DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez jester79 » 2012-09-02, 10:32

Witam. Nasz Hunter ma rok i trzy miesiące. Od niedawna podczas spaceru rzuca się na przechodniów. Chodzi na spacery w kantarku. Nie warczy nie szczeka, od razu próbuje skoczyć na przechodzącego i nie wygląda to na witanie. Nie pomagają przysmaki czy zabawki bo na spacerze w ogóle na nie nie reaguje. Zaraz po wyjściu za bramkę jest strasznie 'nakręcony'. Nie wiem co z tym zrobić - może mieliście podobne sytuacje?
Dziękuję i pozdrawiam.
jester79
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-23, 13:40
psy: DSPP Hunter

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez magat » 2012-09-02, 14:39

...chyba w tym wieku bedzie to wymagało sporo pracy a moze równiez pomocy dobrego szkoleńowca.

Twój pies akurat z młodzieży robi sie dorosły Pan Pies i hormony robią swoje

Moim zdaniem powinieneś spróbowac ze znajomymi i sasiadami ( niestety wiem ,ze przy tych gabarytach dosyc trudno znaleźć chetnych) i spokojnego przywitania, potem pies ma w spokoju wam towarzyszyć w rozmowie i nagroda po odejściu , dobre ćwiczenie to utrzymanie psa w pozycjji np. siadu (wyciszenie) przed i jeszcze przez dłuzsza chwilę po przejsciu spotykanej osoby i nagrodzenie po pozwoleniu wstania ( nie wtedy kiedy siedzi tylko po komendzie zwalniającej). Tak czy inaczej czeka cie sporo pracy i to jak najszybciej należy się za nią wziąć.

Życzymy cierpliwości i powodzenia.
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez jester79 » 2012-09-02, 16:37

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o znajomych, kogoś kogo pies zna to nie ma z tym problemu. Pies reaguje normalnie, chce się witać itd. Teraz próbujemy zawracania. Kiedy pies się zaczyna 'nakręcać' -zwrot i w drugą stronę i chyba to działa, pies się trochę uspokaja. Dzisiaj był pierwszy spacer z zawrotkami, zobaczymy jak będzie dalej.
jester79
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-23, 13:40
psy: DSPP Hunter

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez Renata.P » 2012-09-02, 17:54

Napisz skąd jesteś?
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez jester79 » 2012-09-02, 19:39

jesteśmy z Gliwic :)
jester79
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-23, 13:40
psy: DSPP Hunter

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez Renata.P » 2012-09-02, 21:39

Poszukaj jakiegoś dobrego i sprawdzonego szkoleniowca,myślę że bez tego się nie obędzie
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez iwona_k1 » 2012-09-03, 00:50

Ten sam problem pchnął Dżamala za kraty schroniska z tym,że początkowo wykazywał agresję do psów,później powarkiwał na właścicieli viewtopic.php?f=147&t=10081
Spróbujcie zapytać w Wesołej Łapce https://wesolalapka.pl/ ,forumowa koleżanka Kristella,też korzystała z ich pomocy. :))
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez jester79 » 2012-09-03, 21:07

Sorry ale przykład który podałaś to jakaś porażka, swoją drogą chce mi się kląć jak czytam pierwsze słowa tamtego postu że pies próbował złapać zębami panią i go oddała do schroniska... poprostu nie mam pytań. Propo wesołej łąpki to jesteśmy po szkoleniu u Pana Jacka a cała akcja pojawiła się po. Damy radę a za porównanie do tej pani co oddała psa to dzięki wielkie!
jester79
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-23, 13:40
psy: DSPP Hunter

Re: DSPP kłopoty z rzucaniem się na ludzi :/

Postprzez iwona_k1 » 2012-09-03, 22:43

Mój post nie miał za zadanie nikogo obrazić ani broń Boże Was do nich porównywać...po prostu przytoczyłam problem Dżamala i tyle.Jeżeli szkoliliście się u behawiorysty i problem pojawił się po szkoleniu to może należałoby zgłosić ten problem i przepracować go z dotychczasowym szkoleniowcem lub skonsultować z innym.Na pewno będą to bardziej kompetentne osoby niż forumowicze. ;-) To nie ja jestem tą Panią która oddała Dżamala do schroniska,ja próbuję go stamtąd wyciągnąć.Jeszcze raz przepraszam jeżeli ktoś poczuł się urażony.Ten post nie miał tego na celu. Już znikam ,pozdrawiam i życzę powodzenia w pracy z psem. :))
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg


Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron