jak odróżnić dspp od bpp

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez wiki1710 » 2013-01-21, 00:04

Młody człowieku...o parametrach rasy możesz sam poczytać, choćby na głównej stronie tegoż portalu. Natomiast owe parametry nie będą i tak tyczyły Twojego pieska, gdyż jest to KUNDELEK kolorystycznie podobny do ras szwajcarskich. Nie ma potrzeby wnikać przez Ciebie jaka to rasa, gdyż to zlepek ras co najmniej kilku.
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 00:05

od czasu postu tej yyy marieanne widze ze każdy mi tu cos przygaduję, tak jakbym był co najmniej facetem który urządza walki psów, albo był naprawde chińczykiem i jadł psy... ludzie na litość kupiłem szczeniaka kochanego , który jest niewinny temu że nie ma rodowodu, jest na maxa podobny jak ten z rodowodem a kogos to boli że wydał kupe siana na ten świstek ? rodowód i ma to samo co ja , a ja dałem yyy koszt odrobaczenia i zastrzyków yyy nosówka i wscieklizna, mało tego kiedyś miałem kundla typowego do niczego nie podobnego i jaki był kochany !!?? i co mi po rodowodzie, chodzi o to że ten piesek który mam teraz jest bardzo podobny to rasowego i dlatego zapytałem do jakiego bardziej czy to takie trudne
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Justynka » 2013-01-21, 00:10

ale skoro sam widzisz, że jest podobny do dwóch różnych ras to chyba jest mieszańcem ? tak na logikę
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez marieanne » 2013-01-21, 00:11

W takim razie nie rozumiem, po co zaakceptowałes przy rejestracji regulamin forum, skoro się z nim nie zgadzasz.
Dla Ciebie różnicy nie ma, rozumiem że przykłady z branży motoryzacyjnej, prefumeryjnej i żadnej innej też nie trafią. Ja szczerze mówiąc nie mam cierpliwości Ci tłumaczyc, jaka jest różnica między psem rasowym, a takim jakiego masz - jesli chcesz, to na pewno info znajdziesz i na tym portalu, i w sieci ogólnie.

W każdym razie - bądź choć teraz mądry i odpowiedzialny i sukę wysterylizuj w odpowiednim do tego czasie.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 00:14

no czytałem o tych wzorcach, gdybym nie przeczytał nie wychyliłbym się prosto tu, i zapytam tak, gdybym wszedł na te forum i nie przyznał się do tego że nie mam do niego rodowodu i napisałbym tak , hej mam sunie kochaną z "kolorowej gromadki" taka hodowla , ma 2,5 misiąca i 8 kg jak myslicie to za mało ? czy mam iśc z nia do weterynaża ? bo nie ma za bardzo nigdzie wzorców szczeniaków tylko dorosłych !!! więc zapytam was jak wyglądały wasze maluchy w tym wieku ? CZAISZ O CO MI CHODZI, tak sie znasz a jak bym teraz tak skłamał że ma rodowód to nawet bys sie nie skapnął że to pseudo kundel heheh i temu to dowód na to że to świstek warty zeru,
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Ella » 2013-01-21, 00:34

No cóż,hodowli Dużych Szwajcarskich Psów Pasterskich jest w Polsce niewiele,więc myślę,że gdybyś podał fałszywą nazwę hodowli,to każdy by się "skapnął" :))
Nikt tu nie oceni ,do której rasy twój pies najbardziej podobny,bo to niemożliwe.
Zresztą twoje posty "pachną" brakiem wiedzy w zakresie podstawowych kwestii ;nie sadzę ,żeby ktoś tu znalazł siłę i cierpliwość na tłumaczenie ci wszystkiego od podstaw.
Poczytaj samodzielnie wątki tego forum,a wiele ci się w głowie rozjaśni.Mam nadzieję,że po tej lekturze poszerzysz swoje horyzonty i zrozumiesz o czym piszą moi poprzednicy.
Ostatnio edytowano 2013-01-21, 00:43 przez Ella, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-21, 00:39

Koniecznie chcesz podpiąc malutką pod jakąś rase ok. Proponuję- krótkowłosy owczarek berneński a dla potwierdzenia możesz sobie wydrukować "Kundlowód"
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Ostatnio edytowano 2013-01-21, 00:40 przez ewazoltowska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 00:40

no to może by się ktos kapnął może nie,ale jak widac nie mam zamiaru kłamać piszę tak jak jest. ale dobra nie chce mi się o tym mówić w kółko, dobra nie sugeruj się niektórymi wypowiedziami cymbałów ;) Ella ile kg miało Twoje maleństwo jak miało ok, 3 miesięcy
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-21, 00:44

Halo halo ale zasadą Forum jest dyskusja a nie obrazanie -nie masz tu do czynienia z "cybalami "
Naprawdę radze poczytać odpowiednie watki /waga i wzrost ... byly szeroko opisywane/
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 00:44

ewazoltowska napisał(a):Koniecznie chcesz podpiąc malutką pod jakąś rase ok. Proponuję- krótkowłosy owczarek berneński a dla potwierdzenia możesz sobie wydrukować "Kundlowód"
obrazek
Obrazek został zmniejszony.



nie wieże ile nienawiści nawet takie cos jak kundlowód heh POWIEM CI TAK ZA ROBOTE SIE WEŹ i a nie pierdoły piszesz masz kundla na pseudo rodowodzie kupiłaś go jako kundla a za flache Ci wypisali metryke , heheh mało tego wygląda jak czeczeński pies pasterski hahahah
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 00:47

ewazoltowska napisał(a):Halo halo ale zasadą Forum jest dyskusja a nie obrazanie -nie masz tu do czynienia z "cybalami "
Naprawdę radze poczytać odpowiednie watki /waga i wzrost ... byly szeroko opisywane/



SORRY ALE JA GRZECZNIE PISAŁEM A PARE OSOÓB ZACZĘŁO DO MNIE Z NIENAWIŚCIĄ PISAC NAWET KUNDLOWÓD KAŻĄ MI WYDRUKOWAC EHHHHH LUDZIE , KTOŚ DO WAS PO PRZYJACIELSKU A WY Z WROGOŚCIĄ , POTEM DOSTAJE JEDEN Z DRUGIM POCISK I OBRAZA , WYCHODZI NA TO ŻE POWINIENEM DZIĘKOWAĆ OHHH JAK FAJNIE ŻE MI DOSRYWACIE ....... TAKI H...J JAK KOMIN BATOREGO
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez MartaD » 2013-01-21, 00:54

chinczyk1988 - dostajesz ostrzeżenie :!:

Jeśli nie zmienisz stylu rozmowy i nie zaprzestaniesz używania wulgaryzmów i obrażania innych uczestników Forum - zostaniesz zbanowany :!:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Ella » 2013-01-21, 00:57

No ręce opadają . Nie wiadomo,czy się śmiać,czy płakać :sciana:
O wadze możesz poczytać na forum w odpowiednim dziale.Joka ważyła w wieku 3 m-cy 15 kg.

Wybacz,ale nie będę już odpisywać na twoje posty,choć czasem lubię wyjaśnić laikowi co nieco-ty jednak jesteś niegrzeczny i używasz wulgaryzmów,coś mi się wydaje,że zaraz zostaniesz stąd wyrzucony.
To nie jest przypadkowe forum dla byle kogo.
Ostatnio edytowano 2013-01-21, 01:01 przez Ella, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 00:57

ja akurat jestem porządnie wychowany i napisałbym raczej no fajna sunia, bardziej podobna do DSPP ale szkoda że nie ma rodowodu, mimo to każdy piesek jest kochany. wstaw fotki jak urośnie, mam nadzieje że będzie wierną odbitką rasowego pieska ..... a nie kundlowody, zlepki ras, i Bóg wie co jeszcze, tyle nienawisci w was że szok, ten portal raczej nie służy pomocy i dzielenia się informacją o zwierzętach tylko jak zawsze w tym kraju każdy che byc lepszy piękniejszy i bogatszy ...... żal was
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Solonek » 2013-01-21, 02:19

spróbuję wytłumaczyć róznicę między Twoim pieskim, a pieskiem rasowym. Rasowy pies ma rodowód i/lub metrykę. Określają one jego pochodzenie, przodków, hodowlę, ect. Hodowla ściśle przestrzega zasad hodowlanych. Znając pochodzenie przodków wiesz o chorobach, na jakie cierpieli jego rodzice, "dziadkowie", bracia i siostry z innych miotów. Berneńczyki są bardzo chorowitymi psami, wiele chorób przenoszonych jest przez geny. Hodowca tak dobiera skojarzenia, żeby zapewnić jak najlepsze geny, o jak najmniejszym możliwym ryzyku zachorowania.
Ty nigdy nie będziesz wiedział, na co chorowały/chorują psy spokrewnione z Twoim. W pseudohodowlach ryzyko wystąpienia chorób jest największe dlatego, że im nie zalezy na czystości rasy (czystość pod kazdym względem, ale przede wszystkim pod tym zdrowotnym). Gdy pies zachoruje można liczyć się z kosztem nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie (o ile oczywiście chce się psu pomóc). Taka jest różnica między psem kupionym za 2.000 i 500 zł.
Pies rasowy i pies w typie - moja Sonia wygląda jak rasowy berneńczyk (jest tylko nieco mniejsza od wzorca, ale to wina wczesnej/wczesnych ciąży). Sonia jest psem w typie BPP, bo nie ma metryki/rodowodu. Możesz spotkać na ulicy 2 identyczne psy, jeden będzie miał metrykę/rodowód, drugi nie będzie miał. Ten bez rodowodu/metryki będzie psem w typie, chociaż wygląda identycznie.
Sonia oszczeniła się w moim ogrodzie i od tego momentu jest ze mną. Miała 10 szczeniaków. Zgadnij, co z nimi zrobiłam? Wszystkie ODDAŁAM za DARMO. Więc to też nie jest argument, że osoba sprzedała szczeniaki, bo nie miała co z nimi zrobić. Sprzedała, bo celowo rozmnożyła, czego jej nie wolno robić. Kupić można tylko psa z metryką (z zarejestrowanej hodowli), inne szczeniaki się adoptuje.

Na koniec życzę Ci, żeby psiak był przede wszystkim zdrowy! Nie ważne będzie, jak wygląda, najważniejsze jest zdrowie. Bo przykro mi to mówić, ale jest u niego wielkie ryzyko wystąpienia chorób genetycznych. Tak samo jak i u mojej Sonii.
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Majszczur » 2013-01-21, 03:02

Cześć chińczyk1988
masz rację... ale tylko do zdania "wstaw fotki jak urośnie" :)
a dalej poszło Ci gorzej... no bo po co "mam nadzieję, że będzie wierną odbitką rasowego" <mysli>
jak chcę rasowego - kupuję z rodowodem z legalnej hodowli zarejestrowanej w ZKwP i nie zamartwiam się co z tego wyrośnie, bo po prostu wiem <okok>
jak chcę rasowego ale niewystawowego/niehodowlanego - kupuję z hodowli 'peta' zdecydowanie taniej, nawet czasem za te Twoje 500zeta i mam i rodowód i satysfakcję, że nie dofinansowuję bezmyślnych rozmnażaczy.
jak nie chcę rasowego - adoptuję, biorę ze schronu, fundacji, ect i nie oczekuję, że wyrośnie z niego wyżeł wajmarski czy inny mops, tylko dbam i kocham psisko takim jakie jest, choćby wyrosło na nieopisaną paskudę ;)

Masz śliczną i zapewne kochaną sunię.
Mieszankę różnych ras - jak sam piszesz ojca nieznanego i matkę bernopodobną - dzięki trikolorowemu umaszczeniu matki, które mała odziedziczyła psiak jest podobny do jednej z ras szwajcarskich. Ale tylko podobny! Ani bernem ani szwajcarem nie jest. Co oczywiście nie umniejsza jego urokowi.

Teraz nie jest istotne roztrząsanie ile ma z berna a ile z labradora czy owczarka sąsiadów. Teraz jest ważne żeby ją dobrze odchować, wychować i żeby była ZDROWA ! Zostań na forum, poczytaj działy zdrowotne i wychowawcze, zapoznaj się przede wszystkim ze specyfiką zdrowia bernów (a w zasadzie jego deficytów :(). Zapoznaj się z tym co nam najczęściej bezlitośnie co roku zabija nasze ukochane psy! Może wówczas zrozumiesz dlaczego tak walczymy o to żeby kupować z hodowli gdzie są przemyślane kojarzenia par. Poczytaj, przetraw, a potem wydawaj sądy na nasz temat.

Momo iż wyzywasz nas od cymbałów witam Cię serdecznie w społeczności maniaków ras szwajcarskich, bo wiem że Twoja irytacja wynika z nieświadomości (choć agresywna i wulgarna forma jest dla mnie nie do przyjęcia).
To co dla nas w temacie szwajcarów jest z pewnych względów oczywiste, dla Ciebie jeszcze nie. Ale nikt nie rodzi się alfą i omegą. Mam wielką nadzieję, że to się zmieni i wraz ze zdobywaniem wiedzy na temat rasy wzrośnie Twoja pokora wobec rodowodów. Zrozumiesz, że metryka to nie "tylko papier" jak sądzi wielu, a cena psa rasowego to nie koszt druku rodowodu a coś znacznie ważniejszego. A następny pies będzie albo ze schroniska (jeśli nierasowy) albo z hodowli (z rodowodem, jeśli ma wyglądać i zachowywać się jak jakaś wybrana rasa). Nigdy od przypadkowego handlarza żywym towarem.
Jest tu u nas na forum parę osób, które zaczęło podobnie do Ciebie - zapłaciło sprytnemu handlarzowi za bernopodobnego mieszańca, którego ten powinien oddać za darmo. I ci forumowicze kochają swoje psy całym sercem, dbają tak jak wszyscy tu dbamy o swoje pociechy, ale już nigdy nie popełnią tego samego błędu.

Teraz założ małej galerię i rozpieszczaj nas jej zdjęciami :]

a tak poza konkursem - wiesz ile średnio żyje bern i dlaczego tak krótko?

edit: Solonek ...pisałyśmy w tym samym momencie <okok> tylko ja zwlekałam z wysłaniem
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 03:33

chwila ale chciałbym coś dodać, proszę przeczytać ze ZROZUMIENIEM, wielu przyklepuje zdanie poprzedników i pisze mi właśnie "prostackie" zdania. Ja zalogowałem się na tym portalu żeby sie czegoś dowiedzieć, nikomu nie ubliżyłem,nikomu nie wklejałem "kundlwodów" poprostu opisałem moja sytuację i wkleiłem zdj mojej niuni, i spotkałem się z odpowiedziami typu " zlepieniec kilku ras- chiński berneńczyk" załatw sobie "kundlowód" chwila czy ja zacząłem jakąś wojne słowną? nie to kilka osób zaczęło do mnie tak pisać , a nastepnie inni bezmyślni pod kierunkiem tych pierwszych pisali to samo. i co ja mam im odpisać ? dziękuję? NIE - też ODPOWIEDZIAŁEM chamstwem, ALE JA NIE ZACZĄŁEM WIĘĆ ODSYŁAM DO TYCH KTÓRZY ZACZĘLI !!!! a jeśli chodzi o pieska tak zgadzam się słyszałem że berneńczyki chorują często na dysplazję,dlatego kupiłem dodatek z glukozaminą,nie wiem jak to wygląda ze strony handlarzy ale zgadzam się że interesuje ich tylko zysk a nie zdrowie psa, no niestety nie mam takiej władzy żeby im tego zabraniać, ja kupując tego pieska kierowałem się miłością, jest ładny i słodki taki jak prawdziwy bern, i właśnie natknąłem się na to że są 2 podobne rasy i ciekawiło mnie jakich cech ma więcej czy z berna czy z dużego szwajcara, a tutaj co? jakaś zakompleksiona baba atakuje mnie że to kundel, wstawia mi kundlowód żeby mnie ośmieszyć publicznie- na forum i co dalej ktos uważa że ja tutaj jestem wulgarny? posty są po kolei i widać że pisałem po przyjacielsku a ktoś do mnie po chamsku, dlaczego nikt jej nie napisze "chłopak sobie kupił psiaka a ty go wyśmiewasz bo nie ma rodowodu" no i sprawdza się to co napisałem PRZYKLEPUJA JEJ ZDANIE, na początku pierwsze 2 posty - ładny psiak mieszanka szwajcarów itp, a od jej postu odrazu lawina chamstwa bo jak napisałem INNI BEZMYSLNI POD KIERUNKIEM POPRZEDNICH !!!!uffff człowiek człowiekowi wilkiem ... natomiast jeśli chodzi o długość życia berna tak ponoć żyją krótko nawet o 6-8 lat ale są też przypadki po 15 nie wiem od czego to zależy ale człowiek też czasmi żyje 40 -50 a nie kiedy 90 hmmm wytłumacz mi ?
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-21, 03:41

Solonek napisał(a):spróbuję wytłumaczyć róznicę między Twoim pieskim, a pieskiem rasowym. Rasowy pies ma rodowód i/lub metrykę. Określają one jego pochodzenie, przodków, hodowlę, ect. Hodowla ściśle przestrzega zasad hodowlanych. Znając pochodzenie przodków wiesz o chorobach, na jakie cierpieli jego rodzice, "dziadkowie", bracia i siostry z innych miotów. Berneńczyki są bardzo chorowitymi psami, wiele chorób przenoszonych jest przez geny. Hodowca tak dobiera skojarzenia, żeby zapewnić jak najlepsze geny, o jak najmniejszym możliwym ryzyku zachorowania.
Ty nigdy nie będziesz wiedział, na co chorowały/chorują psy spokrewnione z Twoim. W pseudohodowlach ryzyko wystąpienia chorób jest największe dlatego, że im nie zalezy na czystości rasy (czystość pod kazdym względem, ale przede wszystkim pod tym zdrowotnym). Gdy pies zachoruje można liczyć się z kosztem nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie (o ile oczywiście chce się psu pomóc). Taka jest różnica między psem kupionym za 2.000 i 500 zł.
Pies rasowy i pies w typie - moja Sonia wygląda jak rasowy berneńczyk (jest tylko nieco mniejsza od wzorca, ale to wina wczesnej/wczesnych ciąży). Sonia jest psem w typie BPP, bo nie ma metryki/rodowodu. Możesz spotkać na ulicy 2 identyczne psy, jeden będzie miał metrykę/rodowód, drugi nie będzie miał. Ten bez rodowodu/metryki będzie psem w typie, chociaż wygląda identycznie.
Sonia oszczeniła się w moim ogrodzie i od tego momentu jest ze mną. Miała 10 szczeniaków. Zgadnij, co z nimi zrobiłam? Wszystkie ODDAŁAM za DARMO. Więc to też nie jest argument, że osoba sprzedała szczeniaki, bo nie miała co z nimi zrobić. Sprzedała, bo celowo rozmnożyła, czego jej nie wolno robić. Kupić można tylko psa z metryką (z zarejestrowanej hodowli), inne szczeniaki się adoptuje.

Na koniec życzę Ci, żeby psiak był przede wszystkim zdrowy! Nie ważne będzie, jak wygląda, najważniejsze jest zdrowie. Bo przykro mi to mówić, ale jest u niego wielkie ryzyko wystąpienia chorób genetycznych. Tak samo jak i u mojej Sonii.



dziękuję za normalną odpowiedź,nie wiem co będzie z moją Kolą, wet powiedział że od małego karmić dobra karmą,dodatki z glukozaminą i witaminy bo jak zacznnie chorowac to się będzie ciągło do starości .... ma racje raczej :))
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Majszczur » 2013-01-21, 03:56

to nie tak...
dysplazja nie jest TAKIM problemem... na dysplazję się nie umiera... dysplazja daje wielki dyskomfort ale się z nią żyje...
nasze psy umierają z powodu zdecydowanie poważniejszych chorób - poczytaj o nowotworach, chorobach nerek, ect....

Owszem nie zabronisz handlarzom czerpać zysków z nagminnego namnażania kundelków, ale możesz odebrać im możliwość zarobku NIE kupując od nich nierasowych psów.

Kolejna sprawa - Kundlowód - nie zrozumiałeś jego przesłania.
To nie był gest upokarzający (skąd to przypuszczenie ?!?) ani wobec Ciebie ani wobec Twojego psa. Wręcz przeciwnie. Kundlowód linkowany przez ewę jest stworzony przez grupę miłośników czworonogów (bez względu na ich wygląd czy pochodzenie), grupę wspomagającą adopcje psów często właśnie z interwencji, z niezarejestrowanych rozmnażalni. Kundlowód nie ośmiesza! Kundlowód jest hołdem składanym nierasowym psiakom, bo to nie one są winne swojego pochodzenia, a ludzie którzy je bezmyślnie powołali na świat z chęci zysku bądź z głupoty. Kundlowód należy się nierasowym psiakom, które dla swoich właścicieli są jedyne i niepowtarzalne! Chyba nawet nie przeczytałeś tekstu, a zarzucasz komuś chamstwo..
Nie zrozumiałeś przesłania Kundlowodu... a to był ciepły gest w kierunku Twojego psiaka ! ;)

Ale jak rozumiem moja odpowiedź również jest dla Ciebie napastliwa i "nienormalna".
Z mojej strony eot.

edit: btw chyba w zacietrzewieniu nie zauwazyłeś również, że ta "zakompleksiona baba" jak piszesz o Ewie też ma psa w typie berna (czyli BEZ rodowodu) nie zastanowiło Cię dlaczego stara się otworzyć Ci oczy?
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Ella » 2013-01-21, 11:59

Dokładnie tak <tak>
Dziś już na spokojnie i bez emocji poczytaj forum.Nikt tu nie chciał cię obrazić.To naprawdę skarbnica wiedzy na temat ras szwajcarskich i w ogóle psów.Jak już pisałam,twój psiak jest bardzo ładny i życzę,żeby był z tobą szczęśliwy-a ty z nim :-D ,życzę mu dużo zdrowia <tak> Może akurat będzie dobrze-ale psiak z pseudohodowli to los na loterii.
Zanim kupiłam dużą szwajcarkę z dobrej hodowli miałam przez 10 lat bokserkę z pseudo(niestety 12 lat temu nie miałam tej świadomości co teraz i wydawało mi się,że płacić duże pieniądze za psa z rodowodem to głupota)-całe życie chudziutka ,niejadek,chorowała na wszystko i ciągle,wydaliśmy na leczenie i specjalistyczne karmy mnóstwo pieniędzy;w dodatku jej zachowanie odbiegało od typowego dla bokserów -była agresywna w stosunku do większości psów i niektórych ludzi-co było wielkim kłopotem na spacerach.Oczywiście bardzo ją kochaliśmy i dla nas była cudowną sunią.

Dlatego nasza obecna sunia jest z dobrej hodowli-kupiliśmy ją nie dlatego,żeby "szpanować" drogim,rasowym psem i pokazywać wszystkim dookoła rodowód;Po prostu mamy świadomość ,jakie kłopoty wynikają z przypadkowego ,niekontrolowanego rozrodu psów i jestem temu bardzo przeciwna.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości