Ferie zimowe z psem

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Ferie zimowe z psem

Postprzez McSayan » 2014-02-02, 11:03

Witam wszystkich! Poszukuję fajnej bazy w górach na wypad zimowy z rodziną i dużym szwajcarem.
Takiej, żeby można było z rodziną pojeździć na nartach, poszaleć na śniegu i jednocześnie żeby pies miał fajne warunki, swobodę i nie był traktowany przez gospodarzy jako zło konieczne... Jakiś domek lub coś w tym rodzaju...
Macie jakieś sprawdzone namiary????
McSayan
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-04, 22:39
psy: DSPP Carmen Golden Bohemica

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez marieanne » 2014-02-02, 11:56

W polsce czy może być za granicą?
My kilka razy bylismy w Małej Fatrze na Słowacji - Stefanova, Terchova - te rejony. Wszędzie pies mile widziany, stoków też kilka jest. <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez McSayan » 2014-02-02, 15:04

Jasne, że może być Słowacja:-)
Jakis link?
McSayan
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-04, 22:39
psy: DSPP Carmen Golden Bohemica

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez marieanne » 2014-02-02, 16:39

Powiem tak :mrgreen: My to jestesmy tacy trochę inni, bo jeździmy zawsze na spontana - nigdy nic nie rezerwujemy naprzód i nigdy się na tym nie zawiedliśmy (tzn zawsze udawało się coś znaleźć i za dobrą cenę ;-) ). Myślę, że jeśli nie chcecie tak jechać, to dobrą opcją będzie zarezerwowanie sobie tam czegoś np. w Muraniu (http://www.penzionmuran.sk/) ale po przyjeździe przejście się po kwaterach (tam, w Stefanovej, wszystko jest totalnie w jednym miejscu, wiec się nie nachodzicie) i poszukać alternatywy - jeśli Wam na cenie zależy ;)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez Ella » 2014-02-02, 16:57

A my polecamy Austrię-miejscowość Nidernsill(konkretnie Green Home Appartament)-można zarezerwować przez booking.com.Super lokalizacja-blisko tereny narciarskie(Kaprum-Zell am See)i sporo zimowych tras spacerowych.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez aurorabea » 2014-02-03, 15:04

Ja bym się podłączyła może do pytania. Zastanawiałam się ostatnio, czy jest możliwe znalezienie w Polsce takiego miejsca, gdzie podczas wycieczki na stok można zostawić psa na podwórku, a nie w pokoju. Jak dzwoniłam w parę miejsc, to na moją propozycję zazwyczaj reagowano wielkim zdziwieniem i zmieszaniem. Podejrzewam, że nie ma u nas stoków, na które można się udać z psem... chyba, ze się mylę :)
Avatar użytkownika
aurorabea
 
Posty: 107
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-05, 14:20
Lokalizacja: Bolechowice k. Krakowa
psy: berneński pies pasterski

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez Asia Morrisowa » 2014-02-03, 15:40

Ella napisał(a):A my polecamy Austrię-miejscowość Nidernsill(konkretnie Green Home Appartament)-można zarezerwować przez booking.com.Super lokalizacja-blisko tereny narciarskie(Kaprum-Zell am See)i sporo zimowych tras spacerowych.

Właśnie czegoś takiego szukam, super mieszkanie, różnorodna okolica, idealnie. Chcielibyśmy tylko nieco bliżej. To nasza pierwsza dłuższa wyprawa z Morrisem i nie chciałabym, żeby podróż trwała więcej niż osiem godzin.
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez Asia Morrisowa » 2014-02-03, 16:27

aurorabea napisał(a):Ja bym się podłączyła może do pytania. Zastanawiałam się ostatnio, czy jest możliwe znalezienie w Polsce takiego miejsca, gdzie podczas wycieczki na stok można zostawić psa na podwórku, a nie w pokoju. Jak dzwoniłam w parę miejsc, to na moją propozycję zazwyczaj reagowano wielkim zdziwieniem i zmieszaniem. Podejrzewam, że nie ma u nas stoków, na które można się udać z psem... chyba, ze się mylę :)

W Bieszczadach można z psem ale chętniej przyjmują w hotelach, pensjonatach. Jesienią szukaliśmy domku i na psa nikt się nie chciał zgodzić. Zamieszkaliśmy w końcu w Oberży Pod Kudłatym Aniołem i nawet posiłki jedliśmy z Morrim w części restauracyjnej. Właściciele mają bernenkę, więc żadnych problemów nie mieliśmy. Byliśmy też w Ustroniu w hotelu i też bezproblemowo jeśli chodzi o futerkowca, natomiast do restauracji zakaz wstępu z psem. W sumie to bym się bała na obcym terenie zostawić psa na podwórku.
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez Gosiek » 2014-02-04, 12:48

Witam, mogę polecić bardzo fajne miejsce w Bieszczadach. Do 2 stoków narciarskich jest 15 km. Nie mają co prawda ogrodzonego terenu ale kiedy właściciele psiaka chcą iść w góry czy pojeździć na nartach pies zostaje pod opieką gospodarzy (jest nakarmiony, wyprowadzony na spacer). Powiedzą gdzie można wyruszyć z psem góry, co warto zwiedzić. Jedyna prośba ze strony gospodarzy to żeby pies nie przebywał w kuchni:
http://www.niedzwiedziagorka.bieszczady24.pl/
Gosiek
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez aurorabea » 2014-02-04, 14:02

Asia, Gosiek - dziękuję pięknie za odpowiedzi :) pewnie skorzystamy z jednej z wymienionych przez Was opcji :D
Avatar użytkownika
aurorabea
 
Posty: 107
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-05, 14:20
Lokalizacja: Bolechowice k. Krakowa
psy: berneński pies pasterski

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez aurorabea » 2014-02-04, 14:23

Gosiek, zadzwoniłam do Niedźwiedziej Górki i jestem zachwycona! Wielkie dzięki CI :) Godrey nie będzie samotny bo córka właścicieli ma 2 bernole :D lada moment zrobię rezerwację :D po stokroć dziękuję jeszcze raz! już prawie straciłam nadzieję, że uda nam się udać na wypoczynek snowboardowy z piesusem :D
Avatar użytkownika
aurorabea
 
Posty: 107
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-05, 14:20
Lokalizacja: Bolechowice k. Krakowa
psy: berneński pies pasterski

Re: Ferie zimowe z psem

Postprzez Gosiek » 2014-02-04, 15:46

Cieszę się, myślę że będziecie zadowoleni :)
Gosiek
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości