Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Tesla » 2015-01-28, 15:58

Zdjęcie. Ha! Świetny żart. Tym lepszy, że się na niego nabrałem. Doskonałe! Zrobić Głupkowi zdjęcie zębów <hahaha> Ale podejmę kolejne próby.
Kwestia mleczaków Odpada. To nie mleczaki. Ale mówię o zębach zaraz za kłami u góry.
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Shogun&Kama » 2015-01-28, 19:19

To zapewne chodzi Ci o przedtrzonowca, dla ułatwienia zdjęcia moich:
Kama:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Shogun:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
(wiem, że Shogun ma spory osad...)

Chodzi Ci o tego małego ząbka za kłem?
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Tesla » 2015-01-28, 19:31

Otóż to!
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Shogun&Kama » 2015-01-28, 19:59

Czyli z zębami Tesli wszystko ok <tak>
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez mamagu » 2015-01-28, 21:32

Wow... Kamusia i Shogun prezentują są cudownie <pies> <buzki> <pies> <buzki>
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez aggie » 2015-01-28, 22:56

Tesla napisał(a):Rzeczywiście Tesla miał w 4 - 5 miesiącu życia taki epizod że się lenił.i zastanawialiśmy się czy to wymiana sierści z powodu lata czy na młodzieńczą czy jak? Na pewno od tego czasu zmieniła mu się sierść na brzuchu (zwłaszcza w dolnej części) stała się dłuższa i dużo twardsza.


U nas w tej chwili najbardziej leci "biała" sierść, choć może tą najbardziej dostrzegamy. Ta sypie się trochę jak choinka po świętach (Maniek wstrzelił się w sezon...). Choć myślę, że może to być spowodowane wymianą sierści na doroślejszą, bo wczoraj zauważyłam, jak jego dotychczas nieopierzone i różowiótkie uda (strona wew.) nagle zarosła szczecinka... <skromny>

Tesla napisał(a):Teoretycznie stają się dojrzałe w wieku 2 lat, ale to tylko teoretycznie. Podobno jeszcze długo potem lubią mieć głupkowate, szczeniackie odpały.


Ella napisał(a):Oj,szwajcary chyba nigdy nie poważnieją :-D


No to troszkę rozjaśniliście mi obraz sytuacji, teraz już wiem czego (a w zasadzie czego nie...) spodziewać się po Mańku w najbliższym czasie 8-)

Mnie w dorastaniu naszego Szwajcara najbardziej fascynuje to, że chociaż z tygodnia na tydzień jest coraz większy/cięższy (nie jest już małą kluseczką....) i wyglądem coraz mniej przypomina szczeniaczka, to mentalnie jest jeszcze na etapie przedszkola... Taka sprzeczność matki natury :P

PS. Ile ja bym dała, żeby Maniek miał już wszystkie zęby stałe... ;)
aggie
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-07, 22:19
Lokalizacja: Chorzów
psy: Norman Żorska Prima FCI

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez aggie » 2015-02-09, 17:03

Odświeżam temat... Mankowi dalej leci sierść, choć chyba jest jej minimalnie mniej. zastanawiam się tylko czy przy takiej wymianie sierści może pojawic się łupież?
aggie
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-07, 22:19
Lokalizacja: Chorzów
psy: Norman Żorska Prima FCI

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Tesla » 2015-02-09, 18:43

Ekspertem nie jestem, ale nie wydaje mi się. Przynajmniej my nie zauważyliśmy nic takiego. Prędzej karmę bym o to podejrzewał. Bo przypuszczam, że nie kąpiecie go na razie. Ale może ktoś zaobserwował takie zjawisko?
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Shogun&Kama » 2015-02-09, 19:17

My z tym walczymy, mniej więcej diagnoza brzmi tak: "bakteryjna infekcja skóry na tle alergicznym = żarcie", ale u nas jest prawdziwy "łupież" i ostatnio masowe gubienie sierści która szczególnie u Kamy zrobiła się nieprzyjemna w dotyku, twarda, na skórze robią się hmm takie białe strupki które po rozdrapaniu rozsypują się na biały "piach-łupież". U was niekoniecznie też tak musi być, ale jeśli pies gubi dużo sierści i pojawia się coraz więcej łupieżu zaczęłabym powoli analizować żarcie.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez aggie » 2015-02-09, 22:22

Tesla napisał(a):Prędzej karmę bym o to podejrzewał.


Shogun&Kama napisał(a):U was niekoniecznie też tak musi być, ale jeśli pies gubi dużo sierści i pojawia się coraz więcej łupieżu zaczęłabym powoli analizować żarcie.


Kurczę, a już myślałam że znalazłam karmę "idealną"... :|

Shogun&Kama napisał(a):My z tym walczymy, mniej więcej diagnoza brzmi tak: "bakteryjna infekcja skóry na tle alergicznym = żarcie"


Że tak spytam... diagnozę postawiłaś sama czy to Wasz wet? Może jakieś badania które i my moglibyśmy wykonać u siebie...<bezrady2> ?


A propos naszego łupieżu- próbowałam oglądać jego skórę czy są tam jakieś strupki/odpadające płatki skóry, ale w tym miejscu gdzie łupież mu się pojawił (dolna strona grzbietu) pojawiło się też bardzo dużo podszerstka i jest on baardzo gęsty (wcześniej był dużo bardziej lichy), dlatego ciężko jest mi to sprawdzić "organoleptycznie".

Przyznam szczerze, że gdzieś znalazłam informację o tym, że w trakcie wymiany sierści może pojawiać się łupież, bo to dla psów (zwłaszcza młodych) bardzo duże obciążenie organizmu. Zwłaszcza, że Maniek jeszcze wymienia zęby. Powiązałam sobie to wszystko i doszłam do wniosku, że to "na pewno" normalne.
Ale jak dwie osoby wskazują na karmę... :(
aggie
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-07, 22:19
Lokalizacja: Chorzów
psy: Norman Żorska Prima FCI

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Shogun&Kama » 2015-02-09, 22:31

aggie napisał(a):Że tak spytam... diagnozę postawiłaś sama czy to Wasz wet? Może jakieś badania które i my moglibyśmy wykonać u siebie...<bezrady2> ?

Sama = Wasz wet ;)

Na początek o ile psiak się nie drapie może zainwestujcie w jakiś preparat poprawiający jakość sierści i skóry typu efa olie i zobaczycie jak łupieżowy problem się rozwinie?
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez aggie » 2015-02-09, 22:42

Shogun&Kama napisał(a):
aggie napisał(a):Że tak spytam... diagnozę postawiłaś sama czy to Wasz wet? Może jakieś badania które i my moglibyśmy wykonać u siebie...<bezrady2> ?

Sama = Wasz wet ;)


Zazdroszczę wprawy... ;)

Z tym drapaniem to hmm.... trudna sprawa- czasami się drapie, ale nie non-stop znowu. Umiarkowanie. Nie potrafię ocenić, czy to alergiczne czy nie... :oops:

Co do preparatów- stosujemy od jakiegoś czasu (jeszcze na długo zanim problem łupieżu powstał i się rozwinął) olej z łososia.
Czy zaproponowany Efa Olie będzie miał lepsze działanie?
aggie
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-07, 22:19
Lokalizacja: Chorzów
psy: Norman Żorska Prima FCI

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Shogun&Kama » 2015-02-09, 22:59

Efa olie ma trochę bogatszy skład, skoro jesteście na britowskim oleju (?) i jakiś tam problem jest to może warto zmienić preparat na ciut lepszy, choć może być tak, że poprawy żadnej nie będzie <bezrady2> a może być i tak, że efekt będzie ]:-> ;)
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Cefreud » 2015-02-13, 18:48

u nas po wielu mc sporadycznego drapania, pojawiającego się i znikającego łupieżu itp okazało się, ze pies ma zapalenie gruczołów łojowych. Walczymy kąpielami co drugi dzień w hexodermie, sebowecie i czymś czego nazwa od cynku się wywodzi zinocoś tam
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez 2kreski » 2015-02-13, 21:00

My ze wzgledu na sierc i kupy zmienilismy karme na Kobersa... teraz siedze i czekam na oszalamiajace efekty :mrgreen:
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez ali209 » 2015-02-15, 17:08

My już jesteśmy na Koebersie od prawie 5 m-cy i jest :radocha2:

Kupy ładne - i bez problemów z brzuszkiem - sierść ładna , lśniąca , a przede wszystkim mój kochany niejadek wreszcie zjada całą porcję !!! <rotfl>

daj znać po jakimś czasie , czy coś ta karma zmieniła - bo jestem ciekawa :-)
Avatar użytkownika
ali209
 
Posty: 56
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-06, 12:53
psy: Bruno
Hodowla: Czandoria

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez 2kreski » 2015-02-15, 21:06

Na razie zaczyna sie drapac :sciana:
Bede obserwowac jeszcze, bo na nowej karmie jest dopiero od 5 dni, ale po RC tez sie drapala. Obawiam sie, ze moze tolerowac tylko karmy bezzbozowe <szok>
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez anulka776 » 2015-02-15, 21:57

Bardzo interesujący wątek, mój 3,5 miesięczny Szwajcar ma lekki łupież i czasami się drapnie główne po udach, zamówiłam już nową karmę bez zbóż i zobaczymy czy będzie jakaś zmiana. Co prawda będzie teraz zmieniał sierść więc zobaczymy :)
Avatar użytkownika
anulka776
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-07, 22:46
psy: Brabus
Hodowla: Caveat Actor

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez aggie » 2015-02-16, 22:18

2kreski napisał(a):Na razie zaczyna sie drapac :sciana:
Bede obserwowac jeszcze, bo na nowej karmie jest dopiero od 5 dni, ale po RC tez sie drapala. Obawiam sie, ze moze tolerowac tylko karmy bezzbozowe <szok>


2kreski, Maniek na RC też drapał się za bardzo jak na 2 miesięcznego szczeniaka, więc zmieniliśmy karmę na Brita.
I choć u nas nie spisał się zupełnie, to maluch praktycznie od razu przestał się drapać. Może to nie kwestia zbóż, ale rodzaju mięsa, na którym karma bazuje (czyli w przypadku RC- kurczak)? Ja miałam/mam właśnie takie podejrzenia...
aggie
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-07, 22:19
Lokalizacja: Chorzów
psy: Norman Żorska Prima FCI

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez 2kreski » 2015-02-17, 11:11

aggie napisał(a):[ale rodzaju mięsa, na którym karma bazuje (czyli w przypadku RC- kurczak)? Ja miałam/mam właśnie takie podejrzenia...



No tez bym miała, z tym ze Kobers ktorego mamy jest na wołowinie...
I fakt, że wołowina jestbardzo uczulajaca, wiec wykluczyc nie moge, ze uczula rowniez mieso, ale czesci wspolne w RC i Kobersie, to jednak zborza.
No nic, jeszcze poobserwuje.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości