jak odróżnić dspp od bpp

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 22:43

Witam, od miesiąca jestem szczęśliwym właścicielem szwajcara, nie kupiłem go z żadnej hodowli, nie ma też rodowodu, matka jest typowym berneńczykiem,ojciec - nie wiem, ale do rzeczy chodzi mi o to, że moje słodkie maleństwo -Kola bo tak sie wabi, ma zbyt krótką sierść jak na berneńczyka, podejrzewam że może to być raczej duży szwajcarski pies pasterski. i w taki sposób tłumaczę sobie właśnie ojca,którego nie znam, właściciele matki koli dopuścili ją ze szwajcarem i może właśnie temu taka "wyszła" dlatego zapytam was może się lepiej znacie, dla informacji kola ma 2.5 miesiąca i waży 8 kg
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Barbel » 2013-01-20, 22:52

Masz po prostu szczenie tricolor, w typie ras szwajcarskich.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 22:57

jakieś różnice dzięki, którym idzie odróżnić ?
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Barbel » 2013-01-20, 23:01

Kupić z rodowodem. wtedy masz gwarancję, ze wyrośnie to co ma wyrosnąć.
Podobnie jak z nabyciem perfumu na bazarku - Chanel to to nie będzie.
A w stosunku do psa - teraz - jakie to ma znaczenie - teraz należy kochać, nawet, jeżeli z tego jamnik tricolor wyrośnie.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 23:06

oczywiście bardzo kochamy kole,to nasz 2 pies.Chodzi poprostu o ciekawość czy to berneńczyk czy dspp??
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Ella » 2013-01-20, 23:08

Pooglądaj zdjęcia szczeniąt berneńskich psów pasterskich -znajdziesz je np.na stronach hodowli i porównaj ze zdjęciami szczeniąt dużego szwajcarskiego psa pasterskiego-też je znajdziesz na stronach hodowli.Może wtedy wywnioskujesz coś więcej.

Pocieszę cię,że choć twój psiak jest mieszańcem to jest urodziwy i słodziutki.
Ostatnio edytowano 2013-01-20, 23:11 przez Ella, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez marieanne » 2013-01-20, 23:11

chinczyk1988 napisał(a):oczywiście bardzo kochamy kole,to nasz 2 pies.Chodzi poprostu o ciekawość czy to berneńczyk czy dspp??

Ani jedno, ani drugie.
Jeśli już - to pies w typie którejś z tych ras.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez wiki » 2013-01-20, 23:12

Psiaczek prześliczny :love2: :love2:
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 23:21

hmmm no dobrze - <marieanne> napisała ani berneńczyk ani dspp , ok a po czym to poznajesz??? kolor się zgadza, waga? nie wiem jak już napisałem 2,5 miesiąca 8 kg, sierść krótka (krótsza niż berneńczyk) wydaje mi się że <marieanne> osądza to ze względu na brak rodowodu ale osobiście nie kupiłbym i nie kupie psa z rodowodem za którego trzeba zapłacić ok 2.000 zł a on nie różni sie niekiedy niczym od takiego kupionego za 500zł
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez marieanne » 2013-01-20, 23:23

Rejestrując się na tym portalu i czytając regulamin powinieneś wiedzieć, że nie popieramy kupowania psa bez rodowodu. I tak, nie jest to ani BPP, ani DSPP bo nie ma rodowodu.

Nie licz na pochwały, tu nikt Cię w kwestii kupowania psa z pseudo nie poprze.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Barbel » 2013-01-20, 23:26

No, to cię rozczarujemy.
Rejestrując sie na tym forum zadeklarowałeś, ze popierasz akcje rasowy=rodowodowy.
Tylko pies z udokumentowanym pochodzeniem, którego rodzice mają status zwierzat hodowlanych jest dla społeczności tego forum zwierzęciem rasowym. Każde inne jest w typie rasy i niestety - ale nabywanie takiego zwierza to działanie przeciwko rasie.
Po drugie - nabywając takiego pieska złamałes Ustawe o ochronie zwierząt obowiązującą od stycznia 2012.
Po trzecie - jak chce kupić perfumy Chanel nr 5 to nie ide na bazarek, tylko do perfumerii - choć opakowanie maja prawie identyczne.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 23:32

uważam że nie kupowanie psa bez rodowodu to raczej chyba coś złego, podam przykład co ma taki właściciel zrobić,który ma 6 szczeniaków bez rodowodu i tak jak Ty uważasz nie popierasz kupowania bez rodowodu, co on z nimi zrobi? będzie je trzymał ? nieeee w końcu się ich pozbędzie .... potem widac w telewizji że ktos brutalnie utopił we worku szczeniaki itp, więc chyba to tylko kwestia szczycenia się że ktoś dał za psa 2 tyś a jak wspomniałem NIEKIEDY nie różni się on tego z rodowodem, to tak jak bym miał opla astre, ale nie mam dowodu rejestracyjnego ale i tak każdy widzi że to astra rozumiesz ?
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-20, 23:38

Bo właściciel psa bez rodowodu ,mało bez uprawnień hodowlanych nie powinien rozmnażac swoich pupili a jak nie jest w stanie upilnowac to wysterylizować /wykastrować i po problemie a wtedy nie bedzie dylematu co zrobic z szczeniaczkami. Jasne ?
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez marieanne » 2013-01-20, 23:40

chinczyk1988 napisał(a):uważam że nie kupowanie psa bez rodowodu to raczej chyba coś złego, podam przykład co ma taki właściciel zrobić,który ma 6 szczeniaków bez rodowodu i tak jak Ty uważasz nie popierasz kupowania bez rodowodu, co on z nimi zrobi? będzie je trzymał ? nieeee w końcu się ich pozbędzie .... potem widac w telewizji że ktos brutalnie utopił we worku szczeniaki itp, więc chyba to tylko kwestia szczycenia się że ktoś dał za psa 2 tyś a jak wspomniałem NIEKIEDY nie różni się on tego z rodowodem, to tak jak bym miał opla astre, ale nie mam dowodu rejestracyjnego ale i tak każdy widzi że to astra rozumiesz ?

1. To, że ma te 6 szczeniaków nie bierze się z niczego. I może je np. ODDAĆ. A potem swoją sukę wysterylizować, by nie mieć drugi raz takiego problemu.
2. Nie, to nie jest tylko kwestia szczycenia się.
3. Tak, różni się od tego z rodowodem.
A jakbyś miał opla astrę bez dowodu rejestracyjnego i dorwałaby Cię policja, to byś miał poważny problem. I jedno, i drugie jest niezgodne z polskim prawem.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Barbel » 2013-01-20, 23:40

Chińczyk - łapki mi opadły - a dlaczego ten ktoś spowodował, ze jego suka ma szczeniaki?
Może trzeba było ją wysterylizować, jak nie dawał rady upilnować?
Oj - poczytaj najpierw forum, a potem wypisuj swoje kwestie, bo mi sie nie chce z Tobą dyskutować...
taaa - bez dowodu rejestracyjnego daleko zajedziesz....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 23:43

dokładnie ale to sie tyczy nie mnie tylko tego właściciela od którego ja kupiłem, ja mam suczkę I NIE ROZMNAŻAM, kupiłem kochanego pieska i widze że jest taki sam jak na zdjęciach tylko mam kłopot z tym czy to bpp czy dspp czy to takie trudne do zrozumienia ? np słuchaj to raczej coś z berneńczyka bo jest taki taki i taki albo nie to jest raczej coś z duzego szwajcara bo ma to to i to Jesssuu a mi piszecie że ja jestem winny temu że ktoś rozmnaża nie pełną rasę to prosze pisac do pruszcza gdańskiego tam gdzie go kupiłem o tym a ni mi
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez marieanne » 2013-01-20, 23:44

Już pomijam, że to, czy pies jest BPP czy DSPP to nie jest tylko kwestia wyglądu.
Na psa składa się sporo innych cech...

Jak juz jestesmy przy tych motoryzacyjnych porównaniach: to tak, jakbyś kupił coś, co z wierzchu faktycznie wygląda jak opel astra. Znaczek urwany, do środka (pod maskę) też zajrzeć nie możesz i nie wiesz, co tam w środku jest - a jak silnik od malucha? A jak hamulce nie działają? A jak..... <milion róznych rzeczy>? No i dowodu rejestracyjnego też nie masz, więc nie wiesz, czy to po prostu nie są blachy z astry a reszta....? Bóg raczy wiedzieć skąd...

chinczyk1988 napisał(a):dokładnie ale to sie tyczy nie mnie tylko tego właściciela od którego ja kupiłem, ja mam suczkę I NIE ROZMNAŻAM, kupiłem kochanego pieska i widze że jest taki sam jak na zdjęciach tylko mam kłopot z tym czy to bpp czy dspp czy to takie trudne do zrozumienia ? np słuchaj to raczej coś z berneńczyka bo jest taki taki i taki albo nie to jest raczej coś z duzego szwajcara bo ma to to i to Jesssuu a mi piszecie że ja jestem winny temu że ktoś rozmnaża nie pełną rasę to prosze pisac do pruszcza gdańskiego tam gdzie go kupiłem o tym a ni mi

1. I Ty, i ten pan popełniliście przestępstwo. Czy to takie trudne do zrozumienia?
2. Pies na zdjęciu to ani DSPP, ani BPP - i to też chyba dość jasno wytłumaczyłysmy?
3. Kupując psa z pseudo napędzasz ten biznes, więc jesteś współwinny.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez Agama » 2013-01-20, 23:48

:mrgreen: patrząc na twój nick to odpowiedż sama się nasuwa - masz chińskiego rasowego psa tzw podróbę chińszczyznę może dwa w jednym . A to ze niczym się nie różni od tych za 2000 -jak napisałeś to no cóż sam się przekonasz . przykre że mając takie możliwości w zdobyciu podstawowych inf żyjesz w takim przeświadczeniu. zyczę Ci wielu wspaniałych chwil z Twoją sunia ;)
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 23:55

ooo w końcu coś zaczyna świtać, co się składa na to że to ta rasa albo ta o to mi chodzi ... a na marginesie handel psem bez rodowodu to nie przestępstwo tylko wykroczenie , a jak mam byc szczegółowy to czyny zabrionione dzielą się na
1 wykroczenia
2 przestępstwa
3 zbrodnie
a wykroczenie to taki jakby mandat .... więc mi wisi to, wiem że jest w dobrych rękach u mnie bo akurat kocham zwierzęta więc przez to go kupiłem,a po za tym ludzie mnie zaczepiają i mówią czy to berneńćzyk więc zainteresowany tym założyłem tu konto aby was o te własnie cechy charakterystyczne zapytać, i jak już ktoś ocenia czy to jest taki czy taki to niech poda mi 'PARAMETRY" wzorca rasy, bo widze że pare osób mysli że mając rodowód wiedzą wszystko o swoim psie a to chyba sie nie znajduję w realiach .....
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Re: jak odróżnić dspp od bpp

Postprzez chinczyk1988 » 2013-01-20, 23:58

Agama napisał(a)::mrgreen: patrząc na twój nick to odpowiedż sama się nasuwa - masz chińskiego rasowego psa tzw podróbę chińszczyznę może dwa w jednym . A to ze niczym się nie różni od tych za 2000 -jak napisałeś to no cóż sam się przekonasz . przykre że mając takie możliwości w zdobyciu podstawowych inf żyjesz w takim przeświadczeniu. zyczę Ci wielu wspaniałych chwil z Twoją sunia ;)



hehe nie nie nick to moja ksywa bo mam chiński tatuaż na ręce wiesz, a piesek kupiony od polaka :)
chinczyk1988
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-20, 21:06
psy: Duży szwajcar

Następna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron