grudkowe zapalenie trzeciej powieki, zapalenia pecherza, krwiomacicze, kulawizne i nietrzymanie moczu. Wiem, ze jest wyjatkowa ;), niemniej trzeba sie liczyc, ze i taki egzemplarz moze sie trafic...
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez Asieńka » 2016-03-13, 12:21

Też tak się martwiłam tym wszystkim i jednak stwierdziłam, że trudno, jeśli będzie chory psiak to będziemy leczyć i trudno, z psem jak z dzieckiem trzeba wierzyć, że będzie wszystko ok ale też rozważnie podejmować decyzje. Nie myślałam w ogóle o Czechach chociaż dużo osób mi polecało jechać tam po psa, dziś do nich napiszę :) mieszkam w Małopolsce i mapa pokazuje mi taką samą prawie długość trasy do Czech jak do Warszawy więc nie jest tak źle :) a teraz głupie pytanie: lepiej do nich dzwonić czy pisać, bo nie bardzo wiem po jakiemu się dogadać niby język podobny...
A Twoja psinka już jest zdrowa? Widziałam jej galerie, cudny psiak :)
Asieńka
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-03-05, 19:51

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez 2kreski » 2016-03-13, 21:12

Asieńka - odpowiedziałam Ci mailem :)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez betti » 2016-04-13, 12:34

Witam,
zdecydowalismy się na zakup Dużego Szwajcarskiego Psa Pasterskiego w niedalekim czasie:) Jestesmy z woj zachodniopomorskiego, orientujecie gdzie najbliżej nas można znaleźć dobrą hodowle?
betti
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-04-13, 12:27

Re: Poszukiwany DSPP :)

Postprzez Barbapapa » 2016-04-17, 23:17

Co masz na myśli, pisząc "dobra hodowla" ?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron