CHCE KUPIĆ DSPP- PROŚBA O POMOC

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

CHCE KUPIĆ DSPP- PROŚBA O POMOC

Postprzez nelusia » 2013-09-07, 21:53

Kochani, jak już wczesniej pisałam moja sunia Nelusia odeszła. Mi i mojej córce jest bardzo ciężko, więc postanowiłyśmy, że chcielibyśmy jeszcze raz mieć szanse na opiekę nad przecudnym pieskiem rasy DSPP.
Dlatego zwracam się z prośbą o możliwość zakupu obojętnie czy piesek czy sunia. Nie chcę żadnego wystawowego, może w waszych miotach sa jakieś psiaki,które już wiecie że nie nadają się na wystawy.
Moga byc bez rodowodu, zależy mi aby było mnie stać, bo wiem że ceny sa kosmiczne. Moja Nelusia kosztowała 3 tysiące.
Błagam o pomoc.
Avatar użytkownika
nelusia
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-03, 01:30
psy: duzy szwajcarski pies pasterski

Re: CHCE KUPIĆ DSPP- PROŚBA O POMOC

Postprzez brams » 2013-09-13, 09:45

witam!
jakby tu zacząć... ?
Generalnie rozumiem - i myślę że większość Hodowców zna to uczucie, kiedy ich Przyjaciel odchodzi. Jest to trudne - i po tej nagłej stracie, po pewnym czasie zaczynamy szukać kolejnego Przyjaciela, bo w naszym domu zrobiło się jakoś nagle pusto, smutno i brak tych oczu, które zawsze na nas patrzyły i wiele rozumiały....
Później znów wybieramy psa - i życie wraca do normy...

Myślę, że wielu przyszłych właścicieli stoi przed wyborem - rasowy / nierasowy / schronisko...?
jednakże - jest to ładnie określone przez marieanne
» niedziela, 20 sty 2013, 23:23
Rejestrując się na tym portalu i czytając regulamin powinieneś wiedzieć, że nie popieramy kupowania psa bez rodowodu. I tak, nie jest to ani BPP, ani DSPP bo nie ma rodowodu.

Nie licz na pochwały, tu nikt Cię w kwestii kupowania psa z pseudo nie poprze.
[/color]

http://szwajcary.com/viewtopic.php?f=10&t=10606

wiem, że kupno psa z rodowodem czy bez, nie gwarantuje mu dobrego zdrowia ani długiego życia, ale właśnie przez kontrolę, planowanie i profilaktyczne badania, można iluś tam niespodzianek zdrowotnych uniknąć.
Trzeba też pamiętać, że zdrowie psa nie zależy niestety tylko od niego. On nie powie że cierpi, choruje, ma zły dzień, to my - właściciele obserwując jego zachowanie, które przecież tak dobrze znamy musimy mu niekiedy pomóc "wrócić" do zdrowia. To my - właściciele, poprzez podjętą tam kiedyś decyzję o daniu domu pieskowi przyjęliśmy na siebie obowiązek jego karmienia, wychowania leczenia... Po to są właśnie weterynarze. My z naszą suką, kiedy miała podobne problemy jeździliśmy co tydzień po 40 km na badania krwi, hormonów, usg, niekiedy w niedzielę i święta (płacąc za to ekstra), jeździliśmy też kilkukrotnie do dr. Niżańskiego do Wrocławia na konsultacje (270 km w jedną stronę) + koszty wizyty.
Taki jest niestety już obowiązek posiadania psa...

Szkoda, że się tak stało, bo pamiętam Nelly jako wesołą, radosną suczkę - rewelacyjnie nastawioną do świata...

Jeżeli ktoś może pomóc - na pewno to zrobi informując na Forum o jakimś tańszym szczeniaku - ale na pewno z rodowodem.
Trudno na forum psów rasowych prosic o pomoc przy zakupie psa bez rodowodu... Może faktycznie uratowac życie jakiemus pieskowi ze schroniska; robiąc tym samym miejsce dla kolejnego, niechcianego, który już czeka pod bramą....

pozdrawiam
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: CHCE KUPIĆ DSPP- PROŚBA O POMOC

Postprzez Anirysova » 2013-09-13, 15:57

A czy znasz historię Dżamala?

viewtopic.php?f=147&t=10081&start=340

Pies w typie szwajcara szuka domku
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: CHCE KUPIĆ DSPP- PROŚBA O POMOC

Postprzez Cefreud » 2013-09-13, 20:13

czasem u Pasterzy miewają dspp
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: CHCE KUPIĆ DSPP- PROŚBA O POMOC

Postprzez Danute » 2013-12-21, 20:37

Ja dlugo szukalam tanszego szczeniaka i wyslalam personalne emaily do wszystkich hodowcow na Litwie i Lotwie, nawet do Polski, až dostalam email, že w rodzinie championow urodzil się szaraczek z niebieskimi oczkami. Nie bylysmy przygotowani, že to tak prędko, i juž mamy kudlatego blękitka z rodowodem, ktory mu nigdy nie będzie potrzebny. Więc polecam Pani napisac do hodowcow i ktos odezwie się, napewno :)
Žyczymy kojących bialych Šwiąt i spelnienia nadzieji w Nowym Roku!
Danute i Tango
Avatar użytkownika
Danute
 
Posty: 231
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-29, 11:47
Lokalizacja: Wilno
psy: blękitny DSPP - Tango
Hodowla: Sedula (Litwa)


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości