Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez Shogun&Kama » 2015-11-06, 15:58

Wydaje mi się, że na dobry początek zacznij uczyć Romę niezabierania jedzenia z podłogi, przed pozwoleniem jej jeść niech usiądzie na tyłku i poczeka aż jej pozwolisz, a skoro odgania drugiego psiaka kiedy się witacie przestań ją witać, ignoruj, żeby się wyciszyła i wtedy dopiero spokojnie się przywitajcie. Jeśli mimo jej zachowania się z nią witasz, nagradzasz takie postępowanie. W kwestii kontaktów z dziećmi, wydaje mi się, że za dużo od niej wymagasz - ona też jest jeszcze dzieckiem, więc spokój i opanowanie raczej nie będą jej na razie cechować, w kwestii delikatności - moje psy stanowczo nie są delikatne, ale z dziećmi nie mamy problemów - przyjezdnymi, Shogun ich unika jak może, a Kama ma sporadyczne zrywy zainteresowania, co innego jeśli dzieci uzbroją się w jedzenie, wtedy skupiają 100% uwagi moich psów <bezrady2> , ale ani Kama ani Shogun sami się nie poczęstują.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Dorastanie w wykonaniu małego Dużego Szwajcara

Postprzez ivonona » 2015-11-06, 16:34

Dziękuję za pomocną odpowiedź.Dziś zaczynamy ćwiczenia "niepodejmowania jedzenia z podłogi" - o to jeszcze dopytam na sobotnim szkoleniu.
A co do witania to Roma nie wita się ze mną bo jest skupiona na przeganianiu Majki,która podskakuje do mnie.Z Romą wogule się nie witamy bo zbytnio się ekscytuje,no i pracujemy nad powitaniem gości.
Mam nadzieję,że w miarę dorastania sunia się opanuje .Czytam to forum i wszyscy piszą jak to ich psy są tak opanowane w stosunku do dzieci,nie sprawiają problemów wychowawczych, to się zastanawiam czy ja aby na pewno mam szwajcara...
ivonona
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-18, 15:23

Poprzednia strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości