Mój pies się ciągle przewraca:(

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-09-28, 19:56

Witam wszystkich,
Jestem tu nowy i mam taką nadzieję,że może ktoś z Was mi pomorze.
Mianowicie mam 9 miesięczną suczkę rasy DSPP. W 6 miesiącu została wysterylizowana, do siódmego miesiąca - bardzo żywa, nie wykazywała żadnych objawów choroby. W ósmym zaczęły się problemy ze wstawaniem , zaczęła dziwnie chodzić , plątały się jej nogi (szczególnie tylnie), zarzucała tak śmiesznie tyłkiem. W sumie pierwsze co mi przyszło do głowy to, że ma dysplazje :-?
Weterynarz jak ujrzał moją suczkę od razu kazał robić RTG. Okazało się że stawy są ok, badanie krwi też nie wykazało nic złego. Diagnoza : MŁODZIEŃCZE ZAPALENIE STAWÓW. Przyznam się,że ucieszyłem się, że to nic groźnego. Weterynarz zalecił w pierwszym tygodniu tabletki - nie pomogły, w drugim tygodniu zastrzyki - minimalna poprawa.W zeszłym tygodniu zdecydowałem że nie ma sensu te leczenie,bo nic nie pomaga.
No i klaps dziś zauważyłem, że przednie nogi też jej siadają - boje się, że mój pies się położy i już nie wstanie :-( Cały czas chodzi jak pokraka, przewraca się, ma problemy z wypróżnianiem, bo nie może ustać na nogach :(
Jedno co mnie cieszy i daje poczucie jakiegoś spokoju to fakt, że moja suczka ma apetyt i to dość duży i mogłaby jeść od rana do wieczora:)

Może ktoś z Was miał podobny problem? jeśli jest to młodzieńcze zapalenie stawów to jak długo może ono jeszcze trwać i przede wszystkim jak jej pomóc? :|
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez marieanne » 2014-09-28, 20:28

Ja bym poszukała neurologa i pod tym kątem sprawę rozpatrywała.

Trzymamy kciuki za sunię!
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-09-28, 21:17

Dziękuje:)
Szkoda,że mój weterynarz nie wpadł na to,może to ze względu na wiek psa.
Czy pies z rodowodem nie powinien mieć takich problemów?
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez Milla » 2014-09-28, 21:47

Skąd jesteś? Może forumowicze z Twoich okolic mogliby podpowiedzieć jakiegoś dobrego weta, czy klinikę gdzie psa można by zbadać od A do Z.
Spoiler:
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez marieanne » 2014-09-28, 21:50

Gdyby rodowód był gwarancją perfekcyjnego zdrowia, to byłoby naprawdę wspaniale, tęcza, jednorożce i te sprawy... <buja_w_oblokach> Niestety - żaden, nawet najlepszy hodowca, nie zagwarantuje Ci, że szczeniak (czy później dorosły pies) na nic nie zachoruje.. a jeśli będzie próbował - to po prostu kłamie.
Rodowód jest bardzo ważny, ale nie wyklucza kompletnie ryzyka zachorowania - minimalizuje (na pewne choroby), ale nie wyklucza.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-09-28, 22:26

Jestem z okolic Śląska, a dokładnie z miejscowości Czechowice-Dziedzice.
marieanne napisał(a):Gdyby rodowód był gwarancją perfekcyjnego zdrowia, to byłoby naprawdę wspaniale, tęcza, jednorożce i te sprawy... <buja_w_oblokach> Niestety - żaden, nawet najlepszy hodowca, nie zagwarantuje Ci, że szczeniak (czy później dorosły pies) na nic nie zachoruje.. a jeśli będzie próbował - to po prostu kłamie.
Rodowód jest bardzo ważny, ale nie wyklucza kompletnie ryzyka zachorowania - minimalizuje (na pewne choroby), ale nie wyklucza.


Masz rację, szkoda tylko mi psa...bezradność jest najgorsza. Szczerze pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem jaki ma moja suczka, nigdy wcześniej nie widziałem u psa takich objawów choroby.
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez Szam » 2014-09-29, 06:33

Sprawdz chorobe wobblera
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez mamagu » 2014-09-29, 07:12

Znam przypadek psa, który z dnia na dzień zaczął się przewracać.
Zdiagnozowano u niego ZAPALENIE MÓŻDŻKU!
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez Barbel » 2014-09-29, 08:29

Jak Czechowice-Dziedzice- to Abvet i Novak bedą najlepszym adresem....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez jz » 2014-09-29, 12:35

Badanie neurologiczne najbardziej wskazane, w kwestiach neurologicznych ja bym polecał doktora n. wet. Marcin Wrzosek we Wrocławiu
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-09-29, 15:52

Byłem dziś u innego weterynarza dr.Ziemowita w Bielsku-Białej i niestety postawił diagnoze: '' wasz pies jest zupełnie rozjechany neurologicznie i wszystko wskazuje na WOPPLERA'' :( :(
Dał namiar do dr.Wrzoska we Wrocławiu, mamy jechać na rezonans. Jest jakaś minimalna nadzieja, że może to coś innego.
Jestem załamany, tak bardzo mi szkoda naszej suczki, przecież ma dopiero 9 miesięcy i już musi tyle cierpieć :|
Oczywiście jeszcze dziś napisze do dr.Wrzoska i umówie się na wizytę.
Dziękuję za waszą pomoc i wszystkie uwagi.Trzymajcie za nas kciuki żeby nasz pies dał rade z tego wyjść.
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-09-29, 15:55

gwiazdka napisał(a):Byłem dziś u innego weterynarza dr.Ziemowita w Bielsku-Białej i niestety postawił diagnoze: '' wasz pies jest zupełnie rozjechany neurologicznie i wszystko wskazuje na WOPPLERA'' :( :(
Dał namiar do dr.Wrzoska we Wrocławiu, mamy jechać na rezonans. Jest jakaś minimalna nadzieja, że może to coś innego.
Jestem załamany, tak bardzo mi szkoda naszej suczki, przecież ma dopiero 9 miesięcy i już musi tyle cierpieć :|
Oczywiście jeszcze dziś napisze do dr.Wrzoska i umówie się na wizytę.
Dziękuję za waszą pomoc i wszystkie uwagi.Trzymajcie za nas kciuki żeby nasz pies dał rade z tego wyjść.



źle wpisałem chodzi o chorobę WOBBLERA
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez jz » 2014-09-29, 16:00

Pod względem neurologii Wrzosek jest naprawdę super. Trzymam kciuki za małą.
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez Milla » 2014-09-29, 16:06

Kciuki trzymam mocno <okok>
A tuaj do poczytania, jak psiaki (i ich właściciele) z zespołem Wobblera dają sobie radę w codziennym życium, oraz co stosują, oczywiście pomijając wycieczki personalne...
http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=14994
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-10-09, 11:16

Witam wszystkich:)
Moja suczka ma się juz dobrze. Okazało się ,że nie jest to WOBBLER, ale zapalenie korzonków nerwowych.
Sunia biega i coraz lepiej koordynuje swoje ciało. Oczywiście bez odpowiedniego leczenia poprawy by nie było.
Przy okazji dowiedziełem się,że popełniłem wiele błędów, włącznie ze sterylizacją. Niestety naiwność człowieka jest wielka, szczególnie jak bardzo chce sie wierzyć weterynarzom.
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez Ziolo11 » 2014-10-09, 18:16

Super, że suni już lepiej. Napisz coś więcej o tych błędach, to może inni ich nie popelnią. Pozdrawiamy serdecznie
Avatar użytkownika
Ziolo11
 
Posty: 413
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 18:00
Lokalizacja: Lubin - Dolny Śląsk
psy: Neska + Dolly
Hodowla: Ziołowy Zakątek

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez monia85 » 2014-10-10, 01:06

Witam ja miałam całkiem podobny problem, zapalenie stawów bardzo często spowodowane jest zbyt szybkim wzrostem. Piesek staje się wysoki ciężki ale jego mięśnie są jeszcze zbyt słabe by udźwignąć masę ciała i dochodzi do zapalenia stawów. Jest to przypadłość dość bolesna ale z biegiem czasu minie. Weterynarz zaleci pewnie jakieś środki przeciwbólowe. Moja sunia praktycznie nie mogła chodzić ciągle się przewracała i nie była w stanie przejść 10 metrów. Kręgosłup także miała cały wygięty. Cała sytuacja trwała dość długo bo około 2 miesięcy. Z biegiem czasu stała się silniejsza, teraz kiedy ma 8 miesięcy jest już mocną bernenką i biega, skacze cały czas radosna i wesoła. :]
Avatar użytkownika
monia85
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-09, 23:17
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-10-10, 12:22

Ziolo11 napisał(a):Super, że suni już lepiej. Napisz coś więcej o tych błędach, to może inni ich nie popelnią. Pozdrawiamy serdecznie


No cóż obecnie jesteśmy na diecie :-) jesteśmy za grubi co obciąża dodatkowo stawy. Nasza sunia wchodziła do wody, musiała w którymś momencie przemarznąć, albo ją przewiało.
Dodatkowo żeby było mało sterylizacja, którą nam tak doradzali weterynarze z Bielska tylko ją osłabiła.

Reasumując:
- za dużo jedzenia, szczeniak powinien być szczupły i tego trzeba pilnować (nasza mogłaby jeść od rana do wieczora),
- nie sterylizować szczeniaka ( i tu żałujemy, że nie posłuchaliśmy hodowcy)
- nie wierzyć we wszystko co mówi weterynarz. Trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić na weterynarza, który nie patrzy się na naszego psa jak na skarbonkę.

Jak chodzi o pływanie w wodzie to myślimy, że to był taki ''gwóźdź do trumny''.
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez gwiazdka » 2014-10-10, 13:37

monia85 napisał(a):Witam ja miałam całkiem podobny problem, zapalenie stawów bardzo często spowodowane jest zbyt szybkim wzrostem. Piesek staje się wysoki ciężki ale jego mięśnie są jeszcze zbyt słabe by udźwignąć masę ciała i dochodzi do zapalenia stawów. Jest to przypadłość dość bolesna ale z biegiem czasu minie. Weterynarz zaleci pewnie jakieś środki przeciwbólowe. Moja sunia praktycznie nie mogła chodzić ciągle się przewracała i nie była w stanie przejść 10 metrów. Kręgosłup także miała cały wygięty. Cała sytuacja trwała dość długo bo około 2 miesięcy. Z biegiem czasu stała się silniejsza, teraz kiedy ma 8 miesięcy jest już mocną bernenką i biega, skacze cały czas radosna i wesoła. :]


Może to głupio zabrzmi,ale cieszę się, że nasz pies to nie jedyny taki wyjątek:) U nas sunia też za szybko urosła i właśnie w tym momencie tak jakby u niej wszystko siadło. Z tym,że tak jak pisałem powyżej, popełniliśmy błędy i odbiło się to dodatkowo na jej zdrowiu. Cieszę się że zarówno Twój pies jak i nasz wyszły z tego :-D . Nasza tak szaleje, jakby chciała odrobić ten czas w którym nie mogła się zbytnio poruszać:)
gwiazdka
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-28, 18:58
psy: dspp

Re: Mój pies się ciągle przewraca:(

Postprzez Agama » 2014-10-10, 14:06

Zdróweczka dla dziewczynek dobrze że to nic poważniejszego. Niestety teraz trzeba znać się na wszystkim i mieć dużą dozę nieufności nawet wobec weta który do tej pory zawsze się sprawdzał .Boleśnie się o tym przekonaliśmy
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Następna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości