Polecane hodowle DSPP na Śląsku (i w okolicach)

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Polecane hodowle DSPP na Śląsku (i w okolicach)

Postprzez aggie » 2014-01-08, 19:39

Cześć!
Mam na imię Agnieszka i do tej pory jedynie "przyglądałam się" Waszemu forum (no dobrze, przeczytałam większość wątków dotyczących DSPP od deski do deski...). A że doświadczenie mam jeszcze niewielkie, gdyż w przeciwieństwie do Was nie posiadam jeszcze swojego Szwajcara, nie czułam się szczególnie upoważniona do komentowania... :]

Wspólnie z narzeczonym planujemy powiększenie naszej "rodziny" o dużego szwajcara i dlatego chciałam Was, bardziej doświadczonych, zapytać o opinie...
Mieszkamy na Śląsku, gdzie hodowli DSPP zrzeszonych w FCI jest kilka, jednak chyba o żadnej oprócz Żorskiej Primy nie znalazłam wzmianki na forum, żadnych pozytywnych ani też negatywnych opinii.
Zauważyłam też, że na forum jest kilka osób mieszkających na południu- czy mogę wiedzieć, z jakich hodowli są wasze psiaki i dlaczego akurat takie decyzje podejmowaliście?

Oczywiście nie wykluczamy wyjazdu na drugi koniec Polski po malucha, jednak zanim taką decyzję podejmiemy- chcielibyśmy rozeznać "lokalny rynek".

Dlatego też będę Wam bardzo wdzięczna za wszelkie opinie- i te dobre, i te złe ;)
aggie
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-07, 22:19
Lokalizacja: Chorzów
psy: Norman Żorska Prima FCI

Re: Polecane hodowle DSPP na Śląsku (i w okolicach)

Postprzez HaniaHa » 2014-01-09, 14:21

Hej :-D
Tu już jest podobny temat, zapraszam do czytania http://szwajcary.com/viewtopic.php?f=10&t=10718
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Polecane hodowle DSPP na Śląsku (i w okolicach)

Postprzez Gosia1812 » 2014-01-10, 09:13

Okolice Krakowa to raczej nie Śląsk, ale niedaleko. Tam jest Hodowla Swissgang. Nie znam osobiscie, ale przegladając ich stronę pozytywnie ją odbieram. Sunia wychowywana w domu, z dzieckiem, dobrze socjalizowana. To wszystko przemawia na plus. W dziale ogłoszenia / planowane mioty jest info, że w połowie stycznia spodziewają się miotu. Warto umówić się, pojechać i porozmawiać. <tak>
Powodzenia
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Polecane hodowle DSPP na Śląsku (i w okolicach)

Postprzez aggie » 2014-01-11, 19:17

Bardzo dziękuję :]

HaniaHa- faktycznie- wątek, który poleciłaś jest podobny- prześledziłam go cały. Założyłam jednak nowy temat (z nadzieją, że jednak nie zdubluję...), ponieważ zależało mi na odpowiedziach dotyczących konkretnie śląskich hodowli. Zwłaszcza, że tak jak ktoś wcześniej napisał- świat DSPP w Polsce jest niewielki i wielu hodowców zapewne spotyka się na wystawach czy spotkaniach.
Wiem jednak, że bez wysiłku (tylko na Waszych opiniach) niewiele osiągniemy i musimy "pojeździć" swoje, żeby wyrobić sobie własne zdanie <tak>

Gosiu1812- tą hodowlę również bierzemy pod uwagę, bo zarówno McSayan wypowiadał się o tej hodowli bardzo pozytywnie, na mnie strona również zrobiła bardzo dobre wrażenie. Sądzę, że przyszłym tygodniu wybiorę się z wizytą do Krakowa (z Katowic mamy przecież piękną "autostradę" ;) )- wtedy będę mogła powiedzieć coś więcej.

Za pośrednictwem Waszego forum znalazłam również hodowlę Szwajcarski Ogródek FCI, gdzie obecnie mają szczeniaki. Wszystko prezentuje się bardzo fajnie, zauważyłam jednak, że ich suka hodowlana nie jest wolna od dysplazji, ma wynik HD-C, co bardzo nas niepokoi... A ich maluchy na zdjęciach to takie słodziaki.... <pies>
aggie
 
Posty: 117
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-07, 22:19
Lokalizacja: Chorzów
psy: Norman Żorska Prima FCI


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości